Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Námestovo – Lipt. Mikuláš 1:0 (1:0)
Gól: Buška
Od druhého kola sa Námestovčanov nepodarilo bodovať ani v jednom zápase a v tom minulotýždňovom sa im do cesty postavil Liptovský Mikuláš. Oba kolektívy vychádzali zo zabezpečenej obrany a len ťažko sa dalo dostať za ich hradby. O výsledku nakoniec rozhodol gól ešte z 1. polčasu, keď sa do čierneho trafil Buška. Domáci celok konečne pretrhol negatívnu sériu a zaknihoval iba druhé víťazstvo v sezóne.
Rakytovce – D. Kubín 4:1 (3:1)
Gól: M. Zvara
Hostia zavítali na pôdu lídra tabuľky a v úvode sa nevyhli školáckym chybám. Tieto hrúbky im zabránili hrať o slušný výsledok, lebo po hernej stránke boli aj miestami lepším tímom. Z trojgólového náskoku sa podarilo hosťom ukrojiť aspoň jeden kúsok, keď sa presadil Zvara. V 2. polčase vrhli hostia všetky sily do útoku a nebyť nastreleného brvna, mohol mať zápas ešte dramatickú koncovku. Pri útočnej hre však zabudol Dolný Kubín na zadné vrátka, čo skúsení domáci využili a uzavreli výsledok na konečných 4:1.

Námestovo – Lipt. Mikuláš 0:2 (0:2)
Liptovské družstvo rozhodlo o svojom víťazstve do prestávky a ani dvadsaťminútová presilovka o jedného hráča nepomohla domácim skorigovať nepriaznivý výsledok.
Rakytovce – D. Kubín 6:3 (1:2)
Góly: J. Jablonský, J. Pobeha, M. Chutniak
V úvode sa hostia nečakane dostali do vedenia, čím dosť šokovali domácich. Tí mohli dostať o pár minút neskôr ďalší úder, no nestalo sa a z následného protiútoku naopak vyťahovali loptu zo svojej siete. Keď sa už zdalo, že sa bude odchádzať do šatní za nerozhodného stavu, Pobeha zvýšil na 1:2. Po prestávke vyrukoval domáci kolektív s ofenzívnou hrou, ktorá hosťom robila veľké problémy. Nevyhli sa ani chybám v obrannej činnosti a nakoniec prehrali rozdielom triedy.

Tvrdošín – Zuberec 2:0 (1:0)
Góly: J. Betuštiak, I. Bukový (11m)
Oravských súperov delil pred stretnutím iba bod, ale na trávniku to vyznelo jednoznačnou rečou pre Tvrdošínčanov. Gólový účet stretnutia otvoril Betuštiak po výbornom centri Lepáčka. Druhý úspech domácich padol z jedenástky, keď unikol Kováč a hosťujúcemu obrancovi neostávalo nič iné, len ho nedovolene zložiť na zem.

Rabča – L. Kokava 1:3 (0:0)
Gól: M. Chutniak (11m)
V zápase mali mierne navrch Liptáci, no gólovo sa presadili až po zmene strán. Čestný úspech domácich padol zo značky bieleho bodu.
T. Teplice – Bziny 4:0 (2:0)
Zápas tímov, ktorých pred zápasom delil iba bod, vyznel jednoznačne pre celok z Turca.
Or. Veselé – Or. Jasenica 2:1 (1:0)
Góly: M. Mušák, D. Romaňák – V. Farský (11m)
Stretnutie malo vysokú úroveň a skóre sa menilo až v závere polčasu. Gólový účet zápasu otvoril individuálnou akciou Mušák. V 56. min zle vybehol domáci brankár, keď v šestnástke fauloval hráča hostí a Farský sa už z jedenástky nemýlil. V ďalšom priebehu boli domáci aj naďalej o krok vpredu a ich snaha bola korunovaná v 89. min, keď si na center výborne nabehol Romaňák a hlavou nedal brankárovi žiadnu šancu.
Nižná – Trstená 1:2 (0:2)
Góly: Zeman – Púčik, Paldia

L. Mikuláš – D. Kubín 1:1 (0:0)
Gól: Sopúch
Prvá štyridsaťpäťminútovka sa odvíjala prevažne na domácej polovici, keď Liptáci boli pod neustálym tlakom. Ani táto zdrvujúca prevaha však neviedla ku gólovému zakončeniu a tak sa odchádzalo do šatní za bezgólového stavu. Po prestávke sa priebeh hry nezmenil, tlak hostí narastal, no v tomto stretnutí si Dolný Kubín s koncovkou nepotykal. Ujala sa aspoň jedna, ale hostia stratili tesný náskok v nadstavenom čase. Zápasu by viac svedčilo víťazstvo hosťujúceho družstva, ktoré zahodilo aj nemožné.
Námestovo – Podlavice 2:0 (1:0)
Góly: A. Kramarčík, L. Slovík
Na Orave sa predstavil doterajší líder súťaže, no proti dobre hrajúcim domácim nemal nárok na bodový zápis. Námestovčania ho predčili po každej stránke a ich výborná hra slávila úspech v podobe dvoch presných zásahov. Prvý gól padol po individuálnej akcii Kramarčíka, ktorý sa prekľučkoval až na šestnástku a nekompromisnou strelou otvoril skóre. Druhý úspech domácich vsietil Slovík, keď využil svoju rýchlosť a zoči-voči brankárovi nezaváhal. Domáci kolektív dôraznou hrou nedovolil súperovi prakticky nič a zaslúžene zvíťazil.

L. Mikuláš – D. Kubín 0:5 (0:1)
Góly: J. Chomistek 2, M. Otruba 2, M. Gregorec
Hosťujúci celok začal nátlakovou hrou, súpera zatlačil do defenzívy a už úvodné dve šance volali po góle. Nestalo sa, ale neskôr sa už po strieľanom centri Kolorédyho Gregorec nemýlil. Hra sa aj naďalej odvíjala pred domácou bránou a góly viseli na vlásku. Na hosťujúcej strane sa však prejavila stará bolesť a to nepremieňanie gólových príležitostí, vrátane zahodeného pokutového kopu. Oravci mohli pykať v 15. min, ale výborným zákrokom ich zachránil od pohromy Kapičák. Úvod 2. polčasu mal podobný scenár ako prvý s tým rozdielom, že hostia sa začali presadzovať už aj gólovo. Postupne sa presadili Chomistek, potom dvakrát Otruba a skóre stretnutia uzavrel druhým gólom Chomistek.
Námestovo – Podlavice 4:1 (0:1)
Góly: P. Jagnešák 2, D. Dendis, M. Striženec
Počas celého zápasu bola prevaha na domácej strane, no do vedenia išli hostia po nepochopiteľnom skrate domáceho brankára, ktorý rozohral loptu priamo na kopačky hosťujúceho hráča a ten sa už nemýlil. Ani tento gólový úder nezmenil nič na tom, že Námestovčania boli aj naďalej lepším tímom. Úspech sa však dostavil až po prestávke, keď výbornú hru vyšperkovali domáci štyrmi gólmi a o ich víťazstve nebolo najmenších pochýb.

Bytča – Tvrdošín 2:2 (1:1)
Góly: Gregorec, Žuffa
Oravci prišli o tri body v závere stretnutia, no pripravili sa o ne sami. Pozahadzovali, čo sa dalo a 5 minút pred koncom zápasu sa nevyhli zbytočnej chybe. Domáci hráč ich hrúbku potrestal, gól síce padol z ofsajdovej pozície, ale píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá.
Dlhá – Martin „B“ 6:1 (1:0)
Góly: J. Kukla 3, P. Bakoš, Kuhajda, vlastný
V domácom družstve si každý hráč, ktorý dostal dôveru od trénera, plnil svoje povinnosti výborne, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.
Zborov – Trstená 2:3 (2:2)
Góly: R. Bača, J. Sobek, E. Ondrík
Po 10 minútach svietilo na svetelnej ukazovateli 2:0 pre domácich a hostia boli v tom čase zrelý na uterák. Potom sa však prejavil kolektívny duch celého hosťujúceho kádra, ktorý prepol na vyššie obrátky a výsledok otočil vo svoj prospech.

Bytča – Tvrdošín 3:0 (3:0)
Hosťujúce mladé nádeje sa od zápasu k zápasu zlepšujú, no ani tentoraz to nestačilo na bodový zápis.
Dlhá – Martin „B“ 2:0 (0:0)
Góly: D. Capuliak 2
Rozuzlenie vyrovnaného zápasu prišlo až po zmene strán, keď sa dvakrát presadil Dávid Capuliak a najväčšou mierou prispel k víťazstvu svojho celku.
Zborov – Trstená 1:1 (0:1)
Gól: M. Šurina
V 1. polčase bola Trstená herne aj kombinačne lepšia, čo dokumentovala vedúcim gólom. Po obrátke im však cestu za víťazstvom skomplikoval hlavný rozhodca, ktorý svojimi verdiktami dopomohol kysuckému celku k bodu.

Liesek – Blatnica 7:0 (4:0)
Góly: D. Tješ 3, F. Sťahuľák (11m), M. Macák (11m), T. Koleják, D. Poláček (11m)
Skúsenejší domáci si bez väčších problémov poradili so slabučkou Blatnicou, ktorá si so sebou vezie domov sedemgólovú porciu.
O. Jasenica – Rabča 0:6 (0:3)
Góly: Pilarčík 4, Kolčák, M. Brišák
Duel oravských kolektívov vyznel jednoznačne pre hostí, ktorí sa s nováčikom vôbec nemaznali.
D. Kubín „B“ - O. Veselé 2:4
(0:2)
Góly: Záň 2 – Pňaček 3, Romaňák
Rezerva Dolného Kubína sa v zápase nevyhla školáckym chýbam, ktoré hostia kruto trestali.
Lisková – Lokca 1:0 (0:0)
Hosťujúci celok bol v útočnej fáze bezzubí, keď si nedokázal poradiť s defenzívou domácich a za celý zápas nevystrelil na bránu. Zo záverečného tlaku Liskovej vzišiel víťazný gól, ktorý bol pre domáce farby zaslúžený, lebo boli lepším tímom.
Nižná - L. Mikuláš „B“ 9:0
(3:0)
Góly: M. Dedinský 5, P. Jurovčík 2, E. Žuffa 2
Liptáci začali od úvodu hrať pekný technický futbal, no domáci sa blysli ešte lepším výkonom. Ich hra mala hlavu a pätu, čo aj pretavili na početnú gólovú nádielku.

Liesek – Blatnica 0:3 (0:1)
Zápas mal neočakávaný priebeh, keď posledná Blatnica predčila domáce družstvo herne, aj disciplínárne.
O. Jasenica – Rabča 2:9 (1:4)
Góly: - Krivanka 4, Pikoš 3, Gužík 2
Aj v súboji mladších žiakov videli diváci gólové hody, ktoré skončili jednoznačnou výhrou Rabče.
D. Kubín „B“ - O. Veselé 0:0
Domáci dnes len vďaka výbornému výkonu brankára Ťapajáka vybojovali cenný bod.
Lisková – Lokca 2:3 (1:2)
Góly: M. Graňák, J. Kupčulík, M. Maťuga
Domáca Lisková v zápase stroskotávala na defenzívnom vale hostí a Lokčania naopak využívali otvorenú obranu, do ktorej podnikali rýchle protiútoky. Brejkové situácie boli pre hostí vodou na mlyn, lebo vďaka nim bodovali naplno.
Nižná - L. Mikuláš „B“ 2:0 (1:0)
Góly: M. Žuffa 2
Obe družstvá predvádzali na ihrisku vynikajúci futbal, no v koncovke mali presnejšiu mušku Nižňania.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 252

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.