12. Teplička 11 2 3 6 13:20 9
13. Stráňavy 11 2 2 7 13:25 8
14. Rosina 11 0 4 7 8:28 4

Trebostovo - Tvrdošín 2:0(1:0)
Zostava domácich: Kazík, Repka, Hradský, Kuľovský, Medvecký, Hablák, Jamečný, Baláž, Palider, Novák, Sirota
Už v 2. min sa hosťujúcemu Novákovi podarilo vsietiť gól, rozhodca ho však neuznal. O minútu je Sirota faulovaný, no rozhodca ukazuje len žltú kartu. V 8. min je po rohu v šanci Hradský, ale nedáva. Domáci sa potom vymanili z tlaku Tvrdošína a do sľubných šancí sa 2-krát dostáva R. Lukášik, kde musel zasahovať Kazík. V 24. min po úniku Jamečného sa Novák sám rúti na bránu, ale nedáva. Trobostovo v 40. min náhodným gólom otvára skóre zápasu. Po zmene strán sa domáci dostávajú na polovicu súpera, no šance si nevytvorili. Zbytočne bol potom vylúčený Hradský po druhej žltej karte. Trebostovo strieľa druhý náhodný gól a o osude zápasu je rozhodnuté. (r)

Or. Jasenica – Oščadnica 1:1 (0:0)
Gól: Mário Madleňák
Zostava domácich: P. Čiernik – Binek, Skočík, Kaprálik, Škombár, Mário Madleňák, Maroš Madleňák, V. Madleňák, L. Kubizna, M. Vráb, Michal Madleňák, striedali: Hvoľka, Feranec
Domáci futbalisti nastupovali na zápas s cieľom získať tri body, no prvý polčas nepriniesol moc oslnivý futbal. V 20. min pohrozil strelou Michal Madleňák, jeho pokus brankár vyrazil iba pred seba a Kubizna nedokázal využiť najväčšiu šancu domáceho kolektívu. Jeho slabú strelu brankár s prehľadom kryl. O 15 minút neskôr mal takisto obrovskú šancu Vráb, ale on pochodil podobne. Hosťujúca Oščadnica bola v prvom dejstve bezzubá a domácu svätyňu takmer neohrozila. Domáci káder začal po prestávke veľkým tlakom a hostia sa bránili zubami - nechtami. Z futbalového umenia hostia neukázali nič a ich odkopávané lopty to iba dokumentovali. V 63. min zabojoval v strede ihriska Michal Madleňák, loptu si prevzal Mário Madleňák a okolo brankárových nôh otvoril skóre stretnutia, 1:0. Aj v ďalších minútach domáci tím hýril aktivitou a hostia v niektorých fázach nevedeli, kde skôr skočiť. Keď sa už zdalo, že Oravská Jasenica získa tri body, prišiel pre ňu v poslednej minúte krutý trest. Kapitán hostí nacentroval do šestnástky, kde nikým nekrytý hosťujúci hráč pohodlne vyrovnal na konečných 1:1. Domácemu kolektívu nebolo ani v tomto stretnutí súdené vyhrať a takisto ako v minulom kole prišli o body v poslednej minúte stretnutia. Mário Madleňák
Ostatné výsledky: Dúbrava – Kotrč. Lúčka 2:2 (1:1), Mrva, Peterec (11 m) – Kaplán 2 (oba z 11 m). Belá-Dulice – Stráňavy 3:1 (1:1), Mazurák, Fatika, Grísnik – Machyna (11 m). Kys. Lieskovec – Valča 3:2 (1:1), Mihalda 2, Brtnický – Barošinec, Kello. Rosina – Z. Poruba 0:2 (0:1), Droppa, Beťko. Turany – Teplička 2:0 (1:0), Sajdák, Gregor.

