Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

DOLNÝ KUBÍN SA PROTI INTERU OPÄŤ NEPRESADIL

Oravci prišli do Bratislavy s úmyslom vyhrať po dvoch neúspešných zápasoch s Lučencom a Nitrou. Nezačali zle, práve naopak - v prvých minútach viedli.

BK INTER Bratislava : BK Dolný Kubín 90:73 (27:21, 53:30, 65:50),
n Fauly: 19:30, n trojky: 4:3, n trestné hody: 22/33 – 12/15, n tréneri: Zuzik – Lovik, n stratené lopty DK: 21, n získané lopty DK: 12
n Body DK: (Cvitanovič 31, Sklarčík 6, Dubovký 4, Škara 1, Strapec 0) Šljuka 14, Bačič 13, Findura 4, Zotov a Zarovskij po 0
n Body Inter BA: Míčka 19, Živický 16, Novák 13, Petrovič 11, Pandula 9, Futo a Terlanda po 8, Homola 4, Ďuriš 2, Írecký 0
Oravci prišli do Bratislavy s úmyslom vyhrať po dvoch neúspešných zápasoch s Lučencom a Nitrou. Nezačali zle, práve naopak - v prvých minútach viedli. Lenže domáci s tým nemali veľký problém a vedenie zobrali do svojich rúk. Veľmi slabou a nepresnou hrou Dolnokubínčania dopomohli k vytvoreniu mierneho náskoku pre Inter a prvá štvrtina skončila 27:21. V druhej štvrtine hostia nepresnou streľbou a zbytočnými chybami nedokázali stav dotiahnuť. Domáci svoj náskok ešte zvýšili a do polčasu bol rozdiel 23 bodov. V piatej minúte tretej štvrtiny sa hostia mierne chytili a šnúrou 5:14 dotiahli stav zápasu na rozdiel 15 bodov. Zdalo sa, že v štvrtej štvrtine sa s výsledkom môže niečo stať. Samozrejme, Interisti to nedovolili, i keď im k tomu pomáhali aj hosťujúci hráči svojou chybnou hrou, ktorú predvádzali počas väčšiny zápasu. Už v 32. minúte bol stav 71:52 a zvyšok zápasu sa iba dohrával. Hostia koncovku mierne kúskovali, keď začali hrať agresívnejšie. No ani to im nepomohlo. Urobili zbytočnú technickú chybu, za ktorú dostali lavičku. Objavil sa aj jeden odpískaný úmyselný faul, ale na výsledku sa už nič nezmenilo. Dolnokubínčania si pripísali ďalšiu prehru. Dúfajme, že sa naši chlapci prebudia a ďalší zápas dotiahnu do toho správneho, víťazného konca.