Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 3. – 4. júla o 18.30 h
Goyove prízraky – Film Miloša Formana približuje život španielskeho maliara Lorenza. Vo filme sa s ním stretávame už v dospelom veku. Je predstavovaný ako muž na poprednom mieste v rámci mimoriadne vplyvnej a dôležitej inštitúcie – španielskej inkvizície. To si vyslúžil svojím prístupom, v ktorom sa snúbi neoblomná viera v to, čo hlása, prísnosť a zároveň umiernenosť. Lorenzo je muž s mocou a svoje postavenie si uvedomuje v plnom rozsahu. Vie, že si môže dovoliť zastať sa kontroverzného maliara Goyu (Stellan Skarsgĺrd) a argumentovať veľmi uvážene v jeho prospech. Je naklonený jeho práci, je presvedčený, že Goya na svojich plátnach ukazuje svet, aký je, a pred tým netreba zatvárať oči. Jeho obdiv ku Goyovi vedie k tomu, že si ho zvolí za autora svojho portrétu. V jeho ateliéri však nie je jediným návštevníkom, Goya v rovnakom čase portrétuje aj dcéru obchodníka – Inés Bilbatúovú (Natalie Portmanová)...
Št, Pi, So, Ne 5., 6., 7., 8. júla o 18.30 h
Rande mesiaca - Pracovníci obchodného domu SuperClub pravidelne súperia o titul „zamestnanec mesiaca“. Odmenou pre víťaza je jeho fotografia vyvesená na stene slávy. Vince Downey je vedúci pokladní a jeho fotografia visela na stene už sedemnásťkrát. Zack Bradley je ten najväčší flákač, ale medzi kolegami, a hlavne medzi kolegyňami, veľmi obľúbený. Získať ocenenie za kvalitnú prácu je to posledné, na čom mu záleží. Z týchto dvoch, ktorí sa aj tak nikdy nemali v láske, sa stávajú ešte väčší rivali, keď do SuperClubu nastúpi nová pokladníčka - sexi blondínka Amy, ktorá má zvláštnu úchylku - na rande chodí iba so zamestnancami mesiaca. Medzi Zackom a Vinceom sa rozpúta urputný boj o Amyinu pozornosť. Zack ale s hrôzou zisťuje, že Amy podlieha Vinceovým škrobeným intrigám. Odhodlá sa preto k najzúfalejšiemu činu - stať sa ďalším zamestnancom mesiaca. Také peklo ešte obchodný dom nezažil...
VÝSTAVY - ORAVSKÁ GALÉRIA
PARALELY – Igor Benca, Karol Felix - Vernisáž výstavy týchto dvoch výtvarníkov bola vo štvrtok 28. júna o 16.30 h vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Hudobným hosťom vernisáže sú Mária Matisová a Janka Forgáčová – víťazky komornej hudby medzinárodnej súťaže Talenty pre Európu. Výstava potrvá do 2. septembra. Otvorené je v ut – ne od 10.00 do 17.00 h.
KERAKORAM – Andrea Čepiššáková – Vernisáž výstavy bola vo štvrtok 28. júna o 16.30 h vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Výstava potrvá do 2. septembra. Otvorené je v ut – ne od 10.00 do 17.00 h.
VÝSTAVY
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie prelomu 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je v ut – so od 8.00 do 16.00 h, v nedeľu od 10.00 do 17.00 h.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom, dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spoluorganizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené je po - pi od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 8. júla
Z dôvodu konania festivalu Trstenská krídlovka sa v nedeľu v kine Mier premietanie ruší.
MsKS Trstená a mesto Trstená
Pi, So, Ne 6. - 8. júla
Trstenská krídlovka – XVII. ročník festivalu dychových hudieb. Počas troch dní vystúpi v Trstenej niekoľko domácich aj zahraničných dychoviek. Z domácich nebude chýbať DH Oravanka, DH Tvrdošanka, DH Močenok a iné. Zo zahraničných sa predstaví DH Moravěnka a Akustik band z Českej republiky a dychové hudby z Poľska a Chorvátska. Súčasťou festivalu sú aj sprievodné podujatia ako Trstenská keramika a ľudoví remeselníci v objatí dychoviek a Detský raj, v ktorom nebudú chýbať rôzne atrakcia a súťaže pre deti
Škapuliarsky jarmok – Každoročný Škapuliarsky jarmok sa bude tento rok v Trstenej konať v piatok a sobotu 13. – 14. júla. Pre všetkých návštevníkov jarmoku je pripravený kultúrny program, v ktorom vystúpia Heligonkári z Rabče a DH Oravanka z Trstenej.
Spievame Márii – XIII. Ročník festivalu gospelovej hudby. Počas troch dní vystúpia gospelové skupiny zo Slovenska aj zahraničia. Sprievodnými podujatiami na festivale budú tematické stretnutia s vdp. J. Knapíkom, tanečný workshop a rôzne športové aktivity. Festival spojený s odpustovou slávnosťou bude v Trstenej prebiehať od 13. – 15. júla.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
Ne 8. júla o 18.00 h
300 – Epický veľkofilm o antickej Bitke pri Tempopylách, v ktorej kráľ Leonidas (Gerard Butler) a 300 Sparťanov stojí proti Xerxovi (Rodrigo Santoro) a jeho obrovskej perzskej armáde. Obetavosť a udatnosť, akú ukázali stojac proti neporaziteľnej presile, viedla zvyšok Grécka k tomu, aby sa zjednotilo a spoločne čelilo Peržanom. MP od 15 rokov
VÝSTAVY
Slanický ostrov umenia
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Slanica z prístavu Slanická Osada. Sezóna potrvá do 15. septembra.

