Domácu pevnosť Lokce dobyl Oravský Podzámok

Dvanáste súťažné kolo prinieslo veľké prekvapenie v Lokci, ktorá ťahala za kratší koniec povrazu proti Oravskému Podzámku. Toto zaváhanie spôsobilo veľký pretlak na špici, keď medzi prvými troma mužstvami sú minimálne rozdiely. Najlepšiu odpoveď na minulú

prehru dalo Oravské Veselé, ktoré zaťažilo konto Brezy až piatimi kúskami. Domáce prostredie takisto uhájili aj futbalisti Novote, Zubrohlavy, Vavrečky a Bobrova. Potápajúci Podbiel narazil na ďalší ľadovec s menom Krivá a naďalej je beznádejne posledný.

Góly: Náčin, Bombjak – Martinusík 3
Stretnutie začali lepšie hostia, ktorí už v 5. min vyhrávali 0:1. Po centri Jurovčíka si loptu spracoval Martinusík a nedal brankárovi domácich šancu. Lokca vyrovnala v 11. min, keď sa po priamom kope z polovice ihriska lopta dostala k M. Náčinovi a ten vsietil. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. Hneď po rozohratí hry v 46. min sa ujali vedenia gólom Ľ. Bombjaka. Hostia sa však nevzdávali, nepoľavili a v 60. min po ruke domáceho obrancu rozhodca nariadil pokutový kop. Martinusík sa nemýlil a vyrovnal na 2:2. Rovnakú šancu mali v 70. min domáci, keď po faule v 16-ke kopali tiež penaltu. Tú však nepremenili a potvrdilo sa známe „nedáš – dostaneš“. V 75. min po centri Brienika zasunul loptu do domácej brány opäť Martinusík, ktorý svojím hetrikovým gólom zabezpečil hosťom víťazstvo a tri body – 2:3. Ján Holubčík

Vavrečka – Rabča 2:1 (1:1)
ŽK: Brišák, Zboňák (oba Rabča)
ČK: Gužík (po 2 ŽK), Slovík (Rabča)
Zostava domácich: Pientek – Doroš, Hrkeľ, Pavol Brčák, Verníček, Michal Holmík, Juraj Holmík, Kasan, Sklárčik, Šalata, Bolibruch, striedali: Marcel Brčák, Seč
Zostava hostí: Lukáš Gužík – Porvich, Brišák, Zboňák, Kozák, Harbut, Jagnešák, Jozef Gužík, Slovík, Kovaliček, Sivka, striedal: Kudjak
Za pekného jesenného počasia sa hralo derby stretnutie. Domáci sa hneď od úvodných minút pustili do hostí a v 9. min po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej stál Šalata, nekompromisnou strelou strelili úvodný gól. Po tomto momente prevzali iniciatívu hostia. Hlavne ich stredová formácia v spolupráci s dvoma agilnými útočníkmi vytvárali nebezpečenstvo pred bránou Vavrečky. Útoky sa striedali od 16-ky po 16-ku a v 30. min po strate lopty domácej obrany v strede poľa sa po centri dostal k lopte Sivka, v 16-ke obišiel zadného stopéra Hrkľa a strelou po zemi vyrovnal na 1:1. Hostí gól povzbudil a snažili sa strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im však nepodarilo a do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu. Po zmene strán domáci nastúpili aj so zmenou v zostave so snahou dať víťazný gól. Hra však tomu nenasvedčovala. Hostia kontrolovali stred ihriska a do vážnejších šancí sa nedostával ani jeden kolektív. Na ihrisko prišiel striedajúci Marcel Brčák a hneď sa dostal do vyloženej príležitosti, no zoči-voči brankárovi hostí trestuhodne zahodil. Zlom stretnutia nastal v 73. min, keď hosťujúci hráč J. Gužík dostal za odkopnutie lopty po odpískaní druhú žltú kartu a následne aj červenú. Hostia to nedokázali stráviť a ďalší ich hráč, Slovík, dostal za nešportové správanie ČK. Domáci v snahe využiť početnú prevahu, vsadili všetko na útok a v poslednej minúte sa im podarilo dopraviť loptu do siete Rabče. Michal Holmík nacentroval loptu ideálne svojmu bratovi Jurajovi a ten dal hlavou víťazný gól stretnutia. Jozef Sklárčik

Bobrov – Leštiny 2:1 (1:1)
Góly: Novocký, Peter Bomba – Melicherčík
ŽK: Peter Bomba – Krakovský, Škrabák
ČK: Šiška
Zostava domácich: Veselič, Pavol Bomba, Kozák, Stoklasa, Trabalík, Peter Bomba, Barčák, Náhly, Bajtoš, Gužík, Novocký, striedali: Podorik, Randiak, J. Belvončík
Zostava hostí: Škrabák, Janotík, Halák, Lupták, Mačuha, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Bobrík, Karč, Papajna, striedali: Koval, Kaplánek
Už v úvode zápase sa mohlo meniť skóre, ale hosťujúci hráč z 2m nenamieril presne. Až do 30. min sa vo výraznejších šanciach neocitlo ani jedno mužstvo. Po pol hodine hry už bol hosťujúci gólman prekonaný, ale v poslednej chvíli zachránil pred gólom hosťujúci obranca. V 37. min zahrávali Leštiny priamy kop a Melicherčík nedal hlavou brankárovi žiadnu šancu. O 3 minúty nato už bolo vyrovnané, keď prihrávajúci Náhly našiel Novockého a pre toho už nebol problém skórovať. Do 2. polčasu vstúpil Bobrov veľkým náporom, no šance Gužíka a neskôr Belvončíka neskončili ešte medzi troma žrďami. Udrieť mohlo na domácej strane, keď Veseličovi pomohlo brvno. V 65. min dostal domácich po prvýkrát do vedenia Peter Bomba, ktorý využil chybu v zadných radoch Leštín. Do konca zápasu sa už skóre nemenilo a tak domáci tím zaznamenal iba tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. Ján Bomba

Podbiel – Krivá 1:4 (1:2)
Góly: Turčák – Kubašek, Pazúrik, Baláž, Zaťko
ŽK: - Roman Baláž
Zostava domácich: Butko, Domiňák, Dvorský, Michal Korčuška, Veselý, Ľubo Kanderka, Daniel Kanderka, Turčák, Adamec, Mintál, Slamka, striedali: Slavomír Korčuška, Uher, Lukáš Kanderka
Hostia sa ujali vedenia už v 15. min po strele Kubaška. Domácim sa podarilo vyrovnať o 10 minút po peknej akcii celého útoku a strele Turčáka. Hostia však minútu pred koncom prvého polčasu upravili zo 16-tky po góle Pazúrika na 1:2. Po zmene strán sa domáci snažili vyrovnať, no po chybe podbielanskej obrany zvyšujú hostia Balážom na 1:3. Domáci sa opäť snažia zvrátiť výsledok, no nastreľujú len žrď hosťujúcej brány. No Krivania v závere po samostatnej akcii Zaťkom dávajú rozhodujúci, štvrtý gól. Ján Sitek

Zubrohlava – Párnica 4:1 (0:0)
Góly: Ľuboš Banas, Ľuboš Rentka, Ľuboš Mordel, Anton Banas - Igor Štrba
ŽK: Pavol Miškovič - Ján Bujnák, Dušan Trnovský, Dušan Kalina
Zostava domácich: Čajka, Milan Mordel, Jendroľ, Mokošák, Lešňovský, Václav, Ľuboš Mordel, Palider, Rentka, Brišák, Ľuboš Banas, striedali: Graňák, Miškovič, Anton Banas
Zostava hostí: Hančiak, Ján Bujnák, Trnovský, Had, Šimon, Katrenčík, Lukáš Datko, Martin Datko, Slosarčík, Kalina, Štrba, striedali: Lukáš Bujnák, Ľuboš Bujnák
Zubrohlava od prvej minúty pritlačila hosťujúce mužstvo. Pozornosť brankára Párnice svojou aktivitou upútal Lešňovký, ale jeho strelu brankár chytil. Prvý polčas bol polčasom hry na jednu bránku, a to na bránku hostí. Aj keď Zubrohlava mala množstvo šancí, nevyužila ich. Hostia boli len radi, že do šatní odchádzali za stavu 0:0. Do druhého polčasu domáci nastúpili opäť s veľkým tlakom. Už po prvom útoku a peknom centri Ľuboša Mordela hlavičkou konečne otvoril skóre Ľuboš Banas. O päť minút nato po peknej prihrávke Brišáka zvyšuje na 2:0 Rentka. V 60. minúte peknú strelu Rentku brankár Párnice vyrazil pred seba. Napriek tomu Ľuboš Mordel zvýšil na 3:0 a o minútu nato po jeho peknej prihrávke zvýšil Anton Banas na 4:0. Zubrohlava mala ešte niekoľko pekných šancí, ktoré nevyužila. Jedinú šancu hostí premenil Štrba, ktorý po centri Slosarčíka znížil na 4:1 . Hostia mohli byť radi, že zo Zubrohlavy neodišli s väčšou nádielkou. Jozef Lešňovský

Oravské Veselé – Breza 5:0 (3:0)
Góly: Mušák, Pisarčík, Kumor, Pucheľ, Rieger
ŽK: za hostí Sitárik
Zostava domácich: Kolenčík, Socha, Madleňák, Mušák, A. Feranec, Majdiak, M. Feranec, Pucheľ, Rieger, Kumor, Pisarčík, striedali: Kromka, Zoššák, Vonšák
Zostava hostí: Rariský, Betík, Hládek, Janík, Kormaňák, Večerek, Sitárik, Verníček, M. Hládek, Maťovčík, striedali: Sitárik, Matejčík
Neubehlo ani 10 minút a domáci viedli dvojgólovým rozdielom. Pritom stihli nastreliť jedenkrát tyč a brvno. Prvý gól zaznamenal dorastenec M. Mušák a druhý Martin Pisarčík. Domáci do svojho súpera neustále „búšili“, ale veľmi dobre hrajúci stopér hostí – Miloš Kormaňák – odvracal jeden útok za druhým. V 38. min hráči Oravského Veselého využili výborne zahranú štandardku do šestnástky, kde sa najlepšie zorientoval Michal Kumor. Razom si fanúšikovia mohli zaskandovať na tretí gól v sieti hostí. V druhom polčase Oravské Veselé kontrolovalo hru. Štvrtý gól pridal po samostatnej akcii Rieger. Čerešničkou na torte bol rohový kop domáceho M. Mušáka, na ktorý si výborne naskočil Jozef Pucheľ. Brankár Brezy bol v danom momente v úlohe štatistu. Domáci tím si vzhľadom ku skóre mohol dovoliť poslať do hry ešte len 16-ročného brankára Jakuba Vonšáka, ktorý vystriedal výborne chytajúceho Andreja Kolenčíka Dušan Rejduga

Novoť – Veličná 2:1 (0:0)
Góly: Miroslav Mikolajčík 2 - Mores
ŽK: Nodžák – Mores, Sučák
Zostava domácich: Bolek, Zavoďančík, Prokop, Florek, Serdel, Nodžák, Hollý, Miroslav Mikolajčík, Ľubomír Mikolajčík, Peter Jašica, Beňuš, striedali: Batoš, Štefan Jašica
Zostava hostí: Okáľ, Zvara, Serdel, Mores, Sučák, Greguška, Vicáň, Kosmeľ, Janík, Kudry, Šuta, striedal: Bukna
Od úvodného hvizdu začali obe mužstvá vo svižnom tempe a hra sa odohrávala zväčša v strede ihriska. V 16. min sa po nedorozumení v 16-ke hostí dostal k lopte Zavoďančík, no iba opečiatkoval pravú tyč. V 20. min sa po individuálnej akcii dostal do šance hosťujúci Vicáň, jeho strela však domácu bránu minula. Zavoďančík mal príležitosť aj v 30. min, ale jeho hlavička šla nad. Hostia hneď nato založili rýchly protiútok a v čistej gólovej šanci sa ocitol Šuta. Jeho strelu však Bolek zneškodnil. V 38. min center Zavoďančíka našiel M. Mikolajčík, no jeho delovku bravúrne vykryl Okáľ. Na druhej strane sa v 43. min na hranici 16-ky ocitol osamelý Vicáň, Bolek bol však aj teraz pozorný. V 2. polčase hneď v 51. min po nenápadnej akcii M. Mikolajčík z otočky vymietol šibenicu Okáľovej brány, bolo 1:0. O dve minúty nato spálili hostia tutovku, keď po priamom kope Kudry z 5 m prestrelil. V 56. min Hollý pekne vysunul M. Mikolajčíka, a ten s istotou popod padajúceho Okáľa zvýšil na 2:0. Domáci nevyužili dve tutovky v 68. min, keď M. a Ľ. Mikolajčíkovci nastrelili najskôr Okáľa a potom zadného stopéra hostí. Hostia hneď po protiútoku zahrávali priamy kop z hranice 16-ky a odrazenú loptu od múru dopravil do siete Mores – 2:1. Po góle domáci znervózneli, sústredili sa len na udržanie výsledku a Veličná, ktorá sa snažila o vyrovnanie, preskupila viac hráčov do útoku. Tým ale vytvorila priestor pre domácich, ktorí po odkopoch a rýchlych protiútokoch spálili ešte 5-6 vyložených šancí.