Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ?

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Po 12. novembra o 18.30 h (filmový klub)
Gádžo dilo – Jedno s najkrajších filmových zobrazení hĺbky rómskej duše. Príbeh sleduje francúzskeho mladíka menom Stéphane, ktorý sa vyberie z Paríža na rumunský vidiek, aby tam pátral po záhadnej rómskej speváčke menom Nora Luca, ktorej piesne si kedysi s obľubou púšťal jeho mŕtvy otec. Obklopený priam pancierovou jazykovou bariérou sa vytrvalo pokúša nadviazať kontakt s obyvateľmi rómskej osady – a to tak, že medzi nimi žije a pod ochranou miestneho patriarchu Izidora sa “učí” po rómsky. Zároveň má stále na pamäti svoj cieľ – nájsť tvár, ktorá patrí k uhrančivému hlasu z magnetofónovej pásky.
Ut – Št 13. – 15. novembra o 18.30 h
Trio z Belleville – Animovaný film o unesenom cyklistovi, jeho babke a troch starých speváčkach. Komédia pre dospelé deti. Film získal niekoľko ocenení. MP
Pia, So 16. – 17. novembra (filmový klub)
Starcov poklad – III. Medzinárodná prehliadka krátkych filmov - Dve predstavenia pre školy (Adamove jablká) a štyri pásma krátkych filmov budúcich režisérov filmových škôl na Slovensku (FTF VŠMU Bratislava, FDU AU Banská Bystrica, FAMU Praha), ale aj talentovaných mladých filmárov z celého sveta (SRN, ČR, Španielsko, Rusko).
Ne 18. novembra o 8.30 h
Kráľovstvo - Špeciálny agent FBI Ronald Fleury (Jamie Foxx). Napriek nesúhlasu vyšších inštancií sa vydáva s na rýchlo zostaveným tímom (rozumej: ďalšími tromi špeciálnymi agentmi) na miesto činu vyšetriť tragickú udalosť. Prípad je pre nich osobnejší, keďže pri útoku prišiel o život ich kolega a kamarát. Ocitajú sa v celkom neznámom prostredí a musia si zvykať na tamojšie pravidlá. Vypátrať útočníka je ich „svätou“ povinnosťou a hoci sa musia vysporiadať s viacerými komplikáciami, nemôžu si dovoliť zaváhať. MP od 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

KONCERTY
Streda 14. novembra o 19.00 h, divadelná sála MsKS
Richard Rikkon – Klavírny koncert známeho slovenského virtuóza.

PODUJATIE
Štvrtok 15. novembra o 17.00 h, estrádna sála MsKS
I. Info deň Oremicu o programe EU - Prvý cyklus školení o programe EÚ mládež v akcii. Školenie zamerane predovšetkým na mládež a ich možnostiach v EU.
Štvrtok 15. novembra o 9.00 h, Základná umelecká škola P. M. Bohúňa.
Tvorivá dielňa pre folklórny tanec - Vzdelávacie podujatie pre záujemcov o prácu s detským folklórnym súborom.
Utorok – streda 20. – 21. novembra 9.00 – 18.00 h Námestie pred MsKS.
Katarínske trhy – Tradičné trhy s možnosťou kúpy všeličoho.

