Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Impozantný debut mladších žiakov Námestova v I. lige

Čierny Balog – Dolný Kubín 4:1 (3:0)
Gól: M. Machaj
Hosťujúcemu celku chýbali až štyria hráči základnej zostavy a proti agresívnemu súperovi sa s tým len veľmi ťažko vyrovnávali. Domácich zdobila obrovská bojovnosť, čo hostí prinútilo k hrubým individuálnym chybám. Tie ich aj napokon pripravili o slušný výsledok, lebo predvedenou hrou až tak nesklamali.
Námestovo – Nová Baňa 2:1 (1:1)
Góly: M. Stolárik 2
Skóre zápasu sa menilo už v 7. min, keď po chybe zadného stopéra a prízemnej strele viedli hostia 0:1. Odpoveď z domácej strany prišla o 30 minút nato, keď sa individuálnou akciou blysol Stolárik. Druhé dejstvo už malo jednoznačnejší priebeh. Námestovčania stupňovali svoj tlak a druhým gólom v zápase zabezpečil Stolárik domácim všetky tri body.
Čierny Balog – Dolný Kubín 3:1 (1:1)
Gól: M. Pavlík
V bojovnom a kvalitnom zápase nemalo výrazne ani jedno mužstvo navrch. Platilo však staré futbalové pravidlo, ktoré znie, že futbal sa nehrá na šance, ale na góly. Tých mali Dolnokubínčania neúrekom, no v zakončovaní zlyhávali. To sa však nedá povedať o domácich, ktorí vyťažili z minima maximum a ešte za stavu 2:1 im rozhodca uznal diskutabilný gól.
Námestovo – Nová Baňa 5:0 (2:0)
Góly: J. Gorčák 3, J. Ratičák, D. Vajdiar
S rozmočeným a ťažkým terénom sa lepšie vysporiadali domáci dorastenci, ktorí sa aj za nepriaznivých podmienok snažili o kombinačný futbal. Ich bojovný výkon priniesol slušnú gólovú úrodu, keď za chrbtom hosťujúceho gólmana skončilo až päť presných pokusov.

Lisková – Zuberec 2:1 (1:1)
Gól: J. Kovalčík
Mužstvo spod Roháčov nastúpilo iba s desiatimi hráčmi v poli, čo nasvedčovalo jednoznačný priebeh. Opak bol však pravdou a Oravci odohrali výborný zápas. Na ihrisku nechali všetky sily a za húževnatý a bojovný výkon si zaslúžia pochvalu.
Hôrky – Tvrdošín 4:0 (3:0)
V súboji dvoch nováčikov súťaže ťahali hostia od úvodu za kratší koniec. Tvrdošínčanov sprevádzala celé stretnutie nepresnosť v zakončení a domáci sa presadzovali najmä dlhými nakopávanými loptami, ktoré útočníci efektívne premieňali.

Tur. Kľačany – Bziny 5:0 (2:0)
Po neúspešnom vstupe zaznamenali Bziny ďalšiu porážku, keď po slabučkom výkone utrpeli poriadny debakel.
Lipt. Lužná – Nižná 5:2 (4:0)
Góly: T. Dedinský 2
Žabokreky – Or. Veselé 3:0 (1:0)
O domáce víťazstvo sa veľkou mierou pričinil aj hlavný rozhodca, ktorý za stavu 1:0 vylúčil hosťom postupne až troch hráčov a takto oslabení Oravci už nedokázali domácim vzdorovať.
Palúdzka – Trstená 2:1 (0:0)
Gól: A. Sobek
Hostia nastúpili na zápas iba s 10-timi hráčmi a prekvapujúco sa ujali v 2. polčase vedenia. Po tomto momente začal úradovať rozhodca, ktorý poslal predčasne pod sprchy brankára a obrancu hostí. Tento hendikep sa preniesol aj do konečného výsledku, keď domáci 2 gólmi zápas zvrátili.
Rabča – Tur. Teplice 2:2 (1:1)
Góly: M. Chutniak, F. Gábor
Duel priniesol množstvo osobných súbojov a tiež aj štyri gólové zásahy. Obe mužstvá ich strelili zhodne po dva a spravodlivo si body rozdelili.
Trebostovo – Or. Jasenica 1:1 (0:1)
Gól: M. Zanovit
Hosťujúci celok bol počas celého zápasu lepším mužstvom, no opäť zlyhával v koncovke. Domácich za nepriaznivého stavu začal hnať dopredu aj hlavný rozhodca a najmä jeho zásluhou Trebostovo uhralo nerozhodný výsledok.

Námestovo – Čadca 1:1 (1:0)
Gól: K. Graňák
Domáci tím mal v 1. polčase mierne navrch, čo aj dokázal gólovo zúročiť. Po kombinácii s Kurtulíkom zaznamenal premiérový gól v najvyššej súťaži Graňák. Po zmene strán prebrali iniciatívu na svoje kopačky hostia, no mohli to byť domáci, ktorí mali blízko k druhému gólu. Nestalo sa a bol to práve hosťujúci celok, ktorý zaslúžene vyrovnal po tečovanej strele. Konečná remíza je spravodlivá, no nebyť nervozity z debutu v I. lige, mohli domáci žiaci pomýšľať aj na víťazstvo.
Podlavice – Dolný Kubín sa odohrá 15. 8. 2007 o 15.00 h
Námestovo – Čadca 8:0 (4:0)
Góly: L. Náčin 3, P. Jagnešák 2, S. Kurtulík, J. Iliev, D. Brčák
Premiéra v najvyššej súťaži vyšla domácemu kolektívu nad očakávanie, nielen množstvom strelených gólov, ale aj predvedenou hrou na ihrisku. Na ich kombinačný a technický futbal hostia nestačili a odvážajú si domov poriadnu nádielku.
Podlavice – Dolný Kubín sa odohrá 15. 8. 2007 o 17.00 h

