Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

D. Kubín – Revúca 6:1 (4:0)
Góly: Kozáčik 3, Lach, Mušák, Zvara
Domáci kolektív mal od úvodu hosťujúcu Revúcu pod kontrolou a nedovolil jej vystrkovať rožky. Prvý polčas bol z pohľadu domácej strany asi najlepším v tejto sezóne, keď hrali prekrásny kombinačný futbal. Gólostroj otvoril z priameho kopu Zvara a do prestávky sa domáci tešili ešte trikrát. Ani po zmene strán sa scenár hry nezmenil a hostia boli zrelý na poriadny debakel. Domáci však za stavu 6:0 vypustili z gólového tempa a dovolili hosťujúcemu tímu zaznamenať aspoň čestný úspech.
K. N. Mesto – Námestovo 2:0
(0:0)
V úvodnej štyridsaťpäťminútovke sa veľa vzruchu neudialo. Väčšina hry sa odvíjala v strede ihriska a keď už sa vyskytli nejaké tie šance, obe družstvá nimi pohrdli. Zápas sa začal lámať až po prestávke, keď hostia nezachytili prvých 15 minút a zrazu svietilo na ukazovateli 2:0. Domácich vsietené góly dosť uspokojili, no ich ľahkovážnosť Námestovčania nedokázali potrestať. Mali minimálne štyri tutovky, no ani jedna si cieľ medzi tri žrde nenašla.
D. Kubín – Revúca zápas sa neodohral
Hostia na stretnutie nepricestovali a podľa všetkého bude zápas kontumovaný.
K. N. Mesto – Námestovo 0:4
(0:1)
Góly: Čiernik 2, Jagnešák (11m), Vajdiar
Domáca defenzíva dnes proti útočnému poňatiu hry hostí nemala žiadnu šancu na úspech. V 1. polčase ešte dokázala ako tak eliminovať tlak Námestova, no po obrátke už silami a ani futbalovo nestačila.
Zuberec – L. Sliače 4:2 (1:0)
Góly: Chovančák, Hruboš, Kovalčík, Šimičák
Od úvodného hvizdu diktoval domáci tím hru a len vďaka nepresnostiam v zakončení hostia odišli do šatne s jedným gólom na konte. V 2. polčase sa však družstvo spod Roháča zlepšilo v koncovke a zaslúžene si pripísalo tri body do tabuľky.
Belá – Tvrdošín 2:2 (1:1)
Góly: I. Bukový, T. Ferenčík
Na horúcej pôde v Belej sa stal hlavný rozhodca dvanástim hráčom domácich, ktorým tak čiastočne dopomohol aspoň k bodu.
Bziny – B. Potok 0:1 (0:1)
Pod najtesnejšie víťazstvo hostí sa podpísal veľkou mierou brankár, ktorý svojimi zákrokmi neraz privádzal domáci tím do zúfalstva. Biely Potok vyťažil z minima maximum, čo sa o domácich nedá vôbec povedať. Tí dnes v koncovke zlyhávali.
L. Kokava – Or. Jasenica 4:0
(2:0)
Súboj popredných družstiev vyšiel lepšie lídrovi, ktorý sa vďaka dvom presným zásahom v 1. polčase dostal na koňa. Hostia po obrátke stavili všetko na jednu kartu, čo sa ukázalo neskôr ako nesprávny ťah. Domáci využili dva brejky, a bolo rozhodnuté.
T. Kľačany – Trstená 2:0 (2:0)
Prvé dejstvo pôsobili Trstenčania zaspatým dojmom a ich nevýrazný dojem sa odzrkadlil aj na polčasovom skóre. V 2. polčase sa ich hra zlepšila a domácim nedovolili takmer nič. Hostia sa však gólovo nepresadili a môže ich mrzieť najmä premrhané prvé dejstvo.
Trebostovo – Nižná - zápas sa neodohral
Kvôli nedostatočnému počtu hráčov hostia na zápas nevycestovali.
Palúdzka – Or. Veselé 3:1 (1:1)
Gól: Pisarčík
Druhý celok tabuľky vycestoval na zápas vo veľmi oklieštenej zostave a na horúcej pôde v Palúdzkej im veru ruže nekvitli.
Žabokreky – Rabča 1:0 (0:0)
Rozuzlenie zápasu prišlo až v úplnom závere stretnutia, čím hostia prišli o cenný bod.
D. Kubín – Lučenec 0:0
Po zlých výsledkoch sa v tomto stretnutí domáci chlapci konečne chytili, no jedinou ich slabinou bola koncovka. Hosťom pomohla v troch prípadoch aj konštrukcia brány, a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou. Dolnokubínčania si však za predvedený výkon zaslúžia pochvalu, lebo herne nesklamali a predviedli okulahodiaci kombinačný futbal.
Martin – Námestovo 2:0 (0:0)
Oravci, i keď nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, sa druhého družstva tabuľky vôbec nezľakli. Dokonca sa mohli ujať aj vedenia, no jedovatý projektil z kopačky Kramarčíka brankár s námahou vyškriabal na brvno. V 2. polčase bola po spornej situácii nariadená jedenástka, ktorú domáci premenili a do kariet im nahralo aj vylúčenie stopéra Námestova. Prevahu o jedného hráča zúžitkovali na strelenie ďalšieho gólu a bolo rozhodnuté.
Dohrávka 12. kola:
B. Bystrica – Námestovo 5:0
(2:0)
Defenzívna taktika hostí slávila úspech aj v tomto stretnutí. Domáci dostali hosťujúci tím od úvodných minút pod veľký tlak, ale strely Gonosa, Rypáka a ani Bugana si svoj cieľ nenašli. Streleckú nemohúcnosť dokumentuje aj stopercentná šanca Kolorédyho, ktorý sa rútil sám na brankára, no ten jeho úmysel brankár vystihol. V 2. polčase domáci celok doslova priklincoval hostí na ich polovičku a predviedol festival zahodených príležitostí. Menovite zlyhali Chomistek, Kolorédy a Nemček. V jednom prípade bol už gólman hostí prekonaný, no na bránkovej čiare ho zastúpil obranca. Dolnokubínčanom v tomto zápase nebolo súdené streliť gól, a tak si Lučenec s veľkou dávkou šťastia vezie na juh Slovenska cenný bod. Celému domácemu tímu však patrí absolutórium za jesennú časť, keď skončil na výbornom druhom mieste.
Martin – Námestovo 8:1 (3:1)
Gól: L. Kubica
Súboj mladších kolegov už nebol takou vyrovnanou partiou, akú zviedli starší žiaci. Od úvodu bolo jasné, kto je pánom na ihrisku a s pribudujúcimi minútami sa to odrážalo aj na skóre. Hostia tak v priebehu týždňa zaznamenali ďalšiu vysokú prehru.
B. Bystrica – Námestovo 4:0
(2:0)
Tvrdošín – Bánová 6:0 (4:0)
Góly: Čajka 3, Tokár 2, Dreveňák
Domáci tím začal po vyše týždennej pauze dosť opatrne, ale s pribúdajúcimi minútami prevzal opraty hry pevne do svojich rúk. Prevahu odzrkadlil aj gólovo a prakticky bolo o všetkom rozhodnuté už po 1. polčase. Domáci chlapci si zaslúžia pochvalu, no najmä strelec troch gólov František Čajka.
Bytča – Dlhá 14:0
Tabuľkové postavenie predurčovalo domácich do roly favorita a tejto úlohy sa výborne zhostili. S Oravcami si doslova robili, čo chceli a ich festival skončil dvojciferným číslom.
Martin B – Trstená 1:3 (1:1)
Góly: K. Železniak, E. Ondrík, P. Gembala
Hosťujúce družstvo konečne predviedlo výborný výkon, no po vylúčení ich hráča to s ním nevyzeralo ružovo. V 2. polčase sa však zomklo a aj v oslabení dokázalo „okabátiť“ domáce hradby a z Turca si zaslúžene vezie plný bodový zápis.
Tvrdošín – Bánová 1:1 (0:0)
Gól: Mravec
Na ťažkom teréne sa v 1. polčase veľa vzruchu neudialo. Po obrátke boli domáci o krok vpredu, no napokon to aj tak nestačilo na premiérové víťazstvo v 2. lige.
Bytča – Dlhá 0:1
Gól: M. Gvora
Súboj mladších kolegov už nebol takou jednoznačnou záležitosťou ako v prípade starších žiakov, práve naopak. O výsledku rozhodol jediný presný zásah a úspešným strelcom bol Matúš Gvora.
Martin B – Trstená 2:0 (1:0)
V úvode mali hostia na kopačke štyri čisté gólové šance, ktoré však nepremenili a postupom času za to pykali.
Or. Veselé – Liesek 1:1 (1:1)
Gól za hostí: D. Tieš
Zápas sa zrejme odohral po uplynutí čakacej doby a či bude výsledok platný, rozhodne až komisia.
Vrútky – Lokca 1:5 (0:1)
Góly: Lipničan 4, Ľ. Baľák
Domáci nastúpili iba s 9 hráčmi, no ešte v priebehu 1. dejstva sa doplnili o jedného hráča. Naďalej aj tak nehrali v plnom počte, čo skúsení hostia aj gólovo odzrkadlili.
Rabča – Nižná 8:1 (5:0)
Góly: Pilarčík 4, P. Brišák 3, Kozák – Dedinský
Domáci prenikali cez obranu hostí ako nôž maslom a robili si z nich doslova zábavu.
Or. Jasenica – D. Kubín B 1:0
(1:0)
Gól: Socha
V zápase ani jedno družstvo nemalo výraznejšie navrch, no z oravského súboja vzišli nakoniec ako víťazi domáci. Tri body im svojím presným zásahom zabezpečil Socha.
Or. Veselé – Liesek 1:0 (0:0)
Gól: Mydlár
Prekvapenie na úkor vedúceho družstva sa nekonalo, i keď ešte pár minút pred záverom stretnutia to tak vypadalo. Misky váh priklonil na domácu stranu víťazným gólom Mydlár.
Vrútky – Lokca 0:1 (0:0)
Gól: Kupčulík
Na Turci sa odohral vyrovnaný duel a obe družstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Domáci celok sa však nevyhol jednej chybičke, za ktorú však zaplatil veľmi kruto.
Rabča – Nižná za stavu 5:0 ukončené
Góly: Krivanka 2, Bublák, Fridrich, Pikoš
Or. Jasenica – D. Kubín B 3:4
(1:2)
Góly: Žofaj 2, Polák – Meško 2, Kovalčík, Hoferica
Obaja aktéri na ihrisku dnes brankárov vôbec nešetrili a dokopy videli diváci až 7 presných zásahov. O gól však boli hostia lepší a preto zaslúžene vyhrali.