Dolnokubínčania pricestovali do Levíc s dvoma novými posilami – nám dobre známy Petrovič a skúsený Kurilič. Tretím legionárom v družstve bol Cvitanovič a tím dopĺňali len dvaja muži - Filo a Strapec.

Slovintegra Levice – BK Dolný Kubín 96:71 (26:13,41:32,67:53)
n Body DK: Petrovič 26, Kurilič 23, Ján Záhora 7, Cvitanovič a Ondrejka po 5, Filo a Strapec po 2, Vaňko 1.
Keďže v družstve robia ešte stále problémy maródky, vycestovali aj štyria perspektívni juniori - Ján Záhora, Ondrejka, Vaňko a Šaffo.
V tomto zložení neabsolvovali hráči ani jeden tréning a spolu boli až na palubovke Levíc. V dôsledku rýchlych a úzkostlivo zapískaných faulov Fila a Strapca dostali viac času na palubovke aj dvaja mladíci Záhora a Ondrejka. Ťarcha bola na legionároch, kde dvaja nováčikovia z oravského tímu bodovo ťahali Dolnokubínčanov. Cvitanovič však v Leviciach nemal svoj deň. Po uzdravení chorých hráčov a zohratí sa, by mali Dolnokubínčania znovu bodovať a tešiť svojich fanúšikov.

Skanska Pezinok – BK Dolný Kubín 115:87 (32:16, 61:42, 83:61)
n Skanska Pezinok: Mičuda 17, Snopko 16, Došek 12, Holešovský 8, Kozlík 4 (Lukjanec 18, Brliť 11, Michálik 10, Urland 9, Sečeň 6, Petráš 4, Lukšík 0)
n BK Dolný Kubín: Kurilič 24, Filo 22, Sklarčík 11, Findura 9, Cvitanovič 2 (Dubovský 10, Petrovič 9), n štvrtiny: 32:16, 29:26, 22:19, 32:26, n fauly: 25:15, n trestné hody: 18/15 – 32/23
n trojky: 7:8 / Kurilič 5, Filo, Findura a Sklarčík po 1, n tréneri: Černický – Lovik

V prvom tohtoročnom zápase nastúpilo družstvo Dolného Kubína už bez Števulu, ktorý sa vrátil do Prievidze a pre študijné povinnosti nehral ani Strapec. Oravci vyrukovali s novým kádrom doplneným o dvojicu juniorov Záhoru a Ondrejku. Proti silnému súperovi však pretvorený tím nemal veľké šance na úspech, aj keď v úvode zápasu viedli 2:0 a následne 5:2. Domáci rýchlo otočili skóre, nikým nebránený skúsený Snopko strieľal z každej pozície a tromi úspešným trojkami v prvej štvrtine ukázal, kto bude pánom palubovky.
Šestnásťbodový náskok v prospech Pezinka bol varovný. Druhá štvrtina mala už vyrovnanejší priebeh. V drese Pezinka dostali príležitosť hráči z lavičky, ktorých dirigoval skúsený Lukjanec. Hralo sa útočne. Koše padali na oboch stranách a domáci si zlepšili náskok o 3 body.
V rýchlom tempe pokračovala aj druhá polovica zápasu. V 3. štvrtine znovu nastúpili v drese Pezinku hráči základnej päťky. Bez väčších problémov vnikali pod nebránený kôš Dolného Kubína a šance s istotou premieňali. Aj v domácej obrane to v tejto časti hry škrípalo, čo Dolnokubínčania využili na zníženie náskoku domácich na 15 bodov. Dobre zahrali hlavne Kurilič a Sklarčík, v útoku aj Filo. Napriek tomu v závere štvrtiny súper znovu zabral a šnúrou ďalších košov získal 22-bodový náskok. Aj záverečná desaťminútovka priniesla otvorenú rýchlu hru. U obidvoch súperov absentovala obrana a koše padali jeden za druhým. Úspešnejší však boli znovu Pezinčania. V dolnokubínskom drese im oponoval hlavne Kurilič, ktorý v tejto časti strelil 12 bodov. Z toho 9 spoza hranice trojkového oblúka. Víťazstvo Pezinka o 28 bodov je adekvátne výkonu obidvoch družstiev. V drese Dolného Kubína uspokojili bojovne hrajúci odchovanci Dubovský a Sklarčík. Potešili Kurilič a Filo, aj keď mali rezervy v obrannej hre. U Finduru sa prejavila absencia kvôli chorobe. Petrovič hral v rámci svojich možností. Naopak znovu sklamal Cvitanovič, od ktorého sa čaká podstatne viac.
V nasledujúcom kole cestujú Dolnokubínčania 19. januára na pôdu posledných Košíc, kde sa isto pokúsia o zvrat v doterajšom priebehu súťaže. Šnúra 8 prehratých zápasov za sebou varuje. Na domácej palubovke sa predstavia po prvýkrát v tomto roku až 23. januára, pretože 18. kolo extraligy bolo presunuté z dôvodu zápasu reprezentácie SR. Ich súperom bude Spišská Nová Ves.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Fotku na internete zverejnil neznámy autor.

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.