Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA DOSPELÍ

Vonku bodovali iba futbalisti Rabče

V siedmom súťažnom kole sa stali domáce štadióny nedobytnou pevnosťou. Z hosťujúcich celkov sa podarilo iba mužstvu Rabče uchmatnúť cenný bodík Oravskému Veselému. Poriadny debakel utrpeli futbalisti Oravského Podzámku, ktorých nešetrila Veličná a priprav

ila ich tak o neporaziteľnosť v súťaži. Prekvapivo nadeľoval aj tím Brezy, ktorý sa nemaznal s Párnicou a nasúkal im päť kúskov. Povinné tri body si do tabuľky pripísal líder súťaže a pred druhou Veličnou má náskok dvoch bodov, a k tomu ešte zápas k dobru. Plný bodový zápis si zaknihovali aj družstvá Vavrečky a Novote.

ŽK: Hrkeľ, Verníček – Trabalík, Náhly, Barčák
Zostava domácich: Pientek – Doroš, Hrkeľ, Verníček, P. Sklarčík, Kasan, Hoľma, Srnčík, Šalata, M. Sklarčík, Bolibruch, striedali: Seč, Brčák
Zostava hostí: Pavlák – Pavol Bomba, Kozák, Trabalík, Náhly, Peter Bomba, Gužík, Belvončík, Barčák, Bajtoš, Novocký, striedali: Kurtulík, Paška, Hurák
Domáci futbalisti privítali na svojom štadióne nováčika súťaže a obaja aktéri v 1. polčase nepredviedli veľa futbalového umenia. Skôr sa bojovalo, než hralo. Väčšina času sa odohrala v strede ihriska a výraznejších šancí nebolo ani na jednej strane. Za zmienku stojí pokus Šalatu, ale ten zoči-voči brankárovi prestrelil svätyňu Bobrova. Po prestávke nastúpili domáci s viacerými zmenami a práve tieto striedania priniesli do ofenzívy Vavrečky nový vietor. Vyložené šance Hoľmu a Brčáka volali po góloch, ale tie si ešte cestu medzi tri žrde nenašli. V stopercentnej šanci sa o pár minút neskôr opäť ocitol aktívne hrajúci Hoľma, no opäť zlyhal. V 75. min sa však už nemýlil a prudkou strelou vari z 15 m posadil domácich na koňa. Od tohto momentu ovládli ihrisko Vavrečania a 5 minút nato poistil víťazstvo Šalata. Záver stretnutia sa niesol v nervóznom duchu, ale domáci už dvojgólové víťazstvo ustrážili. Jozef Sklarčík

Breza – Párnica 5:1 (2:1)
Góly: Pavol Sitárik 2, Anton Sitárik 2, Večerek – Katrenčík
Zostava domácich: Stanislav Kormaňák, Milan Betík, Dávid Hládek, Ľuboš Mäsiar, Janík, Miloš Kormaňák, Večerek, Jozef Sitárik, Adamica, Pavol Sitárik, striedali: Miroslav Hládek, Peter Betík, Anton Sitárik
Zostava hostí: Smoleň, Šimon, Had, Kitas, Pazdera, Mahút, Lach, Kubačka, Slosarčík, Kalina, Katrenčík, striedal: Hančiak
Brezania hrali v silnej zostave, ktorú postavil Ján Naništa. Už v 2. min po prízemnej prihrávke V. Adamicu posiela Pavol Sitárik jeho prihrávku do siete – 1:0. V 10. min opäť P. Sitárik našiel prihrávkou Verčerka, ktorý nedal hosťom šancu a zvyšuje na 2:0. V 30. min po prihrávke Kalinu upravuje Katrenčík na 2:1. V 2. polčase prvých päť minút cítia hostia šancu na skorigovanie výsledku, ale domáci bojujú. Niekoľko nadchádzajúcich šancí však nedokážu premeniť. V 75. min J. Janík vybojoval v strede ihriska loptu a striedajúci Anton Sitárik zvyšuje na 3:1. O 3 minúty upravil ten istý hráč na 4:1. V 83. min bola pred bránkou Párnice veľká skrumáž, v ktorej sa však dobre zorientoval Anton Sitárik a triafa tyč. Odrazenú strelu posiela do brány Pavol Sitárik a zvyšuje na konečných 5:1. Rudolf Hládek

