Najnovšiu výstavu nám autorka priblížila slovami: „Názov výstavy Prírodná lekáreň je symbolický. Veď tak ako naozajstná lekáreň, aj okolitá príroda nám ponúka množstvo liečivých a pre náš život a zdravie potrebných prostriedkov. Tie môžu byť živočíšneho, rastlinného, ale aj minerálneho pôvodu. Najrozšírenejšie, najznámejšie a aj historicky najstaršie je využitie liečivých účinkov rastlín.“
A práve liečivým rastlinám je venovaná výstava vo Florinovom dome. Z krátkeho historického prehľadu v úvode výstavy sa dozviete o najstarších dokladoch o liečivých rastlinách zo starovekého Egypta, Mezopotámie, Indie, Číny, Arábie, o význame kláštorov v stredovekej Európe a na Slovensku z hľadiska pestovania a spracovania liečivých rastlín, ale aj niekoľko zaujímavostí z nedávnej slovenskej histórie. Práve medzi fakty zo slovenskej histórie patria také medzníky, akými bolo napríklad vydanie Fándlyho Zelinkára, Holubyho publikácie Domáce lieky ľudu slovenského, vydávanie časopisu Liečivé rastliny a vydanie prvého slovenského herbára od Jána Futáka. Poučiť sa tu môžete tiež o zásadách zberu liečivých rastlín, o ich hlavných účinných látkach a spôsoboch využitia. O tom, kde všade a v akej forme sa s liečivými rastlinami stretnete vo svojom každodennom živote, hovoria vystavené trojrozmerné materiály.
Ťažiskom výstavy je predstavenie viac ako 50 druhov liečivých rastlín prostredníctvom obrazovej dokumentácie - farebných fotografií, textov a viac ako 20 exponátov rastlín v životnej veľkosti.
„Cieľom výstavy je ponúknuť verejnosti zaujímavé poznatky, ale hlavne poukázať na prírodné bohatstvo, ktoré nás obklopuje a ktoré by sme si mali vážiť,“ dodáva doktorka Removčíková.
O výstavy Oľgy Removčíkovej majú veľký záujem hlavne školy. Zaujímavosťou je, že nielen deti, ale i dospelí často až vo výstavných priestoroch objavia to, čo ich denno-denne obklopuje.