Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
KARATE

Záver sezóny v Karate klube Trstená

Súťažná sezóna sa pre trstenský karate klub skončila 16. júna 2007 Európskym pohárom mládeže v športovej hale na Pasienkoch v Bratislave. Bratislava hostila vyše 600 pretekárov z 9 krajín Európy a z USA. V tejto konkurencii sa trstenským karatistom podari

lo získať jednu medailu a dve 4. miesta. O medailu sa postaral Dano Vrabec v kategórii kumite starších dorastencov do 65 kg, V súboji o tretie miesto porazil chorvátskeho pretekára a v po náročnom zápase vyhral v pomere 6:5. Nepopulárne 4. miesto obsadila v kategórii kata mladších dorasteniek Simona Fereková a v kategórii kata starších dorastencov Patrícia Fereková. V najťažšej váhovej kategórii kumite mal trochu smoly Martin Pakos, keď prehral s americkým pretekárom 2:1.

LETNÉ TRÉNINGOVÉ SÚSTREDENIE
Týždeň po účasti na Európskom pohári zorganizoval trstenský karate klub 10. ročník letného tréningového sústredenia na Košariskách. Tento rok prijali pozvanie okrem domácich karatistov aj karatisti z Lučenca s trénerom Rudolfom Penthorom (4.dan) a karatisti z Bratislavy s trénerom Miroslavom Cisárom (4. dan a medzinárodný rozhodca). Sústredenie, ktoré viedol šéftréner KK Trstená Jozef Štefanides (3. dan) spolu s Miroslavom Cisárom, sa začalo v piatok úvodným tréningom. Reprezentanti KK Trstená pod vedením M. Cisára zdokonaľovali svoju techniku pre športový zápas kumite a ostatní karatisti sa pripravovali na skúšky technickej vyspelosti (páskovanie).
Sobota začala rozcvičkou, po raňajkách a krátkom odpočinku nasledoval dopoludňajší tréning zameraný na dynamiku, výbušnosť, koordináciu a vytrvalosť. Popoludnie bolo opäť rozdelené na prípravu na skúšky a tréning reprezentantov v kata a kumite. Záver dňa patril relaxácii, odpočinku, posedeniu pri táboráku. Nechýbal guláš a grilované špeciality. Za dobrý výkon v tréningu pripravili tréneri pre všetkých večernú diskotéku pod holým nebom.
V nedeľu dopoludnia vyvrcholila celoročná príprava členov klubu skúškami technickej vyspelosti. Celoročné úsilie bolo po preukázaní schopností a zručností odmenené pridelením vyšších technických stupňov. Skúškami skončilo sústredenie, z ktorého všetci odchádzali s pocitom príjemne, ale hlavne užitočne stráveného víkendu.

HURÁ, PRÁZDNINY!
Posledné dva tréningy pred prázdninami sa konal klubový turnaj v kata a kumite žiakov. Turnaj bol rozdelený do dvoch dní . Prvý deň súťažili v pretekári v kata, kde bola otvorená kategória pre všetkých žiakov a žiačky. Okrem trénera rozhodovali pri hodnotení výkonov aj rodičia detí .
Po turnaji skonštatovali, že udeľovanie hodnotení bolo náročné. Druhý deň pri športovom zápase kumite sa karatisti rozdelili do jednotlivých vekových kategórií.
Po záverečnom odovzdávaní cien a pozdrave sa ozvalo už len: Hurá, prázdniny !
Za využívanie telocvične na tréningy a sústredenia vyslovujeme v mene všetkých karatistov Karate klubu Trstená poďakovanie vedeniu Základnej školy Trstená a jej riaditeľke Milene Smitkovej Jozef Štefanides
Výsledky:
Súborné cvičenie KATA žiaci a žiačky: 1. Stanislav Bajo, 2. Michal Šuhaj, 3. Marián Vrabec, Športový zápas KUMITE - chlapci do 10 rokov: 1. Michal Chrenek, 2. Maximilian Pallo, 3. Bajo Stanislav, 3. Sirota Adam - mladší žiaci a žiačky: 1. Matúš Štefanides, 2. Marián Vrabec, 3. Tamara Frielichová, - staršie žiačky 1. Monika Šálková, 2. Ivana Štefanidesová, - starší žiaci 1. Jakub Štefanides, 2. Denis Glonek, 3. Peter Šálka

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 617

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.