Veličná – Or. Podzámok
5:0 (2:0)
Góly: Vicáň 3, Sučák 2
ŽK: Marcinek, Kosmeľ – Horňák, Chromek,
Zostava domácich: Vokál, Zvara, Serdel, Šút, Greguška, Vicáň, Kosmeľ, Janík, Kudry, Lacko Striedali Vajdiš, Janco
Zostava hostí: Kubinda, Horňák, Jančo, Holubčík, Ordančík, Marcinek, Chromek, Brienik, Kováč, Kriváň, Medvecký
Veličná za krásneho počasia privítala zatiaľ neporazený Or. Podzámok. Začiatok stretnutia bol opatrný z pohľadu oboch mužstiev. Prvá šanca domácich sa naskytla v 15. min, keď domáci Serdel len tesne minul bránu. Veličná mala od úvodu viac z hry, ale napriek tomu nedokázala skórovať. Domáci sa ujali vedenia v 20. min, keď domáci Vicáň prekonal brankára Podzámku. Hostia vyslali prvú strelu až v 30. min, keď Chromek z 35 m vypálil tesne nad. Do polčasu stihli domáci pridať ešte jeden gól, a tak sa odchádzalo do šatní za stavu 2:0. Druhý polčas vzali domáci pevne do svojich rúk a v 65. min pridal Sučák hlavou tretí gól. O minútu nato pridali ďalší gól, o ktorý sa postaral opäť nestarnúci Vicáň. V 85. min zavŕšil svoj hattrick Vicáň, a tak definitívne spečatil výsledok na 5:0. Rastislav Bajdich

Or. Veselé – Rabča 2:2 (2:1)
Góly: Maslaňák, Majdiak – Sivka, Skutka
ŽK: Maslaňák, Kriš, Feranec – Tomáš Brišák
ČK: Peter Herud – za úmyselné kopnutie súpera
Zostava domácich: Kolenčík – Švába, Madleňák, Maslaňák, Andrej Feranec, Majdiak, Pisarčík, Kriš, Pucheľ, Marcel Feranec, Kumor, striedali: Lukáš Briš, Kromka
Zostava hostí: Adamčík – Porvich, Zboňák, Kutlák, Brišák, Kvasňák, Herud, Revaj, Kozák, Gužík, Sivka, striedali: Tomáš Revaj, Skutka, Slovík
Domáci nadviazali na piatkový výkon, hoci tento zápas bol z iného súdka. Začali ho lepšie domáci, keď si už v 4. min iba 16-ročný Roman Maslaňák nabehol na rohový kop a hlavou otvoril skóre. Netrvalo dlho a hostia v 7. min aj s prispením domáceho obrancu vyrovnali na 1:1 Sivkom. Stretnutie malo náboj derby, škoda len, že hlavný rozhodca kúskoval hru. V 36. min sa domáci po vyšachovaní obrany hostí dostali Majdiakom do vedenia 2:1. Ešte predtým však trestuhodne nevyužili pokutový kop. V 2. polčase sa hra kúskovala, hostia aj domáci sa snažili hrať futbal, ale rozhodca ich často prerušoval. Vyrovnanie prišlo až v samom závere: v 90. min sa pred 16-kou ideálne uvolnil Skutka a tvrdou strelou zabezpečil hosťom bod. Dušan Rejduga

