Góly: Jamečný (11 m)
ŽK: Krivda, Baláž
Zostava: Kazík, Repka, Medvecký, Krivda, Kuljovský, Habľák, Novák, Hradský, Baláž, Palider, Sirota
Striedali: Jamečný, Marton, Sirota
Po úvodnom oťukávaní udreli prví hostia. Tvrdošínska obrana opäť zaspala a už v 3. min domáci prehrávali. Dve minúty nato mohol úspešne zakontrovať Sirota. Namiesto spätnej prihrávky však volil strelu z veľkého uhla. Hosťom sa v 9. minúte podarilo nastreliť tyč. Z hľadiska šancí to pre Tvrdošínčanov neveštilo nič dobré. Agilný Sirota mohol vyrovnať, lenže jeho slabá strela skôr pripomínala „malú domov“. Vzápätí sa útočník domácich mohol presadiť hlavou v 11. min. Táto situácia priam volala po góle. Ako sa hovorí, „nedáš dostaneš“. Hostia zahrávali rohový kop, na ktorý nikto z domácich adekvátne nereagoval. Hosťujúci Šavol zvýšil na dvojgólový rozdiel. Milan Sirota bol pravdepodobne najlepším hráčom Tvrdošína. V 27. min tiesnený nepríjemne dobiedzal, ale opäť mieril do rúk brankára Valče.
Do druhého dejstva vstúpil Tvrdošín náporom. Zatlačil Valču na ich polovicu, ktorá sa z nej v priebehu druhej 45-minútovky prakticky nedostala. V 79. min. spracoval v šestnástke center Baláž. Hosťujúci obranca si pomohol faulom a Marek Jamečný sa z pokutových kopov nezvykne mýliť. Vzápätí sa však vyznamenal tvrdošínsky brankár L. Kazík, keď zmaril šancu prenikajúceho hráča. Valča však umnou hrou dokázala tlak Tvrdošína eliminovať. Bola futbalovejšia a preto si odváža plný bodový zisk. Jozef Ženčuch

Turany – Or. Jasenica 0:1 (0:0)
Gól: Miloš Vráb
ŽK: Zdeno Čiernik
Zostava hostí: Peter Čiernik, Ján Skočík, Peter Binek, Dušan Kaprálik, Peter Škombár, Milan Pavč, Michal Madleňák, Vlado Madleňák, Maroš Madleňák, Miloš Vráb, striedali: Zdeno Čiernik, Ján Godiš, Ľuboš Kubizna
Stretnutie sa začalo v slabšom tempe, s menšou prevahou Oravcov. No k vážnejšej šanci sa ani oni nedostali: domáca obrana stíhala a všetky prebudené akcie Jaseničanov likvidovala ešte pred vlastnou šestnástkou. Peknú šancu v 27. min trestuhodne zahadzuje Michal Madleňák. Ďalšiu štvrťhodinku sa hral hlavne prekopávací futbal do obrany, kým v 42. min nepohrozili domáci. Útočník Turian triafa však len tyč brány Or. Jasenice.
V 2. polčase sa Jaseničania pokúšali dať svojim akciám rozlet, no rozhodcovia ich svojimi zlými verdiktami vždy pribrzdili. Až v 70. min Vladimír Madleňák krásne prihral na jedenástku domácich, no zle spracovaná lopta skončila na obrane Turian. Na ihrisku sa od tej chvíle začalo poriadne iskriť – výsledkom bola ŽK pre Zdena Čiernika. Keď už hráči aj diváci čakali len na záverečný hvizd rozhodcu, prišiel pre domácich poriadny úder: Mário Madleňák sa dostal k lopte, pekne nahral Vrábovi a ten z uhla nekompromisne umiestňuje strelu do šibenice svätyne Turian. Oravci si domov odvážali 3 body oprávnene.
Mário Madleňák

