Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 17. - 18. júla o 18.30 h
Číslo 23 - Walter Sparrow (Jim Carrey) má na prvý pohľad všetko - stabilnú prácu, peknú manželku (Virginia Madsen) a zdravého syna. Nebyť jedného osudného oneskorenia sa pri ceste domov z práce, by tak všetko aj ostalo. Vďaka zákazke v poslednej minúte, našla jeho žena v antikvariáte knihu „Číslo 23“. Walter potom, ako ju začne čítať, s hrôzou zisťuje, že až nápadne kopíruje jeho vlastný život... MP od 15 rokov.
Pi, so, ne 20. - 22. júla o 18.30 h
Shrek tretí - Za normálnych okolností by krásni, mladí a zelení manželia Shrekovci, po odstránení zákernej Víly Kmotričky a jej nemožného syna Krasoňa v druhom pokračovaní animovanej komédie Shrek žili nerušene a hlavne šťastne až do smrti. Vzhľadom na to, že sa stali protagonistami najúspešnejšieho animovaného filmu všetkých čias, nemajú na pohodu nárok. MP
MsKS
Sobota 21. júla o 15.00 h
Kubínsky korčuliar - Súťaž pre všetkých, ktorí majú kolieskové korčule a chcú si zmerať svoje schopnosti a sily. Miesto: námestie pred MsKS
Nedeľa 22. júla o 17.00 h
Rockový koncert - koncert rockovej skupiny DeeL. Miesto: altánok pri malom parku.
Nedeľa 29. júla o 17.00 h
Coutry koncert - koncert coutry skupiny Kamienok z Hladovky. Miesto: altánok pri malom parku.
Oravské osvetové
stredisko
Ut 17. júla o 15.00 h
Klub výšivky a ručných prác. Miesto: OOS v Dolnom Kubíne.
VÝSTAVY - Oravská
galéria
PARALELY - Igor Benca, Karol Felix - Výstava oboch výtvarníkov potrvá do 2. septembra. Otvorené je v ut - ne od 10.00 do 17.00 h.
KERAKORAM - Andrea Čepiššáková - Výstava keramiky potrvá do 2. septembra. Otvorené je v ut - ne od 10.00 do 17.00 h.
VÝSTAVY
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie prelomu 19. a 20. storočia - básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je v ut - so od 8.00 do 16.00 h, v nedeľu od 10.00 do 17.00 h.
Florinov dom - V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spoluorganizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené je po - pi od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
Ne 22. júla - nepremieta
Ne 29. júla o 18.00 h
Smrtonosná pasca 4 - Amerika je pri oslavách Dňa nezávislosti napadnutá veľmi rafinovaným útočníkom. Ten využíva najmodernejšie technológie, aby napáchal čo najväčšie škody na americkej infraštruktúre a uvrhol krajinu do chaosu. Jeho dobre premyslený plán však má jednu trhlinu. Nepočíta s tým, že existuje John McClane (Bruce Willis), ktorý je vo veľmi dobrej forme... MP od 15 rokov
VÝSTAVY
Slanický ostrov umenia
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Slanica z prístavu Slanická Osada. Sezóna potrvá do 15. septembra.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Sobota 4. augusta
Koncert Peťa Bažíka a Katky Koščovej - Veľká sobotná akcia spojená so súťažami pre deti, ale aj celé rodiny, rôzne atrakcie, nafukovačky, kolotoče, volejbal a množstvo iných zaujímavostí. Miesto: Oravská priehrada - Prístav. Vstup zdarma.
Kino Mier Trstená
Ne 22. júla o 19.00 h
Hannibal: Zrodenie zla - Hannibal Lecter sa na filmovom plátne prvý raz objavil v trileri Michaela Manna, nazvanom Lovec ľudí. Film sa stal kultom, ale bolo to až Mlčanie jahniat, ktoré v roku 1991 vynieslo Hannibala na vrchol - získal päť Oscarov, vrátane kategórií najlepší film, najlepší herec (Anthony Hopkins) a najlepšia herečka (Jodie Fosterová). Po Mlčaní jahniat sa producenti vrátili k právam na Hannibala, keď produkovali kinohity Hannibal (2001) a remake Červený drak (2002) s Anthonym Hopkinsom v oboch filmoch. Bolo teda nad slnko jasnejšie, že oni budú stáť aj v pozadí nového príbehu. „Nechali sme sa inšpirovať jednou pasážou z knihy Hannibal,“ vysvetľuje producentka. „Našli sme dve stránky o Mischi, Hannibalovej mladšej sestre, ktoré naznačovali Hannibalovu cestu k násiliu a otvorenie nového príbehu...“ MN
Ne 29. júla o 19.00 h
Spider-man 3 - Nuž, Peter a Mary Jane si po dlhom odriekaní užívajú jeden druhého. Milá červenovláska si pomaly zvyká na fakt, že jej milý je superhrdina a ona bude navždy konfrontovaná so situáciami prekračujúcimi kontúry bežného vzťahu. Nesmelý Peter naopak plánuje jeden veľmi klasický ťah, súvisiaci s pokľaknutím a nastoknutím krúžku s bielym očkom na nežný prstík svojej lásky. Všetko ide ako má, až kým sa na scéne neobjaví Harry Osborn, ktorý už pozná pravú identitu muža, zodpovedného za smrť jeho otca. Vyzbrojený hračkami po Zelenom Goblinovi a nenávisťou zaútočí. Harry je len začiatok a skutočné problémy nastanú, keď Peter, hnaný túžbou pomstiť sa vrahovi svojho strýka, nájde vo väzenskom zbehovi silného protivníka - Sandmana. MP od 15 rokov.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 22. júla - nepremieta
Piatok 27. júla o 18.00 h
Divé svine - Partia štyroch usadených pánov v rokoch, členov nedeľného motorkárskeho klubu Divé svine, sa jedného dňa rozhodne radikálne zmeniť svoj nudný život a ešte si poriadne užiť. Obliecť sa do čiernej kože, roztúrovať ťažké stroje a ako správni tvrdí chlapi vydať sa na motorkách naprieč Amerikou. Born to be wild! Silné reči a chlapské gestá však tatkom vydržia len do okamihu, keď na cestách narazia na skutočný motorkársky gang Del Fuegos... MP od 12 rokov
KONCERTY
So, ne 21. a 22. júla
XVII. Folklórne Oravice - XVII. ročník folklórnych slávností v Oraviciach poriadaných mestom Tvrdošín. O zábavu sa postarajú rôzne folklórne a country skupiny z viacerých kútov Európy aj Slovenska. V sobotu začne folklórny program o 13.00 h. Po ňom o 15.00 h príde na rad folk. Nedeľa začne slávnostnou sv. omšou v kostolíku sv. Anny, do ktorého veriacich uvedie Goralská muzika z Liesku. Hlavný program slávností začne v amfiteátri v Oraviciach o 13.00 h.
Nedeľa 29. júla o 13.00 h
ForDYCH Tvrdošín - Krajský festival malých dychových orchestrov. Podujatie nadväzuje na dlhoročnú tradíciu existencie dychových orchestrov na Orave. Cieľom festivalu je priblížiť dychovú hudbu širokej verejnosti nielen v jej klasickej podobe, ale aj v novom ponímaní. Podujatie sa uskutoční na Michalskom námestí na sídlisku Medvedzie v Tvrdošíne.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. - 19. storočí - Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Art Galéria Schürger - 86. výstava s názvom „Slovenská moderna“.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti celoročne denne od 10.00 - 16.00 h, okrem pondelka.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad - Hrad je sprístupnený počas celého júla od 8.30 do 17.30 h.
Piatok 27. júla
Nočná prehliadka Oravského hradu - Netradičná prehliadka pri nočnom osvetlení oživená o rôzne atrakcie.

