Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA DOSPELÍ

Oravské Veselé rozstrieľalo nováčika z Krivej

Piate súťažné kolo prinieslo prebudenie Zubrohlavy a veľké množstvo strelených gólov. Najviac ich videli diváci v Oravskom Veselom, kde domáci nadelili sedmičku nováčikovi z Krivej. Líder súťaže už pomaly stráca dych a po dvoch remízach má pred druhou Vel

ičnou a tretím Oravským Veselým jednobodový náskok. V tesnom závese sú aj futbalisti Lokce, ktorí v tomto kole zaznamenali povinné víťazstvo proti Leštinám. Trojbodové zápisy si do tabuľky pripísali aj tímy Novote a Brezy.

ŽK: Pavol Bomba, Kozák, Paška
Zostava domácich: Čajka, M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Rentka, Palider, Václav, Banas, Brišák, Ľ. Mordel, striedali: Lešnovský, Graňák
Zostava hostí: Pavlák, Pavol Bomba, Špuler, Trabalík, Peter Bomba, Bajtoš, Belvončík, Kozák, Valentín, Gužík, striedali: Paška, Barčák, Kurtulík
Divákov: 350
Zubrohlava sa po neúspešnej predohrávke bleskovo ujala vedenia, keď peknú akciu Rentku s Brišákom, zakončil druhý menovaný. Tento gól vlial do domácich radov pohodu, ktorú bolo cítiť aj na ihrisku. Do súpera sa poriadne zahryzli a góly viseli na vlásku. Ďalší však prišiel až v 28. min, keď po prihrávke Palidera nedal Ľuboš Mordel brankárovi žiadnu šancu. Do polčasu sa skóre menilo ešte raz a opäť to bolo na domácej strane. Rezultát prvej štyridsaťpäťminútovky uzavrel Banas. Do 2. polčasu lepšie vstúpili Bobrovčania a ich úvodný tlak skončil aj gólom na 3:1. Domáci futbalisti sa akoby uspokojili s dvojgólovým vedením a naďalej dovolili súperovi nebezpečne ohrozovať svätyňu ich gólmana. Ďalší gólový trest mohol prísť z pokutového kopu, no to by ho musel Belvončík najprv premeniť. Chytená jedenástka opäť domácich prebudila a svoje vysoké víťazstvo zavŕšili v 79. min, keď štvrtý a zároveň posledný gól stretnutia zaznamenal Ľuboš Mordel. Jozef Lešňovský

Lokca – Leštiny 3:1 (1:0)
Góly: Kramarčík 2, Vajdiar – Košč
ŽK: Košč, Kaplánek
Zostava hostí: Gemeľa, Ján Bombiak, Vajdiar, Kramarčík, Ľuboš Bombiak, Ondrek, Rabčan, Náčin, Smolár, Oščadnický, Kurtulík, striedali: Červeň, Tekeľák, Roštiak
Zostava domácich: Štrbák, Janotík, Kováľ, Vavrečan, Mašuha, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Balko, Košč, Ťapaj, striedali: Kaplánek, Budkaj
Domáci hrali celý zápas prevažne na polovici súpera. Hra prebiehala väčšinou medzi šestnástkami. Prvý polčas bol prevažne vyrovnaný, v druhom však už domáci začali hrať svoju hru. Hráči Lokce mali viac možností, aj keď nehrali kľúčoví hráči tímu. Súper bol tvorivý a počas zápasu nevznikli žiadne problémy. Pochvalu za predvedený výkon si okrem hráčov zaslúži aj trojica rozhodcov. Pavol Bartoš

Or. Veselé – Krivá 7:1 (4:1)
Góly: Pisarčík 2, Pucheľ 2, Majdiak, Briš 2 – Marcel Zaťko
ŽK: Gočál, Pucheľ (Or. Veselé)
ČK: Kubala (Krivá)
Zostava domácich: Kolenčík, Švába, Madleňák, Maslaňák, Andrej Feranec, Gočál, Kromka, Majdiak, Puchel, Marcel Feranec, Pisarčík, striedali: Večerek, Rieger, Briš
Zostava hostí: Zeman, Kravský, Džubek, Chmelár, Holub, Lukáš Kubala, Sakmár, Zaťko, Pazúrik, Libor Kubala, Baláž, striedali: Kubášek, Peter Maruniak, Marek Maruniak
Domáci nastúpili na tento zápas vo výbornej forme, po piatkovej výhre nad Zubrohlavou. Hrali v tréningovom tempe, s veľkou chuťou a divákom ukázali, že vedia dávať góly. Do 12. min sa hral na oboch stranách „zoznamovací“ futbal, no už v 13. min sa výborne uviedol Pisarčík, keď otvára skóre v prospech Or. Veselého. V 19. min výborne hrajúci Marcel Feranec krásne uvoľnil Pisarčíka a ten sa sám nezadržateľne rútil na bránu Krivej. Domáci obranca jeho tutovú šancu zneškodnil len za tú cenu, že mu v šestnástke zaradil spiatočku stiahnutím za dres. Nariadená červená karta pre obrancu a jedenástka pre Or. Veselé však len potvrdili, čo malo neodvratne prísť – druhý gól v sieti Krivej. Do prestávky padli ešte tri góly, po jednom strelili do brány Krivej domáci Pucheľ a Majdiak, jedným rozvlnil sieť domácej brány Zaťko.
V druhej polovici dávali góly už len domáci, i keď oslabení hostia sa snažili hrať dobrý futbal. Na 5:1 zvýšil Pucheľ, v 86. min bol šťastným strelcom striedajúci Briš. Opodstatnenosť svojho nástupu na trávnik Briš potvrdil ešte jedným gólom v 89. min. Dušan Rejduga

