Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, St 7. - 8. augusta o 18.30 h
Alpha dog - Johnny má okolo dvadsať rokov a celkom úspešne sa so svojimi kumpánmi živí predajom drog. Stal sa najmladším dílerom drog na zozname FBI. Ich život plynie v rytme divokých večierkov, konzumácie drog a zdanlivo pohodlných a bezproblémových dní pri hracích konzolách či bazénoch na dvoroch luxusných domov. Jeden z Johnnyho zákazníkov, Jake mu však dlhuje peniaze a nie je schopný zaplatiť. Johnny na oplátku (viac-menej „náhodne“) unesie jeho mladšieho brata Zacka. Zverí ho do svojskej opatery kamarátovi Frankiemu (Justin Timberlake), aspoň do momentu, kým vymyslí, čo ďalej...MP od 15 rokov
Pia, So, Ne 10. - 12. augusta
o 18.30 h
Dannyho trinástka - Je len jediný dôvod, kvôli ktorému by Danny a jeho partia odstúpili od najambicióznejšej a najriskantnejšej šance vykradnúť kasíno - aby chránili jedného z nich. No budú potrebovať viac, než len šťastie, aby rozbili Bank. Bezohľadnému majiteľovi kasína Willymu ani len nenapadne, že keď zradí Dannyho priateľa Reubena, všetky šance sa obrátia proti nemu. Ale Willy sa prerátal. Možno sa mu podarilo odstrániť jedného z Dannyho jedenástky, ale ostatných nechal stáť. A čo je pre neho ešte horšie, dal im spoločný cieľ: položiť Willyho na kolená vo chvíli, ktorá mala byť jeho životným triumfom - počas otvorenia jeho nového kasína. MP od 12 rokov.
VÝSTAVY - ORAVSKÁ GALÉRIA
Paralely - Výstava diel Igora Bencu a Karola Felixa. Vystavené budú maľby, grafiky a monotypie - v rôznych výtvarných polohách, názoroch, či tematických okruhoch. Výstava je sprístupnená do 2. septembra vo Veľkej výstavnej sieni OG.
Kerakoram - Výstava keramickej tvorby košickej výtvarníčky Andrey Čepiššákovej. Výstava je sprístupnená do 2. septembra v Malej výstavnej sieni OG.
Kde vychádza slnko - Autorská výstava fotografií z Japonska J. Husárik. Výstava je sprístupnená počas celého augusta v prízemí fotogalérie
KONCERTY
„Nedeľné koncerty“ - Každú nedeľu do konca augusta, vždy o 17.00 h, altánok pri Malom parku.
Nedeľa 12. augusta
Idea - Hudobná skupina
Nedeľa 19. augusta
Repete spod hradu - hudobný program
Nedeľa 26. augusta
DK Bras Band - Hudobná skupina
PODUJATIA
Sobota 11. augusta od 8.00 h
Kubínske plážové leto - Turnaj v plážovom volejbale, futbalový turnaj, petange, mega pieskovisko, hry pre deti atď. Miesto: za zimným štadiónom.
Prázdninová diskotéka - Každý piatok a sobotu do 31. augusta v Iluzia klube v Dolnom Kubíne sa koná prázdninová diskotéka s umelým snehom a svietiacimi mydlovými bublinkami. Hrá DJ NANY a PACO
Streda, štvrtok 15. - 16. augusta, priestory MsKS
Workshop - Drôtovanie - Pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť vytvárať zaujímavé maličkosti drôtovaním.
Štvrtok 16. augusta od 9.00 h do 18.00 h, Námestie pred MsKS Kubínske trhy 2007
VÝSTAVY
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne - Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie na prelome 19. a 20. storočia - básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je v ut - so od 8.00 do 16.00 h, v nedeľu od 10.00 do 17.00 h.
Florinov dom - V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spoluorganizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené je po - pi od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.
Rozprávkové leto s Píšťalkou - Rozprávkové predstavenia pre všetkých budú v nedeľu 12. augusta, 19. augusta a 26. augusta vždy o 15.00 h v altánku v Malom parku (v prípade zlého počasia v kine Choč).

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 12. augusta o 19.00 h
Grandhotel - Hrdinom príbehu je uzavretý flegmatik Fleischman, ktorý pracuje v libereckom hoteli Ještěd ako údržbár. Má okolo tridsiatky, nikdy neopustil brány rodného mesta a všetok voľný čas venuje svojej najväčšej záľube - meteorológii. Obklopený skupinou ľudí, odlišných pováh - od bývalého pilota stíhačiek vo vojne, cez recepčného obťažujúceho ženskú časť personálu, až po atraktívnu hlásateľku počasia. Dostáva sa do rozporu s akýmsi autizmom vlastnej osobnosti, takpovediac náhodne dôležitou súčasťou ich životov. Je zaľúbený do servírky Ilje, tá však prežíva nenaplnenú lásku s čašníkom Patkou a aby toho nebolo dosť, sám čelí nešikovnému flirtovaniu zo strany kolegyne Zuzany. Túžba splniť si detský sen o lete balónom do miest, kde nikdy nebol, zrazu dostáva úplne nový rozmer. MP od 12 rokov
KONCERTY
Trstenské kultúrne leto 2007 - Vystúpenia hudobných skupín budú každú nedeľu o 19.15 h počas celého augusta na Námestí M. R. Štefánika. Nedeľa 12. augusta Milan Hrčka so skupinou - pesničky z Repete, 19. augusta Skorušina - ľudová hudba, 26. augusta Kredenc - country skupina.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
So, Ne 12. augusta o 18.00 h
Hostel 2 - Tri mladé Američanky sa pod vedením svojej známej, exotickej Európanky, vydávajú na spoločný víkend do kúpeľov s vyhliadkou na odpočinok, zotavenie a posilnenie svojich priateľských pút. Avšak stanú sa obeťami klamu, následkom ktorého sa z nich stanú iba bábky v rukách úchylných a privilegovaných ľudí z celého sveta, ktorí na toto miesto cestujú za účelom uspokojenia svojich príšerných potrieb. Horor. MN
PODUJATIA
Nedeľa 12. augusta o 11.00 h
Deň svätého Huberta - Svätohubertská omša, ukážky: poľovníckych signálov, práce sokoliarov, plemien poľovníckych psov, lukostreľby, súťaže: o najlepší poľ. guláš, vo vábení jeleňov, v hádzaní flinty do žita, pre deti v určovaní zveri, výstavy: trofejí, poľ. zariadení, výrobkov z parožia a dreva, tombola a mnohé iné sprievodné podujatia. Miesto: Nábrežie Oravskej priehrady
KONCERTY
Nedeľa 19. augusta, Amfiteáter
Dychfest - Festival dychových hudieb s medzinárodnou účasťou.
VÝSTAVY
Slanický ostrov
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia. Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova, uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Slanica z prístavu Slanická Osada. Sezóna potrvá do 15. septembra.
SÚŤAŽE
Št, pia, so 9. - 11. júla
Drevorubač 2007 - Súťaž Oravský pohár a XVII. majstrovstvá SR v práci s motorovou pílou. Okrem zhliadnutia zručností majstrov v hlavných disciplínách sa môžu návštevníci zapojiť do pripravovaných sprievodných súťaží a akcií v atraktívnom prostredí. Miesto: Amfiteáter na brehu Oravskej priehrady.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 12. augusta o 18.00 h
Pasca na žraloka - Hrdinom je malá rybka Panki, ktorá žije so svojimi rodičmi v nie veľmi pohostinnom prostredí bostonských vôd, a preto sa rozhodnú presťahovať na nový korálový útes za svojou tetou. Lenže idylka sa mení, keď sa mamka a tatko ocitnú v rybárskej sieti a Panki sa musí starať o seba sám. A tak sa ocitol síce pri útese, ale sám. Spozná veľa nových priateľov, medzi inými aj svojho bratranca Dylana. Ale predovšetkým sa tu Panki zaľúbi do rybky menom Cordelia, najkrajšej slečny v týchto vodách, do ktorej sa nemôže nezamilovať. Problémom je žralok Troy, ktorý má o Cordeliu tiež nesmierny záujem. Cieľ je jasný - pretože Troy terorizuje so svojimi kamošmi celý útes, treba sa mu postaviť a statočný Panki si myslí, že na to má. Popritom mu pomôžu aj jeho kamaráti a možno získa vytúženú lásku. MP
PODUJATIA
12. augusta o 17 .00 h
Z domácej kuchyne - Vystúpenie umelcov z Tvrdošína. Miesto: Michalské námestie
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. - 19. storočí - Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Art Galéria Schürger - 86. výstava s názvom „Slovenská moderna“.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti celoročne - denne od 10.00 - 16.00 h, okrem pondelka.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Sobota 18. augusta
18.00 h - 20.00 h
Tajomný hrad - Nočná prehliadka hradu pre deti . Uvidíte množstvo strašidiel, duchov, rytierov a postáv z minulých storočí. Sú pripravené zaujímavé súťaže, hudba, spev a tanec.
Sobota 25. augusta,
Športový areál
Oravsko nás spojilo - Kultúrno - športové podujatia venované hendikepovaným občanom Oravy. Okrem športových hier vás poteší aj vystúpenie Roba Miklu a Milana Hrčku. Pre deti sú pripravené jazdy na koni a ukážky výcviku psov.

ZUBEREC
Skanzen: XVI. ORAVSKÝ TRADIČNÝ JARMOK
OŽIVENÝCH REMESIEL
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej, postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý deň od 8.00 do 18.00 h.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne - Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po - pia od 7.00 do 15.00 h.

HABOVKA
Sobota, nedeľa 11. - 12. augusta
Stará cesta - Festival folklórnej a country hudby. Program v sobotu je od 16.00 h do 21.00 h a v nedeľu od 13.00 h do 19.30 h. Vystúpi mnoho spevákov, speváčiek a skupín. Napr. P. Medvecký, Danka Števánková, LEKRA, Robo Hulej, Wabi Daněk a Miloš Dvořaček, VEGET, HOLÁTKA, tanečné skupiny SUN a IZABELA a iní.

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej - Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené utorok až sobota od 9.00 do 16.30 a v nedeľu 10.30 - 18.00 h, pondelok je voľný.

ORAVSKÁ LESNÁ - TANEČNÍK
Oravsko-kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra v pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón); sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v ňom bude minimálne 10 cestujúcich.

DLHÁ nad ORAVOU
Nedeľa 12. augusta
Folklórne slávnosti - Folklórne a športové podujatie.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
 2. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 4. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
 5. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
 6. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
 7. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
 8. Aká je pravda o francúzskych autách?
 9. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 10. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
 1. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
 2. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
 3. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
 4. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
 5. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
 6. Aká je pravda o francúzskych autách?
 7. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
 8. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
 9. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
 10. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
 1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 17 082
 2. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 13 384
 3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 11 496
 4. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 8 902
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 286
 6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel 7 889
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 7 437
 8. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 6 658
 9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 270
 10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 424
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ilustračné foto

V pondelok 17. mája nadobudne účinnosť vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

8 h
Hráči sa znovu vrátia na trávniky.

Názory oravských zástupcov sa na dohranie sezóny líšia.

16 h
Rodinoviny vymysleli pre babku.

Slovensko-francúzsky pár vymyslel projekt, ktorým chce spojiť generácie.

21 h
Opravená cesta v Oravskej Porube.

V pláne majú aj jej komplexnú rekonštrukciu.

15. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Stokilovú šelmu zazrela aj lesníkova manželka. Bola len dvesto metrov od okraja dediny.

15 h

Takéto fungovanie má iba jeden smer, hovorí po vypadnutí do druhej ligy kapitán FC.

15. máj

Plamene zachvátili drevenicu s prístavbou.

20 h

Záchranárov na miesto nešťastia spustil vrtuľník lanovou technikou.

15. máj

Už ste čítali?