Góly: Bednár
Zostava hostí: Suroviak, Vittek, Chovan, Palider, Václavík, Pánik V, Pánik M, Vajdečka, Bednár, Krasuľa, striedali: Tropek
Divákov: 300
Na úvod zápasu nastúpili obe mužstvá s cieľom zvíťaziť. Ako prví začali tento cieľ napĺňať hostia, keď sa v 8. min ujímajú vedenia. Domáci však po góle zvýšili tempo a v 11. min vyrovnali na 1:1. Už keď sa rozhodca chystal odpískať koniec 1. polčasu, Bednár nečakane upravil na 1:2. V druhom dejstve mohli diváci vidieť pekný kombinačný futbal. Domáci sa snažili vyrovnať, no obrana Trstenej si vedela poradiť s rýchlymi protiútokmi. Až v 85. min sa domáci dočkali, keď vyrovnali na 2:2, a tak sa súperi rozišli s remízou. Vojtech Fukas

Sučany - Oravská Poruba 1:1 (1:1)
Góly: Václavík (29. min) – Púplava (21. min)
ŽK: Bránik, Kondek, Farkaš – Miloš Feranc, Peter Hucko, Marko Koedam
Zostava: Kováč, Bardys, Feranc, Peter Hucko, Marián Vicáň, Mikušiak, Paprčka, Dauda, Koedam, Púplava, Milan Dudáš, striedali: Strapec, Jaroslav Kiša, Peter Kiša
Od samého začiatku domáci útočili po krídlach a Oravčania boli nútení hlavne brániť sa. Hra sa však postupne vyrovnala a na domácu polovicu sa nebezpečne prebíjala dvojica Púplava – Dudáš. Ich pekné akcie volali po góle, no ich nervozita v rozohrávke im ani raz nedovolila dotiahnuť niektorú z akcií do úspešného konca. V 21. min Feranc pekne nahral Púplavovi, ten prenikol do 16-ky a prekonáva domáceho gólmana. Útok Sučian dal vzápätí zabrať obrane Oravskej Poruby, no tá bola pozorná a súperovi veľa nedovolila. Kým neprišla 29. min: domáci potiahli útok po ľavej strane, centrujú do 16-ky a tam končí zrazená lopta v sieti Oravskej Poruby – 1:1. Do konca polčasu sa Oravcom podarilo stav udržať. Po výmene strán sa Sučany pokúšali zo všetkých síl stav zvrátiť, no lepšie sa darilo hosťujúcemu mužstvu z Or. Poruby – mali viacero šancí, dokonca veľa nechýbalo, a Milan Dudáš takmer dostal hostí do vedenia. Hra sa však až príliš často odvíjala medzi 16-kami. Na konci 2. polčasu domáci zabrali s úmyslom dostať sa do vedenia, no hostia stav udržali. Or. Poruba si odviezla zo Sučian jeden bod, čo je na ihrisku tohto súpera úspechom.
Anton Čipčala

Dražkovce – Nižná 4:1 (2:1)
Góly: Murček (30´), Ilgo (35´), Blahušiak (63´), Čiliak (85´) – Marek Kuboš (17´- z 11 m)
ŽK za hostí: Andrej Brčák, Michal Kuboš, Bažík
Zostava hostí: Kulošťák, Adamus, Michal Kuboš, Pavol Šeling, Dedinský, Daňa, Marek Kuboš, Orčo, Pavčo, Roman Šeling, Andrej Brčák, striedali: Zboja, Petričko, Bažík
Terén futbalového štadióna v Dražkovciach je tvrdý a nerovný. Hoci sa na ňom Nižňanom hralo zle, boli to oni, kto prvý rozvlnil sieť súperovej brány. Prvé dva náznaky šancí mali domáci, no brankár Nižnej bol namieste. V 17. min zahrávali hostia rohový kop a kapitán presným zásahom otvára skóre. Gól v domácej sieti akoby prebudil hlavného rozhodcu – od tej chvíle sa stáva dvanástym hráčom Dražkoviec a začína „úradovať“. Domácim vytvára ideálne možnosti na rozvinutie tlaku proti Nižnej: štandardné trestné kopy za údajné fauly hostí píska ako na drátku. V 30. min po rohovom kope domáci hráč lakťom zadrží vo výskoku Mareka Kuboša a hlavičkou vyrovnáva. V 35. min opäť Dražkovce zahrávajú trestný kop z 25 m, domáci strelec vypálil na bránu ešte kým rozhodca urovnával obranný múr Nižnej, lopta končí v sieti – a rozhodca gól uznáva! Druhý polčas Nižná nezačala zle. V 59. min domáca obrana fauluje Pavča v pokutovom území, no píšťalka rozhodcu zostáva nemá. Ďalší trestný kop z 20 m končí v sieti Nižnej v 63. min. Hneď nato mali dve šance Nižňania. Brčák sa dostáva zľava do 16-ky domácich, krásne vystrelil, no brankár Dražkoviec sa vytiahol. K strele na bránu sa dostáva aj Michal Kuboš, ale brankár jeho bombu vyráža na roh. Súboj Bažíka s útočníkom hostí v 85. min posúdil rozhodca ako nedovolený, píska pokutový kop a dielo skazy je zavŕšené – 4:1. V druhom polčase domáci zahodili množstvo šancí, pretože hráči Nižnej už za stavu 3:1, znechutení výkonom hlavného rozhodcu, takmer úplne rezignovali. Záver zápasu bol nervózny nielen na ihrisku, ale aj v hľadisku. Pavol Cabada

