Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. LIGA

Prvé tri body D. Kubína

Domáci začali naozaj impozantne. Hostia mali v úvodných dvadsiatich minútach problém prejsť cez vlastnú polovicu.

Dolný Kubín – Stropkov 3:2 (2:1)
Góly: P. Čarnota
ŽK: P. Čarnota, Siman, Bašista
ČK: Bašista
Zostava: Okoličáni, Holub, Bašista, Plančo, Halák, Gonda, Siman, P. Čarnota, Adamišin (64. min Čučka), Paško (65. min.Hutko), Lejko (46. min. M. Kubala
Možnože to vyplývalo aj z taktiky, keď prakticky bránili desiatimi hráčmi. Dolnokubínčania sa ujali vedenia P. Čarnotom po centri Pašku. O dve minúty ten istý hráč skúša strelu po zemi, ale tá je v poslednej chvíli zblokovaná. V 13. min mohol P. Čarnota opätovne prekukázať chuť po góle. Po rohovom kope sa k nemu síce dostala lopta, ale nedokázal prestreliť hradbu tiel na bránkovej čiare. Vynahradil si to však v 17. min, keď vystihol zlú rozohrávku hosťujúceho brankára Jenča. Z 22. metrov zvyšuje strelu k tyči na 2:0. Hráči Dolného Kubína sa nevyhli kiksu v strede poľa. Na dlhú loptu však Okoličáni včas vybehol. Zlom nastal v 30. min po nedorozumení domácich stopérov a brankára. Proti domácim bol zahrávaný zbytočný rohový kop. Z neho znižujú hostia Fečkom na jednogólový rozdiel. Po zmene strán začali Oravci brániť. Ich opatrný futbal k ničomu neviedol a Stropkov čoraz viac hrozil nebezpečnými protiútokmi. Po jednom z nich v 75. min a chybnom vybehnutí brankára Okoličániho, opäť vyrovnáva agilný Fečko. Dolnokubínčanov treba pochváliť, že po vyrovnávajúcom góle nezložili zbrane. O tri minúty neskôr prišiel víťazný gól a hetrik Patrika Čarnotu. Strelu Gondu brankár síce vyrazil, hlavou ju však vrátil pred bránu Plančo a P. Čarnota sa už mohol opájať s pocitu blaha. Desať minút pred koncom mohol prikrášliť výsledok Gonda. Výborne sa uvoľnil v šestnástke, ale trafil iba brvno. V samotnom závere zatiahol „ručnú brzdu“ domáci Erik Bašista, keď nedovoleným zákrokom zastavil prenikajúceho protihráča. Po druhej žltej karte sa však z ihriska porúčal. Jozef David

Ostatné výsledky 3. kola
Žiar nad Hronom - Žilina B 4:0 (2:0), Vranov nad Topľou - Spišská Nová Ves 0:3 (0:1), Turčianske Teplice - Ružomberok B 1:2 (0:0), Liptovský Mikuláš - Banská Bystrica B 4:2 (3:2), Rakytovce - Lipany 2:1 (1:0), Prešov B - Sabinov 4:0 (3:0), Podbrezová B - Čadca 1:3 (1:1).