VÝSTAVY
- ORAVSKÁ GALÉRIA
Pohľady do zbierok III. – Výstava sakrálneho umenia. Výstava je sprístupnená do 13. januára 2008 vo veľkej výstavnej sieni OG.
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Historické veduty miest, pevností a hradov ako jedinečné obrazové dokumenty našej národnej minulosti. Výstava je sprístupnená do 13. januára 2008 v Malej výstavnej sieni OG..
VÝSTAVY
„ Holokaust ” - Autorskú výstavu fotografií Dávida Lajmona pod názvom „HOLOKAUST - chceli žiť a nemohli, môžu a nechcú žiť...“, ktorá je sprístupnená od 12. novembra do 5. decembra vo fotogalérii MsKS Dolný Kubín. Vernisáž k výstave bude 12. novembra o 9.00 h vo vestibule MsKS.
„Inšpirácie“ – Dvanásty ročník predajnej výstavy, ktorá potrvá do 30. novembra vo výstavnej sieni MsKS počas všetkých pracovných dní.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spoluorganizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené je po - pi od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.
SÚŤAŽ
Vianočná pohľadnica – Medzinárodná súťaž detských tvorieb na tému Vianoce je pre všetky štáty. Súťaží sa v kategórii 5 – 6 rokov, 7 – 11 rokov a 12 – 15 rokov. Svoje práce zasielajte na adresu OOS Dolný Kubín najneskôr do 20. novembra.
ORAVSKÉ OSVETOVÉ
STREDISKO
Utorok 13. novembra 15.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 18. novembra o 18.00 h
Vydáš sa a basta - Daphne je šesťdesiatnička žijúca s jednoduchým snom. Má tri krásne dcéry, ktoré chce dobre. Pri dvoch sa jej už túžba naplnila, no Milly má podľa scenára dostatočné množstvo neduhov vytvárajúce ich problém potrebný riešiť. V skutočnosti je to krásna žena, no akurát mala pech a naďabila na pár nesprávnych chlapov. Každopádne sa Daphne rozhodne v rámci konania dobra pre svoju dcéru podať na internete inzerát, že hľadá vhodného partnera. Ozve sa samozrejme kopa neschopných experimentátorov, ale medzi nimi aj jediný schopný kandidát – architekt Jason. Mamka zosnuje plán a mladík padne do oka aj dcére, a tak s ním začne randiť. Lenže popritom sa vynorí aj príjemný muzikant Johnny a Milly príliš dlho neváha a začne chodiť aj s ním. Do konca filmu bude potrebné vyjasniť nielen túto situáciu, ale aj všetky vzťahy dcér a matky. MP od 12 rokov.
PODUJATIE
Piatok 23. novembra o 18.00 h, estrádna sála MsKS
Lúčnica v programe Slovenský Triptych – Vystúpenie známeho umeleckého súboru.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 14. novembra o 18.00 h
Fraktúra - Ted Crawford sa pokúsil zabiť svoju ženu. Mal dôvod, bola mu neverná. Prípad dostane na starosti mimoriadne úspešný a ambiciózny právnik Willy Beachum. Keďže Crawforda zadržali priamo na mieste činu a ku všetkému sa priznal, pôjde podľa všetkého o maličkosť a obžalovaný bude bez zaváhania usvedčený. Beachum pristupuje k prípadu z počiatku ľahkovážne, no všetko sa zmení, keď Crawford rozohrá svoju diabolskú šachovú partiu nielen s mladým právnikom, ale aj justičným systémom USA. A pôjde tu o život, keďže jeho žena útok prežila a stále je udržiavaná pri živote pomocou prístrojov. Beachum sa rozhodne vziať boj za spravodlivosť do vlastných rúk. MP od 12 rokov.
So, Ne 17. - 18. novembra o 18.00 h
Rušná hodina 3 - Dvojica známa z predošlých dielov – Jackie Chan a Chris Tucker majú za sebou už rozličné prípady, ale teraz ich čaká najťažší oriešok. Tandem z minulosti sa dočasne rozpadol a spočiatku pracuje každý na vlastnú päsť. Dôležitý svedok aktuálneho prípadu inšpektora Lee je postrelený a na vine je šikovný ninja preháňajúci sa New Yorkom. Počas naháňačky narazí Lee na ukecaného Cartera snažiaceho sa riadiť dopravu. Napokon sa identita ninju ukáže najavo a je ním Leeov brat. V Paríži sa ukrýva tajomstvo súvisiace s čínskymi Triádami. A keď sa časť z neho odhalí pri objavení identity jedného zo zločincov, Triády začnú zasahovať. To už Carter a Lee smerujú do Paríža, aby sa pozreli na zúbok triádskeho vyčíňania a popri kriminálnych živloch sa musia popasovať aj s miestnou kultúrou. MP od 12 rokov.

PODUJATIE
Utorok 13. novembra, Dom kultúry
Filmové predstavenie pre študentov SOU strojárskeho v Námestove ku dňu študentstva.
Štvrtok 15. novembra o 18.00, sála DK
Burza povolaní
Piatok 16. novembra, Dom kultúry
Filmové predstavenie pre študentov ZSŠ v Námestove ku dňu študentstva.

VÝSTAVY
Maľba SK 07 - Výstava obrazov vytvorených na letných workshopoch na Oravskej priehrade a v Tvrdošovciach výtvarníkmi z rôznych kútov Slovenska Výstava je sprístupnená do 30. novembra.
SLANICKÝ OSTROV
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia. Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie.

TVRDOŠÍN
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej
Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 — 1987) — maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou.
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom „Slovenská moderna“.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.

NIŽNÁ
Kino Ostražica
St 14. novembra o 18.30 h
Maharal – Tajomstvo talizmanu – V roku 1609 zomiera pražský rabín Löw. Dvaja významní muži, astrológ Jan Kepler a predseda židovskej obce Jicchak Kohen, dostanú od umierajúceho polovicu talizmanu, ktorého opätovné zloženie by držiteľa priviedlo k obrovskému pokladu. Rok 1941, Major Abel Rosenberg zachraňuje pred gestapom vzácnu knihu Via Lucis ( Cesta svetla), ktorá je ďalším kľúčom k odhaleniu pokladu. Knihu Via Lucis objaví v antikvariáte vysokoškolská asistentka Kristina s dvanásťročnou neterou Alenkou. Obom okamžite dôjde, že natrafili na niečo mimoriadne. Kým ju však stačia kúpiť, starý antikvár je zavraždený a kniha záhadne zmizne. Prípadu sa ujme detektív Sedláček a policajný expert na históriu, Kristínin spolužiak z fakulty a je dávny ctiteľ, doktor Knapp. Rozuzlenie sa ale nebude hľadať ľahko, pretože o knihu sa zaujíma príliš veľa ľudí. MP od 12 rokov.
PODUJATIE
Nedeľa 18. novembra o 15.00 h, kinosála Domu kultúry
6. Detský country večer – Vystúpenia country tanečníkov.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad - Je sprístupnený počas celého novembra od 8.30 h do 16.00 h celý týždeň.
Nedeľa – streda 2. – 5. decembra
Mikulášske dni – Stretnutie s Mikulášom a zimnými rozprávkovými postavami, ukážky remesiel s predajom oblátok, me-dovníkov a vianočného pečiva.

ZAKAMENNÉ
Nedeľa 18. novembra od 10.30 h
Ján Vojtaššák – Spomienkové podujatie k 130. výročiu narodenia J. Vojtaššáka. Program sa začína o 10.30 h svätou omšou v kostole.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý deň od 8.00 do 18.00 h.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená len na požiadanie na OcÚ.

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je len pre ohlásené návštevy.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 20 189
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 19 836
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 17 429
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 16 594
 5. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 9 090
 6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat 7 666
 7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 583
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 345
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 275
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 6 778
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Okres Dolný Kubín čaká ďalšie kolo testovania

V utorok premiér tvrdil, že okres Dolný Kubín má 0,75 percent pozitívne testovaných, včera oznámil, že ich je až 1,06 percent. Starostovia sa pýtajú, kde vzal tie čísla.

7 h
Kompletné výsledky skríningového testovania stále nie sú k dispozícii.

Čísla prezentované samosprávami, ministerstvom aj premiérom Matovičom sú odlišné.

27. jan
Na parkovisku pred železničným priecestím je skládka stavebného materiálu.

Sanácia brala si vyžaduje uzatvorenie cesty, dopravu riadi polícia, vozidlá púšťa v polhodinových intervaloch.

27. jan
Erik Vlčák zažil úspešnú premiéru na Dakare.

V cieli Oravčan plakal, a to slzy nevyronil ani po ukončení vysokej školy.

7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vo štvrtok dopoludnia zaznamenali ľudia v Handlovej aj Prievidzi otrasy zeme.

7 h

Poradia sa od včera zmenili.

27. jan

Mesto pracuje na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest počas celého týždňa.

23 h

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

27. jan

Už ste čítali?