14. Valča 2 0 0 2 1:3 0

Z. Poruba - Tvrdošín 1:1 (1:1)
Gól: Sirota
Zostava: Kazík, Repka, Medvecký, Krivda, Kulijovský, Hutira, Marton, Novák, Baláž, Betuštiak, Sirota
Hosťujúci celok sa v Závažnej Porube predstavil nanajvýš v sympatickom svetle. Už v úvode Novák zahodil šancu po spätnej prihrávke Betuštiaka. Hosťom nestačilo a domáci brankár sa musel vypnúť k maximálnemu výkonu po strele Martona v 6. min. O štyri minúty sa domáci „otrepali“ a podnikli rýchly brejk z ktorého však nezapršalo. Tvrdošínčania vzápätí zahrávali štandardku. Krivda napálil do múru z čoho rezultoval rohový kop. Z ponúknutej výhody oravský tím nič nevyužil. Tutovku zahodili Tvrdošínčania po štandardke Sirotu, lopta poskakovala v šestnástke priam na bránkovej čiare, ale ani jeden z hosťujúcich hráčov ju nezasiahol.
Smolný moment nastal v 36. min, keď hosťujúci obranca Medvecký nešťastne trafil protihráča z ktorého. Z daného momentu Z. Poruba vyprodukovala šancu, ktorá sa aj keď na dvakrát skončila gólom. V rozmedzí dvoch minút pred koncom polčasu mohli Tvrdošínčania zahráva dva pokutové kopy. Hlavný arbiter si asi pomyslel, že pri písknutí by mohol dostať „astmatický záchvat“. Druhý polčas začala Závažná Poruba náporom. Vyprodukovali si však len jednu štandardnú situáciu a dva rohové kopy. Vyrovnávajúci gól prichádza v 59. min. Opäť po štandardnej situácii Krivdu sa najlepšie zorientoval mladík M. Sirota. Domáci boli síce aktívnejší, ale ich útočné aktivity boli zväčša jalové. Sirota mohol v 67. minúte strhnúť víťazstvo na stranu Tvrdošína. Bol však až príliš z uhla, prípadne mal voliť prihrávku. Záver zápasu patril domácim. Vypracovali si prevahu z ktorej rezultovali dva rohové kopy a jedenkrát nastrelili tyč.
Jednoznačne však môžeme tvrdiť, že sa jednalo o typický remízový zápas, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Tvrdošínu chýbali štyria hráči základnej zostavy. Napriek tomu, že ich bolo len jedenásť odohrali výborné stretnutie. Za bojovný výkon si Tvrdošínčania zaslúžia pochvalu Jozef Ženčuch

Trebostovo – Oravská Jasenica 2:1 (1:0)
Gól: Vráb
ŽK: Mário Madleňák, Škombár, Kaprálik, Godiš
Zostava hostí: Žofaj, Binek, Vladimír Madleňák, Škombár, Kaprálik, Miloš Vráb, Michal Vráb, Maroš Madleňák, Godiš, Mário Madleňák, Pavč, striedal: Feranec
Na začiatku zápasu sa v bojovnej atmosfére hrala vyrovnaná hra. Oravská Jasenica mala menšiu prevahu, ale akcie končili v domácej šestnástke. V 20. min stál Vráb sám pred brankárom, ale zle zakončil. Trebostovo v 42. min otvorilo skóre po priamom kope. Vyrovnanie prišlo v 70. min, keď Vráb krásnou strelou prekonal brankára. V 80. min urobil hosťujúci hráč v strede ihriska chybu, k lopte sa dostali domáci a nechytateľnou krížnou strelou prekonali oravského brankára. Počas nervózneho konca pribudlo pár žltých kariet. V Trebostove sa hral vyrovnaný zápas, remíza by bola spravodlivejšia. Mário Madleňák
Ostatné zápasy: Oščadnica – Belá-Dulice 1:1 (0:0), K. Lieskovec – Dúbrava 2:1 (2:0), Rosina – Kotrč. Lúčka 1:2 (0:0), Turany – Stráňavy 3:1 (1:1), Teplička – Valča 0:1 (0:1),

Gól: M. Bednár
Zostava: Suroviak, Tropek, Vittek, Maniak, Václavík, M. Pánik, V. Pánik, Hvolka, M. Bednár, Jendriššek, Machajda
Striedali: J. Koleják
Zápas sa v prvom polčase odohrával väčšinou medzi šestnástkami oboch súperov. K prvému gólovému rozsvieteniu prispel zástupca Oravy. V 20. min Hvolka podnikol jeden zo svojich povestných prienikov. Obrana Palúdzkej ho však zastavila len za cenu faulu. Domáci pozabudli, že faulujú v šestnástke a nariadenú penaltu Marcel Bednár s prehľadom premenil. Hra sa opäť dostala do štádia medzišestnástkového „baga“. K vyrovnaniu došlo tesne pred koncom polčasu po rohovom kope.
Druhé dejstvo začali domáci náporom. Vytvorili si 2 až 3 vyložené šance, ale trstenský brankár Suroviak „spustil roletu“. V najväčšom tlaku Palúdzky mohli Trstenčania rozhodnúť. Jendriššek sa dvakrát rúti sám na bránu a v podobnej situácii ho napodobňuje Marcel Bednár. Napriek tomu, že mali domáci pevne hru v rukách, počet vyložených šancí hovoril v prospech Oravcov. Vojtech Fukas

Zuberec – Lisková 2:1 (1:0)
Góly: Maruniak, Bažík
ŽK: T. Šiška, Sojčák, Petrek
Zostava: Kovalčík, T. Šiška, Hucík, Sojčák, E. Šiška, Juráň, Petrek, M. Šiška, Filek, Bažík, Maruniak, striedal: Šišila
V Zuberci sa zápas odohral na premočenom trávniku, čo obom tímom komplikovalo kombinačnú hru. Hneď prvá akcia domácich skončila v sieti Liskovej, keď loptu po krídle potiahol Bažík, pekne odcentroval a Maruniak v 32. min otvára skóre. V 60. min, po faule v šestnástke domácich, hostia z pokutového kopu vyrovnávajú na 1:1. Po tomto góle sa Zuberčania zmobilizovali, začali bojovať a odmenou im bol v 75. min krásny gól, keď Maruniak odcentroval a Bažík v páde prehodil brankára. Do konca zápasu gól už nepadol. Domáci zaslúžene vyhrali. Milan Šiška

Žaškov – Dražkovce 3:3 (0:3 )
Góly: Mikuš, Surový
ŽK: Kováč, P. Farko, T. Farko, Gallo
Zostava domácich: Burák, Pavlovčík, Gallo, T. Farko, Hanko, Kováč, Katreniak, Ondrík, Kubačka Marek, Strapec, Mikuš, striedali: P. Farko, Surový
Domáci začali tlakom na súperovu bránu a strelami ohrozovali hosťujúceho brankára. Hostia v 7. min získali v strede poľa loptu a po faule v 16-tke kopali pokutový kop. Premenili a domáci prehrávali 0:1. V 15. min domáci opäť hrali na súperovej polovici a strela Hanku skončila tesne vedľa nej. V 18. min hlavičkoval tesne vedľa brány Kubačka. V 36. min Strapec triafa tyč a z protiútokov domáci inkasujú (0:2). V 39. min Strapec strieľa do brankára. V 42. min hostia opäť prehodili domáceho brankára (0:3). Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. V 58. min sa Mikušovi podarilo skórovať. V 62. min Mikuš znova znižuje (2:3). V 88. min Surový vyrovnáva na konečných 3:3. Ján Drígeľ

Černová – Or. Poruba 7:0 (3:0)
ŽK: Dudáš, Hucko
Zostava domácich: Jančo, Ondrovič, Š. Kovalčík, Chovanec, B. Kovalčík, Orolín, Krivoš, Kvasničák, Kmeť, Bobek, Moravčík, striedali: Bela, Tarač, Bačkor
Zostava hostí: Kováč, Paprčka, Hucko, Bardis, Lehotský, Dudáš Peter, Mikušiak, Feranc, M. Dudáš, Koedam, striedali: Kiša, Strapec, Hrúzik
Prvý zápas nováčika vonku začal lepšie pre hostí – Oravskú Porubu. Patril jej úvod zápasu. Koedam dáva strelu, ktorú domáci vykopávajú z bránkovej čiary. Po 10. min domáci vyrovnávajú hru a v 11. min brankár Kováč vytláča strelu domácich na roh. Hostia pôsobia dojmom, že síce chcú hrať futbal, ale nevedia sa zorientovať na ihrisku a zohrať. Domáci dávajú v 14. min svoj prvý gól. V 32. a 45. min dávajú ďalšie dva. V 60. min sa stav mení na 4:0. Obrana hostí nestačí na nabiehajúcich hráčov domáceho mužstva. Hostia si prestávajú veriť, no napriek tomu im nemožno uprieť snahu. Nedokážu spracovať loptu a nahrať ju. V 78. min domáci skórujú na 5:0, posledné dva góly prichádzajú v 84. a 85. min. Oravská Poruba zaplatila v tomto zápase nováčikovskú daň. Anton Čipčala

Nižná – Ďanová 1:2 (1:0)
Góly: 30 min. A. Brčák - 64. min D. Doboš (11m), 82. min D. Doboš
ŽK: M. Kuboš, A. Brčák, J. Orčo, R. Šeling – D. Doboš, M. Daňovský, R. Kubový, M. Móric
ČK: M. Móric
Zostava domáci: Brčák D., Adamus, Kuloš M., Chladný, Matejek, Daňa, Kuboš M., Orčo, Pavčo, Šeling R., Brčák A.
Zostava hostia: Ďanovský P., Doboš D., Volna R., Ďanovský M., Kubový, Zubáň, Móric, Feťko, Martinjak, Vereš, Ďanovský A., striedali: Vácha, Hiťko, Bucha
Stretnutie bolo pre divákov zaujímavé, narazili na seba postupujúce mužstvo hostí so zostupujúcim družstvom domácich. Lepší nástup mala Nižná. Od prvých minút hrali dynamickejšie a svižnejšie než súper. Väčšina hry sa však odohrávala len medzi šestnástkami. Prvá šanca prišla v 30. minúte po akcii domácich, ale hosťujúci brankár strelu kryl. O šesť minút neskôr potiahol Brčák loptu po krídle, narazil si ju s Matejekom a z tesnej blízkosti pohodlne skóroval na 1:0 pre domácich. Zanedlho mohla Nižná svoj náskok zvýšiť, keď sa k strele dostal opäť Brčák, ale tentokrát mu gólovú radosť prekazil brankár Ďanhovej pohotovým zákrokom.
Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie hostia a prvých desať minút mali územnú prevahu. Oproti prvému polčasu hrali ako pokropení živou vodou, avšak ich prvé dve šance po hlavičkách, ostali nevyužité. V 64. minúte, po súboji domáceho stopéra s hosťujúcim útočníkom, posúdil hlavný arbiter obranný zákrok ako nepovolený, a odpískal proti hráčom Nižnej penaltu. Brčák svoju šancu premenil na 1:1. Hlavný rozhodca začal pískať veľmi citlivo, čo nevyhovovalo predovšetkým hráčom domáceho mužstva a po protestoch boli až traja z nich napomenutí žltou kartou. V 82. minúte nariadil hlavný arbiter po zákroku domácich nepriamy kop. Po priamej strele Šelinga sa hostia ujali vedenia - 2:1. Nižná v závere vrhla všetko do útoku a ich veľký tlak rezultoval do nepovoleného zákroku v šestnástke. Nižňania mali šancu vyrovnať. Smoliar zápasu Orčo však svätyňu hostí netrafil. Pavol Cabada

Ostatné zápasy:
Sučany – L. Sliače 2:0 (1:1), Vrútky – Bešeňová 2:1 (0:0)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 9 952

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.