Párnica – Or. Podzámok 2:2 (0.1)
Góly: Kalina, Trnovský – Feranec 2
ŽK: Trnovský, Datko – Červeň, Marcinek, Chromek
Zostava domácich: Smoleň, Lopeň, Trnovský, Had, Zaťko, Datko, Lach, Kubačka, Slosarčík, Kalina, Katrenčík, striedal: Mahút
Zostava hostí: Kubinda, Horňák, Dančo, Červeň, Ordančík, Marcinek, Chromek, Martinusik, Ha Cong, Fidorák, Feranec, striedali: Maslo, Kňazúr
Domáci futbalisti už tradične nastúpili do zápasu v improvizovanej zostave, čo sa od úvodného hvizdu aj prejavovalo na ihrisku. Doposiaľ neporazení hostia pôsobili futbalovejším dojmom, hlavne stredová formácia bola zohratejšia. To zohralo hlavnú úlohu pri prvom góle, keď lopta, aj s peknou dávkou šťastia, skončila za chrbtom domáceho Smoleňa. Tento gól akoby zobral Párničanom vietor z plachiet a celý prvý polčas zaostávali o krôčik za svojím súperom. Oravský Podzámok si vytvoril ešte v úvodnej štyridsaťpäťminútovke dve čisté gólové šance, no tie si už cestu medzi tri žrde nenašli. Domáci tím nastúpil do 2. dejstva aj s novou akvizíciou z Dolného Kubína, a najmä s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Zvýšili úsilie, postupne vyrovnali hru a začali si vytvárať aj gólové príležitosti. Toto úsilie bolo korunované v 56. min vyrovnávajúcim gólom Katrenčíka. Od tohto momentu domáci ešte viac zvýšili aktivitu a v čase najväčšieho tlaku paradoxne inkasovali z kopačky Feranca. Vedúci gól prinútil hostí stiahnuť sa do zabezpečenej obrany, čo sa im nakoniec nevyplatilo. V záverečných minútach zápasu korunoval zúfalý tlak domácich Kalina a tak skončilo stretnutie deľbou bodov. Milan Hančiak

Novoť - Podbiel 4:0 (0:0)
Góly: Hollý 2, Závoďančík, Ľubo Jašica
Zostava hostí: Bolek, Florek, Jozef Jašica, Beňuš, Závoďančík, Nodžák, Peter Jašica, Hollý, Ľubomír Mikolajčík, Miroslav Mikolajčík, Ľubomír Jašica, striedali: Štefan Jašica, Kocúr
Zostava domácich: Butko, Šeling, Dvorský, Lukáš Kanderka, Slamka, Dávid Kanderka, Tibor Kanderka, Hurtaj, Jakub Kanderka, Daniel Kanderka, Turčák, striedali: Hric, Domiňák
Divákov: 450
Domáci začali hneď v úvode lepšiu hru. Už v 8. min sa Hollý prezentoval peknou hlavičkou, ktorá išla ponad hosťujúcu bránu. V 15. min Miroslav Mikolajčík obišiel brankára, no v rozhodujúcom momente lopta skĺzla. V 33. min aj 40. min sa Jašica objavil sám pred odkrytou bránou, no dvakrát mieril vedľa. V druhom polčase sa diváci konečne dočkali gólov. V 54. min Závoďančík priamym kopom nekompromisne otvoril skóre. V 63. min znova Závoďančík po prihrávke Mira Mikolajčíka loptu z päťky vynikajúco vykopol, no dobre chytajúci brankár hostí strelu zachytil. Následný rohový kop Jašicu však pridal domácim ďalší gól. V 65. min z pokutového kopu Hollý bezpečne premenil na 3:0. Konečnú podobu výsledku má na svedomí opäť Hollý po ideálnom centri Jašicu hlavou – stav sa mení na 4:0. Za zmienku stoja aj tri nastrelené tyče brány hostí. Diváci vyprevádzali dobre hrajúce domáce družstvo búrlivým potleskom. Milan Hilbrycht

Breza – Rabča 2:0 (0:0)
Góly: Janík, Betík
ŽK: Bolček – Kutlák
Zostava domácich: Stanislav Kormaňák, Betík, Večerek, Nodžák, Hládek, Volček, Miloš Kormaňák, Večerek, Janík, Verniček, Rudolf Hládek, Adamica, striedali: Michal Volček
Zostava hostí: Lukáš Gužík, Jagnešák, Kutlák, Skutka, Brišák, Slovík, Kasniak, Harbut, Martin Kozák, Jozef Gužík, Sivka, striedali: Borvich, Krivanka, Jendrešák
Obe mužstvá od úvodu produkovali pekný futbal. V 25. min Hládek po centri Večierku hlavou trafil žrď hostí. Neskôr mal výbornú šancu Verniček, bol sám pred brankárom, ale trafil len jeho náruč. V 55. min sa Verniček sám uvoľnil pred šestnástkou hostí, ale tesne minul bránu. Hostia podnikli protiútok a lopta taktiež letela tesne vedľa. V 75. min kopali hostia priamy kop, Janík výborne trafil ľavý vinkeľ brány a otvoril skóre. O 5 minút neskôr Betík kopal priamy kop takmer z polovice ihriska, výborne namieril, prekvapil brankára, a strelil druhý gól zápasu. Hostia sa do konca zápasu ešte pokúšali zmeniť stav, no to sa im už nepodarilo. Rudolf Hládek