Piatok, 3. december, 2021 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL

III. liga starší dorast
D. Kubín – Krásno 7:0 (4:0)
Góly: Kozáčik 2, Stolárik 2, Jašica, Lach, Kasan
Už úvodné minúty naznačili, kto bude pánom na ihrisku a kto iba štatistom. Už v 5. min sa presadil Lach, čo domácich chlapcov povzbudilo a do ďalšieho priebehu im dodalo gólovej chuti. Postupne sa trafili do čierneho Kozáčik, Jašica a Kasan. V tomto momente boli hostia zrelý na uterák. Po prestávke došlo v domácom kádri k dvom vynúteným striedaniam, čo sa trochu prejavilo na kombinačnej hre, ale nie na strelených góloch. Bezmocní Kysučania inkasovali ešte tri góly a po osemgólovej nádielke od Rakytoviec, tentoraz vyviazli „iba“ so sedmičkou.
Č. Balog – Námestovo 5:2 (3:0)
Góly: Grobarčík, Marčok
Kvôli nezodpovednému prístupu niektorých hráčov hosťujúceho kolektívu, museli na zápas nastúpiť aj hráči z mladšieho dorastu. Fyzicky disponovaný domáci tím svoje kondičné prednosti využil aj na ihrisku, keď vyhrával veľa osobných súbojov. To bolo aj nakoniec kľúčom na káder Námestova, s ktorým to po 1. polčase nevyzeralo najružovejšie. Po zmene strán svoju hru zlepšilo, no nič to nezmenilo na vysokej prehre.
III. liga mladší dorast
D. Kubín – Krásno 2:0 (0:0)
Góly: Pobeha, Pavlík
Domáci dorastenci boli po celých deväťdesiat minút lepším tímom a v prvom dejstve sa dostali za hosťujúce hradby len trikrát, ale gólovým efektom to neskončilo. Svoju prevahu okorenili gólmi až po obrátke, keď mali presnú mušku Pobeha a Pavlík.
Č. Balog – Námestovo 2:7 (2:4)
Góly: Jagnešák 2, Šmiheľ 2, Jancek, Čiernik, Pleva
Malé ihrisko v tomto prípade viac vyhovovalo oravskému celku, ktoré sa rýchlymi prihrávkami na jeden dotyk ľahko dostávalo za domáce defenzívne hradby. Tie sa im postupne rozpadli ako domček z karát a hostia tam podnikali jeden útok za druhým. Domáci mohli byť nakoniec radi, že to skončilo iba jednociferným výsledkom.
IV. liga dorast
Z. Poruba – Tvrdošín 1:2 (0:0)
Góly: M. Sirota, S. Zaťko (Crouch)
Prvé dejstvo sa nieslo v dobíjaní domácej brány, no cestu medzi tri žrde si nenašla ani jedna strela. V 2. polčase sa to už hosťom podarilo, keď sa nemýlil Sirota. Potom však domáci našli v hlavnom rozhodcovi dvanásteho hráča a vyrovnali na 1:1. Futbalový „boh” však v tomto zápase nepripustil, aby zvíťazili horší a Oravci v nadstavanom čase vsietili zaslúžený gól.
Zuberec – Rajec 2:4 (0:3)
Góly: D. Chovančák, J. Kovalčík
Domácim úvodná štyridsaťpäťminútovka úplne nevyšla a na ukazovateli svietilo 0:3. V 2. polčase sa hra otočila a celok spod Roháčov znížil na rozdiel jediného gólu. Keď ich tlak gradoval, prišiel rýchly protiútok do otvorenej obrany a bolo po zápase.
V. liga dorast
Trstená – B. Potok 5:0 (4:0)
Góly: J. Gelčinský 2, R. Paldia, L. Púčik, P. Gočal
Domáci zapli konečne aj vo svojom stánku a odniesol si to Biely Potok.
Or. Jasenica – Nižná 7:1 (1:0)
Góly: M. Zanovit 2, M. Trabalík 2, Cisár, Kubizna, Farský
Domáca útočná sila sa prejavila až po obrátke a doslova zniesla z ihriska celok Nižnej.
Bziny – Or. Veselé 0:1 (0:0)
Gól: Bartkoviak
Duel oravských tímov priniesol vyrovnanú partiu a o výsledku rozhodol jeden gólový moment. V 75. min nastrelil domáci tyč a z následného protiútoku inkasovali gólový úder.
T. Kľačany – Rabča 6:1 (2:1)
Gól: Kvasňák
Hostia sa ujali vedenia a to bolo z ich strany všetko. Odvtedy už góly strieľali iba domáci dorastenci a oravský celok vôbec nešetrili. Nadelili im až šestku.
I. liga starší žiaci
Žiar nad Hronom – Námestovo
2:1 (0:0)
Gól: L. Slovík
