Sobota, 28. január, 2023 | Meniny má Alfonz

Nešťastné jedenástkové rozstrely Oravcov pred bránami finále na Fragarii Cup

Jeden z najvýznamnejších medzinárodných futbalových turnajov mládeže Slovenska – Fragaria Cup v Prešove dopísal minulý týždeň ďalšiu kapitolu. Organizátori zaznamenali opäť rekordný počet účastníkov. Takmer 6000 hráčov, funkcionárov a organizátorov bolo s


účasťou podujatia, ktoré malo byť zblížením zúčastnených krajín a družstiev. Nie vždy sa to darilo. Emócie, ba až premotivovanie neboli pekným obrazom tohto nádherného podujatia. Na rozdiel od niektorých iných družstiev pôsobili oravské celky kultivovaným dojmom mužstva, ktoré sa nepotrebuje uchyľovať k zákernostiam. Najväčšie nádeje vkladali Oravci do výberu Pavla Baču. Minuloročná strieborná priečka bola senzačným úspechom. Malo sa na čo nadväzovať. Práve v súvislosti s týmto oravským družstvom vyšli na povrch morálne vlastnosti súperov, ktorí na futbalovo disponovanejších Oravcov nemali. Za zmienku stojí osemfinálový zápas proti Arzenálu Kyjev. Vyrovnaný duel sa už v ôsmej minúte zmenil na frašku zo strany Ukrajincov. Je smutné, ak príkladom športového správania nie je samotný tréner, ktorý skôr provokuje k agresivite. Nielen fanúšikov, ale predovšetkým mladých zverencov.Mladí oravskí futbalisti nedali Ukrajincom len lekciu z futbalu, ale aj so športového správania. Zápas sa skončil kontumáciou v prospech výberu Oravy. Nečudo, kto by na Slovensku znášal inzultáciu rozhodcu? Štvrťfinále proti chorvátskemu NF Vinkovci malo podobný priebeh. Oravci opäť zvíťazili, ale balkánsky temperament a snaha víťaziť aj „cez mŕtvoly“ boli zrejmé. Hráči chorvátskeho celku boli natoľko drzí, že hádzali blato po hlavnom rozhodcovi. A to sa dialo v kategórii desaťročných! Kam bude takto smerovať futbal v týchto krajinách? Na medzinárodnom poli takéto incidenty predsa miesto nemajú. Nepekným „zvykom“ je to snáď len v Južnej Amerike. Tam však futbal už ani nie je športom, ale priemyselným odvetvím... Okrem spomínaných tienistých stránok Fragarie Cup získali oravské futbalové nádeje aj omnoho krajšie zážitky. Na turnaji sa im po prvýkrát otvoril futbalový svet, v ktorom sa rozhodne nestratili.
Oravský futbalový zväz odchádzal do Prešova s nemalými ambíciami. Už niekoľko rokov môžu futbaloví priaznivci cítiť, že na Orave sa s mládežou pracuje výborne. Oravské celky ani tento rok neboli zložené len z hráčov metropol. Tréneri vyberali hráčov na základe najlepšieho vedomia a svedomia. O ich skúsenostiach svedčia dosiahnuté výsledky. Hráči nereprezentovali len Oravu, ale aj svojich rodičov, ktorí ich prišli do Prešova povzbudiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