Novoť – Leštiny 3:0 (1:0)
Góly: Hollý, Nodžák, Peter Jašica
ŽK: Kováč
Zostava domácich: Bolek, Serdel, Florek, Jozef Jašica, Hollý, Prokop, Nodžák, Ľubo Nikolajčík, Beňuš, Štefan Jašica, Miro Mikolajčík, striedali: Peter Jašica, Kriš, Zavoďančík
Zostava hostí: Kožalník, Tibor Koval, Mačuha, Ľuboš Koval, Janotík, Šiška, Krakovský, Pangrác, Kováč, Ťapajík, Kopúnek, striedal: Lupták
V 5. min predĺžil center z pravej strany Nodžák a Hollý prízemnou strelou k ľavej tyči otvára skóre na 1:0. Hra pomaly upadá pod priemer a hrá sa prevažne medzi šestnástkami. V 2. polčase si domáci posilnili stred zálohy a začali tlačiť na hosťujúcu bránku. Dochádza k nedorozumeniu v hosťujúcej obrane, k lopte sa dostáva Nodžák a strelou k pravej tyči mení stav na 2:0. V 55. min sa po vysunutí Mira Mikolajčíka dostáva k lopte Peter Jašica a premieňa na 3:0. V 70. min sa dostáva do ideálnej šance M. Mikolajčík, ale triafa nad hosťujúcu bránu. Ďalšia šanca domácich prišla krátko po 80. min. Lopta však triafa len obrancu Leštín. Vladimír Hilbrycht

Zubrohlava – Krivá 2:1 (0:1)
Góly: Lešňovský, M. Mordel – J. Holub
ŽK: Lešňovský, Mokošák
Zostava domácich: Čajka – M. Mordel, Mokošák, Jendroľ, Hradský, Václav, Ľ. Mordel, Palider, Rentka, Brišák, Banas, striedali: Lešňovský, Graňák, Miškovič
Zostava hostí: Zeman – Kravský, Džubek, Baranček, Sersen, Kubášek, Baláž, Pazúrik, Zaťko, Sakmár, Holub, striedali: Pavelek, Kubala
Domáca Zubrohlava vstúpila do zápasu dosť ustráchane a na jej hre bolo cítiť ešte prehru z predohrávky. Ako prví dali o sebe vedieť hostia, no priamy kop brankár Čajka bravúrne zlikvidoval. V ďalších minútach sa hra vyrovnala a podstatná časť prvého polčasu sa odohrala v strede ihriska. Nováčikovi súťaže v 15. min vyšiel ojedinelý útok a prekvapivou strelou spoza šestnástky sa ujal vedenia. Tento gólový úder domácich prebudil, prebrali iniciatívu na svoju stranu a mali aj niekoľko výborných šancí na vyrovnanie. Tie však Brišák s Banasom trestuhodne zahodili a do šatní tak odchádzali spokojnejší hostia. Domáci kolektív vstupoval do 2. polčasu s odhodlaním spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom a už v 48. min sa im to začalo vyplácať. Po peknej prihrávke Milana Mordela vyrovnal skóre striedajúci Lešňovský. Od tohto momentu to bola hra na jednu bránu a len vďaka hosťujúcemu brankárovi sa skóre nemenilo. V 75. min sa Krivá vymanila z obrovského tlaku, podnikla nebezpečný protiútok a ten domáci zastavili v šestnástke len za cenu faulu. Rozhodca neváhal odpískať pokutový kop, ktorý však podľa všetkého nemal byť. Jeho exekúcie sa ujal Baláž a v Zubrohlave vtedy asi zavládla futbalová spravodlivosť, lebo pokutový kop ostal nepremenený. Vzápätí udrelo na opačnej strane, keď sa po rohovom kope presadil strelou spoza šestnástky Milan Mordel. Domáci tím už najtesnejšie víťazstvo udržal. Najslabším článkom stretnutia bol hlavný rozhodca, ktorý svojimi nesprávnymi verdiktami ubližoval obom tímom. Jozef Lešňovský

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 547

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Ľudia z mesta sa dávajú testovať na dedinách

Vojaci museli do Osádky už dvakrát priviezť nové testy. Míňajú ich hlavne cezpoľní, pretože v Osádke čakajú oveľa kratšie.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

Záujem o testovanie je enormný, výrazne prevyšuje očakávania

Záujem ľudí o pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 je enormný, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) výrazne prevyšuje očakávania.

Remišová: Do zdravotníctva musíme investovať, aby bolo odolnejšie

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) považuje za prvoradé zmierniť veľký tlak na zdravotníctvo,

Čakanie na testovanie v Oravskom podzámku.