Žaškov – Lisková 1:0 (0:0)
Góly: Kováč
Zostava domácich: Hudák, Katreniak, Kubačka, Hanko, Bakoš, Kováč, Kaplánek, Lacko, Ondrík, Mikuš, Galo, striedali: Pavlovčík, Farko, Strapec
Úvod zápasu vôbec nenasvedčoval tomu, že sa stretli tímy zo spodnej časti tabuľky. Hra sa prelievala zo strany na stranu a obe mužstvá hrozili rýchlymi protiútokmi. V 3. min mohol domáci Galo otvoriť skóre, no jeho strela skončila na spojnici brankára hostí. Do 35. min mali viac z hry domáci a hostia len s námahou odvracali ich protiútoky. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá s cieľom dať gól a strhnúť tak víťazstvo na svoju stranu. Domácim sa to podarilo v 57. min, keď Kováč prebral loptu v strede ihriska a z 30 metrov nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu. Po tomto góle sa domáci stiahli a začali brániť tesný náskok. Hostia hrozili len sporadicky a tak sa Žaškov mohol tešiť zo zisku troch bodov. Milan Pavlovčík

Palúdzka - Zuberec 3:0 (2:0)
ŽK: Ivan Hucík, Jozef Šišila
Zostava hostí: Kovalčík, Tomáš Šišila, Hucík, Vladimír Filek, Sojčák, Chovančák, Maruniak, Martin Filek, Jozef Šišila, Bažík, Romaňák, striedali: Tetík
Zuberec ako každú nedeľu nastúpil v pozmenenej zostave, keďže sa k nezodpovednosti niektorých hráčov, ktorí na zápas bezdôvodne neprišli, pridala i choroba. Na Liptove sa v nedeľu stretol jednooký so slepým. Obidve mužstvá tak predvádzali futbal okresnej úrovne. No boli to domáci, ktorí po chybách zubereckej obrany dali v 20. a v 25. minúte 2 góly. Potom sa do konca polčasu nič vážnejšie neudialo. Druhý polčas začal svižnejšie, ale opäť to bolo len medzi 16-tkami. Zuberec mal dve vyložené šance, ktoré Šišila a Bažík nevyužili. Na to strela domácich v 70. minúte skončila v hosťujúcej sieti, keď sa odrazená lopta od tyče, zásluhou brankára odrazila priamo do brány. Týmto gólom bol stanovený i konečný výsledok 3:0 pre domácich. Zuberec čaká na ukončenie jesennej časti, aby sa v zimnom období mohol dať dokopy a v jarnej časti súťaže začal opäť dôstojne reprezentovať svoju obec. Vladimír Filek

Ďanová – Bešeňová 1:0 (1:0), Vrútky – Černová 2:3 (0:2)