ŠŤASTNEJŠIA BOLA METROPOLA Z VÝCHODU
Tréner Výberu Oravy v kategórii jedenásťročných (U 11) Ján Otruba nechcel pred turnajom hovoriť o konkrétnych cieľoch. Zdalo sa mu, že v príprave nejde všetko tak, ako má. Chýbal mu klasický zakončovateľ. Koncepciu preto postavil na výbornej obrane a nesmierne pohyblivom záložnom rade. Vyplatilo sa. Nakoniec patril Výber Oravy vo svojej kategórii k najpozoruhodnejším „úkazom“ turnaja.
Výber OFZ (U 11) – MDK Macius Klub Plock (Pol) 4:1
Góly: Buckulčík 2, Pavelek, Kišš
„Otrubovci“ nastúpili do úvodného zápasu s veľkou zodpovednosťou a s maximálnou snahou získať čo najlepší výsledok. Postupne zo seba striasli nervozitu a produkovali oku lahodiaci futbal. V zálohe o svojich kvalitách presviedčal ťahúň družstva Peter Rypák. Strelecký double zaznamenal Martin Buckulčík, podporený presnými zásahmi Paveleka a Kiša. Hráči podali kolektívny výkon a výhra bola naozaj zaslúžená
Výber OFZ (U 11) – Dream Team Srbac (BIH) 4:0
Góly: Latka, Pavelek, Kubica, Hvolka
Nabudení Oravci svojho súpera deklasovali už v úvodných minútach. Boli povzbudení z úvodného zápasu a nebolo pochýb, kto bol na ihrisku Dream Teamom. Trénerovi J. Otrubovi opäť zahrala výborne záloha. Duo Rypák – Pavelek skvele podporovalo nielen tvorivú činnosť kolektívu, ale zapájalo sa aj do obrany a útoku.
Výber OFZ (U 11) – FC Avantgard Kursk (Rus) 1:0
Gól: Rypák
Nadišiel čas, kedy musel oravský celok odohrať aj ťažšie stretnutie. Proti silne disponovanému súperovi z Ruska bol zápas do poslednej chvíle vyrovnaný. Drahokam v zálohe Oravy Peter Rypák však chytil opraty zápasu do vlastných rúk, alebo skôr nôh, a tesne pred koncom rozhodol. Na jeho projektil pod brvno nemal ruský brankár nárok.
Výber OFZ (U 11) – Djush Kyjev (Ukr) 4:1
Góly: Rypák, Kubica, Buckulčík 2
V skupine sa stretli doposiaľ neporazené tímy. Lepšie začali Ukrajinci, keď sa ujali vedenia po chybe brankára. K vyrovnaniu prispela strela M. Buckulčíka. Po zahraní priameho kopu P. Rypáka už Oravčania viedli. Od toho momentu už bolo na ihrisku len jedno družstvo. Oravci si počas ďalších minút pripisovali bodíky na stranu pozitívneho skóre. Sebavedomie najstaršieho oravského výberu dostalo po tomto zápase zelenú.
Výber OFZ (U 11) – HNK Vinkovici (Chor) 2:1
Góly: Rypák, Latka
Oravci už od začiatku dávali jasne najavo, s akým zámerom do zápasu vstupujú. Po druhej gólovej poistke M. Latku z priameho kopu „Otrubovci“ umnou hrou udržiavali súpera na dištanc. Chorvátom sa napriek enormnej snahe podarilo znížiť až v samom závere.
