Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA DOSPELÍ

Šláger kola patril futbalistom Lokce

Zrak väčšiny divákov sa upriamoval v tomto kole do Lokce, kde sa stretli prvé dva tímy tabuľky. Úspešnejšie z neho vzišla domáca Lokca a opäť sa vrátila do čela. Nemenej zaujímavé zápasy sa hrali aj v Oravskom Veselom a Zubrohlave. Prvé menované mužstvo s

a vôbec nemaznalo s Párnicou a nadelilo mu štvorku. Susedské derby prinieslo prekvapivé víťazstvo Rabče a milo zaskočila troma bodmi aj Breza proti Oravskému Podzámku. V ostatných troch zápasoch nedovolili domáce celky uchmatnúť hosťom ani bod.

ŽK: Brišák, Zboňák, Slovík, Tropek
Zostava domácich: Čajka – M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, M. Brišák, Rentka, Palider, Václav, Ľ. Mordel, Ľ. Banas, striedali: Lešňovský, Graňák, A. Banas
Zostava hostí: Adamčík – Skutka, T. Brišák, Zboňák, Kozák, Kovalíček st., Gužík, Slovík, Sivka, Kovalíček ml., Tropek
Divákov: 350
Susedné derby nezastihlo domácu Zubrohlavu v optimálnej forme a predviedla jeden zo slabších výkonov. I keď mala častejšie loptu na svojich kopačkách, nedokázala vo finálnej fáze nájsť recept na hosťujúcu defenzívu. Domáci futbalisti kazili veľké množstvo prihrávok, čím dostávali hosťujúcu Rabču do rýchlych protiútokov. V 20. min sa však podarilo domácim, menovite Jendroľovi, prekonať hosťujúceho Adamčíka - 1:0. Potom vyskúšali pozornosť brankára Čajku aj hostia, ale ten si s pokusom Sivku poradil. Šance na skórovanie mali opäť aj domáci, ale Brišák a Banas v koncovke zlyhali. Trest za nevyužité šance prišiel v závere polčasu, keď hrubú chybu obrany domáceho kolektívu potrestal Kovalíček ml. Druhé dejstvo malo podobný scenár ako prvý, domáci sa snažili hrať kombinačný futbal, ale nemali svoj deň. Až prišla 80. min a v nej ojedinelý útok Rabče, ktorý skončil gólom. Takmer z 20 m sa trafil nechytateľne Jagnešák. V záverečných minútach mal tutovku na kopačke Palider, ale ani ten nedokázal prelomiť streleckú smolu v tomto stretnutí. Jozef Lešňovský

Lokca – Veličná 1:0 (0:0)
Gól: Ošťadnický
ŽK: Bartoš – Kudry
Zostava domácich: Gemeľa – Ján Bombjak, Bartoš, Vajdiar, Ľuboš Bombjak, Ondrek, Náčin, Rošťák, Trnka, Ošťadnický, Graňák, striedali: Michalčík, Smolár
Zostava hostí: Okál – Sučák, Serdel, Šutty, Sučák, Greguška, Vicáň, Kosmeľ, Janík, Kudry, Lacko, striedali: Zvara, Mores
Na ihrisku bolo vidieť, že sa stretli popredné mužstvá tabuľky. Prakticky celý zápas sa hral opatrný futbal zo zabezpečenej obrany, hlavne medzi 16-kami. Veličná pôsobila futbalovejším dojmom, ich útoky boli priamočiarejšie a pôsobili nebezpečnejšie. Šťastena sa však napokon obrátila na stranu Lokce. V 88. min zahrali akciu po osi Náčin – Michalčík – Graňák, posledne menovaný bol faulovaný, ale rozhodca ponechal výhodu. K lopte sa dostal Ošťadnický, prenikol do 16-ky a prízemnou strelou popri brankárovi rozhodol o konečnom výsledku – 1:0. Na záver treba povedať, že rozhodcovská trojica náročný zápas zvládla a za výkon si zaslúžia pochvalu. D.Vajdiar, P. Bartoš

