14. Rosina 10 0 4 6 8:26 4

Tvrdošín – K. Lieskovec 3:2 (0:1)
Góly: Sirota 2, Marton – Brtenický, Marčan
ŽK: Hablák, Sirota – Trizuliak, Hollý
Zostava domácich: Kazík, Repka, Hutira, Hradský, Kuljovský, Palider, Habľák, Jamečný, Sirota, Marton, Novák. Striedali: Betuštiak, Hucík
Domáci začali s rešpektom, nechali súpera oťukávať sa a hostia mali viac hry. V 18. min sa do šance dostal Sirota, keď nedotlačil loptu do brány. Hostia hrajú agresívnejšie, ohrozujú domácu bránu a Kazík musí viackrát riešiť zložitú situáciu. V 27. min má Novák šancu po Hablákovom centri, no bránu netriafa. Hostia sa v 31. min ujímajú vedenia gólom Brtenického, keď domáca obrana urobila viacero chýb. V 39. min má Novák opäť šancu, no zle triafa loptu. V 40. min sa Marton dostáva zoči-voči hosťujúcemu brankárovi, ten však chytá. V 43. min Novák po tretíkrát po Martonovej strele nedáva gól. Druhý polčas začali domáci s náporom a lepšie. V 49. min Sirota po rohu hlavičkuje. Brankár bol prekonaný, ale na čiare hosťujúci hráč v poslednej chvíli zachraňuje. O pár minút volala Novákova strela po góle, no nič z toho nebolo. V 53. min dávajú domáci po neustálom tlaku a umnej prihrávke Martona Sirotovi vyrovnávajúci gól – 1:1. Tvrdošínčania pokračujú v tlaku a o 3 min ide Novák sám na bránu, ale v tomto zápase mu asi nebolo súdené dať gól. Hostia sa nečakane dostávajú do pokutového územia domácich a po chybe domácej obrany aj brankára zvyšujú na 1:2. Tvrdošín však v 62. min po samostatnej akcii Martona vyrovnáva na 2:2. V 83. min po Martonovej prihrávke dáva Sirota tretí gól domácich a dostáva sa do vedenia. V posledných minútach išiel ešte sám na bránu Betuštiak, je faulovaný, no hlavný rozhodca penaltu nepíska. Pár minút predtým sa podobný scenár opakoval aj pri Sirotovi. Domáci hráči v 2. polčase zabrali, dokázali streliť tri góly. Zaslúžia si pochvalu, aj keď v 1. dejstve zahodili najmenej tri tutovky. JOZEF ŽENČUCH

Kotrčená Lúčka – Or. Jasenica 2:1 (0:0)
Gól za hostí: Dušan Kaprálik
ŽK za hostí: Vlado Farský, Maroš Madleňák, Peter Čiernik st.
Zostava hostí: Peter Čiernik ml., Škombár, Vladimír Madleňák, Ján Skočík, Dušan Kaprálik, Milan Pavč, Vladimír Farský, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, Michal Madleňák, Peter Čiernik st. Striedal: Martin Hvolka
Zápas sa začal na katastrofálnom ihrisku. Oravčania sa najprv nevedeli poriadne zorientovať, no napokon to boli oni, kto prvý vyskúšal postreh súperovho brankára – urobil tak Michal Madleňák z priameho kopu. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede ihriska a lopta odskakovala od nôh hráčov na oboch stranách. Domáci ohrozili Čiernika v prvom polčase dohromady dvakrát, no málo dôrazné strely skončili vedľa brány. Druhý polčas sa začal pre domácich výborne. Výrazne im pomáhal rozhodca, čoho výsledkom bol aj priamy kop v 65. min, z ktorého vzišiel prvý gól v sieti Or. Jasenice. Hneď nato Jaseničania rozohrali, hráči si narazili loptu v strede ihriska, Michal Madleňák podal Vrábovi, ten nahral po zemi medzi päťku a jedenástku Dušanovi Kaprálikovi a ten sa nemýlil – vyrovnal na 1:1. O necelých 5 minút domáci triafajú brvno Čiernikovej bránky, no stav sa nemení. Po nastavených troch minútach, keď si už aj diváci mysleli, že je koniec, nastal nečakaný moment. Hosťujúca obrana zle odkopla loptu a domáci hráč, ani nevediac ako, zasunul loptu do brány Oravcov. Domácim k trom bodom rozhodne napomohol svojím výkonom aj rozhodca. MÁRIO MADLEŇÁK
Ostatné zápasy IV. ligy: Oščadnica – Turany 4:0 (2:0), Teplička – Rosina 1:1 (0:0), Záv. Poruba – Trebostovo 1:1 (0:0), Stráňavy – Dúbrava 2:2 (0:1), Valča – Belá-Dulice 1:1 (1:1).