Výber OFZ (U 11) – Lipany 1:0
Gól: P. Rypák
Jediný slovenský súper Výberu Oravy, Lipany, vedel, že uspieť proti Oravčanom bude viac ako ťažké. Zápas bol poznamenaný veľkou prietržou mračien. Pôvodné ihrisko sa dostalo pod vodnú hladinu, pričom sa stalo nepoužiteľným. Zápas sa odohral až vo večerných hodinách na náhradnom ihrisku. Na „oranici“ sa presadzovali predovšetkým bojovnejšie typy hráčov, pretože sa zle kombinovalo. Oravci opäť ukázali, že im nechýba ani táto charakterová črta. Po namáhavom výkone stanovil konečný výsledok P. Rypák.
Výber OFZ (U 11) – FC Juventus Bukurešť 2:0
Góly: S. Kurtulík
Proti vyspelému súperovi s významným menom to dlho vyzeralo na remízu. Oravčania opäť využili silu štandardných situácií. Trestný kop zahrával Bublák a S. Kurtulík tečuje loptu do rumunskej siete. Skvelé predstavenie oravského družstva v skupine zavŕšil prienik Samuela Kurtulíka. Ten svojím druhým gólom spečaťuje výsledok stretnutia.
Ani tréner Ján Otruba neveril, že mu jeho zverenci pripravia takú radosť. Za výkony chlapcov sa mu dostalo uznania aj od vedení ostatných výprav. Inkasovať tri góly v šiestich stretnutiach - výborné. Svedčí to o výbornom motivovaní hráčov, ktorí pochopili, že len zodpovedným prístupom sa dajú prekonávať ťažké prekážky.
Osemfinále
Výber OFZ (U 11) – MFK Košíce 0:0, 4:5 (pen. rozstrel)
Vo vylučovacom systéme, kde je všetko postavené na jednom zápase, často rozhodujú detaily. Od prvého hvizdu bolo zjavné, že proti sebe nastúpili futbalovo vyspelé družstvá. Oravci si však opäť vytvorili územnú prevahu. Výkon Petra Rypáka a zálohy ťahal celý kolektív. Veľkú šancu zahodil S. Kurtulík, keď sa po nabehnutí si zboku predviedol košický brankár. Kombinačnejšie družstvo zo severu Slovenska malo viac šancí skórovať. Tutovku zahodili po rohovom kope Kurtulíka, keď P. Rypák mieril hlavou tesne nad. Martin Latka vysiela strelu takmer z polovice ihriska a tá pečiatkuje brvno košickej svätyne. Košice mali takisto možnosti, ale brankár Pajta bol na mieste. Zápas sa dohral bezgólovou remízou. Nastal čas jedenástkového rozstrelu. Okrem dvojice Kurtulík - Kubica si nik neveril. No práve Kurtulík – jedna z najvýraznejších opôr družstva - svoj pokus nepremenil. Vo futbale to už tak chodí. Oravci však z turnaja odišli so vztýčenou hlavou. Neprehrali ani jeden zápas. Ukázali, kde tkvie ich sila. Netreba sa teda čudovať, že po premenenej penalte Košičanov prišlo viacerým ľúto. Tréner Ján Otruba vyzdvihol nielen výkony chlapcov na trávniku, ale aj ich správanie mimo neho.

SkryťVypnúť reklamu

MEDAILA BOLA NA DOSAH
Úspech sa ľahšie získa, ale ťažšie obhajuje. Pavol Bača je dlhoročný futbalový harcovník a túto formulku pozná dokonale. Minuloročný zisk strieborných medailí bol vynikajúcim úspechom. Každému športovcovi pracuje podvedomie, ktoré ho neustále nabáda dosahovať podobné výsledky. Pritom si neuvedomuje, že nie vždy sa to dá. Do výberu (U 10) boli spomedzi všetkých výberov Oravského futbalového zväzu na Fragaria cup vkladané najväčšie nádeje. Konečný výsledok dal týmto úvahám za pravdu.
Výber OFZ (U 10) – FK Šaca Košice 3:1
Góly: Chromek, Briestenský, Čiernik
Úvod zápasu sa zo strany oravského tímu niesol v nervóznom duchu. Prispeli k tomu aj tri nevyužité príležitosti. Košický klub sa po jednej strele ujal vedenia 1:0. Príčinou bola strata lopty v strede poľa, z čoho rezultovalo následné prečíslenie. Oravci sa dostali do herného kŕča, napriek dobíjaniu súperovej brány. Šance nevyužili J. Železňák, M. Lajš, O. Chromek. Obrat nastal v 17. min po priamom kope A. Piačeka. Brankár strelu síce vyrazil, ale na dorážku O. Chromeka už nedočiahol. O minútu nato sa v skrumáži pred košickou bránou zorientoval Michal Briestenský a hlavou dostáva oravský tím do vedenia. Záver poistil krížnou strelou Matúš Čiernik.
Výber OFZ (U 10) – Vasas Budapest (Maďarsko) 0:3
Viacerí si možno pomyslia, že išlo o suverénne víťazstvo maďarského družstva. No nebolo celkom tak. Úvodnú šancu zápasu zahodil Výber Oravy. Jakubovi Železňákovi jednoducho v najdôležitejšom momente odskočila lopta. Vasas sa ujal vedenia v 8. min po individuálnej akcii strelou spoza šestnástky. Družstvo z Maďarska malo od tohto momentu o niečo viac z hry. Hra sa však postupne vyrovnávala. Ondrejovi Chromekovi maďarskí obrancovia strelu v poslednej chvíli zblokovali. Oravci sa do súpera čoraz viac „zahryzávali“. Rozhodol moment, za ktorým stála individuálna chyba oravského hráča. Tentokrát išlo o smolný odkop lopty nášho brankára. V závere už Vasas len prikrášlil výsledok po centrovanej lopte s následnou hlavičkou. Výber Oravy v týchto momentoch jednoznačne nebol vo svojej koži. Zodpovednosť podaktorým zväzovala nohy. Zápas „buď - alebo“ ich však ešte len čakal.
Výber OFZ (U 10) – Hajduk Split (Chor.) 2:0
Góly: J. Železňák 2
Od začiatku bolo na oravských hráčoch badateľné, že si uvedomujú svoju situáciu. Pokiaľ by prehrali, ich púť by sa skončila už v skupine. Obe družstvá sa spoliehali na silné obrany. Tréner Pavol Bača stiahol do obrany aj Ondreja Chromeka. Opodstatnenie tohto kroku bolo citeľné pri príležitosti Chrovátov. Lopta bola vykopávaná prakticky na bránkovej čiare. Druhú šancu Chorvátov riešil až výborný zákrok brankára Samuela Ratičáka, ktorý dobre vybehol a zmenšil strelecký uhol. Vytúžený gól prišiel v 15. minúte. J. Železňák sa výborne zorientoval v skrumáži a Oravci išli do vedenia. Hajduk sa snažil o vyrovnanie, ale márne. V závere pridal poisťovací gól opäť J. Železňák. Výber Oravy sa utrápil, ale vyhral.
Výber OFZ (U 10) – Bate Borisov (Bielorusko) 6:0
Góly: Matejčík 2, Železňák, Lajš, Piaček, Vonšák
Po ťažkom zápase s Hajdukom Split opadla z oravských chlapcov nervozita. Vrátila sa do ich hry ľahkosť. Bielorusi to pocítili. Oravci sa možno viac cítili ako na „streleckom krúžku“, než na futbalovom turnaji. Bielorusi nemali čas ani pomyslieť na dobíjanie oravskej svätyne.
Výber OFZ (U 10) – Uta Arat (Rum.) 4:1
Góly: Bugan 2, Lajš, Meľo
V zápase sa strelecky prebudil špílmacher družstva Eduard Bugan, ktorý strelil dva góly. Tretí gól pridáva M. Lajš. Štvorgólový účet spečatil rumunskému zástupcovi Š. Meľo strelou spoza šestnástky. Rumuni strelili čestný úspech až v samotnom závere.
Výber OFZ (U 10) – Cajka Vishgorod (Ukr.) 4:0
Góly: Bugan, Chromek, Lajš, Čiernik