Vavrečka – Krivá 4:2 (1:1)
Góly: M. Sklarčík, J. Hoľma, P. Srnčík (11m), M. Holmík – vlastný, Kubašek
ŽK: Hoľma – Baranček, Baláž
Zostava domácich: Pjentek, Verníček, Hrkeľ, Hoľma, Doroš, Kasan, M. Holmík, J. Holmík, Srnčík, Šalata, Sklarčík, striedali: Brčák, Seč
Zostava hostí: Zeman, Kravský, Džubek, Baranček, Baláž, Kubala, Sakmár, Zaťko, Pazúrik, Kubašek, Holub, striedali: Sersen, Pavelek
Domáci futbalisti začali od úvodu aktívnejšie a už v 2. min mali obrovskú šancu. Po prihrávke Šalatu sa dostal k lopte Sklarčík a ten trestuhodne prestrelil odkrytú bránu hostí. Potom sa hra presťahovala do stredu ihriska a mierne navrch mali naďalej domáci. V 20. min prenikol po ľavej strane Doroš, odcentroval na Šalatu, ten našiel ešte lepšie postaveného Sklarčíka a bolo 1:0. Nováčik z Krivej ojedinele zaútočil v závere polčasu a na prekvapenie všetkých to skončilo gólom. Neškodný center si nešťastne vrazil do vlastnej brány Doroš. Po gólovom momente mali domáci na kopačkách ešte niekoľko gólových šancí, ale tie ostali nevyužité. Menovite zahodili Šalata, Juraj Holmík a Hoľma. Do 2. polčasu vstúpila opäť lepšie domáca Vavrečka a darilo sa jej kombinačnou hrou prekonávať defenzívne hradby hostí. Do gólového efektu pretavil domáci celok svoju prevahu v 55. min, keď na priamy kop najvyššie vyskočil Jaroslav Hoľma, 2:1. Hosťujúci tím dokázal odpovedať Kubaškom a začínalo sa odznova. Na víťaznú vlnu naladil domácich Peter Srnčík, ktorý bol v šestnástke faulovaný a sám ho aj premenil. Ďalší gólový úder zasadil hosťom Michal Holmík, ktorý obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a pohodlne zasunul loptu do brány. Záverečné minúty sa už odvíjali v kľudnom tempe. Jozef Sklarčík

Novoť - Dlhá 1:0 (1:0)
Gól: Peter Jašica
ŽK: Ľubo Jašica, Jozef Jašica – Kurčinka, Murín, Kukla, Mores, Jendrišek
Zostava domácich: Kormaňák – Florek, Beňuš, Jozef Jašica, Nodžák, Peter Jašica, Hollý, Miroslav Mikolajčík, Ľubo Mikolajčík, Ľubo Jašica, Serdel, striedal: Zavoďančík
Zostava hostí: Nová – Šutta, Kožienka, Martin Kurčinka, Murín, Pavol Kurčinka, Kukla, Hirner, Mores, Jendrišek, Chladný, striedal: Kordiak
Už v 3. min sa po prihrávke Miroslava Mikolajčíka dostal pred bránku Ľubo Jašica a dal gól, ale ten nebol pre ofsajd uznaný. O minútu neskôr zahral Ľubo Jašica priamy kop a nikým nekrytý Hollý trafil hlavou priamo do brankára. Domáci sa tešili v 7. min, keď po centri Mira Mikolajčíka Peter Jašica s prehľadom skóroval – 1:0. Hostia sa dostali do prvej vážnejšej príležitosti v 15. min. Z priameho kopu však Kurčinka mieril tesne nad. Domáci mali šancu ešte v 20. min, keď sa ocitol sám pred brankárom hostí Peter Jašica, ale zaváhal a nič z toho nebolo. Od tohto momentu sa hra akoby „zrušila“, obe mužstvá prestali hrať a zápas sa odohrával len medzi 16-kami. V druhom dejstve stoja za zmienku tri akcie domácich. Najskôr to bol center Ľuba Jašicu, ktorý Beňuš tesne minul. V 64. min Ľubo Mikolajčík uvoľnil Petra Jašicu, ale ten napálil iba do brankára. O 5 minút nato sa Ľubo Jašica rútil sám na brankára, v rozhodujúcej chvíli si však podkopol loptu a brankár mu ju chytil. Domáci vyhrali zaslúžene, ale stretnutie malo s futbalom spoločného len málo. Obe mužstvá hrali veľmi slabo. Vladimír Hilbrycht

