Naplno boduje zatiaľ len Párnica

Po druhom súťažnom kole sa ocitli na čele tabuľky futbalisti Párnice, ktorí si po výhre na domácej pôde zaknihovali ďalšie tri body. Prekvapením sú výkony nováčika z Bobrova, ktorý doma, vo sviatočnej odpustovej atmosfére, zdolal súpera z Lokce a okupuje

druhú priečku. Premiérové prvé body si do tabuľky zapísala aj Krivá a Podbiel. Po prehre v minulom kole si mužstvo Rabče „napravilo chuť“ a poľahky zdolalo Dlhú. Ostatné dva zápasy priniesli nerozhodné výsledky.

ČK: Chromek (po 2 ŽK)
Zostava domácich: Kubinda – Horňák, Holubčík, Červeň, Ordančík, Marcinek, Chromek, Brienik, Kriváň, Kováč, Feranc, striedali: Medvecký, Fiderák, Ha Cong
Zostava hostí: Zemančík – M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Graňák, Ľ. Rentka, Palider, Ľ. Mordel, Lešňovský, Ľ. Banas, striedali: A. Banas, M. Rentka, Václav
Po neoslnivom výkone v Novoti chceli ambiciózni hostia v tomto stretnutí bodovať naplno, no hra na ihrisku tomu však nenasvedčovala. V 1. dejstve bola mierna prevaha na kopačkách domáceho mužstva, z čoho aj rezultovali šance na skórovanie. Otvárací gól stretnutia priniesla až 33. minúta. V nej mali hostia možnosť nepriameho kopu z 5 m, keď brankár nepochopiteľne chytil malú domov. V opakovanom pokuse zahral jeden z hosťujúcich hráčov rukou a nasledoval pokutový kop. Ten pohodlne premenil Horňák. Po inkasovanom góle sa Zubrohlava ešte viac stiahla pred svoju šestnástku a len sporadicky útočila. V 43. min vyšiel hosťom ojedinelý protiútok, z ktorého sa Ľuboš Mordel nemýlil. Do 2. polčasu vstúpili domáci veľkým tlakom, no gólový úspech to neprinieslo. V 65. min prišiel Or. Podzámok o ofenzívne ladeného Chromeka, ktorý sa musel po druhej žltej karte predčasne porúčať do sprchy. To však domácich prinútilo ešte viac bojovať a hostia sa naďalej bránili. Stav sa už do konca zápasu nezmenil a Zubrohlave tak utiekli ďalšie body v boji o postup. Ján Holubčík

Leštiny – Párnica 2:3 (2:1)
ŽK: Halák, Balko - Slosarčík
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Halák, Maťuha, Janotík, Bobrík, Balko, Melicherčík, Šiška, Drgáň, Karč Striedali: Pangrác, Butkaj
Zostava hostí: Had, Lopeň, Had M, Kitaš, Hanko, Katrenčík, Lach, Kubačka, Slosarčík, Kalina, Otruba
Už v 3. min si diváci mohli zakričať gól, keď domáci Bobrík prehodil brankára Hada a pohotový Šiška dorazil. Hostia sa ani nestihli spamätať, a už prehrávali 2:0, keď sa opäť presadil domáci Šiška. 25. minúta priniesla opäť gól po perfektne zahranej penalte hosťujúceho Katrenčíka. Hostia znižujú na 2:1. Párnica mohla do polčasu ešte vyrovnať, lenže ruka domáceho obrancu ostala nepotrestaná. Pekný moment priniesla 47. minúta, keď domáci Bobrík prešiel takmer pol ihriska, no brankár Had sa vyznamenal. Rušno bolo aj v 52. minúte po chybe domácej obrany a následnom vyrovnaní na 2:2. O 4 minúty nato to už bolo 2:3, keď si domáca obrana opäť nerozumela a Kitaš nedáva brankárovi Leštín žiadnu šancu. V 80. minúte zahrávali Leštiny ešte priamy kop, no domáci Šiška len opečiatkoval spojnicu Hadovej brány. Ani zúfalý tlak domácich nepriniesol vytúžený gól a tak sa z víťazstva radovali hostia. Jozef Vavrečan

Vavrečka – Or. Veselé 1:1 (1:0)
Góly: Hurák - Pucheľ
ŽK: Hurák – Švába, Marcel Feranec
Zostava domácich: Pjentek – Doroš, Hrkeľ, Hurák, František Brčák, Verníček, Seč, Martin Sklarčík, Šalata, Marcel Brčák, Bolibruch, striedal: Peter Sklarčík
Zostava hostí: Beňadik – Švába, Madleňák, Marcel Feranec, Andrej Feranec, Kriš, Martin Kumor, Pucheľ, Majdiak, Michal Kumor, Pisarčík, striedal: Kromka.
Prvých 15-20 minút mali Vavrečania prevahu, no úvodný, a ako sa ukázalo, aj jediný gól zápasu strelili v 26. minúte. Hurák obišiel brániaceho hráča a jeho strela po zemi zo 17 m sa odrazila od tyče do siete. Dobrú príležitosť na skórovanie mali domáci ešte v 36. min, ale tvrdá strela Hrkľa z priameho kopu asi z 25 m skončila len na brvne. Hostia si v prvom polčase nevypracovali žiadnu šancu. Druhé dejstvo však už bolo vyrovnanejšie. No príležistosť na skórovanie mali opäť domáci. Dvadsať minút pred koncom vyšachovali obranu Or. Veselého, Šalata však trafil iba tyč. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 76. min. po spornej situácii. Po evidentnom faule na domáceho stopéra, ktorý rozhodca prehliadol, zblízka vsietil Pucheľ. Pavol Žuffa

Rabča – Dlhá 4:0 (2:0)
Góly: J. Gužík 2, Sivka, Kovalíček
ŽK: P. Adamčík – M. Kurčinka
Zostava domácich: M. Adamčík – Zboňák, Slovík, P. Adamčík, Brišák, Kozák, Herud, J. Gužík, Sivka, Domin, Harbut, striedali: L. Gužík, J. Kovalíček
Zostava hostí: Novák – Kožienka, M. Kurčinka, Capuliak, Murín, P. Kurčinka, Hirner, Haviar, Móres, Kordiak, Chladný, striedali: Jendrišek, Osatský, Gerát
Divákov: 70
V 1. polčase sa hra odvíjala väčšinou v strede ihriska, kde hráči na ťažkom teréne bojovali o každú loptu. Ten znemožňoval mužstvám hrať kombinačný futbal, no s nepriaznivými podmienkami sa lepšie vyrovnala domáca Rabča. Domáci futbalisti sa dvoma gólmi dostali na koňa a keď po prestávke vsietili tretí, hostia boli zrelí na uterák. Po tomto momente domáci tím totálne ovládol hru a predvádzal futbal, ktorý sa musel hŕstke divákov páčiť. Časté pokusy na hosťujúcu svätyňu si pýtali štvrtý úspech a dočkali sa ho. Postaral sa oň nestarnúci Ján Kovalíček, ktorý spečatil výsledok na konečných 4:0. Jozef Havlíček

Podbiel – Breza 2:0 (0:0)
Góly: Jakub Kanderka 2
ŽK: Dvorský - Nodžák
Zostava domácich: Budko, Dvorský, Juraj Mintál, Šeling, Lukáš Kanderka, Slamka, Ľubomír Kanderka, Dávid Kanderka, Jakub Kanderka, Daniel Kanderka, Vladimír Mintál
Zostava hostí: Miroslav Kormaňák, Milan Betík, Nodžák, Mäsiar, Jozef Betík, Miloš Kormaňák, Janík, Matejčík, Večerek, Ladek, Sitárik
Zápasom sa niesla nervózna atmosféra. Najlepšie vynikol domáci brankár Martin Budko, ktorý viackrát zakročil v 1. aj 2. polčase. Celá hra prebiehala väčšinou medzi 16-tkami. Mnohé šance vznikali po priamych kopoch, ktorým obrany za pomoci brankárov úspešne odolávali. V 54. min po krížnej strele Jakuba Kanderku s prispením hosťujúceho obrancu dávajú domáci svoj prvý gól. Druhý gól prichádza v 69. min po faule na Jakuba Kanderku, pričom sám Jakub zvyšuje skóre na 2:0. Domáci podali skvelý výkon a podržal ich hlavne domáci brankár. Práve on bol najlepším hráčom na ihrisku. Domáci si vďaka svojmu víťazstvu môžu po dlhšom čase opäť pripísať tri body. Ján Sitek