Oravci potvrdzujú stúpajúcu formu. Herná ľahkosť sa prenáša aj do výsledku. Skóre otvára O. Chromek, keď po rohovom kope E. Bugana triafa z voleja. E. Bugan zvyšuje strelou spoza šestnástky. Skóre prikrášľujú M. Lajš a Matúš Čiernik. Týmto zápasom bo definitívne spečatený osemfinálový postup Výberu Oravy (U10).
Osemfinále
Arzenál Kyjev (Ukr.) - Výber OFZ (U 10) 1:1, kontumácia 0:3
Gól: Bugan
Pravdepodobne jeden z najškandalóznejších zápasov na tohtoročnom Fragaria cup. Vinu na tom má realizačný tím ukrajinského celku. Zo strany Kyjeva išlo od začiatku o jasnú provokáciu a vytváranie napätia. Tréner Kyjeva by s takým správaním na Slovensku nemohol viesť ani obecnú ligu, nieto ešte mládežnícky kolektív, ktorý má reprezentovať krajinu. Kyjev sa síce ujal vedenia v 3. minúte, ale Eduard Bugan zanedlho z priameho kopu vyrovnal. Následne sa takmer štyri minúty nehralo. Dôvodom bolo vbehnutie trénera a fanúšikov Kyjeva na hraciu plochu. Organizátor podujatia privolal ďalšieho rozhodcu, ale situácia sa opakovala. Bol prizvaný organizátor. Po konzultácii sa jednoznačne rozhodlo, že sa bude zápas kontumovať v prospech Oravy. To už bolo na ukrajinských fanatikov priveľa – a po inzultácii rozhodcu musela byť privolaná policajná hliadka. Tréner našich Pavol Bača musel takisto čeliť útokom. Našťastie, odniesli si to len strhnuté hodinky.
Štvrťfinále
Výber OFZ (U 10) – NF Cibaľja Vinkovci (Chor.) 1:0
Gól: J. Železňák
Oravci narazili na súpera, ktorý doposiaľ nielenže neprehral, ale ani neinkasoval žiaden gól. Chorváti pravdepodobne narazili na kvalitné mužstvo až vo štvrťfinále. Podobne ako Ukrajinci v predchádzajúcom zápase temperamentnosťou nezaostávali ani Chorváti. Boli premotivovaní až za hranicu únosnosti. Nedokázali si športovo priznať, že oravské družstvo bolo lepšie. Logickým vyústením snahy nášho kolektívu bol gól Jakuba Železňáka. Prípadné snaženie chorvátskeho celku zostávalo pri brankárovi Ratičákovi. Priam nechutná bola prezentácia niekoľkých hráčov Vinkovca, ktorí hádzali blato po hlavnom rozhodcovi. Opäť emócie a roztržky. Vidieť, že v niektorých búrlivých lokalitách Európy ešte nepochopili, že ide v prvom rade o deti a futbalom ich treba vychovávať. Za zmienku stojí zranenie kľúčových hráčov Výberu Oravy Lajša a Briestenského
Semifinále
Výber OFZ (U 10) – Nk Osijek (Chor.) 0:1
Asi je pravidlom, že ak sa stretnete s vyspelým tímom, ktorému ide len o futbal, problémy nejestvujú. Porovnávať úroveň správania NF Vinkovci a Nk Osijek, to je akoby sme porovnávali úroveň futbalu na Slovensku a v Brazílii. NK Osijek na Fragarii cup pravidelne víťazí. Favoritom bol aj tentokrát. Osijek si na začiatku vypracoval dve šance, ale pozorný Ratičák v bráne pohrome zabránil. Námestovský odchovanec v bráne bol však už v 10 minúte na chorvátsky projektil prikrátky. Výber Oravy nezložil zbrane a na súpera zatlačil. Potvrdilo sa, že v kľúčovej fáze chýbajú zranení hráči z predchádzajúceho duelu. Škoda nevyužitej strely O. Chromeka, ktorú zastavilo brvno. Výberu Oravy chýbalo v dôležitých chvíľach šťastie. Finále by inak bolo pre Oravcov realitou.
Zápas o 3. miesto
Výber OFZ (U 10) – Spartak Trnava 0:0, 2:3 (pen. rozstrel)
Za daždivého počasia sa oba tímy pustili do seba naozaj s maximálnym nasadením. Výber Oravy bol po hernej stránke lepším tímom, než Trnavčania. Za 25 minút riadneho hracieho času sa o bronzovom umiestnení nerozhodlo. Nasledovali pokutové kopy. V nich mali viac šťastia Trnavčania. Svoj veľký turnaj odohral Jakub Železňák, nebolo mu však súdené premeniť rozhodujúcu penaltu.
Dojem, ktorý zanechal Výber Oravy v tejto kategórii bol, podobne ako u staršieho oravského družstva, vynikajúci, hoci nesiahol na medailu. K zopakovaniu minuloročného úspechu však nemal ďaleko. Eduard Bugan bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja desaťročných.

