Dva prekvapujúce výprasky

Po tom, ako v 6. kole Oravské Veselé vyprášilo kožuch Krivej, v tomto nedeľňajšom kole zas Oravskému Veselému pripravili niečo podobné futbalisti Leštín. Tí im nadelili poltucet a pripravili ich tak o neporaziteľnosť v súťaži. Nadeľovalo sa aj v Rabči, kd

e domáce hradby rozbilo mužstvo Lokce, a toto víťazstvo ich vyšvihlo na samé čelo tabuľky. Zdá sa, že Zubrohlava je už z krízy von, v Podbieli zaknihovala zatiaľ iba druhé víťazstvo v sezóne. Bez prehry ostal už iba Oravský Podzámok, ktorého líniu neporaziteľnosti neprerušili dnes ani Vavrečania. Prekvapenie sa zrodilo v Novoti. Tam nováčik z Krivej dal svojim fanúšikom zabudnúť na minulotýždňový debakel tým najlepším spôsobom. Zmena nastala aj na chvoste, kde futbalisti Dlhej prenechali miesto Podbielu.

Góly: Oščadnický 3, Rošťák, Trnka, Graňák
Zostava domácich: L. Gužík – Slovík, Kutlák, Krivanka, Brišák, Kvasňák, Herud, Harbut, Kozák, J. Gužík, Sivka, striedali: Revaj, Jagnešák, M. Adamčík
Zostava hostí: Vajdiar – J. Bombiak, Ondrek, Kramarčík, Ľ. Bombiak, Rošťák, Bartoš, Michalčík, Trnka, Oščadnický, Graňák, striedali: Kurtulík, Náčin, Lipničan
Domáci futbalisti v tomto stretnutí nemali svoj deň. Od úvodného hvizdu ťahali za kratší koniec. Hosťujúci celok ich prevyšoval v po každej stránke a bolo vidieť, že je zohratejší a fyzicky zdatnejší. Do polčasu zaťažili hostia konto Rabče trikrát a po prestávke sa medzi domáce tri žrde vošli takisto tri kúsky. Po zahanbujúcej prehre odchádzali domáci hráči do šatní so sklonenými hlavami. No ak nechcú dostávať ďalšie nádielky, mali by začať zodpovednejšie trénovať. Jozef Havlíček

Podbiel – Zubrohlava 1:4 (0:1)
Góly: Turčák – Banas 2, Ľuboš Mordel, Hradský
Zostava domácich: Butko, Daniel Kanderka, Slamka, Hric, Dvorský, Betuštiak, David Kanderka, Ľubo Kanderka, Mintál, Michalic, Kudzbeľ, striedali: Turčák, Uher
Zostava hostí: Čajka, Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Ľuboš Mordel, Rentka, Brišák, Václav, Lešňovský, Banas, striedali: Palider, Graňák, Zemančík
Hostia sa ujali vedenia hneď z prvého útoku v prvej minúte zápasu, po chybe domácej obrany. Celý prvý polčas sa hral v podstate v strede ihriska. Pri niekoľkých šanciach Zubrohlavy vynikol domáci gólman Butko, ktorý ich vychytal.
Po obrátke, znova po chybách obrany Podbiela, dávajú hostia dva rýchle góly za sebou. Podbielu sa síce podarilo striedajúcim Turčákom korigovať stav, no v 75. minúte Zubrohlavčania stanovili konečný výsledok zápasu. Ján Sitek

Or. Podzámok – Vavrečka 4:2 (2:1)
Góly: Brienik 2, Krivan, Chromek – Holmík, Šalata
ŽK: Horňák, Feranc – Holub, Šalata
Zostava domácich: Kubinda, Horňák, Ordančík, Anton Červeň, Dančo, Marcinek, Chromek, Brienik, Krivan, Kováč, Feranc, striedali: Martinusík
Zostava hostí: Pientek, Hurák, Holmík, Doroš, Holub, Seč, Martin Sklárčík, Kasan, Šalata, Marcel Brčák, Bolibruch, Peter Sklárčík, striedali: Pavol Brčák
Domáci aj v tomto zápase chceli potvrdiť svoju dobrú jesennú formu. Už od prvej minúty tlačili na Vavrečku. V 3. min kopal Chromek priamy kop, z ktorého otvoril skóre Brienik. V tomto tempe domáci pokračovali, Chromek mal niekoľko šancí, ktoré nevyužil. Feranc z 3 metrov trafil tesne nad bránu. V 30. min mohli diváci vidieť druhý gól, keď Brienik vysunul Kriváňa, ktorý nedal brankárovi šancu. Hostia sa prvýkrát dostali k šestnástke Podzámku v 45. min. Z priameho kopu hosťujúci útočník obstrelil múr a upravil skóre na 2:1. Hra sa v 2. polčase podobala tej v prvom, hostia sa k šestnástke domácich priblížili len raz. V 60. min kopal Chomek priamy kop, z ktorého opäť zvýšil skóre. Pätnásť minút po Chromekovom priamom kope Brienik zvyšuje na 4:1. Vavrečka znížila v 80. minúte. Mala v zápase dve šance a obe využila. Podzámok však výsledkom potvrdil svoju dobrú formu. Ján Holubčík