Bobrov – Lokca 3:1 (1:1)
Góly: Bajtoš 2, Valentín – Ľuboš Bombjak
ŽK: Pavol Bomba (Bobrov)
Zostava domácich: Veselič – Pavol Bomba, Náhly, Jaroslav Belvončík, Trabalík, Peter Bomba, Bajtoš, Tomáš Belvončík, Valentín, Stoklasa, Gužik, striedali: Kurtulík, Kožienka, Ján Bomba.
Zostava hostí: Gemeľa – Ján Bombjak, Michalčík, Smolár, Kramarčík, Ľuboš Bombjak, Ďurana, Rošťák, Trnka, Ošťadnický, Graňák, striedali: Kurtulík, Kubolek, Vajdiar.
Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď v 10. min ušiel po ľavej strane Ľ. Bombjak a strelou po zemi otvoril skóre. O 5 minút nato ohrozil bránu hostí Stoklasa, no jeho strelu k ľavej žrdi brankár, hoci s námahou, vyrazil. Bobrovčania vyrovnali v 25. min – po priamom kope Náhleho doťukol loptu do siete Bajtoš. V úvode 2. polčasu domáci zatlačili Lokcu na jej polovicu. Najskôr Stoklasa už prekonal brankára hostí, ale tomu pomohlo brvno. O 5 minút to však vyšlo Bajtošovi, ktorý nedal hosťujúcemu brankárovi šancu – 2:1. Potom Lokčania zatlačili domácich k ich bráne, keď mal výbornú príležitosť Trnka z priameho kopu. Ale prišla 65 min. a najkrajšia akcia Bobrovčanov: po osi Peter Bomba – Stoklasa zvýšil na 3:1 Valentín. V závere zápasu mali hostia ešte niekoľko príležitostí na upravenie stavu, ale brankár Bobrova ich zneškodnil. Ján Bomba

Krivá – Veličná 3:0 (1:0)
Góly: Ďubek, Sakmar, Baláž
ŽK: Baláž, Kubala – Kosmel, Serdel, Jančo
Zostava domácich: Maruniak, Kravský, Ďubek, Baranček, Holub, Lukáš Kubala, Sakmár, Zaťko, Smelár, Libor Kubala, Baláž, striedali: Štrbka, Sersen, Vojtašák
Zostava hostí: Purčák, Dušan Zvara, Serdel, Marek Zvara, Sučák, Kosmel, Lábik, Súd, Janík, Gajdošík, Lacko, striedali: Okál, Jančo
V prvom polčase sa hráči oťukávali, hralo sa len v strede. Na oboch stranách sa nevyskytli žiadne výraznejšie šance. Gól padol v 35. min po strele zo 40 metrov a chybe brankára. V druhom polčase padol gól v 50. min, keď na Sakmára prišla zo stredu nahrávka. Po tomto góle začali domáci tlačiť, hostia podnikali rýchle protiútoky. V 75. min po chybe hosťujúceho obrancu bol v 11 faulovaný Baláž a odpískaný pokutový kop premenil. Do konca zápasu sa vyskytlo ešte pár šancí na oboch stranách. Domáci kontrolovali tento zápas. Víťazstvo bolo zaslúžené. Jozef Štrbka