Umelá tráva viac vyhovovala domácim než hosťujúcemu celku, ktoré je zvyknuté na trávnaté ihrisko. Postupne si však Námestovčania zvykli a boli domácemu Žiaru vyrovnaným súperom. Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska a brankári nemali moc práce. Po prestávke začali padať konečne aj góly, no viac ich padlo za chrbát hosťujúceho gólmana. Keď za vyrovnaného stavu 1:1 vrcholil tlak Námestova, prišiel úder na opačnej strane. Rýchly protiútok to otvorenej obrany domáci pretavili do víťazného gólu a hosťom tak ostali len oči pre plač. Výkonom však nesklamali a siahali minimálne na bod.
D. Kubín – Podbrezová 0:1
(0:0)
Diváci videli viac bojovnosti ako futbalového umenia a brankári nemali veľa roboty. Oba celky si vytvorili po jednej gólovej šanci, no tie ostali nevyužité. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a hra sa odvíjala v strede ihriska. Domáci sa na rozdiel od hosťujúcej Podbrezovej nevyvarovali hrubej chyby, ktorá ich v konečnom zúčtovaní stála všetky tri body.
I. liga mladší žiaci
Žiar nad Hronom – Námestovo
2:1 (1:0)
Gól: P. Jagnešák
Úvod stretnutia sa niesol v réžií domácich, ktorí svoju aktivitu korunovali aj vedúcim gólom. Tento gólový úder zazvonil hosťom na poplach a tí od tohto momentu zápas úplne vyrovnali. Takisto aj ich snaha bola vyšperkovaná gólom a začínalo sa odznova. Potom sa skóre menilo už iba na domácej strane, keď im vyšiel nacvičený rohový kop. Záverečná snaha oravského celku už nepriniesla vytúžený gól, i keď veľmi blízko mala k tomu jedovatá strela z priameho kopu v podaní Patrika Jagnešáka. A aj preto mladší žiaci cestujú bez bodu.
D. Kubín – Podbrezová 8:1
(1:1)
Góly: Chomistek 5, Kolorédy 3
Už v 2. min sa rútil sám na brankára Ferenčík, ale tesne minul bránu. O pár minút nato sa už ale Chomistek nemýlil a mazácky prekonal hosťujúceho gólmana. Hosťom netrvalo dlho a začínalo sa odznova. Potom mali domáci na kopačkách niekoľko gólových šancí, ale ich pokusy si cieľ medzi tri žrde už nenašli. Po prestávke sa prehnal hosťujúcou obranou útočný uragán domáceho kolektívu. Nevídaný gólový apetít mali Chomistek a Kolorédy, ktorí vsietili všetkých osem gólov. Domáci chlapci si za dnešný výkon zaslúžia absolutórium a ich futbalové kvality v budúcom kole poriadne preveria Ružomberčania.
II. liga starší žiaci
Trstená – Ružomberok B 2:3 (1:1)
Góly: R. Bača, E. Ondrík
Domáci celok sa Ružomberka vôbec nezľakol a naopak boli to práve oni, ktorí tvorili hru. Nedokázali sa však v poslednej minúte vyvarovať zbytočných chýb a tie ich stáli všetky tri body.
Tvrdošín – Dlhá 6:0 (4:0)
Góly: Dreveňák 3, Janček, Čajka, Pňaček
Oravský súboj vyznel jednoznačnou rečou pre domácich Tvrdošínčanov a hostia mohli byť radi, že neodchádzali domov s väčšou nádielkou.
II. liga mladší žiaci
Trstená – Ružomberok B 1:2
(0:2)
Gól: F. Ulrich
Hra mala rýchly spád, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a v domácom tíme bolo cítiť absenciu dvoch hráčov základnej zostavy. V zápase rozhodla väčšia futbalová drzosť a šťastie, ktoré sa tentoraz priklonilo ku kolektívu spod Čebraťa.
Tvrdošín – Dlhá 0:3 (0:2)
Góly: D. Capuliak 2 (1 z 11m), K. Kožienka
V dueli mladších žiakov sa pozície vymenili a boli to hostia z Dlhej, ktorí diktovali tempo hry. Svoju prevahu zúžitkovali aj gólovo a vyhrali rozdielom triedy.
III. liga starší žiaci
L. Mikuláš B – Liesek 0:7 (0:2)
Góly: Koleják 3, Tieš 2, Bandík, Macák
V 1. polčase hostia ešte len hľadali optimálne tempo, no po prestávke ho našli a z domácej brány si spravili strelnicu.
Lokca – Nižná 4:0 (1:0)
Góly: Bombjak, Lipničan, Baľák, Maťuga
V 1. polčase sa ujala iba ďalekonosná strela Bombjaka a po obrátke to už bola hra na jednu bránu.
Or. Veselé – Lisková 0:0
Obaja aktéri neukázali moc futbalovej kvality, skôr sa bojovalo o každú loptu. Bezgólová remíza je preto spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku.
Vrútky – D. Kubín B 1:0 (1:0)
Podľa očakávania začali aktívnejšie Oravci, no v dnešnom stretnutí ich zdobila veľká nemohúcnosť v zakončení. Družstvu z Turcu dopomohol k víťazstvu svojou chybou hosťujúci brankár a prekvapenie bolo na svete.
Rabča – L. Hrádok 1:0 (1:0)
Gól: P. Kolčák
Domáci celok nastúpil iba s desiatimi hráčmi, no v 1. dejstve sa to na ich hre vôbec nepodpísalo. Po prestávke im začali ubúdať sily, ale najtesnejšie víťazstvo.
Blatnica – Or. Jasenica 1:0
(0:0)
Miska váh sa tentoraz priklonila na domácu stranu, i keď zápasu by viac svedčila remíza.
III. liga mladší žiaci
L. Mikuláš B – Liesek 0:2 (0:0)
Góly: M. Vrabec, R. Prídavok
Po bezgólovom polčase, kde bolo vidieť viac nepresností než futbalového umenia, sa na strane hostí prejavila väčšia bojovnosť a odhodlanie za víťazstvom.
Lokca – Nižná 1:0 (1:0)
Gól: M. Baľák
Z oravského súboja mohol zísť víťazne hociktorý tím, no Šťastena sa tentoraz priklonila na domácu stranu. Rozhodla víťazná strela Baľáka.
Or. Veselé – Lisková 11:1 (5:0)
Góly: Stašák 3, Mydlár 3, Gočal 2, Miškovčík, Lietavec, Vonšák
Ako už býva zvykom, domáci na svojom ihrisku súperov vôbec nešetria a ani dnes tomu nebolo inak.
Vrútky – D. Kubín B 2:5 (1:3)
Góly: Pavelek 2, Kovalčík (11m), Kostroš, Vlčák
V úvode mali domáci na kopačkách dve tutové šance, lenže nedali, čo sa o hosťoch nedá vôbec povedať. Tí postupne pridali tri góly a o zápase bolo rozhodnuté.
Rabča – L. Hrádok 5:1 (2:0)
Góly: Adamčík 2, Krivanka 2, Gužík
Domáca Rabča si s liptovským súperom robila, čo chcela a ku doterajším 50 gólom pridala ďalších päť kúskov.
Blatnica – Or. Jasenica 1:3
(0:3)
Góly: Farský, Gracík, Graňák
Po jednoznačnom 1. polčase hostia po prestávke už umnou hrou kontrolovali výsledok.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Máš rád výzvy? Zmeň svet a urob veci inak, teraz
 2. Tento rok turizmu neprial
 3. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť
 4. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 8. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 9. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 10. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 1. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 2. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 3. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 4. Opäť sme na dobrej vlne
 5. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
 6. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
 7. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie
 10. Tento rok turizmu neprial
 1. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 16 332
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 14 076
 3. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 10 066
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 768
 5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 791
 6. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 5 573
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 5 358
 8. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 4 910
 9. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 955
 10. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 2 767