Ostatné výsledky IV. ligy:
Oščadnica – Kys. Lieskovec 1:0 (1:0). Ryboň. Trebostovo – Belá 5:1 (2:1). Rutkaj (vl), Finta, Kosa, Kováč (11 m), Lukášik (11 m) - Špirko. Rosina – Dúbrava 1:5 (1:4). Mintál – Urban 2, Surový, Sučák, Mrva (11 m). Teplička – Kotr. Lúčka 2:1 (0:0). M. Králik, Kysela – Pecko. Z. Poruba – Stráňavy 4:1 (2:0). Čajka, Tomek, Kmeť, Macík – Machyňa (11 m)

Góly: Bednár 2, Pánik
Zostava: Suroviak, Václavík, Tropek, Pánik, Vittek, Machajda, Jendrišek, Bednár, Pazúrik, Chovan, Hvoľka, striedali: Koleják, Dzurek
V prvých desiatich minútach mala Trstená tri pekné príležitosti, avšak ani jedna strela neskončila v sieti. V 15. min po centri Hvoľku dáva Bednár gól strelou z 25. metrov. V 40. min Černová vyrovnáva peknou delovkou z 18 metrov. V druhom polčase v 47. min Bednár vysunul Pánika, ktorý strelou popri brankárovi dáva gól. V 82. min Bednár vybojoval loptu a technickou loptou prekonáva brankára. Černová znížila v nadstavenom čase, keď centrovanú loptu Suroviak neudržal a domáci dorazili do prázdnej brány. Hostia si za predvedenú hru víťazstvo zaslúžili. Ján Šikyňa

Nižná – Sučany 3:2 (2:1)
Góly: Ján Pavčo (5´), Roma Šeling (20´), Marek Kuboš (90´) – Remeň (25´), Staňo (49´)
ŽK: Daňa, Orčo, Pavčo – Staňo, Remeň
ČK: Prchlík
Zostava domácich: Dávid Brčák, Adamus, Michal Kuboš, Chladný, Matejek, Daňa, Marek Kuboš, Orčo, Pavčo, Šeling, Andrej Brčák, striedali: Petričko, Zboja
Duel sa začal pre Nižnú veľmi dobre, keď Pavčo už v 5. min otvára skóre. Domáci mali šancí viac, najmä šance Šelinga a Brčáka stáli zato, no nedarilo sa im v koncovke. V 20. min prišla krásna akcia – výborne sa uvoľnil Šeling a rútiac sa sám na brankára hostí s prehľadom skóroval. Po tejto „facke“ zakríknutí hostia akoby ožili. Už v 22. min strieľajú priamy kop a loptu, ktorá sa odrazila od zeme, brankár Nižnej len s námahou a s pomocou obrany dostáva do bezpečia. O 3 min nato Sučany zahrávajú rohový kop, nízka lopta trestuhodne prechádza celú päťku a náskok Nižnej sa znižuje. Od tohto momentu hostia vyrovnali hru a útoky sa striedali na oboch stranách. Vylúčenie hráča Sučian hostí ešte viac zmobilizovalo a v 2. polčase hrali 30 minút dokonca lepší futbal, než domáce mužstvo. Nedostávali sa síce do vyložených gólových príležitostí, ale umnou hrou držali Oravcov na dištanc, kúskovali hru a vyrážali do rýchlych protiútokov. Bojovali obdivuhodne, ako mužstvá v oslabení neraz bojujú. Oplatilo sa im to – v 49. min krásnou strelou z priameho kopu vyrovnávajú. Posledných 15 minút Nižňania zabrali, pritlačili hostí z Turca na ich polovicu – išlo im predsa o minimálne 2 body! Ich snaha bola korunovaná úspechom, keď kapitán Nižnej prekrásnou strelou asi z 25 m umiestnil loptu tesne pod brvno brány hostí. V nastavenom čase sa dostal ešte do šance A. Brčák, no sám pred brankárom volil kľučku, ktorú ten správne vystihol. Nervy futbalistov i fanúšikov Nižnej boli napnuté až do konca, keď v 93. min rozhodca odpískal priamy kop hostí. Lopta, našťastie, skončila na múre domácich a tri body zostali šťastnejším domácim. Pod dynamický vývoj stretnutia v Nižnej sa určite podpísal aj seriózny výkon rozhodcovskej trojice. Pavol Cabada