SkryťVypnúť reklamu

Najmladším bolo vyradenia najviac ľúto
Ťažkú situáciu mal pred odchodom do Prešova tréner deväťročných František Čajka. Najmladší hráči sa v našich zemepisných šírkach ťažko monitorujú. Organizujú sa preto ich turnaje. Od citu trénera závisí, či vyberie skutočnú futbalovú kvalitu. Fratišek Čajka v sebe trénerské skúsenosti naozaj nezaprel. Výber Oravy (U 9) bol ďalšou ozdobou turnaja. Chlapci neprechádzali takým „cirkusom“ ako ich o rok starší kamaráti. Takisto sa však stretli s praktikami, ktoré do futbalu nepatria. So všetkými strasťami sa Oravčania hrdinsky vyrovnali.
Výber OFZ (U 9) – Sdusor Minsk (Bielorus.) 2:1
Góly: Matúš Lajš, K. Lukáčik
Napriek tomu, že oravský celok prehrával, v priebehu 1. minúty otočil skóre. Odvtedy to už bol vyrovnaný zápas, pričom náš tím umnou hrou udržal výsledok.
Výber OFZ (U 9) – ŠŠS – FC Galanta 4:2
Góly: Čižmár, Matejčík, Sučák, Lukáčik
Pohodový zápas pre zástupcu Oravy, ktorý v krátkom čase viedol 4:0. Tréner prestriedal všetkých hráčov. Súperovi sa podarilo streliť dva čestné úspechy.
Výber OFZ (U 9) – FK Banja Luka (Bos. A Her.) 2:0
Góly: Brenkus 2
Okrem futbalových vlastností Oravci predčili svojho súpera aj v nasadení. Pri takejto konštelácii nebolo o víťazovi pochýb.
Výber OFZ (U 9) – CS Atletico Arat (Rum.) 0:2
Rumunský tím štípal, hrýzol a fauloval. Hral vyslovene „brutálny“ futbal, na ktorý si naši hráči nevedeli zvyknúť. Až neskôr sa ukázalo, že na rumunskej súpiske boli starší hráči. Táto prehra však celkový duch tímu F. Čajku nezlomila.
Výber OFZ (U 9) – Tammeka Tartu (Est.) 5:0
Góly: Brenkus, Bugaj 2, Lukáčik, Matejčík
Oravci začali náporom. Do 5 minút viedli 3:0. Tréner prestriedal. Do konca stretnutia náš celok strelil ešte 2 góly.
Výber OFZ (U 9) – Chertanovo Moskva (Rus.) 3:1
Góly: Brenkus, Bugaj, Lukáčik
Nastala podobná situácia, ako v predchádzajúcom zápase. Výber Oravy viedol do 5 minút trojgólovým rozdielom. Moskovčania asi rozmýšľali, ktorú „záchrannú brzdu“ zatiahnuť. Zápas sa dohrával v ľahučkom tempe. Moskovčanom sa podarilo vsietiť obligátny gól.
Osemfinále
Výber OFZ (U 9) – FK Gradnulica – Bečkerek- Zrenjanin (Srb.) 3:1
Góly: Lukáčik, Brenkus 2
Osemfinálovým kolom prešlo oravské družstvo bez najmenšieho škrabanca. Ihneď získali náskok v pomere 3:0. Potom sa duel už len dohrával. Srbský tím konečný rezultát len skorigoval.
Štvrťfinále
Výber OFZ (U 9) – Uta Arat (Rum.) 2:2, 3:4 (pen. rozstrel)
Góly: Bugaj, Lukáčik
Vyrovnaný zápas s nešťastným koncom pre slovenský tím. Oravčania na postup cez Rumunov mali, o tom niet pochýb. Po nerozhodnom výsledku v riadnom hracom čase bol priestor na penaltový rozstrel. V ňom si najmladší Výber Oravy viedol podobne, ako obe staršie družstvá kolegov.
Po vyrieknutom ortieli sa viacerí hráči rozplakali tak, že ich nebolo možné utíšiť. Aj tak vie bolieť futbal. František Čajka, podľa vlastných slov, viedol jeden z najlepších turnajových tímov v tejto kategórii. Káder mal silu a ducha na to, aby išiel ďalej. Snáď nabudúce.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 2. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 4. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery
 5. SCANDI 2023: prehliadka súčasného severského filmu
 6. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska
 7. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia
 8. Máme 30 rokov, vy môžete mať predplatné na rok len za 30 eur
 1. Svalovice sa netreba obávať
 2. Students today, innovators tomorrow, learners forever
 3. Study program MANAGEMENT in English language
 4. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 5. Bude rok 2023 naozaj náročný na osobné financie?
 6. Nadácia COOP Jednota zatraktívňuje regióny
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 6 477
 2. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 5 507
 3. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 3 750
 4. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 2 289
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 1 722
 6. Košičanom budeme dodávať teplo za tretinové ceny aj tento rok 1 518
 7. Sardínia ukáže iné Taliansko. Oviec má raz toľko než obyvateľov 1 437
 8. Radi čítate a ešte radšej tvoríte? Toto je 40 dôvodov pre Vás 1 430

