, kde súťažilo spolu 19 tímov, postúpil trstenský tím Swan Lake (Labutie jazero) v zložení Rafael Gajanec a Miloš Pallo po prvých dvoch kolách do finále medzi 8 najlepších na svete. K tomuto úspechu im pomohlo prepracované tanečné vystúpenie robotov, náročné ústne obhajoby a prezentácia. Všetci súťažiaci mali s robotmi náročnú kompozíciu, choreografiu, kulisy, kostýmy. Po vystúpeniach vo finále, ktoré malo veľmi dobrú úroveň, získal tím zo Slovenska Special Award (špeciálne ocenenie) za použitie senzorov. V súťaži vytvorených supertímov, v ktorých bolo potrebné zosúladiť sa s ďalšími dvoma tímami, dokázali Trstenčania vybojovať Special Award za pobavenie. Supertím AAA bol zložený z Heat Robot Team z Číny, Maestro Nagano z Kanady a trstenského Swan Lake. Pri vzájomnej spolupráci s tímami z Číny a Kanady žiaci zažili veľa zábavy a naučili sa mnoho nových vecí. Oravčania si osvojili aj základy bojového umenia.
Keďže chlapci museli na sebe pred súťažou poriadne zapracovať, prázdniny si začali užívať až po návrate z Atlanty. Aj napriek pobytu mimo domova sa nám však podarilo skontaktovať s jedným z držiteľov dvoch špeciálnych ocenení, s Milošom Pallom. „V Atlante bolo veľmi pekne a užili sme si tam veľa zábavy. Naši súperi mali zaujímavé a naozaj výborné roboty. S ostatnými sme vychádzali veľmi dobre, aj keď často robila v našej komunikácii problémy jazyková bariéra,” povedal nám Miloš, pričom spomína, že najlepší zážitok má určite z letu lietadlom. Teraz si chlapci potrebujú oddýchnuť, takže ich v najbližšom období nečaká žiadna súťaž. Najbližšia bude možno až budúcoročný RoboCup 2008.
Druhý súťažný tím DILONG - Andrej Lenčucha, Lukáš Benický - reprezentovali školu a Slovensko na majstrovstvách sveta v kategórii secondary (starší žiaci) rescue (záchranár), kde súťažilo 32 tímov. Roboti záchranári prechádzali cez miestnosti modelu budovy, pričom sledovali čiernu čiaru, ktorá určovala cestu, na niektorých miestach však bola prerušená alebo zahataná prekážkou. Na ceste sa nachádzali aj zelené a strieborné obete. Úlohou robota bolo obete nájsť a označiť - zastavením, zvukovým a svetelným signálom. Aj napriek nevhodným svetelným podmienkam sa im podarilo vybojovať 23. miesto.
S umiestnením na majstrovstvách sveta a získanými oceneniami sú veľmi spokojní. Mohli sa ich však zúčastniť len vďaka sponzorom, ktorí dodržali svoje slovo a podporili ich účasť na RoboCup 2007 v Atlante. Všetkým sa chcú veľmi pekne poďakovať za možnosť ukázať svetu, že aj slovenskí žiaci a učitelia dokážu smelo konkurovať vyspelým krajinám.
Tento rok sa zúčastnilo majstrovstiev 197 seniorských tímov z 26 krajín a 154 juniorských tímov z 23 krajín. Budúcoročné majstrovstvá sveta sa konajú v Číne.
Poďakovanie patrí aj rodine Štefana Benčíka, majiteľa výbornej reštaurácie v Atlante, ktorá im pomohla pred cestou aj počas pobytu so zabezpečením ubytovania, dopravy, programu pred, aj po súťaži.