Breza - Oravský Podzámok 2:1 (0:0)
Góly: Pavol Sitárik, M. Betík - M. Janotík.
Zostava domácich: S. Kormaňák, Mäsiar, M. Betík, D. Hládek, D. Nodžák, M. Kormaňák, J. Janík, R. Hládek ml., M. Verníček, M. Volček, Pavol Sitárik, striedali: J. Sitárik, J. Betík, P. Betík.
Zostava hostí: Kubinda, Ha-Cong, J. Holubčík, A. Červeň, Marcinek, Ľ. Jurovčík, Chromek, Brienik, J. Kováč, M. Medvecký, M. Janotík, striedali: J. Záhora, Bukna.
Zápas sa kvôli spoločenskej udalosti v Breze (sviatosti birmovania) odohral už v piatok. Po daždi, ale na dobrom teréne sa proti domácim predstavilo mužstvo zo 4. miesta tabuľky. Napriek tomu nechceli hostitelia stratiť body pred vlastným publikom. Po opatrnom začiatku obidvoch celkov dostal v 7. min hosťujúci Chromek peknú prihrávku za hranicu „veľkého vápna” a jeho vydarenú centrovanú loptu posiela Maroš Janotík do siete - 0:1. Brezania spresnili hru a už v 11. min M. Verníček našiel presným centrom Pavla Sitárika a ten hlavičkou vyrovnáva. Domáci sa dostali do dobrej šance aj v 20. min, kedy P. Sitárik zobral loptu obrancovi Or. Podzámku, no po jeho nahrávke nastrelil M. Verníček súperovho obrancu a bol z toho len roh. V 28. min Kubinda zle odkopol loptu, do šance sa dostal D. Nodžák, no prehodil hosťujúceho gólmana i bránu. Aktívny P. Sitárik sa ocitol v dobrej príležitosti opäť v 40. min, avšak brankár hostí bol na mieste. Zakrátko vyslal Chromek nebezpečnú strelu z 30 m, tá však tesne minula ľavú žrď domácej brány. Úvod 2. polčasu sa odohrával medzi šestnástkami. Obidva kolektívy ohrozovali brány len z diaľky a dosť nepresne. Vydarenú akciu hostí v 57. min zlikvidoval S. Kormaňák, keď zakročil po prudkej strele Chromeka. Potom sa hra odvíjala na polovici Or. Podzámku so snahou hostiteľov strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Podarilo sa im to až v 90. min. Milan Betík zahrával priamy kop zo vzdialenosti 45 m a jeho ďalekonosný prudký a presný strelecký pokus končí za bránkovou čiarou Podzámčanov. Tesne po rozohratí v stredovom kruhu hlavný rozhodca ukončil zápas. Rudolf Hládek st.

Bobrov – Podbiel 4:0 (1:0)
Góly: Belvončík 2, Kurtulík 2
ČK: Butko, Mintál, Daniel Kanderka (všetci Podbiel)
Zostava domácich: Gužík, Pavol Bomba, Trabalík, Kozák, Náhly, Peter Bomba, Belvončík, Bajtoš, Paška, Novotský, striedali: Barčák, Kurtulík
Od úvodného hvizdu zatlačili domáci hostí na ich polovicu. Z množstva šancí, ktoré si vypracovali, sa im však podarilo dať gól až v poslednej minúte prvého polčasu. Po priamom kope Petra Bombu otvoril skóre hlavou Belvončík. Tento moment hostia nezvládli psychicky a napadli hlavného rozhodcu, ktorý vytiahol hneď tri červené karty. Po prestávke začal Bobrov náporom a už v 48. min po rohovom kope zvýšil Belvončík na 2:0. Potom sa už domáci hrali so súperom ako mačka s myšou. Zvýšiť na 3:0 sa im podarilo v 75. min striedajúcim Kurtulíkom, ktorý využil chybnú rozohrávku hosťujúcej obrany. V 85. min po peknej akcii znova Kurtulík upravil na konečných 4:0. Tri minúty pred koncom zápasu sa hosťom „takticky“ zranil jeden hráč a rozhodca musel odpískať koniec zápasu. Ján Bomba

Or. Veselé – Párnica 4:0 (1:0)
Góly: Kumor 3, F. Majdiak
ŽK: - Trnovský, Lach, Slosarčík
Zostava domácich: Kolenčík, Švába, Madleňák, Maslaňák, A. Feranec, majdiak, M. Feranec, Pucheľ, Mušák, Kumor, Pisarčík, striedali: Gočal, Zoššák, Kromka
Zostava hostí: Smoleň, Lopeň, Trnovský, Had, Šimon, Lach, Mahut, Kubačka, Slosarčík kalina, Katrenčík, striedali: Kitas, Franko, Pazdera
Hral sa z oboch strán zaujímavý futbal. Domáci začali lepšie a v 10. min po zaváhaní hosťujúcej obrany sa Kumorom ujímajú vedenia. Hra sa v 1. polčase prevažne situovala medzi šestnástkami, aj keď Oravské Veselé si neustále udržiavalo hernú prevahu. Po prestávke domáci svojho súpera pritlačili, z čoho v 54. min vyústil rohový kop. Naň si ideálne nabehol Kumor a hlavou zvyšuje. Situácia ako z „kopíraku” sa uskutočnila v 74. min. Michal Kumor si opäť výborne nabehol a vsietil tretí gól. Hostia mohli znížiť dvoma priamymi kopmi v priebehu 10 minút, avšak mierili vedľa. Bodku za stretnutím zaznamenal F. Majdiak. DUŠAN REJDUGA