Zuberec – Bešeňová 2:7 (1:4)
Góly: Bažík, Hucík
ŽK: Sojčák, Petrek, Maruniak
Zostava: Kovalčík, Chovančák, Hucík, Sojčák, T. Šiška, Juráň, Jurčo, M. Šiška, Bažík, Petrek, Maruniak, striedali: Filek, Šišila
Domáci mali výborný nástup do zápasu, keď už v 1. min preloboval hosťujúceho brankára Bažík a otvoril skóre. V 15. min hostia zakombinovali, hráč Bešeňovej obišiel aj brankára a vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu hostia diktovali tempo a v 26. min viedli 1:2. V 34. min hostia vyšachovali domácich a hosťujúci hráč strieľa gól do prázdnej brány. Minútu pred koncom prvého polčasu hostia zvýšili krásnou strelou k tyči. V druhom polčase v 61. min bol v pokutovom území faulovaný Jurčo a Hucík jedenástku bezpečne premenil. V 68. min urobili domáci chybu v obrane, čo hostia využili na strelenie ďalšieho gólu. O sedem minút Zuberec opäť inkasoval po rýchlom brejku Bešeňovej. Gólový účet uzavreli hostia v 88. min na konečných 2:7. Hostia si zaslúžene odniesli tri body. Milan Šiška

Lisková – Oravská Poruba 3:0 (2:0)
Góly: Mrva 2x, Hyravý
ŽK: Šiška (Lisková)
ČK: Šiška (po 2 ŽK)
Zostava: Kováč, Paprčka, Hrúzik, Peter Hucko, Strapec, Mikušiak, Peter Dudáš, Feranc, Koedam, Púplava, Milan Dudáš. Striedali: Kubačka, Bardis.
Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrný, ale domáci aj tak v 14. min dali gól J. Mrvom po zlom odkope obrany Or. Poruby. Lisková hrala svoju hru po krídlach a hostia na ich prihrávky nestačili. Navyše ich prihrávky nenachádzali adresáta, nevedeli si prihrať do gólovej príležitosti. V 45. min sa po rozohraní lopty najlepšie zorientoval v 16-ke hostí Mrva a zvýšil na 2:0. V prvom polčase sa za pekného počasia hráči Liskovej lepšie pohybovali, naopak, hosťom chýbala väčšia istota, hlavne pred 16-kou súpera. V druhom polčase brankár Or. Poruby zachránil výborným zákrokom v 50. min istému gólu, keď loptu vyrazil na roh. Na 3:0 zvýšil v 57. min Hyravý po samostatnom vniknutí do 16-ky hostí. Oravci potom Liskovú pritlačili a chceli aspoň skorigovať, ale ich strelecká potencia bola nulová. Vypracovali si aj niekoľko šancí, brankár domácich však strely smerujúce do priestoru jeho svätyne zneškodnil. Hostia už do konca zápasu nevymysleli nič, a tak z Liptova odišli naprázdno. Anton Čipčala

Žaškov – Daňová 0:4 (0:2)
ŽK: Kaplánek
Zostava: Buzák, Bakoš, Pavlovčík, Kubačka, T. Farko, Katreniak, Kaplánek, Ondrík, Mikuš, Galo, striedali: Strapec, P. Farko, Turčina
Domáci začali zápas s odhodlaním zvíťaziť a už v 4. min hlavičku Mikuša vykopával hosťujúci hráč z bránkovej čiary. Avšak od tohto momentu začali tempo diktovať hostia. V 13. min po strele spoza šestnástky Žaškov inkasoval prvý gól. Hráči Daňovej zvýšili v 25. min, keď tečovaná strela zo šestnástky letela do odkrytej časti brány. V druhom polčase v 62. min hosťujúci hráč z päťky hlavičkou prekonal brankára a Daňová viedla už o tri góly. V 84. min hostia uzavreli skóre z priameho kopu na konečných 0:4. Domáci za predvedený výkon zaslúžene prehrali. Ján Drígeľ

Ostatné výsledky V. ligy:
Palúdzka – L. Sliače 2:1 (2:1). Uličný, Kokavec – Gejdoš. Vrútky – Dražkovce 3:1 (0:1). Mazúr, Gorgosz, Gregor – Čiliak.