Pondelok, 29. november, 2021 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Dolnokubínska kríza pokračuje

Basketbalisti Dolného Kubína opäť na palubovke súpera neuspeli. V poslednom čase badať akoby ústup formy a mužstvo sa dostáva do krízy. Ťažko to však posúdiť, pretože Nitrania odjakživa nesú punc kvality a vyhrať na ich palubovke je naozaj zložité. Dolnok

Basketbalisti Dolného Kubína opäť na palubovke súpera neuspeli. V poslednom čase badať akoby ústup formy a mužstvo sa dostáva do krízy.
Ťažko to však posúdiť, pretože Nitrania odjakživa nesú punc kvality a vyhrať na ich palubovke je naozaj zložité. Dolnokubínčania prehrali rozdielom triedy. V drese Nitry sa skvele presadzoval Američan Hill, ktorému výborne sekundoval Gašparac.

Extraliga muži
CASTA SPU NITRA - BK DOLNÝ KUBÍN 108:66 (22:16, 58:30, 81:54)
n NITRA: Hill 24, Gašparac 23, Červenka 7, Seman 6, Hašan 3 (Vojtek 20, Žiak 13, Jankovič 4, Orešanský 4, Vido 2, Tragor 2, Rendla 0), tréner: Urban
n BK DK: Bačič 14, Cvitanovič 7, Findura 7, Števula 4, Strapec 4 (Šljuka 14, Sklarčík 7, Škara 5, Zotov 4), tréner: Lovik
n TH: 21/16 – 41/30 n FAULY: 32 - 23 n TROJKY: 4 - 4 n ROZHODOVALI: Lukáč – Kuzmiak - Lacko n ŠTVRTINY: 22:16, 36:14, 23:24, 27:12
Kríza v hráčskom kádri dolnokubínskeho basketbalového klubu pokračuje. Po domácom debakli s Lučencom odchádzali na predohrávaný zápas 11. kola extraligy do Nitry, ktorej sa v tejto sezóne zatiaľ príliš nedarilo. Dolnokubínčania odchádzali s vedomím dokázať funkcionárom klubu i fanúšikom, že to so súťažou myslia vážne. Realita je však úplne iná. Proti pohyblivému súperovi nastúpilo nevyrovnané, nedisciplinované družstvo, ktoré akoby nechápalo, že basketbal je kolektívnou hrou, založenou na pohybe a aktívnej obrane. V prvej štvrtine pustili domácich rýchlo do 6-bodového vedenia. Za celých 10 minút strelili priamo z hry len 3 koše. Zvyšok iba z trestných hodov, ktoré boli, napodiv, na 100 percent úspešné.
Ešte horší scenár priniesla druhá desaťminútovka. Nitrania si z koša Dolného Kubína urobili strelnicu, keď v rozsahu 3 minút strelili šnúru 16 bodov. Oravci len vyhadzovali loptu spoza vlastného koša. Po polčase bolo prakticky rozhodnuté.
V tretej štvrtine zrejme domáci oddychovali, často hrali nedovolene. Dolný Kubín hádzal v tejto časti hry 18 trestných hodov, pokúšal sa aj o streľbu z diaľky, čoho výsledkom boli 3 úspešné trojky z 5 pokusov. Pod košom však boli Dolnokubínčania úspešní len dvakrát.
V záverečnej desaťminútovke si hostia vychutnali svoj kalich horkosti do dna.
Dokončenie na 22. str.
Prenikali cez deravú obranu hostí. Vynikal hlavne 130 kg vážiaci Američan Hill a v 38. minúte uštedrili rezignovanému súperovi nepopulárnu stovku, ktorú do záveru ešte upravili o ďalších 8 bodov.
Za odvedený výkon si nezaslúži pochvalu žiaden hráč hostí. Skôr by si mali prečítať pripomienky fanúšikov na webovej stránke klubu www.basketdk.sk, v sekcii fórum.
Ďalšia možnosť reparátu je v sobotu 24. novembra o 18.00 h na pôde silného súpera BK Inter Bratislava.

BKM SVIT – BK DOLNÝ KUBÍN 93:55 (43:22)
Body DK: J. Záhora 19, Ondrejka 12, Duraj 8, Császári 7, Diežka 5, Záhora A.2, Mikuš 2, Povolný, Šaffo a Radzo 0
V sobotu na pôde vedúceho tímu ligy, ktorý v prebiehajúcej sezóne ešte neokúsil prehru, mladí juniori Dolného Kubína neprekvapili.
Po celý priebeh zápasu dominovali domáci. Po prvej štvrtine mali už 11-bodový náskok. V polčase viedli o 21 bodov. Po tretej desaťminútovke zvýšili vedenie na 39 bodov, a tak len v poslednej časti hry, keď za domácich hrala už celá lavička, hostia držali vyrovnaný krok. Túto desaťminútovku vyhrali o 1 bod.
Oproti iným zápasom absentovala v dolnokubínskom celku úspešná streľba a negatívnym javom je tiež 37 stratených lôpt v zápase.