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 2. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 3. Ján Šeďo: On to tak nemyslel, to médiá nepochopili...no nazdar.
 4. Ivan Mlynár: Ficov nebeský mandát deň po predčasných voľbách
 5. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Malá Mača
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie
 7. Elena Antalová: "Kecy a fakty o tzv.demokracii". Kniha Karola Ondriaša vyšla síce v roku 2004, no chcela by udávať smer Smeru.
 8. Anton Kovalčík: Afganské fiasko ZSSR 3.
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 475
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 859
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 074
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 967
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 481
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 742
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 705
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 436
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Dobrovoľníci otvoria prvú útulňu na Orave.

Opustená budova pod vysielačom stojí na medzinárodnej diaľkovej trase, ktorá vedie od Atlantiku až k Čiernemu moru.


7 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


22 h
Bobrov (v červených dresoch) získal na jeseň iba deväť bodov.

Jeden deň platilo, že trénera našli, na druhý deň už nie.


24 h
Vpravo návrh hlasovacieho lístka so správnym poradím podľa abecedy, vľavo vytlačený a použitý pri voľbách s nesprávnym poradím.

Ani viacnásobná kontrola neodhalila chybu na hlasovacom lístku.


27. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Čo je hlavnou chybou Progresívneho Slovenska?
 2. Anna Miľanová: Konvencie a jednotlivec...
 3. Ján Šeďo: On to tak nemyslel, to médiá nepochopili...no nazdar.
 4. Ivan Mlynár: Ficov nebeský mandát deň po predčasných voľbách
 5. Ľuboš Vodička: Kostoly za hradbami: Malá Mača
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie
 7. Elena Antalová: "Kecy a fakty o tzv.demokracii". Kniha Karola Ondriaša vyšla síce v roku 2004, no chcela by udávať smer Smeru.
 8. Anton Kovalčík: Afganské fiasko ZSSR 3.
 1. Rastislav Puchala: Vraj je to sfetovaný trpaslík 30 475
 2. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 16 859
 3. Martin Plesch: Pán primátor, načo vlastne máme Mestskú políciu v Bratislave? 8 074
 4. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles 6 967
 5. Rastislav Čurma: Divotvorný Kráľovský Chlmec - Maďar, maďarský, najmaďarskejší 4 481
 6. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 3 742
 7. Tereza Kazdová: Fico má rád pekné ženy, Babiš je na blondíny. Verejný diskurz volá po feministoch 3 705
 8. Ján Valchár: Jedenásť mesiacov štvordňovej operácie (Moskvu ale ubránime!) 3 436
 1. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 3. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 4. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 6. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 7. Jiří Ščobák: Avatar 2: Začátek nového příběhu
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 53. - Antarktída - Druhá Byrdova antarktická expedícia (1933 - 1935)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu