Tvrdošín – Rosina 2:0 (1:0)
Góly: Sirota 2 (11 m)
Zostava: Kazík, Repka, Medvecký, Kuljovský, Hutira, Palider, Sirota, Habľák, Baláž, Novák Marton
Striedali: Hucík
Tvrdošín doma jednoznačne potvrdil tabuľkové postavenie. Na začiatku to síce po chybe Hutiru vyzeralo, že sa symfonický koncert zahadzovania šancí v podaní tvrdošínskeho mužstva nekoná. No opak bol pravdou. Už v 2. min hostia pohrozili, avšak ihneď z protiútoku bol v pokutovom území faulovaný Novák a nariadenú penaltu Milan Sirota bezpečne premieňa. Odvtedy bolo na ihrisku prakticky jedno mužstvo. Mužstvo Tvrdošína hralo v pohode, až na to, že nepremieňalo šance. V 10. min zahadzuje po Martonovej prihrávke Habľák. O 7 min nato sa v čistej šanci ocitá po akcii Nováka Marton, ale bránka hostí začala byť nedobytná. Tri minúty pred koncom polčasu zahadzuje príležitosť Palider. Hostia sa sporadicky zmohli na odkopávanie lopty. Úvod druhého polčasu bol poznamenaný chybou hosťujúceho brankára. Pri malej domov a následnom odkope triafa brankár Rosiny atakujúceho Sirotu. Od neho sa lopta dokotúľala do siete. Vskutku kuriózny gól. Nič to však nemenilo na fakte, že Tvrdošínčania boli lepší, no pozahadzovali, čo sa dalo. V 48. min sa objavuje v tutovke František Novák. O tri minúty sa sám rútil na bránu Marton. Aby nebolo zahadzovaniu šancí koniec, Marton sa ocitá sám pred brankárom ešte raz. Rosina na seba upozornila štandardkou z tridsiatich metrov, ale z tohto „mráčika nezapršalo“. Potom prišlo sólo zahodených príležitostí Františka Nováka. V rozpätí šiestich minút zahodil jednu väčšiu šancu od druhej. Zaklincoval to v 63. min, keď po jeho strele zazvonila tyč a následne sa lopta odrazila opäť k nemu. Dorážku však brankár hostí reflexívne vyrazil. Svoje chvíľky mal aj Anton Palider. V 74. min bol na základe jeho prieniku vylúčený hráč Rosiny. Na svoje si prišiel aj Emil Baláž, ale v konečnej fáze gól nedal. Možnože keby došlo na domáceho brankára Kazíka, zahodil by aj on. Záverečnú pečať festivalu zahodených šancí dali František Novák a Emil Baláž. Jozef Ženčuch

Or. Jasenica – Dúbrava 2:0 (0:0)
Góly: Dušan Kapáalik, Maroš Madleňák
Zostava: Peter Čiernik, Škombár, Binek, Kaprálik, Skočík, Maroš Madleňák, Vlado Madleňák, Mário Madleňák, Lukáš Kubizna, Michal Vráb, P. Feranec, striedal: Milan Pavč
Zápas začal vo veľkej zime a vetre. Jaseničania chceli konečne divákom ukázať dobrý výkon, no zahadzovali jednu šancu za druhou. V 15. min Feranec triafa brankára, Michal Vráb v priebehu 10 min trikrát triafa vedľa. V 30. min pekne po zemi rozohráva Mário Madleňák, k lopte sa dostáva Vlado Madleňák, no v dobrej pozícii zaváhal a vrátil loptu na Michala Vrába, ktorý s ňou už nemohol robiť nič. V 44. min po chybe hosťujúcej obrany triafa Mário Madleňák iba bočnú sieť súperovej brány. Po prestávke Jaseničania zatlačili hostí, k dobrej príležitosti sa dostáva Feranec, no opäť zahadzuje. V 55. min Pavčo obišiel celú obranu Dúbravy, no lopta triafa akurát jej brankára. O 5 min nato Feranec zachytáva pekný center, vzápätí je faulovaný, no jasný pokutový kop rozhodca nepíska. Kaprálik sa v 62. min dobre zorientoval v jedenástke súpera a konečne rozvlnil sieť súperovej brány. Po góle sa spamätali na chvíľu aj hostia a dvakrát nastrelili brvno domácej svätyne. V 75. min Michal Vráb potiahol pekne loptu na Mária Madleňáka, no ten spoza 16-ky strieľa tesne nad. Michal Vráb v 90. min znova pekne rozohral na Mária Madleňáka, ktorý uličkou nachádza Feranca a ten zoči-voči brankárovi triafa len do jeho nôh. Odrazenú loptu však zachytáva Maroš Madleňák a bez váhania strieľa druhý gól. Jaseničania si v nedeľu tri body naozaj zaslúžili a spokojní mohli byť nielen hráči, ale konečne po dlhom čase aj diváci. Mário Madleňák

Ostatné zápasy: Oščadnica – Teplička 4:1 (2:1), Záv. Poruba – Turany 2:0 (0:0), Valča – Trebostovo 1:0 (0:0), Stráňany – Kys. Lieskovec 1:0 (1:0), Kotrč. Lúčka – Belá-Dulice 2:0 (2:0)

ŽK: Palider, Pánik
Zostava domácich: Suroviak, Václavík, Letaši, Koleják, Vittek, Machajda, Palider, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Pánik, striedali: Greššák, Pafčo, Vajdečka
Obe mužstvá nastúpili na zápas v chladnom počasí, ale na ich hre to vôbec nebolo poznať. Už v 2. min odštartoval útočné snaženie domácich Bednár, keď vyskúšal brankára hostí. Úvodných 35 min mala Trstená jasne navrch, čo sa odrazilo aj na počte šancí. Prvý gól padol v 37. min, keď Bednár po rohovom kope dáva na 1:0. O 2 min nato si diváci mohli opäť zakričať gól, keď na 2:0 dáva opäť Bednár. Do polčasu stihol skórovať aj Pazúrik, ktorý bombou z 22 m nedal brankárovi hostí žiadnu šancu. Druhý polčas si oprášil rukavice aj brankár Suroviak, keď v 50. min vyskúšal jeho pozornosť hosťujúci útočník. V 63. min to mohlo byť 4:0, ale strela Bednára ostala na tyči. Štvrtý gól priniesla až 67. min, podpísal sa podeň Krasuľa. V 90. a 92. min. strelila, na prekvapenie všetkých, Daňová dva rýchle góly „do spŕch“, no Trstená aj napriek tomu vyhrala 4:2. Peter Medvecký

Or. Poruba – Žaškov 1:4 (1:3)
Góly: Milan Dudáš – Ondrík 3, Kaplánek
ŽK: Feranc – Galo
ČK za hostí: Hanko
Zostava domácich: Kováč, Paprčka, Feranc, Peter Hucko, Hrúzik, Mikušiak, Peter Dudáš, Ivan Dauda, Koedam, Púplava, Milan Dudáš, striedali: Strapec, Martin Hucko, Gajdošík
Zostava hostí: Buzák, Galo, Andrej Hanko, Kubačka, Bakoš, Katreniak, Lacko, Kaplánek, Kováč, Mikuš, Ondrík, striedali: T. Farko, P. Farko
Hostia začali v tomto derby svižnou hrou. Prvú šancu rozvlniť sieť súpera mal Milan Dudáš, no jeho slabú strelu brankár likviduje. Hostia sa však dokázali presadiť hneď z rýchleho protiútoku v 5. min a otvárajú skóre zápasu. Žaškovčania boli istejší v prihrávke, čo je slabou stránkou Oravskej Poruby. Už v 8. min zvyšujú hostia svoje vedenie po rýchlej akcii a nedorozumení v domácej obrane. Až vtedy domáci zaregistrovali, že s nimi začína byť zle, a snažia sa vedenie súpera dotiahnuť. Z tejto snahy vzišiel aj ich jediný úspech v zápase, keď Milan Dudáš znižuje hlavou na 1:2. Domáci ďalej tlačia, no hostia výborne kombinujú v zálohe. Naopak, obrana Oravskej Poruby stála na hlinených nohách. Po jej ďalšej chybe dostávajú domáci tretí gól do šatne. Po výmene strán prišli domáci hráči na ihrisko plní energie a chute zvrátiť stav, no pod ich hru sa podpísala nepresnosť a neschopnosť prechádzať zo zálohy do protiútoku. Hlavičkové súboje síce domáci vyhrávali, no rozohrávali ich na obranu hostí. Túto nedeľu sa nedarilo dokonca ani dvojici Dudáš – Púplava. Hostia ešte v 71. min peknou strelou spoza šestnástky zvyšujú na 4:1. Odvtedy sa Porubčania stiahli do zálohy, aby aspoň tu už nič nepokazili. Zdá sa, že ešte stále v súťaži platia nováčikovskú daň. Anton Čipčala

Zuberec – Vrútky 3:1 (2:0)
Góly: B. Juráň 2, M. Šiška - Gregorec
Zostava domácich: P. Kovalčík – T. Šiška, P. Sojčák, S. Jantačka, E. Šiška, O. Jurčo, J. Maruniak, M. Šiška, P. Bažík, S. Maruniak, B. Juráň, striedali: J. Šišila, V. Romaňák, I. Hucík, Divákov: 100
Domáci futbalisti začali ako zvyčajne náporom, no výraznejšiu gólovú príležitosť si vypracovali ako prví hostia z Vrútok. Hlavička Korbeľa len tesne minula domácu svätyňu. Od tohto momentu sa hralo na jednu bránu a hosťujúci celok sa len sporadicky dostával na domácu polovicu. V 8. min sa domáci tím ujal vedenia, keď vydarenú akciu Maruniaka s Juráňom zakončil posledne menovaný gólom. Zuberčania hrýzli aj naďalej, ale až pár minút pred odchodom do šatní zvýšili na 2:0 Marekom Šiškom. Ten obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, a uzavrel polčasový výsledok. V 2. polčase hostia zvýšili úsilie, pritlačili domácich a ich prevaha bola v 60. min korunovaná gólom Gregorca, 2:1. Neskôr sa hra vyrovnala a upokojenie do domácich radov priniesol v 72. min opäť Juráň, keď zakončil samostatnú akciu. V závere sa ešte vyznamenal domáci brankár, keď vytesnil loptu na brvno a následne domáci nebezpečenstvo zažehnali. Domáce víťazstvo je zaslúžené, lebo družstvo spod Roháčov bolo viditeľne lepšie. Vlado Filek

Nižná – Černová 4:1 (1:1)
Góly: Pavčo, Roman Šeling 2, Brčák - Krivoš
ŽK: Adamus, Daňa
ČK: Adamus
Zostava domácich: David Brčák, Adamus, Pavol Šeling, Bažík, Dedinský, Daňa, Marek Kuboš, Orčo, Pavčo, Roman Šeling, Andrej Brčák, striedal: Matejek
Zápas sa odohrával vo výbornej futbalovej atmosfére, o ktorú sa na ihrisku pričinili obidve mužstvá. Fanúšikovia hostí počas celého zápasu skandovali a spievali, čím slušným spôsobom povzbudzovali svoje mužstvo. Černová neustále hrozila rýchlymi protiútokmi. Padlo viacej bezgólových šancí. Až v 37. minúte sa domáci radovali, keď po rohovom kope hlavou Pavčo otvoril skóre stretnutia. V 43. minúte váhavým odkopom v strede ihriska darovali domáci hosťom loptu, tú do jedinej šance v prvom polčase spracoval Krivoš a vyrovnal na 1:1. Druhý polčas vyšiel lepšie domácim. V 47. minúte po rohovom kope Roman Šeling strelou pod brvno strhol vedenie na stranu Nižnej a v 58. minúte ten istý hráč po krásnej kombinácii celého mužstva zvýšil na 3:1. V 77. minúte mali hostia možnosť zvýšiť stav pokutovým kopom po faule Adamusa. Možnosť nevyužili - prestrelili bránu. To bol dôležitý moment. Nižná hrala len s 10 hráčmi. Napriek oslabeniu i tomu, že sa mužstvo hostí naďalej snažilo, šance mali len domáci. Jednu z nich v 90. minúte po krásnom vysunutí Romana Šelinga využil Andrej Barčák a zvýšil na 4:1. K peknému stretnutiu, ktoré sa divákom páčilo, prispela i trojica rozhodcov, ktorí podali dobrý výkon. Pavol Cabada.

Ostatné zápasy: Lisková – Palúdzka 2:2 (0:0), Bešeňová – Sučany 1:1 (1:1),Dražkovce – L. Sliače 0:0

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?