Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA DOSPELÍ

Zápas vo Veličnej predčasne ukončený

Po prestávke sa opäť roztočil kolotoč so zápasmi, v ktorom sa predstavilo až päť nových mužstiev. Podbielčania, ktorí zostúpili do I. triedy, hneď svoj úvodný zápas nedohrali, keď za nepriaznivého stavu 7:0 opustili ihrisko. Prvé výhry do tabuľky zaknihov

ali futbalisti Or. Podzámku, Dlhej, Párnice a Or. Veselého. Ďalšie tri zápasy úvodného jesenného kola skončili remízou. Nečakala sa najmä deľba bodov v Novoti, kde hrala ambiciózna Zubrohlava.
14. Krivá 1 0 0 1 1:3 0
V tabuľke chýbajú ešte tímy Veličnej a Podbiela, lebo ich vzájomný zápas nebol dohraný a o výsledku rozhodne ešte komisia OFZ.

Or. Veselé – D. Kubín B 3:1 (2:0)
Góly: Pisarčík 3x – Tomáš Mores
ŽK: Marcel Feranec
ČK: Hutko (D. Kubín B)
Zostava domácich: Kolenčík – Švába, Madleňák, Marcel Feranec, Andrej Feranec, Krišš, Gočal, Majdiak, Pucheľ, Kumor, Pisarčík, striedali: Večerek, Rieger.
Zostava hostí: Pukáč – Puvák, Batuna, Kubala, Dauda, Voška, Feranc, Mahút, Porvich, Bača, Mores, striedal: Hutko.
Diváci prišli na stretnutie nedočkaví futbalu a atraktívneho súpera. Domáci podali snaživý výkon a zaslúžene vyhrali. Rozhodujúce momenty zápasu sa odohrali v rozmedzí 25. až 28. minúty, kedy Pisarčík dvakrát skóroval a získal pre domácich vedenie 2:0. Druhý polčas bol vyrovnanejší, ale Veselovčania hru kontrolovali a nepustili rezervu Kubína do vážnejších príležitostí. Kontaktný gól vsietil v 75. min z priameho kopu Tomáš Mores. V ďalších minútach hostia ovládli hru, no zabudli na dvojicu domácich útočníkov. To sa im vypomstilo a Pisarčík v 87. min. upravil svojím tretím gólom v stretnutí na 3:1. To už hrali hostia oslabení o vylúčeného Hutka, ktorý dostal ŽK za udretie súpera rukou do krku počas prerušenia hry. Zápas bol v réžii domácich a diváci videli príťažlivý futbal s úvodných víťazstvom domácich. Treba pochváliť aj rozhodcovskú trojicu, ktorá svojím výkonom doplnila dobrú hru oboch mužstiev. Dušan Rejduga

Dlhá – Leštiny 1:0 (0:0)
Gól: M. Matis
ŽK: Šutta – Janotík, Halák, Drgáň
Zostava domácich: Novák – Šutta, Bočkaj, Capuliak, Hirner, P. Kurčinka, I. Jendrišek, Haviar, Móres, Matis, Chladný, striedali: M. Kurčinka, Osadský, Štrbka
Zostava hostí: Škrabák – Janotík, Halák, Ľupták, Mačuha, Šiška, Drgáň, Melicherčík, Balko, Butkaj, Karč, striedali: Pangrác, Machaj
Stretnutie bolo v réžii domáceho celku, ktoré si vyprodukovalo množstvo šancí, no ujala sa iba jediná. Prvé dejstvo sa nieslo v zahadzovaní domácich príležitostí a keď sa nepresadili ani hostia z Leštín, odchádzalo sa do šatní za bezgólového stavu. Po prestávke pokračovali domáci futbalisti náporom, no mohlo udrieť na opačnej strane. V 50. min sa rútil hráč Leštín sám na brankára, no trestuhodne zahodil. O najtesnejšom víťazstve domáceho kolektívu rozhodla 85. min a v nej nechytateľná strela Martina Matisa. Mužstvo Dlhej už výsledok udržalo a zaknihovalo tak prvú výhru v súťaži. Anton Novák

Breza – Bobrov 1:1 (0:1)
Góly: Jozef Sitárik – Jaroslav Belvončík
ŽK: Milan Betík, Jozef Janík, Pavol Večerek – Pavol Bomba, Tomáš Kurtulík
Zostava domácich: Stanislav Kormáňák, Milan Betík, Dušan Nodžák, Ľuboš Mäsiar, Dávid Hládek, Miloš Kormaňák, Jozef Betík, Jozef Janík, Pavol Večerek, Rudolf Hládek, Pavol Sitárik, striedali: Jozef Sitárik, Peter Betík
Zostava hostí: Roman Veselič, Pavol Bomba, Peter Vorčák, Juraj Pagáčik, Juraj Náhly, Jaro Belvončík, Dalibor Bartoš, Tomáš Belvončík, Jozef Valentín, Michal Stoklasa, Miro Gužík, striedali: Martin Pavlák, Lukáš Kožienka, Tomáš Kurtulík
V stretnutí sa stretli nováčikovia 1. triedy. Obidve mužstvá sa na začiatku oťukávali, domáci však naznačili prevahovú hru. V 23. min po peknej akcii zálohy a útoku Bobrova posiela hostí do vedenia Jaro Belvončík. Do 2. polčasu nastúpili obidva tímy v bojovnom nasadení, no bez gólového efektu. V 65. min bol prekonaný už aj brankár Bobrova, no lopta míňa bránu. Až v závere Milan Kormaňák perfektným centrom našiel Sitárika a ten hlavičkou vyrovnáva na konečných 1:1. Rudolf Hládek

Lokca – Vavrečka 3:2 (2:2)
Góly: Koňuch, Oščadnický, Kadavý – Šalata, Hrkeľ
ŽK: Ján Bombjak, Ľuboš Bombjak, Trnka, Kadavý – Hrkeľ, Srnčík
ČK: Koňuch – Hoľma, Brčák
Zostava domácich: Gemeľa, Ján Bombjak, Lipničan, Koňuch, Smolár, Kadavý, Luboš Bombjak, Rošťák, Trnka, Oščadnický, Kurtulík, striedali: Kubolek, Graňák
Zostava hostí: Pjentek, Holub, Hrkeľ, Brčák, Doroš, Verníček, Seč, Srnčík, Hoľma, Stolarík, Šalata
Úvod sa lepšie podaril hosťom, ktorí hneď po rozohraní pohrozili Lokci dvoma peknými akciami. Po nich nasledovala ďalšia, z ktorej v 4. min padol gól. Ten Lokcu zaskočil, a do 15. min, v ktorej vyrovnali, nedokázali dostať hru pod kontrolu. Po 15. min si ale vytvorili územnú prevahu, boli lepší, aj keď dostali v 29. min po štandardnej situácii gól. Po tomto góle sa hralo medzi šestnástkami. Lokci sa podarilo vyrovnať v 44. min, keď Oščadnický usmernil center pod brvno. V druhom polčase mali prevahu domáci, aj keď im hostia hrozili z protiútokov. V 56. min došlo pri rozohrávaní priameho kopu k potýčke medzi Koňuchom a Hoľmom. Hoľma bol vylúčený a potom z nepochopiteľných dôvodov pribehol z vlastnej šestnástky Brčák a napadol Koňucha. Po tomto momente boli obaja vylúčení. V 78. min Lokca strelila vedúci gól, keď Trnkov center poslal do brány Kadavý. V nervóznom zápase vyhrali domáci zaslúžene. Dušan Vajdiar

Veličná – Podbiel 7:0 (5:0) nedohraté
Góly: Pavol Sučák 5, Jaro Bicáň, Kosmel
ŽK: Marek Zvara – Jakub Kanderka, Adamec
Zostava domácich: Šípka, Dušan Zvara, Serdel, Lábik, Sučák, Greguška, Vicáň, Kosmel, Janík, Marek Zvara, Lacko, striedal: Šuth
Zostava hostí: Dvorský, Ľubo Kanderka, Betuštiak, Michalic, Mintál, Jakub Kanderka, Adamec, Dárius Kanderka
Divákov: 50
Na kvalitnom trávniku sa mužstvá zo začiatku len oťukávali. Domáci však začali od 10. min hrať svoju hru. Prečíslovali hostí a prvá šanca prišla už v 11. min, kedy Sučák trafil žrď hosťujúcej brány. Gól na seba nenechal dlho čakať – v 14. min padá prvý Sučákov gól. O tri minúty je Lacko faulovaný a Kosmel z pokutového kopu zvyšuje na 2:0. Najkrajšia akcia prišla v 30. min, keď po vyšachovaní obrany hostí zvyšuje Sučák na 3:0. Domáci v týchto chvíľach predviedli exhibíciu. V 35. min strieľa Sučák svoj tretí gól a zvyšuje na 4:0. Hostia hneď po rozohratí ohrozili domáceho brankára, ale gólman domácich Šípka zasiahol. Polčasové skóre 5:0 uzatvára Vicáň. V 2. polčase domáci pokračovali vo svojej technickej hre a Sučák zvyšuje na 6:0. Hneď nato po krásnej prihrávke Vicáňa mení Sučák skóre na 7:0. V 68. min hostia vo svojej 16-tke faulovali Lacka. Rozhodca odpískal pokutový kop a po tomto verdikte na pokyn trénera hostí mužstvo opustilo hraciu plochu. Zápas sa nedohral. Rastislav Bajdich

Novoť – Zubrohlava 0:0
ŽK: J. Jašica – Václav, Lešnovský
Zostava domácich: Bolek – Zavodančík, Prokop, J. Jašica, Buľák, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Ľ. Mikolajčík, M. Mikolajčík, Snovák, striedali: Šustek, Kocúr, Kormaňák
Zostava hostí: Helebrant – Miškovič, Jendroľ, Mokošák, Graňák, Rentka, Palider, Václav, Lešňovský, Banas, Mordel, striedal: Hradský
Úvodné minúty patrili domácim futbalistom, ktorí hostí zatlačili na ich polovicu, no svoju prevahu nedokázali gólovo zúročiť. Od 20. min prebrala iniciatívu na svoje kopačky Zubrohlava a šance Mokošáka a Mordela si pýtali gólový zásah. Nestalo sa tak a preto sa do šatní odchádzalo za bezgólového stavu. Druhý polčas sa začal tak, ako sa skončilo prvé dejstvo – hostia tlačili, no gól nie a nie dať. Strhnúť víťazstvo na hosťujúcu stranu mohol v závere Mordel, no sám zoči-voči brankárovi nadal, a tak sa súperi rozišli zmierlivo po bode. Jozef Lešnovský

Rabča – Or. Podzámok 1:2 (1:0)
Góly: Martin Kozák – Michal Chromek, Ján Kováč
ŽK: Harbut – Anton Červeň, Michal Chromek, Ján Kováč, Jakub Feranc
Zostava domácich: Michal Adamčík, Porvich, Zboňák, Peter Adamčík, Kutlák, Slovík, Harbut, Herud, Kvasňák, Gužík, Kozák, striedali: Revaj, Jagnešák
Zostava hostí: Kubinda, Horňák, Holubčík, Marcinek, Červeň, Chromek, Brienik, Kriváň, Kováč, Feranc, striedali: Maslo, Medvecký
Domáci úplne premrhali 1. polčas, v ktorom na šance viedli 8:1, no napriek tomu z nich vyťažili len jediný gól. Ten strelil v 31. min Martin Kozák, ktorý mal podobných šancí viac, no ostatné spálil. Druhý polčas sa začal vyrovnane, no ukázalo sa, že z neho viac dokážu získať Podzámčania. V 61. min presne triafa Michal Chromek a v 80. min sa z rohového kopu nemýli Kováč. Fanúšikovia Rabče, ktorí čakali, že ich chlapci v prvom zápase súťažného ročníka doma nesklamú, odchádzali z ihriska sklamaní. Jozef Havlíček

Párnica – Krivá (3:1) (3:0)
Góly: Slosarčík 2, Otruba - Baláž
Zostava domácich: Smoleň, Lopeň, Had, Otruba, Drengubjak, Vanko, Katrenčík, Lach, Gacko, Slosarčík, Kalina, Otruba, striedali: Kubačka, Pazdera, Trnavský
Zostava hostí: Zeman, Kravský, Džubek, Baranček, Holub, Kubala, Sakmár, Zaťko, Maruniak, Kubala, Baláž. striedal: Chmelár
Domáci v súboji s nováčikom súťaže nenechali nič na náhodu a už v úvode zápasu mali 100-tné gólové príležitosti, ktoré nepremenili Kalina a Slosarčík. V dalšom priebehu pokračoval tlak domáceho mužstva a hostia len s námahou odvracali lavínovité útoky domácich. V polovici 1. polčasu hostia sčasti vyrovnali hru a zdalo sa, že poločas nebude mať ovocie v podobe gólov. V priebehu dvoch minút – od 22. do 24. min však domáci po dvoch individuálnych akciách Slosarčíka vsietili dva góly. Domáci sa ujali vedenia. Keď sa už zdalo, že výsledok sa do odchodu do kabín nebude meniť, v 40. min obrana hostí faulovala vo svojom pokutovom území a z pokutového kopu Otruba upravuje na 3:0. Po nástupe do 2. polčasu domáci poľavili v koncentrácii a hostia postupne prevzali iniciatívu na svoje kopačky. Vytvorili si niekoľko sľubných gólových príležitostí, ktoré však zneškodnil výborne chytajúci brankár Smoleň. Snaha hostí bola korunovaná v 72. min, keď Baláž znížil na 3:1. Domáci ani po prestriedaní nedokázali zachytiť rytmus z 1. polčasu a hostia boli do konca lepším mužstvom. Milan Hančiak

1. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!