Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
BASKETBALEXTRALIGA

Dolnokubínski muži

Kubínčania pricestovali do Komárna oslabení o trojicu hráčov: Števulu, Zotova a Sklarčíka. A tak musel tréner káder doplniť o dvojicu juniorov - Jánom Záhorom a Vaňkom.

Úvod Dolnému Kubínu nevyšiel a po prvej štvrtine prehrával o 13 bodov. V druhej časti hry domáci pridali a do polčasu to už bolo o 21 bodov. Po prestávke sa hostia mierne prebudili a tretiu časť hry vyhrali o štyri body. Žiadny zvrat sa nekonal a Komárno s prehľadom vyhralo poslednú štvrtinu, aj celý zápas. Pomohol im k tomu aj najlepší strelec extraligy Majoroš, ktorý si pripísal na svoje bodové konto ďalšiu tridsiatku. Dolnokubínčania si do svojich štatistík opäť prihodili prehru, ktorá je už piata v poradí. Svoju čiernu sériu by si mohli napraviť o týždeň v Prievidzi, ktorá je veľmi slabá a pohybuje sa, podobne ako Oravci, na dne tabuľky.
MBK RIEKER Komárno - BK Dolný Kubín 84:56 (26:13, 48:27, 65:48) Body DK:
Cvitanovič 14, Bačič 13, Škara 7, Dubovský 4, Findura 2 (Ján Záhora 8), Šljuka 8, Strapec a Vaňko po 0, trojky: 8:3, fauly: 20:22, trestné hody: 14/21 – 13/20, tréneri: Štajger – Lovik, body Komárno: Majoroš 32, Pivac 20, Marič 11, Kablar 8, Barišič 5, Suja a Fapšo po 3, Ivanovič 2
12. HBK Prievidza 12 875 992 3 9 15
Ďalšie zápasy: Slávia TU Košice - ESO CLUB Lučenec 54:70, Chemosvit Svit - Slovinterga Levice 98:85, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK CASTA SPU Nitra 89:77, SKANSKA Pezinok - INTER Bratislava 89:78, MBK Handlová - HBK Prievidza – nehralo sa z dôvodu nahlásenia bomby v hale

Juniori majú stále nádej na postup
Domáci nevstúpili do zápasu dobre a prvú štvrtinu prehrali o1 bod. V ďalšej časti hry prevzali taktovku a v polčase viedli o17 bodov pre domácich. Postupne svoj náskok ešte zvyšovali a bez väčších problémov vyhrali zápas rozdielom 37 bodov. Strelecky vynikol Ján Záhora, ktorému sekundovali Ondrejka a Vaňko.
BK Dolný Kubín - BK ŠPD Rožňava 97:60 (21:22, 51:34, 73:50)
Body DK: Ján Záhora 29, Ondrejka 16, Vaňko 14, Adam Záhora 7, Császári 6 (Mikuš 12, Hochholzer 6, Povolný 5, Kaprálik 2
16. kolo
BK Dolný Kubín - BK AC LB Spišská Nová Ves 89:55 (28:20, 49:30, 69:38)
Body DK: (Vaňko 30, Záhora Ján 24, Ondrejka 16, Šaffo 9, Császári 2)Povolný 4, Duraj a Mikuš po 2
Spišiaci vstupovali do zápasu ako mierny favorit, ale ich hra tak nevyzerala. Od začiatku zápasu viedli domáci a predvádzali vynikajúcu tímovú hru. Hostia sa len bezmocne prizerali. Dolnokubínčanom vychádzali prihrávky a bez problémov zakončovali. Pridali k tomu aj výbornú obranu. Ich hra sa odrazila na konečnom výsledku zápasu. Oravci vyhrali a zapísali si tak do tabuľky dôležité body. Strelecky a hrou vynikli Vaňko a Ján Záhora, ktorí spolu nastrieľali 54 bodov. Týmto stretnutím potvrdili, že majú ešte stále nádej bojovať o postup do celoslovenskej dorasteneckej ligy juniorov.