Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Remízu mali už minimálne na dosah

Jediný hokejový zástupca Oravy v 1. lige, MHK Dolný Kubín, mohol po nevydarenom domácom zápase odčiniť zaváhanie práve na pôde predchádzajúceho súpera z Považskej Bystrice.

Čerstvosť spomienok predznamenávala, že hostia nebudú v obrane ako ementál a pokúsia sa o revanš.
23. kolo
HK 95 Považská Bystrica – MHK Dolný Kubín 5:4 (3:0, 1:3, 1:1)
n Góly za hostí: Vladimír Janovský, Peter Učník, Tomáš Pokrivčák 2, n strely na bránu: 37:38, n vylúčenia: 34:32 - Andrej Penxa, Michal Nátny, Tomáš Pšenka, Lukáš Jánoš, n presilovky: 2:2, n oslabenia: 0:0, n divákov: 420, n zostava Dolného Kubína: Andrej Pračko, Jozef Vodička, Tomáš Lupták, Marián Troup, Michal Vozár, Tomáš Pokrivčák, Tomáš Pšenka, Peter Učník, Tomáš Smolka, Martin Bonda, Michal Nátny, Peter Hanušniak, Marek Matej, Marek Jurčo, Lukáš Jánoš, Vladimír Janovský, Andrej Penxa
Úvod stretnutia nevyzeral tak, žeby sa hostia prišli pokúsiť o revanš. V 4. minúte zahrávali domáci presilovku a v početnej výhode sa presadil Radoslav Gašo. Napriek tomu, že Oravci prehrávali, hrali s domácim tímom viac ako vyrovnanú partiu. V 16. minúte sa však opäť museli porúčať. Za asistencie Jaroslava Fiľa a Jakuba Brídika zasunul puk za chrbát Andreja Pračka Matej Faktor. Aby nebolo všetkému koniec a kalich horkosti sa vycedil do dna, Považania zvyšujú Róbertom Varhaníkom na trojgólový rozdiel. To nikto nečakal. Druhá tretina poskytla podobné zrkadlo. Avšak tentoraz obrátené, pretože sa konečne zobudili hostia. V 29. min zavelil do útoku Vladimír Janovský. Asistoval mu Peter Učník. O 6 min neskôr sa Oravci priblížili k Považanom na rozdiel jedného gólu. Presilovku využil Peter Učník. Domáci však o minútu nato odpovedali Jurajom Ďurkechom. Dvojgólové vedenie netrvalo dlho. Strelecky sa v tomto zápase chytil aj dolnokubínsky Tomáš Pokrivčák. Najprv v 38. minúte počas presilovky znížil na rozdiel jedného gólu, aby o štyri minúty vyrovnal. Oravci mali na dosah zvrat, nedokázali ho však zrealizovať. Zápasovú prestrelku uzavrel piatym gólom domáci Michal Stráňovský. Na rozdiel od domáceho zápasu boli tentorkát Oravci viac ako vyrovnaným súperom. No napriek tomu ich už od Pov. Bystrice delia štyri priečky.
n Ostatné zápasy: HK Ružinov 99 Bratislava – HC 05 Banská Bystrica 2:1, HK FTC Nové Zámky – HK Spišská Nová Ves 3:2, HC Topoľčany – HK Trebišov 8:1, HC Dukla Senica - HC 46 Bardejov 6:1, ŠHK 37 Patrícia Piešťany – HKM Detva 6:4 , HK Lietajúce Kone Prešov – MŠHK Prievidza 1:3,

3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  5. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  6. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  7. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  8. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  9. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  10. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Okolo bývali gajdoši, zastávka ich bude pripomínať

Autobusová zástavka v Oravskej Polhore má nový šat.

Zástavka gajdošov.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Kamión narazil do reštaurácie a pohostinstva (+VIDEO)

Vodič pravdepodobne za volantom zaspal, havaroval v centre Tvrdošína.

Nečakaná zastávka kamióna v centre Tvrdošína.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.