Tvrdošín – Krásno 2:1 (1:1)
Góly: J. Žuffa, M. Gregorec
V úvode stretnutia mali domáci obrovskú šancu na skórovanie, nedali a naopak z rýchleho protiútoku inkasovali. Domáci tím mal aj naďalej prevahu, no nie a nie sa gólovo presadiť. Z množstvá príležitostí, ktoré si Tvrdošínčania vytvorili počas hracieho času, pretavili v gólový úspech iba dve. Tie však napokon stačili na plný bodový zápis.
Tur. Teplice – Trstená 2:3 (1:1)
Góly: J. Sobek, P. Dzurek, T. Šubjak
Od úvodného výkopu začala Trstená tvoriť hru a tým pádom prichádzali aj šance. Množstvo z nich skončilo mimo želaného cieľa a aj preto museli hostia bojovať o najtesnejšie víťazstvo do poslednej minúty.
Dlhá – V. Rovné 2:0 (1:0)
Góly: J. Jendrišek, M. Suľa
Stretnutie bolo jednoznačne v réžii domáceho družstva a nebyť vynikajúcich zákrokov hosťujúceho gólmana, odišli by hostia s poriadnou nádielkou.
Tvrdošín – Krásno 0:6 (0:4)
Po spanilej jazde v minulej sezóne, kde Tvrdošín valcoval jedného súpera za druhým to vyzerá tak, že II. liga je už preň iným sústom. Po nádielke v Trstenej, aj v minulotýždňovom stretnutí výkonnostne zaostávali a prehrali rozdielom dvoch tried.
Tur. Teplice – Trstená 0:3 kontumačne
Domáci celok mal k dispozícii iba 6 registrovaných hráčov, čo však neumožňuje odohrať majstrovský zápas a preto bolo stretnutie kontumované v prospech hostí.
Dlhá – V. Rovné 8:0 (5:0)
Góly: D. Capuliak 6, J. Sálus, M. Mudroň
V podaní domáceho celku to bolo jedno prekrásne futbalové divadlo. Vychádzalo mu na čo siahol a jeho kombinačná hra sa musela divákom páčiť. Divácka kulisa videla aj poriadne gólové hody a najmä nevídaný gólový apetít Dávida Capuliaka.

Liesek – Vrútky 5:0 (2:0)
Góly: D. Tješ 3, T. Koleják, D. Poláček
Pod jednoznačnú výhru domáceho tímu sa podpísal najmä menší počet hráčov hostí, ktorí nedokázali kondične vzdorovať domácim.
Sučany – Or. Veselé 0:3 (0:1)
Góly: I. Ganobčík 2, L. Pňaček
Pánom na ihrisku boli Oravci, ktorí diktovali rytmus hry a domáci sa len bránili. Počet gólov v domácej sieti mohol byť ešte vyšší, no to by nesmeli hostia trestuhodne zahadzovať šance.
Rabča – Lokca 3:1 (1:0)
Góly: M. Brišák, P. Brišák, M. Pilarčík – M. Tomovčík
Po vyrovnanej úvodnej štyridsaťpäťminútovke, zapli domáci po prestávke na vyššie obrátky a za stavu 3:0 dovolili hosťom už iba kozmeticky upraviť výsledok.
Or. Jasenica – Nižná 4:2 (1:1)
Góly: E. Polák 2, K. Ďurica, M. Žofaj – E. Žuffa 2
Domáci tím mal územnú prevahu, ktorú dokázal pretaviť na štyri gólové úspechy. Hostia kontrovali iba z rýchlych protiútokov a kozmeticky upravili výsledok na konečných 4:2.
Z. Poruba – D. Kubín B 1:1 (0:0)
Gól: P. Sopúch
Hostia po úvodnom vysokom víťazstve narazili tentoraz na ťažší oriešok a i keď boli lepším a tvorivejším mužstvom, odchádzajú domov iba s bodom.
Liesek – Vrútky 7:0 (2:0)
Góly: M. Vrabec 3, P. Bandík 2, R. Prídavok, L. Klimčík
Na ihrisku bol badateľný rozdiel oboch tímov, čo domáci kolektív aj gólovo vyjadrili.
Sučany – Or. Veselé 0:4 (0:2)
Góly: Ľ. Vonšák 2, Mydlár, Babečka
Hosťujúci kolektív dokázal nadviazať na výborný výkon z úvodného kola a a aj v tom dnešnom stretnutí bol jednoznačne o triedu lepší.
Rabča – Lokca 7:1 (1:0)
Góly: P. Gužík 3, P. Krivanka 3, M. Pikoš – R. Vajdiar
V 1. polčase sa domáca Rabča trápila v koncovke, no po obrátke spustila na hosťujúcu bránu hotovú kanonádu. Hattrickmi sa blysli až dvaja hráčmi a najmä ich zásluhou vyhrali domáci vysoko 7:1.
Or. Jasenica – Nižná 3:3 (1:2)
Góly: Farský, Gracík, Puvák – M. Žuffa, J. Tomaga, T. Bača
Oravské celky predviedli vyrovnané stretnutie, i keď mierne navrch mali technickejší hostia. V závere zápasu mali Jaseničania možnosť penalty, no trestuhodne ňou pohrdli a tak sa súperi rozišli deľbou bodov.
Z. Poruba – D. Kubín B 2:6 (1:1)
Góly: J. Žúbor, E. Bugan, P. Rypák, F. Olexa, B. Osatský, T. Chomistek
Hralo sa prevažne na bránu domáceho celku a hostia zo svojej prevahy výrazne gólovo vyťažili až v druhom polčase.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 616

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.