Dlhá – Breza 4:2 (1:0)
Góly: R. Chladný 2 (1 z 11 m), Kukla, T. Móres - Adamica, Sitárik
ŽK: Šuta, Móres - Volček, M. Kormaňák
Zostava domácich: Novák, Šuta, P. Capuliak, Bočkay, Murín, Kurčinka, Kukla, Haviar, Móres, A. Capuliak, R. Chladný, striedal: Hirner
Zostava hostí: Š. Kormaňák, Mäsiar, Nodžák, M. Hládek, Betík, M. Kormaňák, Matejčík, Janík, Adamica, R. Hládek, Sitárik, striedal: Volček
V prvom polčase sa domácim podarilo Brezu zatlačiť pred ich šestnástku. Z tlaku rezultoval aj úvodný gól Dlhej. Do pokutového územia vbehol P. Capuliak a brankár Brezy si pomohol nedovoleným zákrokom. Nariadenú penaltu s prehľadom premenil R. Chladný. Do polčasu sa hra odvíjala prevažne v stede poľa. V druhom polčase zahadzujú domáci niekoľko sľubných príležitostí. Vzápätí sa im to vypomstilo, keď po samostatnom brejku vyrovnáva hosťujúci Adamica. Dlhá sa však spamätala, hlavne po priamom kope Romana Chladného. Jeho projektil dostáva domácich do vedenia. Ďalší gól Dlhej pridáva po centri do šestnástky Jozef Kukla, keď loptu triafa z voleja. Štvrtý zásah do čierneho strieľa dve minúty pred koncom T. Móres, opäť po samostatnom úniku. Hostia upravujú konečný výsledok gólom Sitárika, ten presne mieri hlavou po rohovom kope. Anton Novák

Novoť – Krivá 0:1 (0:0)
Góly. Sakmár
ŽK: Zaťko
Zostava domácich: Bolek, Priekop, Florek, Beňuš, Nodžák, Jašica, Hollý, M. Mikolajčík, Ľ. Mikolajčík, Závodančík, Ľ. Jašica, striedal: Pilšák
Na ťažkom trávniku sa hral bojovný futbal. Domáci mali počas celého zápasu viac z hry, ale výsledok tomu nenasvedčuje. Po rozohratí nepriameho kopu v 15. min Hollý mieril tesne nad bránu. V prvom polčase domáci nevyužili dve skrumáže pred bránou hostí, v 30. a 40. minúte. V druhom polčase v 55. min hráč Krivej Sakmár vystrelil na bránu, ale lopta letela tesne nad. V 60. min veľmi nebezpečne vystrelil Mikolajčík, ale brankár loptu dokázal vyraziť. V 80. min, po náhodne odkopnutej lopte, hostia dokázali otvoriť skóre s veľkým šťastím, a tým ukázali domácim, aký vie byť futbal krutý. Vladimír Hilbrycht

Leštiny – Or. Veselé 6:2 (3:1)
Góly: Ťapajna, Karč, Bobrík, Škrabák (11 m), Šiška, Kaplánek - Feranec 2 (1 z 11 m)
ŽK: Šiška, Karč - Madleňák
Zostava domácich: Škrabák, Janotík, Koval, Vavrečan, Mačuha, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Bobrík, Ťapajna, Karč
Striedali: Michulec, P. Kaplánek
Zostava hostí: Kolenčík, Švába, Madleňák, Maslaňák, A. Feranec, Majdiar, Krišš, Pucheľ, Mar. Feranec, Kumor, Pisarčík
Striedali: Krohra, Kumor
Domáci sa po nevinnej akcii a zaváhaní hosťujúceho brankára ujímajú vedenia už v 2. minúte. O dvojgólové vedenie Leštín sa postaral v 26. min Karč, po prihrávke Šišku. V 34. min výborne sledoval loptu z hĺbky domáci Bobrík, ktorý ju nakoniec usmernil do bránky Oravského Veselého. Posledná minúta prvého polčasu priniesla svetielko nádeje pre hostí. Po zaváhaní obrany Leštín nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premieňa Feranec. Po ruke hosťujúceho hráča v šestnástke kopali jedenástku pre zmenu Leštiny. Škrabák strieľa štvrtý gól. Dve minúty pred koncom zabojoval domáci Šiška, keď vyhráva súboj s brankárom Kolenčíkom a strieľa piaty gól. O minútu nato hrali Leštiny až príliš ležérne, čo opäť využil Feranec. Strelou k pravej tyči nedal Škrabákovi v bráne šancu. Konečný rezultát stanovil leštinský Kaplánek. Opäť dobre sledoval loptu, ktorú brankár Oravského Veselého podcenil. Jozef Vavrečan