Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ?

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Po 10. decembra o 18.30 h
(filmový klub 23)
Na sever severozápadnou linkou – Špionážny thriller Alfréda Hitchcocka, ktorý sa stal inšpiráciou pre sériu ” bondoviek ” spája napätie a nepredvídateľne zamotávajúcu zápletku s čiernym humorom. Ústredným hrdinom je majiteľ reklamnej kancelárie (Cary Grant), ktorý je omylom obvinený zo zločinu a teraz sa snaží nájsť pravého vinníka a očistiť svoje meno. MP od 12 rokov.
Ut, st 11. – 12. decembra o 18.30 h
Resident Evil 3 – Alice sa momentálne skrýva v Nevadskej púšti a opäť raz spája sily s Carlosom Oliverom a L.J. S tými, čo prežili sa pokúsi odstrániť smrteľný vírus, ktorý môže urobiť z každého ľudského tvora nemŕtveho tzv. zombi, ktorí majú v obľube mäso.. Odkedy bola Alice vystavená biogenetickému experimentu spoločnosti Umbrella Corporation, získava nadľudské sily, zmysly a obratnosť. Tieto schopnosti bude potrebovať pri ceste na Aljašku, kde má Umbrella Corporation svoje sídlo, aby sa ubránila krvilačným beštiám.. MP od 15 rokov.
Št 13. decembra o 18.30 h
Nepohodlná pravda – Celovečerný dokumentárny film o bývalom prezidentskom kandidátovi USA, od toho roku držiteľ Nobelovej ceny za mier, Al Goreovi a jeho presa-dzovaní ekologického myslenia MP
Pia, so, ne 14. - 16. decembra o 18.30 h
Kráľovná Alžbeta: Zlatý vek - Protestantská kráľovná je tŕňom v oku prevažne katolíckej Európe na čele so španielskym kráľom Filipom II., v tom čase najmocnejším svetovým panovníkom. Naviac sa nemôže cítiť bezpečne ani v domácom Anglicku, kde jej nedoprajú pokoj intrigujúci katolíci, mocne podporovaní škótskou kráľovnou Máriou Stuartovnou. A aby toho nebolo málo, jej radcovia na čele so Sirom Francisom Walsinghamom jej neustále pripomínajú otázku nástupníctva, ktorú by ako nezadaná „Panenská“ kráľovná mala nutne riešiť. Škoda, že oficiálny vzťah s okúzľujúcim moreplavcom Walterom je absolútne nemysliteľný. Kráľovná sa bude musieť postaviť do čela svojich vojsk, aby bojovala o bytie a nebytie slobodného Anglicka proti omnoho silnejšiemu nepriateľovi v jednej z najslávnejších námorných bitiek našej histórie. MP od 12 rokov.
Pia – so 14. – 16. decembra MsKS,
Kino Choč
Vidmo – III. Medzinárodná prehliadka horských a adrenalínových filmov.
PODUJATIA
Pondelok 10. decembra o 14.00 h MsKS
Vianočná pohľadnica - Vyhlásenie výsledkov a odovzdanie cien.
Pondelok, utorok 10. 11. decembra MsKS
Kubínske remeselné dni – IV. Me-dzinárodný jarmok ľudových remesiel.
Utorok – piatok 18. – 21. decembra námestie P. O. Hviezdoslava
Vianočné trhy – Vždy o 16. 00 h bude kultúrny program.
VÝSTAVY
- ORAVSKÁ GALÉRIA
Cesta človeka – z cyklu Pohľady do zbierok III. – Výstava sakrálneho umenia. Výstava je sprístupnená do 13. januára 2008 vo veľkej výstavnej sieni OG.
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Historické veduty miest, pevností a hradov ako jedinečné obrazové dokumenty našej národnej minulosti. Výstava je sprístupnená do 13. januára 2008 v Malej výstavnej sieni OG..
VÝSTAVY
Vianočná pohľadnica – IV posúťažná výstava detských výtvarných prác detí zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Francúzska, Slovinska i Chorátska. Výstava je sprístupnená od 10. decembra do 11. januára 2008 v MsKS.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne - Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho autora slovenskej poézie na prelome 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je do 31. marca 2008 po - pia od 8.00 do 16.00 h, cez víkend len ohlásené skupiny.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spoluorganizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pia od 9:00 - 16:30 h, so - zatvorené a v nedeľu od 10:00 - 17:00 h
Do 14. januára 2008 je sprístupnená výstava ručných prác. ( výšivky)

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 16. decembra o 18.00 h
Nabúchaná - V posteli si zalaškuje povaľač Ben Stone a šikovná moderátorka Alison Scott. On je povaľač žijúci so skupinou kamošov-huličov a žije z vyplatenej poistky po zranení už celých 10 rokov. Ona je čiastočná karieristka rozhodnutá vytrieskať z poskytnutej príležitosti čo najviac. V posteli sa ocitnú po tom, čo ju povýšia a ide osláviť úspech do klubu, kde narazí na neho, čo sem prišiel s partiou. Kľúčové dianie začne po dvoch mesiacov, keď ona zistí, že je tehotná, oznámi mu to, obaja sa rozhodnú dieťa si nechať a čeliť neľahkej situácii budovania vzťahu a rodiny. MP od 12 rokov
NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
St 12. decembra o 18.00 h.
Škaredé káčatko a ja - Animovaná komédia pre celú rodinu, ktorá je inšpirovaná klasickou rozprávkou Hansa Christiana Andersena. Škaredé káčatko a ja! je príbeh Škaredého káčatka a jeho matky Ratso... vlastne, Škaredé káčatko ho tak len volá, lebo v skutočnosti je to jeho otec. Teda, pravdupovediac, nie jeho skutočný otec, je to len obyčajná krysa, ktorá sa zhodou náhod ocitla na mieste, kde sa Škaredé káčatko vyliahlo z vajíčka. A keďže Ratso bol prvý tvor, ktorého káčatko uvidelo, bol nútený sa oň postarať. No a čo by to bolo za otca, ktorý by odmietol byť matkou svojmu nevlastnému synovi. MP
So, ne 15. – 16. decembra o 18.00 h
Ratatouille – Dobrú chuť - Svet päťhviezdičkových reštaurácií a potkanov v animovanej komédii Bon Apéttit! Mladý potkan Remy sníva o tom, že sa napriek želaniu svojej rodiny a očividnej prekážke svojho pôvodu stane veľkým francúzskym šéfkuchárom. Osud Remyho zaveje do stoky pod vyhlásenou reštauráciou, ktorú preslávil jej zakladateľ, kulinárska legenda Auguste Gusteau. Nehľadiac na nebezpečenstvo a fakt, že je neobvyklým a hlavne nevítaným návštevníkom špičkovej francúzskej reštaurácie, Remy sa napriek “volaniu kanála” rozhodne splniť svoj sen. Jeho vášeň pre varenie a kvalitné jedlo spustí sled komických situácií, ktorý obráti hore nohami kulinársku scénu v Paríži. MP
PODUJATIE
Štvrtok – sobota 13. – 15. decembra
pred budovou Domu kultúry
Vianočné trhy – Možnosť kúpy rôznych výrobkov.
Pondelok 17. decembra o 17.00 h
Dom kultúry
Vianočný koncert – Vianočný koncert spojený s výstavou výtvarných prác žiakov ZUŠ Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Piatok 14. decembra o 18.00 h
Dannyho trinástka - Je len jediný dôvod, kvôli ktorému by Danny Ocean a jeho partia odstúpili od najambicióznejšej a najriskantnejšej šance vykradnúť kasíno – aby chránili jedného z nich. No budú potrebovať viac než len šťastie, aby rozbili Bank. Bezohľadnému majiteľovi kasína WillymuBankovi ani len nenapadne, že keď zradí Dannyho priateľa a mentora Reubena Tishkkoffa, všetky šance sa obrátia proti nemu. Ale Bank sa tentoraz prerátal... a poriadne. Možno sa mu podarilo odstrániť jedného z originálnej Dannyho jedenástky, ale ostatných nechal stáť a čo je pre neho ešte horšie, dal im spoločný cieľ: položiť Banka na kolená práve vo chvíli, ktorá mábyť jeho najväčším životným triumfom – počas slávnostného otvorenia jeho nového kasína, ktoré nesie primerané meno BANK. MP od 12 rokov.
Ne 16. decembra o 18.00 h
Ratatouille – Dobrú chuť - Svet päťhviezdičkových reštaurácií a potkanov v animovanej komédii Bon Apéttit! Mladý potkan Remy sníva o tom, že sa napriek želaniu svojej rodiny a očividnej prekážke svojho pôvodu stane veľkým francúzskym šéfkuchárom. Osud Remyho zaveje do stoky pod vyhlásenou reštauráciou, ktorú preslávil jej zakladateľ, kulinárska legenda Auguste Gusteau. Nehľadiac na nebezpečenstvo a fakt, že je neobvyklým a hlavne nevítaným návštevníkom špičkovej francúzskej reštaurácie, Remy sa napriek “volaniu kanála” rozhodne splniť svoj sen. Jeho vášeň pre varenie a kvalitné jedlo spustí sled komických situácií, ktorý obráti hore nohami kulinársku scénu v Paríži. MP
KONCERTY
Sobota 15 decembra o 17.00 h Kino Javor
Rockový koncert - Prehliadka rockovej scény z Tvrdošína a blízkeho okolia. Účinkujúci: Tichá Domácnosť, Red Clock´s, Emge Band, Epitaf.
Sobota 19. decembra o 17.00 h Kino Javor.
Vianočný koncert - Predstavia sa deti a učitelia zo súkromnej ZUŠ. Samotný program bude zahŕňať široké spektrum od vianočných kolied až po modernú tvorbu.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej
Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 — 1987) — malia-rky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou.
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom „Slovenská moderna“.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
Utorok 13. decembra o 18.30h
Vydáš sa a basta - Daphne je šesťdesiatnička žijúca s jednoduchým snom. Má tri krásne dcéry, ktoré chce dobre? Pri dvoch sa jej už túžba naplnila, no Milly má podľa scenára dostatočné množstvo neduhov vytvárajúce problém potrebný riešiť. V skutočnosti je to krásna žena, no akurát mala pech a naďabila na pár nesprávnych chlapov. Každopádne sa Daphne rozhodne v rámci konania dobra pre svoju dcéru podať na internete inzerát, že hľadá vhodného partnera. Ozve sa samozrejme kopa neschopných experimentátorov, ale medzi nimi aj jediný schopný kandidát – architekt Jason. Mamka zosnuje plán, mladík padne do oka aj dcére a tak s ním začne randiť. Lenže - vynorí sa aj príjemný muzikant Johnny a Milly príliš dlho neváha a začne chodiť aj s ním. Do konca filmu bude potrebné vyjasniť nielen túto situáciu, ale aj všetky vzťahy dcér a matky. MP od 12 rokov.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Štvrtok – Nedeľa 27. – 30. decembra
Vianoce na Oravskom hrade – Vianočné zvyklosti, vianočný koncert, vystúpenia vinšovníkov.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 , na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom. Celkovo sa v nej nachádza 50 drevených plastík od 20 autorov - 3 z Poľska
(zo 6-tich rezbárskych plenérov).Galéria je sprístupnená počas celého roka.Ak chcete gelériu navštíviť, kontaktujte obecný úrad.

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy je situovaná v objekte hájovne, kde bola Hájniková žena aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené len pre ohlásené návštevy.

ŽAŠKOV
Sobota 29. decembra od 10.30 h
Žaškovské preteky – Súťaže v štyroch disciplínach. slalom, furman a kôň, ťahanie auta a najsilnejší kôň. Po skončení bude tanečná zábava.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 2. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 3. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 4. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 7. Hygge ako životný štýl
 8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 41 458
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 322
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 14 033
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 359
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 920
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 849
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 300
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 177
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 036
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 914
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Peter vo videoklipe.

Petra inšpirovala k textu tragédia. Na Oravskej priehrade sa utopili bratranci.

19 h
Komjatnou auto už neprešlo.

Policajné sirény vystrašili Dolnokubínčanov i vodičov na ceste Brestovou.

23. jan
V Zábiedove skončilo približne sedemtisíc ton úletu.

V katastri Hladovky a Zábiedova skončilo 32-tisíc ton úletu z OFZ Istebné.

23. jan
V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

22. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

10 h

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

23. jan

Už ste čítali?