Blogy SME

 1. Vladimír Seman: Zváštne hobby košického župana: Streľba do vlastného kolena
 2. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia
 3. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (3. - 9.12.1921)
 4. Naďa Serafínová: Komentár autora: Zdravotníci, sme s vami
 5. Samuel Ivančák: Hommage à Miroslav Zikmund
 6. Ján Marton: Vízia ministerstva pôdohospodárstva 2035 - oslava víťazného februára 1948.
 7. Marek Strapko: Tak tomuto sa hovorí politicky vyzretý líder!
 8. Ivan Mlynár: ZUZANA ČAPUTOVÁ – JEDINÝ ŠTÁTNIK V KRÁĽOVSTVE PLEBEJSKOM.
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 13 502
 2. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 7 422
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 238
 4. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 5 076
 5. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 744
 6. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 4 739
 7. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 712
 8. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 569
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Policajti mladého muža poznajú, jeho správanie riešili niekoľkokrát. Obvinili ho z útoku na verejného činiteľa.


15 h
Jozef Luscoň

Na Slovensku bol jedným z najstarších gajdošov, v Oravskej Polhore posledným z pôvodnej generácie známych gajdošských rodov.


18 h
Slovenskí reprezentanti v parahokeji.

V Nemecku bojovalo šesť krajín o dve miestenky na paralympiádu.


20 h
Zbúranisko po niekdajšej plavárni v Nižnej.

Nevábne rumovisko, ktoré zostalo po niekdajšej plavárni, sa stane minulosťou. Obec mu dopraje nový dizajn, a najmä účel.


1. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V okresoch Rimavská Sobota a Revúca PCR testy potvrdili veľa infikovaných covidom.


1. dec

Policajti mladého muža poznajú, jeho správanie riešili niekoľkokrát. Obvinili ho z útoku na verejného činiteľa.


15 h

Odporúčajú ľuďom, aby sa pohybovali v skupinkách.


21 h

Dlhoročná folkloristka, speváčka, členka folklórnych skupín a propagátorka ľudovej kultúry a zvykov našich predkov Martina Žabčíková zomrela 29. novembra vo veku 37 rokov.


21 h

Blogy SME

 1. Vladimír Seman: Zváštne hobby košického župana: Streľba do vlastného kolena
 2. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia
 3. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (3. - 9.12.1921)
 4. Naďa Serafínová: Komentár autora: Zdravotníci, sme s vami
 5. Samuel Ivančák: Hommage à Miroslav Zikmund
 6. Ján Marton: Vízia ministerstva pôdohospodárstva 2035 - oslava víťazného februára 1948.
 7. Marek Strapko: Tak tomuto sa hovorí politicky vyzretý líder!
 8. Ivan Mlynár: ZUZANA ČAPUTOVÁ – JEDINÝ ŠTÁTNIK V KRÁĽOVSTVE PLEBEJSKOM.
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 13 502
 2. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 7 422
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 238
 4. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529? 5 076
 5. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 4 744
 6. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 4 739
 7. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 712
 8. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 569
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu