D. Kubín – Krásno 7:0 (4:0)
Góly: Kozáčik 2, Stolárik 2, Jašica, Lach, Kasan
Už úvodné minúty naznačili, kto bude pánom na ihrisku a kto iba štatistom. Už v 5. min sa presadil Lach, čo domácich chlapcov povzbudilo a do ďalšieho priebehu im dodalo gólovej chuti. Postupne sa trafili do čierneho Kozáčik, Jašica a Kasan. V tomto momente boli hostia zrelý na uterák. Po prestávke došlo v domácom kádri k dvom vynúteným striedaniam, čo sa trochu prejavilo na kombinačnej hre, ale nie na strelených góloch. Bezmocní Kysučania inkasovali ešte tri góly a po osemgólovej nádielke od Rakytoviec, tentoraz vyviazli „iba“ so sedmičkou.
Č. Balog – Námestovo 5:2 (3:0)
Góly: Grobarčík, Marčok
Kvôli nezodpovednému prístupu niektorých hráčov hosťujúceho kolektívu, museli na zápas nastúpiť aj hráči z mladšieho dorastu. Fyzicky disponovaný domáci tím svoje kondičné prednosti využil aj na ihrisku, keď vyhrával veľa osobných súbojov. To bolo aj nakoniec kľúčom na káder Námestova, s ktorým to po 1. polčase nevyzeralo najružovejšie. Po zmene strán svoju hru zlepšilo, no nič to nezmenilo na vysokej prehre.
D. Kubín – Krásno 2:0 (0:0)
Góly: Pobeha, Pavlík
Domáci dorastenci boli po celých deväťdesiat minút lepším tímom a v prvom dejstve sa dostali za hosťujúce hradby len trikrát, ale gólovým efektom to neskončilo. Svoju prevahu okorenili gólmi až po obrátke, keď mali presnú mušku Pobeha a Pavlík.
Č. Balog – Námestovo 2:7 (2:4)
Góly: Jagnešák 2, Šmiheľ 2, Jancek, Čiernik, Pleva
Malé ihrisko v tomto prípade viac vyhovovalo oravskému celku, ktoré sa rýchlymi prihrávkami na jeden dotyk ľahko dostávalo za domáce defenzívne hradby. Tie sa im postupne rozpadli ako domček z karát a hostia tam podnikali jeden útok za druhým. Domáci mohli byť nakoniec radi, že to skončilo iba jednociferným výsledkom.
Z. Poruba – Tvrdošín 1:2 (0:0)
Góly: M. Sirota, S. Zaťko (Crouch)
Prvé dejstvo sa nieslo v dobíjaní domácej brány, no cestu medzi tri žrde si nenašla ani jedna strela. V 2. polčase sa to už hosťom podarilo, keď sa nemýlil Sirota. Potom však domáci našli v hlavnom rozhodcovi dvanásteho hráča a vyrovnali na 1:1. Futbalový „boh” však v tomto zápase nepripustil, aby zvíťazili horší a Oravci v nadstavanom čase vsietili zaslúžený gól.
Zuberec – Rajec 2:4 (0:3)
Góly: D. Chovančák, J. Kovalčík
Domácim úvodná štyridsaťpäťminútovka úplne nevyšla a na ukazovateli svietilo 0:3. V 2. polčase sa hra otočila a celok spod Roháčov znížil na rozdiel jediného gólu. Keď ich tlak gradoval, prišiel rýchly protiútok do otvorenej obrany a bolo po zápase.
Trstená – B. Potok 5:0 (4:0)
Góly: J. Gelčinský 2, R. Paldia, L. Púčik, P. Gočal
Domáci zapli konečne aj vo svojom stánku a odniesol si to Biely Potok.
Or. Jasenica – Nižná 7:1 (1:0)
Góly: M. Zanovit 2, M. Trabalík 2, Cisár, Kubizna, Farský
Domáca útočná sila sa prejavila až po obrátke a doslova zniesla z ihriska celok Nižnej.
Bziny – Or. Veselé 0:1 (0:0)
Gól: Bartkoviak
Duel oravských tímov priniesol vyrovnanú partiu a o výsledku rozhodol jeden gólový moment. V 75. min nastrelil domáci tyč a z následného protiútoku inkasovali gólový úder.
T. Kľačany – Rabča 6:1 (2:1)
Gól: Kvasňák
Hostia sa ujali vedenia a to bolo z ich strany všetko. Odvtedy už góly strieľali iba domáci dorastenci a oravský celok vôbec nešetrili. Nadelili im až šestku.
Žiar nad Hronom – Námestovo
2:1 (0:0)
Gól: L. Slovík
Umelá tráva viac vyhovovala domácim než hosťujúcemu celku, ktoré je zvyknuté na trávnaté ihrisko. Postupne si však Námestovčania zvykli a boli domácemu Žiaru vyrovnaným súperom. Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska a brankári nemali moc práce. Po prestávke začali padať konečne aj góly, no viac ich padlo za chrbát hosťujúceho gólmana. Keď za vyrovnaného stavu 1:1 vrcholil tlak Námestova, prišiel úder na opačnej strane. Rýchly protiútok to otvorenej obrany domáci pretavili do víťazného gólu a hosťom tak ostali len oči pre plač. Výkonom však nesklamali a siahali minimálne na bod.
D. Kubín – Podbrezová 0:1
(0:0)
Diváci videli viac bojovnosti ako futbalového umenia a brankári nemali veľa roboty. Oba celky si vytvorili po jednej gólovej šanci, no tie ostali nevyužité. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a hra sa odvíjala v strede ihriska. Domáci sa na rozdiel od hosťujúcej Podbrezovej nevyvarovali hrubej chyby, ktorá ich v konečnom zúčtovaní stála všetky tri body.
2:1 (1:0)
Gól: P. Jagnešák
Úvod stretnutia sa niesol v réžií domácich, ktorí svoju aktivitu korunovali aj vedúcim gólom. Tento gólový úder zazvonil hosťom na poplach a tí od tohto momentu zápas úplne vyrovnali. Takisto aj ich snaha bola vyšperkovaná gólom a začínalo sa odznova. Potom sa skóre menilo už iba na domácej strane, keď im vyšiel nacvičený rohový kop. Záverečná snaha oravského celku už nepriniesla vytúžený gól, i keď veľmi blízko mala k tomu jedovatá strela z priameho kopu v podaní Patrika Jagnešáka. A aj preto mladší žiaci cestujú bez bodu.
D. Kubín – Podbrezová 8:1
(1:1)
Góly: Chomistek 5, Kolorédy 3
Už v 2. min sa rútil sám na brankára Ferenčík, ale tesne minul bránu. O pár minút nato sa už ale Chomistek nemýlil a mazácky prekonal hosťujúceho gólmana. Hosťom netrvalo dlho a začínalo sa odznova. Potom mali domáci na kopačkách niekoľko gólových šancí, ale ich pokusy si cieľ medzi tri žrde už nenašli. Po prestávke sa prehnal hosťujúcou obranou útočný uragán domáceho kolektívu. Nevídaný gólový apetít mali Chomistek a Kolorédy, ktorí vsietili všetkých osem gólov. Domáci chlapci si za dnešný výkon zaslúžia absolutórium a ich futbalové kvality v budúcom kole poriadne preveria Ružomberčania.
Trstená – Ružomberok B 2:3 (1:1)
Góly: R. Bača, E. Ondrík
Domáci celok sa Ružomberka vôbec nezľakol a naopak boli to práve oni, ktorí tvorili hru. Nedokázali sa však v poslednej minúte vyvarovať zbytočných chýb a tie ich stáli všetky tri body.
Tvrdošín – Dlhá 6:0 (4:0)
Góly: Dreveňák 3, Janček, Čajka, Pňaček
Oravský súboj vyznel jednoznačnou rečou pre domácich Tvrdošínčanov a hostia mohli byť radi, že neodchádzali domov s väčšou nádielkou.
Trstená – Ružomberok B 1:2
(0:2)
Gól: F. Ulrich
Hra mala rýchly spád, útoky sa prelievali z jednej strany na druhú a v domácom tíme bolo cítiť absenciu dvoch hráčov základnej zostavy. V zápase rozhodla väčšia futbalová drzosť a šťastie, ktoré sa tentoraz priklonilo ku kolektívu spod Čebraťa.
Tvrdošín – Dlhá 0:3 (0:2)
Góly: D. Capuliak 2 (1 z 11m), K. Kožienka
V dueli mladších žiakov sa pozície vymenili a boli to hostia z Dlhej, ktorí diktovali tempo hry. Svoju prevahu zúžitkovali aj gólovo a vyhrali rozdielom triedy.
L. Mikuláš B – Liesek 0:7 (0:2)
Góly: Koleják 3, Tieš 2, Bandík, Macák
V 1. polčase hostia ešte len hľadali optimálne tempo, no po prestávke ho našli a z domácej brány si spravili strelnicu.
Lokca – Nižná 4:0 (1:0)
Góly: Bombjak, Lipničan, Baľák, Maťuga
V 1. polčase sa ujala iba ďalekonosná strela Bombjaka a po obrátke to už bola hra na jednu bránu.
Or. Veselé – Lisková 0:0
Obaja aktéri neukázali moc futbalovej kvality, skôr sa bojovalo o každú loptu. Bezgólová remíza je preto spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku.
Vrútky – D. Kubín B 1:0 (1:0)
Podľa očakávania začali aktívnejšie Oravci, no v dnešnom stretnutí ich zdobila veľká nemohúcnosť v zakončení. Družstvu z Turcu dopomohol k víťazstvu svojou chybou hosťujúci brankár a prekvapenie bolo na svete.
Rabča – L. Hrádok 1:0 (1:0)
Gól: P. Kolčák
Domáci celok nastúpil iba s desiatimi hráčmi, no v 1. dejstve sa to na ich hre vôbec nepodpísalo. Po prestávke im začali ubúdať sily, ale najtesnejšie víťazstvo.
Blatnica – Or. Jasenica 1:0
(0:0)
Miska váh sa tentoraz priklonila na domácu stranu, i keď zápasu by viac svedčila remíza.
L. Mikuláš B – Liesek 0:2 (0:0)
Góly: M. Vrabec, R. Prídavok
Po bezgólovom polčase, kde bolo vidieť viac nepresností než futbalového umenia, sa na strane hostí prejavila väčšia bojovnosť a odhodlanie za víťazstvom.
Lokca – Nižná 1:0 (1:0)
Gól: M. Baľák
Z oravského súboja mohol zísť víťazne hociktorý tím, no Šťastena sa tentoraz priklonila na domácu stranu. Rozhodla víťazná strela Baľáka.
Or. Veselé – Lisková 11:1 (5:0)
Góly: Stašák 3, Mydlár 3, Gočal 2, Miškovčík, Lietavec, Vonšák
Ako už býva zvykom, domáci na svojom ihrisku súperov vôbec nešetria a ani dnes tomu nebolo inak.
Vrútky – D. Kubín B 2:5 (1:3)
Góly: Pavelek 2, Kovalčík (11m), Kostroš, Vlčák
V úvode mali domáci na kopačkách dve tutové šance, lenže nedali, čo sa o hosťoch nedá vôbec povedať. Tí postupne pridali tri góly a o zápase bolo rozhodnuté.
Rabča – L. Hrádok 5:1 (2:0)
Góly: Adamčík 2, Krivanka 2, Gužík
Domáca Rabča si s liptovským súperom robila, čo chcela a ku doterajším 50 gólom pridala ďalších päť kúskov.
Blatnica – Or. Jasenica 1:3
(0:3)
Góly: Farský, Gracík, Graňák
Po jednoznačnom 1. polčase hostia po prestávke už umnou hrou kontrolovali výsledok.