ŽK: Kovalčík, E. Šiška, V. Filek - Kubačka
Zostava domácich: Kováčik - T. Šiška, Hucík, Šišila, E.Šiška, Juráň, J. Maruniak, V. Filek, Bažík, Marek Šiška, S. Maruniak. Striedali: Romaňák, D. Filek, M. Filek
Zostava hostí: Buzák - Gallo, A. Hanko, Kubačka, Bakoš, Katreniak, Lacko, T. Farko, Mikuš, Pavlovčík,Strapec. Striedali: P. Farko, Púček
Zápas za daždivého počasia sledovalo približne 250 divákov. Napriek premočenému trávniku domáci začali od začiatku diktovať tempo hry. Aj keď Maruniak, Šiška a Bažík nevyužili svoje šance, kombinačná hra domácich držala hostí na dištanc. V 24. min po kombinácii Maruniaka so Šiškom sa k lopte dostal Juráň a stav zmenil na 1:0. Do konca polčasu mali ešte domáci niekoľko sľubných šancí, ale napriek tomu ďalší gól nepridali. V druhom polčase nastúpili hostia s maximálnym nasadením. Dlhými nakopávanými loptami zatláčali domáce mužstvo, čo neraz vyústilo do sporných situácií. 63. a 73. minútu hostia využili na otočenie skóre na 1:2. Napriek zvýšenému úsiliu domáceho útoku sa podobne ako v predchádzajúcich zápasoch potvrdila jeho nerazantnosť. Okrem toho domáci otvorili obranu a nasledoval 4. gól hostí. V závere zápasu však Stanislav Maruniak priamym kopom skorigoval výsledok na 2:4. Zuberec aj naďalej pokračuje v trestuhodnom zahadzovaní šancí a zahrávaní sa s priazňou domáceho fanúšika. VLADIMÍR FILEK

Trstená – Dražkovce 1:0 (1:0)
Gól: M. Bednár
ŽK: Václavík, Tropek
Zostava domácich: Suroviak, Václavík, Letaši, V. Pánik, Vittek, Pafčo, Tropek, Bednár, Pazúrik, Krasuľa, Hvolka. Striedali: Chovan, M. Pánik, Vajdečka
Už v 2. min sa vyznamenal domáci gólman, keď zneškodnil nebezpečnú strelu súpera z 20 m. Trstenčanom sa vydarila 5. min, kedy Krasuľa pekne vysunul Marcela Bednár a ten v sklze poslal loptu do siete Dražkoviec. Vzápätí mal tento úspešný strelec ďalšiu šancu, ale sám pred brankárom zbytočne prihral V. Pánikovi, ktorého gól pre ofsajd nebol uznaný. Vzruch pred bránou hostí priniesla 25. min, lopta poskakovala v päťke, no nik na ňu nedosiahol. V 33. min sa znova predviedol v bráne Suroviak, keď zneškodnil „horúcu“ strelu súpera po samostatnom nájazde. Po rohu v 40. min sa lopta dostala ku Krasuľovi, z 8 m však vystrelil nad. Po zmene strán z Trstenčanov ako prvý pohrozil strelou z 20 m Pazúrik. Po šikovnej pätičke Bednára v 61. min sa do šance dostal Tropek, no opečiatkoval len žrď. O 2 min neskôr sa po prihrávke V. Pánika výborne zbavil obrancu Bednár, jeho strela však skončila len v náručí gólmana Dražkoviec. Poistiť víťazstvo mohol v 75. min po krásnom centri Letašiho Václavík, ale nikým nekrytý hlavičkoval len do rúk brankára. Z ďalšieho útoku sa pre zmenu vyznamenal Suroviak, keď zneškodnil šancu Dražkoviec. V 80. min mal veľkú šancu striedajúci Chovan, hlavičkoval však taktiež len do brankára. Potom sa už Trstenčanom podarilo tesné víťazstvo ustrážiť. PETER MEDVECKÝ
Nižná – Vrútky 3:2 (1:0)
Góly: Pavčo 2, A. Brčák
ŽK: Pavčo, Orčo, Adámus
Zostava: D. Brčák – Adámus, Mich. Kuboš, Petričko, Dedinský, Daňa, Mar. Kuboš, Orčo, Pavčo, R. Šeling, A. Brčák. Striedali: Zboja, Matejek, Bažík
Ako prví dali o sebe vedieť hostia, ktorí už v 3. min prekopli domácu svätyňu. O 6 minút nato sa ale domáci nemýlili a chybu brankára potrestal pohotový Pavčo. Hneď z protiútoku mohlo byť vyrovnané, ale obrovská šanca hostí ostala nevyužitá. V ďalších minútach bol pohyblivejší a najmä nebezpečnejší hosťujúci tím, no zbrklo zahadzoval svoje gólové príležitosti. V 29. min sa pri vybiehaní zrazil domáci gólman s hosťujúcim hráčom a Dávid Brčák sa už v bránke nepredstavil. Jeho pozíciu zaujal Zboja, ktorý nemá žiadnu brankársku prax. Do polčasu si však zachoval čistý štít, lebo ani pred jednou bránou nebolo výraznejšieho vzruchu. Úvod 2. polčasu vyšiel výborne domácim a už v 47. min peknú akciu Dedinského zakončil strelou k tyči Andrej Brčák. Od tohto momentu vrhli hostia všetky sily do útoku a otvorili hru. To sa im aj vyplatilo a o 5 minút po gólovom údere znížili na rozdiel jediného gólu. Síce aj naďalej mali Vrútky viac z hry, no zabúdali na zadné vrátka, čo bolo vodou na mlyn pre domácich. Jeden z rýchlych protiútokov zakončil gólom Pavčo a bolo 3:1. Po rozohraní sa skóre menilo opäť, keď kapitán hostí z polovice ihriska nachytal domáceho gólmana na hruškách. Útočný futbal hostí už neslávil žiadny úspech a ani domáce šance si už cieľ medzi tri žrde nenašli. PAVOL CABADA

Or. Poruba – Ďanová 0:3 (0:0)
ŽK: Peter Dudáš, Strapec
ČK: Peter Hrúzik
Zostava domácich: Peter Kováč, Hrúzik, Feranc, Peter Hucko, Paprčka, Mikušiak, Peter Dudáš, Ivan Dauda, Marko Koedam, Púplava, Milan Dudáš. Striedali: Strapec, Jaroslav Kiša
Ťažko sa hrá tretiemu s prvým, no domáci začali napriek tomu dobre. Už v 2. min ohrozil Milan Dudáš bránu hostí, no brankár vyráža. Vzápätí nato začali hostia razantnejšie útočiť, vytvorili si sériu rohov a zatlačili domácich do defenzívy. Aj domáci hrozili protiútokmi, nebezpeční boli pre súpera najmä Milan Dudáš a Púplava. V 13. min práve Púplava mieri presne do súperovej brány, no triafa len brankára. Prvý polčas sa dohrával už len medzi 16-kami, no hostia aj tak predviedli, že sú technickejší a nebezpečnejší súper. Druhý polčas sa na mokrom trávniku začal opatrne z oboch strán, mužstvá sa chvíľu len oťukávali. No hostia veľmi rýchlo potvrdili svoju vedúcu pozíciu v tabuľke, keď v 57. min po nedorozumení domácej obrany Hičko prekonáva Kováča – 0:1. Or. Poruba sa snažila stoj čo stoj vyrovnať a drala sa dopredu. Púplava bol pri tom zrazený, no rozhodca vytiahol loptu pred šestnástku. V 75. min sa hostia opäť presadili na polovici hostí a lopta opäť končí za chrbtom Kováča. Porubčanom sa nepodarilo na súpera vymyslieť nič účinné. Naopak, sú to znova hostia, ktorí v 86. minúte dokonávajú dielo skazy – 0:3. ANTON ČIPČALA
Ostatné zápasy V. ligy: Černová – Palúdzka 4:3 (1:2), Lisková – Sučany 3:0 (3:0), Bešeňová – L. Sliače 0:0.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?