Skryť Vypnúť reklamu

SLANICKÁ OSADA
So 7. júla popoludní
Orava Punx Storm I. – Vystúpenia punkových kapiel z Oravy, Turca, Žiliny a Považia.

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 8. júla o 18.00 h
Norbit - Eddie Murphy si v tomto filme zahrá hneď tri roly. Uvidíme ho v úlohe obmedzeného outsidera, jeho nasprostastej ťažkotonážnej manželky a staručkého správcu sirotinca čínskeho pôvodu. „Volám sa Norbit a sotva som sa narodil, pohodili ma ku dverám sirotinca.“ Tak sa začína životný príbeh večného smoliara Norbita Alberta Ricea, ktorého sa ujal svojrázny vychovávateľ pán Wong. Prvých deväť rokov jeho života prebehlo v dokonalej harmónii a nevinných hrách s detskou láskou Kate. Potom sa na pieskovisku stretol s urastenou Rasputiou, ktorá sa zaň rozhodla vydať a zmeniť mu život v peklo. Dospelý Norbit pracuje v kancelárii stavebnej firmy Rasputiiných bratov, ktorá slúži len ako zásterka ich skutočnej profesie – vymáhania výpalného, a vo voľnom čase sa snaží prežiť po boku gigantickej a neznesiteľnej manželky Rasputie. Toto trápenie by zrejme trvalo až do jeho smrti, keby sa do jeho života nevrátila Kate, ktorá chce prevziať po pánu Wongovi správcovstvo sirotinca. Ich spoločnému šťastiu však bráni celý rad prekážok...
ForDYCH Tvrdošín – Krajský festival malých dychových orchestrov. Podujatie nadväzuje na dlhoročnú tradíciu existencie dychových orchestrov na Orave. Cieľom festivalu je priblížiť dychovú hudbu širokej verejnosti nie len v jej klasickej podobe, ale aj v novom ponímaní. Podujatie sa uskutoční v nedeľu 29. júla na Michalskom námestí na sídlisku Medvedzie v Tvrdošíne.
XVII. Folklórne Oravice – XVII. ročník folklórnych slávností v Oraviciach poriadaných mestom Tvrdošín. O zábavu sa postarajú rôzne folklórne a country skupiny z viacerých kútov Európy aj Slovenska. Podujatie sa uskutoční 21. a 22. júla na prírodnom amfiteátri v Oraviciach.
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti celoročne denne okrem pondelka od 10.00 - 16.00 h.
Art Galéria Schürger – 86. výstava s názvom „Slovenská moderna“.
VÝSTAVY
Z tvorby – Výstava akademického sochára Štefana Pelikána. V jeho tvorbe dominuje sochárska práca od monumentálnych pamätníkových diel svetského i sakrálneho charakteru až po drobnú plastiku, pamätné medaily a plakety s dôrazom na portrét, pričom využíva aj modernú výpočtovú techniku. Bohato je tiež zastúpená maliarska tvorba, predovšetkým krajinomaľba, portrét a zátišia, ďalej grafika a v nej voľná kompozícia, figuratívna tvorba, krajina a úžitkové grafické žánre. Ako sochár pracuje s hlinou, drevom, kameňom, bronzom, mosadzou, meďou i betónom. Výstava je prístupná do 9. júla v priestoroch výstavnej sály MsKS Medvedzie.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Hrad je sprístupnený počas celého júna od 8.30 do 17.30 h.

JASENOVÁ
Pamätný dom Martina Kukučína – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Otvorené denne.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav, a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý deň od 8.00 do 18.00 h.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

ORAVSKÁ LESNÁ - TANEČNÍK
Oravsko-kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra v pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón); sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.

NOVOŤ
Sobota 7. júla o 17.00 h
Novotská hrudka - Druhý ročník súťažnej prehliadky syrových výrobkov s ochutnávkou. Po skončení ľudová veselica so skupinou PROFIL.

VELIČNÁ
X. folklórne slávnosti dolnej Oravy a XVI. tradičný veličiansky jarmok – folklórny festival spojený s ľudovým jarmokom sa bude konať v sobotu 7. júla.

PODBIEL
Slavimo slavno slaveni - Slávnostný koncert slovanskej duchovnej hudby, ktorý sa uskutoční v stredu 4. júna o 16.30 h v rímsko-katolíckom kostole z príležitosti štátneho sviatku sv. Cyrila a Metoda. Vystúpia mladí umelci z Bratislavy - Jaroslav Pehal - bas a Martin Bako - organ.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
 2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 5. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 9. Zelená Bratislava
 10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
 1. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 3. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
 4. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
 5. Bezbariérové vozidlo
 6. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
 7. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 9. Zelená Bratislava
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 29 301
 2. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 15 991
 3. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 281
 4. Čo bude s gastráčmi a miliardy z EÚ ako prekliatie? 13 713
 5. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 12 916
 6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 379
 7. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 428
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 9 288
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 206
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 8 964
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

Zástupca armády pri kontrole priestorov na odber vo Veličnej.

Rooney, Di María alebo Matič, Peter Maslo môže byť na kariéru hrdý

Bývalý hráč Ružomberka sa rozhodol robiť futbal už iba popri práci.

Peter Maslo (v oranžovom) si zahral v predkole Ligy Majstrov či Európsku ligu.

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Napriek snahe lekárov sa počet obetí koronavírusu zvyšuje.

Zosuv ohrozoval cestu aj železnicu. Takto to riešia

Premávka na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou bude obmedzená do konca roka.

Oprava zosuvu na ceste medzi Bzinami a Medzibrodím nad Oravou.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus si vyžiadal prvú obeť z radov zdravotníkov

Obvodný lekár v Lokci podľahol ochoreniu COVID-19, mal len 48 rokov.

Vojaci kontrolujú miesta určené na testovanie Oravcov

Samosprávy musia do piatka rána pripraviť priestory, kde sa uskutočnia odbery. Oravcov budú testovať trikrát.

V nemocnici v Čadci zomrel pacient na COVID-19

Čadca je červeným okresom, Kysucké Nové Mesto ostáva oranžovým.

Už ste čítali?