oľbami. Zmluva je údajne pre mesto nevýhodná. Ľ. Bláha svojím podpisom mesto zaviazal k tomu, že spomínanej spoločnosti umožní podnikať v lukratívnej obchodnej zóne. Ak samospráva poruší dohodu, hrozí jej pokuta vo výške 10 miliónov korún. Tieto zmluvné podmienky nápadne pripomínajú už verejnosti známu zmluvu, ktorú taktiež uzavrelo bývalé vedenie Dolného Kubína s Tescom.
Podivné na celej zmluve je, že v čase jej vzniku pozemky, na ktorých by mala spoločnosť so sídlom v Bratislave realizovať svoje investičné zámery, ešte nepatrili mestu, ale Ministerstvu vnútra SR. Zmluva navyše nebola na mestskom úrade evidovaná a súčasné vedenie o nej nevedelo.
Na otázku, prečo to tak je, nám Ľubomír Bláha odpovedal: „To sa nepýtajte mňa, ale mestského úradu. Ak som zmluvu podpisoval, tak tam mala byť, nie?“
Na minulotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva mali poslanci rozhodnúť, ktorý z dvoch horúcich záujemcov vstúpi do priestorov bývalých kasární ako hlavný investor. Nestalo sa tak. Vedúcemu majetkovo-právneho odboru Pavlovi Miklátkovi bola totiž 25. júna doručená pre mnohých doposiaľ nejestvujúca zmluva. Mesto sa má podľa nej zariadiť, inak budú voči nemu vyvodené sankcie. Ďalšia výstavba v lokalite, patriacej v minulosti železničnému vojsku, sa preto posunula na zatiaľ nevedno aký termín. „Mrzí ma to, pretože v auguste malo v tejto lokalite dôjsť k asanácii starých budov. Špatia okolie a zgrupujú sa v nich rôzne živly. Nevytvára to dobrý obraz o meste,“ povedal primátor Ivan Budiak. „Keby som o existencii zmluvy vedel, nestrácal by som čas rokovaním s inými investormi. Zameral by som sa na firmu, s ktorou má mesto písomnú dohodu. Ľudí stojacich za ňou poznám. Už som ich v Bratislave navštívil. Dohodli sme sa, že po 15. júli nám predložia svoju predstavu o tom, ako chcú v celej záležitosti ďalej pokračovať,“ dodal I. Budiak.