ZUBEREC
Pi - ne 3. - 5. augusta
XXXII. Podroháčske folklórne slávnosti - Piatok 3. augusta: o 19.00 h v Oravskom Bielom Potoku - výstava Kamenárskeho plenéru, Privítanka + program, o 22. h zábava. KD Zuberec: o 20. h Tanečná škola (FS Oravan, Skorušina, Stavbár), 23. h - ľudová veselica.
So 4. augusta: program začína o 13.30 v skanzene a pokračuje do neskorého večera v amfiteátri na Brestovej.
Ne 5. augusta: o 8.30 h - Studenou dolinou furmani idú - Sviatočná furmanka spod Klimkovho vŕšku do Zuberca a Múzea oravskej dediny v Brestovej. Skanzen o 9. h sláv. sv. omša, po nej v amfiteátri bohatý program.
Skanzen: XVI. ORAVSKÝ TRADIČNÝ JARMOK OŽIVENÝCH REMESIEL
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav, a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý deň od 8.00 do 18.00 h.

HABOVKA
So, ne 28. - 29.
O Habovský kardan 2007 - Preteky a exhibícia podomácky vyrobených malotraktorov.
Program So:14.00 - otvorenie, prvý narazený sud zdarma, exhibícia Klubu trialistov z Púchova, jazdy terénnych áut, jazdy na štvorkolkách.
Ne: 8. h - prezentácia malotraktorov, 11. h - parádna jazda traktorov cez obec, 12. h - ŠTART pretekov, exhibícia trialistov, zábava s kapelou Golf, možnosť vyskúšať si jazdu na štvorkolkách, akrobatické kúsky lietadiel, 17. h - Vyhlásenie výsledkov, vystúpenie PEŤA BAŽÍKA, losovanie tomboly, diskotéka.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

ORAVSKÁ LESNÁ
Sobota 21. júla o 14.00 h
Rodáci rodákom - Podujatie zorganizované pri príležitosti 25. výročia DFS Magurka. V programe vystúpi sedem DFS z celej Oravy a z Terchovej. Miesto: areál ZŠ v Oravskej Lesnej.

ORAVSKÁ LESNÁ
- TANEČNÍK
Oravsko-kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra v pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón); sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v ňom bude minimálne 10 cestujúcich.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne - Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po - pia od 7.00 do 15.00 h.

JASENOVÁ
Pamätný dom Martina Kukučína - Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Otvorené denne.

SIHELNÉ
XV. Folklórne slávnosti pod Babou horou - Folklórny festival s medzinárodnou účasťou.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Pomáhajte čítaním
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 1. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 2. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 3. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 6. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 31 633
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 23 118
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 17 439
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 944
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 562
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 764
 7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 042
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 872
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 727
 10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 055
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Župné nemocnice v Žilinskom kraji už majú covidové oddelenia plné

Jedna vec je vyčleniť lôžka a techniku, druhá zohnať k nim odborný personál.

Hornooravská nemocnica v

Všetky kontaktné pracoviská polície sú od dnes zatvorené

Od zajtra, 28. októbra, sú na celom Slovensku zatvorené aj klientské centrá a Katastrálne odbory Okresných úradov vrátane podateľní.

Všetky kontaktné pracoviská polície určené pre verejnosť sú zatvorené do odvolania.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Tanečník Kristián: Spočiatku sa ma pýtali, prečo nehrám futbal

Kristián Šimko z Klina má 12 rokov, chce dobyť tanečný parket.

Kristián na festivale Tanečno.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Už ste čítali?