Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA DOSPELÍ

Veličná vyškolila mužstvo Oravského Veselého

Desiate súťažné kolo ponúklo zaujímavé stretnutie vo Veličnej, kde zavítalo druhé Oravské Veselé. Domáci futbalisti výsledkom predčili hostí rozdielom triedy a posunuli sa pred svojho dnešného súpera. Líder súťaže nezaváhal na horúcej pôde v Breze a s dvo

jbodovým náskok vedie tabuľku. Z hosťujúcich celkov si všetky body priviezli domov aj Zubrohlava a Vavrečka. Poriadne sa nadeľovalo v Krivej a v Or. Podzámku, kde domáce tímy vyprášili kožuchy mužstvám Podbiela a Bobrova. Jediný remízový výsledok sa zrodil v Párnici a práve v tomto zápase padol najväčší počet gólov tohto kola.

ČK: Švába
Zostava domácich: Okál - Zvara, Serdel, Móres, Pavol Sučák, Greguška, Vicáň, Kosmel, Janík, Kudry, Lacko. Striedali: Bajdich, Šuth
Zostava hostí: Kolenčík - Švába, Madleňák, Martin Kumor, Andrej Feranc, Majdiak, Marek Feranc, Micheľ, Zoššák, Michal Kumor, Pisarčík. Striedal: Chromka
Vo Veličnej sa stretli mužstvá z čela tabuľky. Lepšie, ako je zvykom, začali hostia. Veličná sa ozvala až v 10. min, keď Sučák strieľa spoza 16-tky dvakrát do brankára. V 29. min mali domáci výhodu pokutového kopu a Kosmel sa nemýlil – 1:0. Hostia mohli vyrovnať už o päť minút, no Okál domácich podržal. V 35. min po peknej kombinačnej akcii našiel Kudry voľného Lacka a ten po zemi dáva na 2:0. Druhé dejstvo začalo nervózne, z čoho vyplynula červená karta pre Oravské Veselé. Hostia však aj s desiatimi hráčmi hrali aktívne a v 70. min z priameho kopu triafajú brvno. O minútu mohol skóre zvýšiť Móres, no triafa z dobrej pozície tesne vedľa brány. Hneď nato mohol dať Móres ďalší gól, ale lopta končí v rukách brankára. Čo nevyšlo dvakrát spomínanému hráčovi, vyšlo o minútu Kosmelovi, ktorý upravuje na 3:0. V 88. min sa hosťujúci hráč vybral sám na Okála, ale triafa priamo do neho. V 90. min mohol upraviť stav Bajdich, no sám pred brankárom triafa loptu zle. Hostia zanechali dobrý dojem, ale hrali nedisciplinovane, na čo doplatili. Hráči Veličnej si víťazstvo
zaslúžili. JÁN ŠÍPKA

Breza – Lokca 1:3 (1:0)
Góly: Verníček – Trnka 2, Michalčík
ŽK: Nodžák – Červeň, Kurtulík, Graňák
Zostava domácich: Kormaňák, Milan Betík, Mäsiar, Dávid Hládek, Nodžák, Kormaňák, Jozef Betík, Janík, Verníček, Volček, Sitárik. Striedal: Peter Betík
Zostava hostí: Gemeľa, Ján Bombjak, Ondrek, Kurtulík, Ľuboš Bombjak, Michalčík, Náčin, Rošťák, Trnka, Oščadnický, Graňák. Striedali: Červeň, Lipničan, Kubolek
Divákov: 300
V Breze sa predstavil opäť silný súper, a to líder súťaže. Po opatrnom začiatku mali prvú šancu hostia v 8. min, keď strelu Oščadnického zneškodnil Kormaňák. V 12. min pekne zakombinovali Nodžák, Verníček a Janík, no posledne menovaný strieľal tesne mimo brány. V 23. min Kormaňák v strede ihriska vybojoval loptu, poslal dopredu Verníčka a jeho center z 20 metrov skončil v sieti hostí – 1:0. V 28. min mali hostia šancu na vyrovnanie, ale Trnkovu strelu vyrazil brankár Brezy a odrazil loptu mimo brány. V 44. min po dlhom aute Mäsiara Pavol Sitárik strieľal nad bránu Lokce. V 48. min po údajnom faule Trnka z 20 m presne mierenou strelou z priameho kopu vyrovnal na 1:1. Rušno bolo v 57. min v domácej 16-tke, no akcia ostala nevyužitá. Brezania odpovedali hneď dvakrát z protiútoku, keď sa v šanci ocitli Kormaňák a Janík. V 80. min hostia kopali trestný kop z 18 m Trnkom, ten triafa hlavu domáceho obrancu a lopta končí pod horným brvnom domácej brány – 1:2. Lokca bola na koni a v 84. min Michalčík zvyšil na 1:3. Domácim sa nedá uprieť bojovnosť, no v 2. polčase bola Lokca futbalovo zdatnejšia. RUDOLF HLÁDEK

Krivá – Bobrov 4:0 (2:0)
Góly: Zaťko 3 (1 z 11m), Sakmár
ŽK: Zaťko, R. Baláž – Belvončík
ČK: Paška
Zostava domácich: Flontek – Slanický, Džubek, Libor Kubala, M. Baláž, Lukáš Kubala, Sakmár, Zaťko, Pazúrik, Kubášek, R. Baláž. Striedali: Maruniak, Pavelek, Štrbka
Zostava hostí: Veselič – Pavol Bomba, Barčák, Trabalík, Náhly, Peter Bomba, Gužík, Belvončík, Bajtoš, Gerek, Novocký. Striedali: Kurtulík, Hurák, Paška
V nováčikovskom derby sa skóre menilo už v 1. min, keď rýchlu akciu zakončil gólom Marcel Zaťko. Hosťujúci celok mohol odpovedať o pár minút nato, ale hráč hostí svoj nájazd namieril mimo brány. Ďalšie minúty už boli v réžii domáceho mužstva a Bobrov podnikal len bezzubé protiútoky, ktoré stroskotávali na šestnástke. V 30. min bolo už 2:0, keď si na center nabehol Marcel Zaťko a svojím druhým gólom stanovil polčasový výsledok. Aj po prestávke sa scenár hry nezmenil, tlak domácich sa stupňoval a bolo len otázkou času, kedy prídu aj ďalšie góly. V 65. min bol nedovolene v šestnástke zastavený Sakmár a exekúcie sa ujal strelec oboch gólov. Nemýlil sa ani zo značky bieleho bodu a hattrick bol na svete. Výborný výkon domáceho tímu zavŕšil ešte v záverečných minútach hlavou Sakmár. JOZEF ŠTRBKA

Or. Podzámok – Podbiel 4:0 (1:0)
Góly: Ordančík 2, Horňák (z 11 m), Kováč
ŽK: Hric (Podbiel)
Zostava domácich: Kubinda - Horňák, Ordančík, Holubčík, Mihálik, Jurovčík, Chromek, Brienik, Kováč, Červeň, Medvecký. Striedali: Záhora, Bukna
Zostava hostí: Domiňák - Dvorský, Matlák, Veselý, Uher, Slamka, Ľubomír Kanderka, Daniel Kanderka, Juraj Mintál, Kudzbeľ, Vladimír Mintál. Striedali: Hric, Lukáš Kanderka
Prvý polčas sa začal vo vlažnom tempe, keď sa domáci prispôsobili hrou Podbielu. Dvakrát vystrelil nebezpečne na bránu hostí Brienik, ale zakaždým neúspešne. V 30. min bol v 16-ke Podbiela faulovaný Červeň a z nariadeného pokutového kopu otvoril skóre zápasu Horňák. Do druhej polovice hry už Or. Podzámok nastúpil s celkom iným štýlom hry. To sa prejavilo už v 50. min, keď po centri Chromeka zvýšil na 2:0 Ordančík. O 3 minúty neskôr opäť Ordančík, ale tentoraz po centri Medveckého, upravil na 3:0. V 60. min po pravej strane prenikol Chromek, prihral Kováčovi, a ten z 15 m prestrelil brankára hostí – 4:0. Domáci mali do konca zápasu ešte viacero šancí, no Brienik, Chromek ani Kováč už neboli úspešní. JÁN HOLUBČÍK

Dlhá – Zubrohlava 2:3
(1:3)
Góly: Móres 2 – Mordel, Rentka, Lešnovský
Zostava domácich: Novák - Šutta, Murín, Bleskáň, M. Kurčinka, Osadský, Chladný, Matys, Hirner, Móres, P. Kurčinka
Zostava hostí: Čajka - M. Mordel, Hradský, Mokošák, Graňák, Jendroľ, Palider, Rentka, Lešnovský, Banas, Ľ. Mordel
Zápas začal medzi šestnástkami oboch mužstiev. Prvý udreli domáci v 15.minúte, keď skóroval Móres - 1:0. Hostí tento gól nepoložil a už v 20. min. vyrovnávajú. Nádhernú akciu priniesla 25. minúta, keď po narážačke Banas – Rentka padol druhý gól hostí. Do polčasu prišiel ešte jeden gól, a to opäť z kopačiek hostí, keď ponúknutú šancu premenil Lešnovský. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 55. min znížili na 2:3. Zvyšok zápasu sa hral pekný, svižný futbal, no 150 divákov ďalší gól nevidelo, a tak si hostia odviezli domov všetky 3 body. JOZEF LEŠNOVSKÝ

Párnica – Novoť 3:3(2:1)
Góly: Slosarčík, Katrenčík, Kalina – Mikolajčík, Nodžák, Jašica
ŽK: Kalina – Mikolajčík, Jašíca
Zostava domácich: Hančiak - Lopeň, Šimon, Had, Franko, Mahút, Blach, Kubačka, Slosarčík, Kalina, Katrenčík, Striedali: Bujniak
Zostava hostí: Kormančík - Prokop, Florek, Beňuš, Zavodančík, Holý, Jašica, P. Mikolajčík, Nodžák, Ľ. Mikolajčik, Ľ. Jašica
Domáci nastúpili na zápas s pozmenenou stopérskou dvojicou a na priebehu hry to bolo vidieť. Noví stopéri mali problémy s rýchlymi útočníkmi hostí, ktorí robili vietor v domácej obrane. V 14. min. sa hostia ujímajú vedenia, keď skóroval Mikolajčík. Domáci po tomto góle zvýšili úsilie a v 20. min vyrovnali na 1:1. Hostia ale neprestali útočiť, no šance ostali nevyužité, a tak sa opäť potvrdilo pravidlo „nedáš-dostaneš“, keď Katrenčík zvýšil na 2:1. Do druhého polčasu šli domáci s úmyslom zvýšiť, no opäť to boli hostia, čo prevzali iniciatívu. Tlak hostí vyústil do dvoch gólov, ktoré padli v 62. a 64. minúte. Keď sa už zdalo, že si odvezú domov 3 body, strelil vyrovnávajúci gól Kalina. Domáci už udržali výsledok, a tak sa obe mužstvá rozišli zmierlivo 3:3. MILAN HANČIAK

Leštiny – Vavrečka 0:2
(0:1)
Góly: Homlík, Hurák
ŽK: Ťapajna, Drgáň (Leštiny)
Zostava domácich: Škrabák - Ľupták, Halák, Mačuha, Kovaľ, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Drgáň, Ťapajna, Orbich. Striedali: Pangrác, Karč, Bobrík
Zostava hostí: Pientek - Doroš, Srnčík, Hoľma, Holub, Holmík, Hurák, Šalata, Feč, Sklarčík, Bolibruch. Striedal: Stolárik
V 17. minúte hostia strelou z pravej strany ohrozili Škrabákovu bránu. V 20. minúte z priameho kopu z 25 metrov hosťujúci hráč Holmík vystrelil ponad múr a trafil šibenicu domácej brány, čím otvoril skóre zápasu na 0:1. V 38. minúte sa domáci Drgáň dostal po ľavom krídle do pokutového územia až pred brankára Pienteka, no miesto strely volil prihrávku, ktorá nenašla adresáta. V 46. minúte Melicherčíkova strela len tesne minula pravú tyč hosťujúcej brány. V 60. minúte Krakovský zacentroval na Melicherčíka, ktorý však sklzom nedokázal dopraviť loptu do opustenej brány. Napriek tomu, že v 61. minúte sa Krakovský sám ocitol pred brankárom Pientekom, ten mu včasným vybehnutím znemožnil skórovať. V 80. minúte domáci obrancovia nechali veľa priestoru hosťujúcemu Hurákovi, ktorého neatakovali, ten si pripravil loptu a z 25 metrov tvrdou strelou k ľavej tyči po druhý krát prekonal domáceho brankára Škrabáka a zvýšil na 0:2. JOZEF VAVREČAN