Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Trstenčanom „musí stačiť“ akadémia Pavla Nedvěda

V odvetnom stretnutí najlepších tímov Coca-Cola Školského pohára z Českej a Slovenskej republiky zvíťazila ZŠ Miroslava Tyrše z Hlučína nad Gymnáziom Martina Hattalu z Trstenej 2:0 a stala sa absolútnym víťazom turnaja.

Futbalisti z Hlučína sa vďaka svojmu víťazstvu zúčastnia 10 dňového tréningvého kempu, vedeného trénerom Carlosom Albertom Pareirrom v brazílskom Rio de Janeiro. Oravci sa priučia futbalovému majstrovstvu vo futbalovej akadémii Pavla Nedvěda v Skalnej pri Karlových Varoch.
V prvom z obidvoch stretnutí v Bratislave Hlučín jednoznačne vyhral 5:1. V druhom polčase strelil až štyri góly. Odveta v Brne ponúkla vyrovnanejší priebeh zápasu s polčasovým výsledkom 0:0. Definitívu víťazstva dali až v druhej tridsaťpäťminútovke dvoma gólmi v rozmedzí desiatich minút. Kapitán hráčov z Hlučína Václav Mozol a po rohovom kope Patrik Koval rozhodli. Trstenčania mali v zápase niekoľko vyložených šancí, ale tie s prehľadom zlikvidoval brankár Jiří Pavlenka.
„Bol to pekný zápas, mali sme viacero šancí, ktoré sme, bohužiaľ, nevyužili,“ povedal tréner družstva Gymnázia M. Hattalu v Trstenej, Mgr. Jaroslav Gabarík. „Hreje nás však pocit z toho, že sme boli najlepšími spomedzi takmer 600 tímov na Slovensku. Našim súperom z Hlučína blahoželám k výhre a my sa tešíme sa na stretnutie s Pavlom Nedvědom.“
„Je úžasné sledovať výkony mladých futbalistov, ktorým náš dlhodobý projekt dáva príležitosť nielen športovať a aktívne tráviť voľný čas, ale zároveň im ponúka alternatívnu cestu do sveta veľkého futbalu,“ tvrdí Josef Karásek, generálny riaditeľ spoločnosti Coca-Cola Česká republika a Slovensko.
Coca-Cola Školský pohár, ktorý sa konal pod záštitou Ministerstva školstva SR, je najväčšou školskou futbalovou súťažou na Slovensku. Hrá sa na veľkých, prevažne trávnatých ihriskách. Coca-Cola Školský pohár je určený pre žiakov vo veku od 12-16 rokov, teda pre druhý stupeň základných škôl a 1.- 4. ročník osemročných gymnázií. Hrá sa v ôsmich slovenských krajoch. Podporuje ho Ministerstvo školstva SR. V tomto roku sa doň prihlásilo 596 tímov z celého Slovenska.

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ľadová stena z lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

20 h
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

22 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.