Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st, št 26. - 28. júna o 18.30 h
Taxi 4 - Taxi 4 je ďalším voľným pokračovaním úspešnej akčnej série z dielne Luca Bessona. Opäť sa stretneme s taxikárom Danielom Moralesom, roztržitým policajtom Emilienom Coutant-Kerbalecom i komisárom Gilbertom, ktorý dostal v T4XI viac priestoru ako doteraz. Rovnako sa na plátne opäť objaví Emma Sjöberg a Edouard Montoute a na režisérskej stoličke Gérard Krawczyk, ktorý stál pri zrode kinohitov Taxi 2 a 3. MP od 12 rokov
Pi, so, ne 29., 30 júna a 1. júla o 18.30 h
Spider-Man 3 - Sam Raimi po tretíkrát necháva Spider-Mana poskakovať z jedného pavúčieho vlákna na druhé a zamieša mu život nielen ďalšími nepriateľmi, ale aj ďalšou láskou... MP od 12 rokov
VÝSTAVY - ORAVSKÁ GALÉRIA
PARALELY – Igor Benca, Karol Felix - Vernisáž výstavy týchto dvoch výtvarníkov je vo štvrtok 28. júna o 16.30 h vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Hudobným hosťom vernisáže sú Mária Matisová a Janka Forgáčová – víťazky komornej hudby medzinárodnej súťaže Talenty pre Európu. Výstava potrvá do 2. septembra. Otvorené je v ut – ne od 10.00 do 17.00 h.
Andrea Čepiššáková: KERAMIKA – Vernisáž výstavy je vo štvrtok 28. júna o 16.30 h v Malej výstavnej sieni Župného domu v Dolnom Kubíne. Výstava potrvá do 2. septembra. Otvorené je v ut – ne od 10.00 do 17.00 h.
Florinov dom – Spätné zrkadlo II. – Návrat do starého Kubína. Výstava potrvá už len do 1. júla.
VÝSTAVY
Andrej Radlinský – Výstava jeho práce je sprístupnená už len do 30. júna vo vstupnej chodbe MsKS.
Záber na deviaty záber - IX. rockový záber vo fotografii. Výstava je sprístupnená už len do 30. júna vo fotogelérii pri výstavnej sieni MsKS.
Moja mama - Výtvarné práce detí materských škôl. Výstava je sprístupnená už len do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Šikovné ručičky - Výstava výtvarných prác detí zo VII. MŠ Dolný Kubín. Výstava je sprístupnená už len do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie prelomu 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je v ut – so od 8.00 do 16.00 h, v nedeľu od 10.00 do 17.00 h.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom, dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spoluorganizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené je po - pi od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.
MsKS
Streda 27. júna
Honza Nedvěd so skupinou – koncet. Miesto: Divadelá sála MsKS
ZUŠ P. M. Bohúňa
St 27. júna
Oravská poviedka - Literárne popoludnie a vyhlásenie výsledkov celoštátnej literárnej súťaže mladých autorov.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 1. júla o 19.00 h
Kráľovná - Lady Diana je novodobá mučenica. V dobrom i zlom. Ľudia ju zatracovali bez toho, aby vedeli niečo viac o jej živote a vynášali do nebies s takmer hysterickou vášňou. Uprostred celého toho cirkusu však trónila tichá hviezda. Jej veličenstvo kráľovná Alžbeta II.. Práve jej je venovaný tento film. Skvelá Helen Mirren v titulnej úlohe doslova kraľuje. MP od 12 rokov
MsKS Trstená
Št 28. júna o 19.00 h
Honza Nedvěd - Koncert populárneho folkového speváka. Vstupenky na hudobný program si môžete osobne zabezpečiť v predpredaji v kancelárii MsKS v Trstenej (v prac. dňoch od 7.00 do 15.00 h), alebo objednať telefonicky.

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
St 27. júna o 18.00 h
Rozhovor s nepriateľom - Dramatický príbeh, spracovaný na motívy rovnomennej novely Leopolda Laholu, o hľadaní princípu ľudskosti. Dej sa odohráva počas jedného dňa na konci druhej svetovej vojny v drsnej zasneženej krajine, cez ktorú nemecký vojak vedie svojho zajatca na smrť. Dejovú líniu tvoria spomienky postavy vojaka partizána vypočúvaného ruským komisárom a rozpráva príbeh o svojom zajatí. Nemecký vojak Helmut Kampen s menším nemeckým vojenským konvojom odprevádza zajatého partizána, ktorému sa neskôr za istých okolností podarí utiecť. Komisár zisťuje ako je možné, že ho Nemci nezabili a vojaka obviňuje z kolaborácie.MP od 15 rokov
So 30. júna a ne 1. júla o 18.00 h
Piráti Karibiku: Na konci sveta - Éra pirátov sa končí a nastávajú pre nich temné časy. Lord Cutler Beckett z Východoindickej spoločnosti získal kontrolu nad hrôzostrašnou loďou duchov - Lietajúcim Holanďanom a jeho diabolským kapitánom, napoly človekom, napoly chobotnicou Davym Jonesom. Lietajúci Holanďan teraz pod velením admirála Norringtona nezastaviteľne brázdi sedem morí, bez zmilovania zabíja pirátov a ničí ich lode. MP od 12 rokov.
VÝSTAVY
Slanický ostrov umenia
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Slanica z prístavu Slanická Osada. Sezóna potrvá do 15. septembra.
KONCERTY
Sobota 30. júna od rána do večera
BUDAfest07 – Koncertujú kapely: Emor, DeepSense, Panta Rei, Epitaf, Spirit Bar,Tichá Domácnosť + „SK8 a Bike agressive competitions“:-). Grilovačka, plážový volejbal a kúpanie v Oravskej priehrade, ak chcete... Miesto: Nábrežie Oravskej priehrady, pri U-rampe.
SLANICKÁ OSADA
So 7. júla popoludní
Orava Punx Storm I. – Vystúpenia punkových kapiel z Oravy, Turca, Žiliny a Považia.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti celoročne denne okrem pondelka od 10.00 - 16.00 h.
Art Galéria Schürger – 86. výstava s názvom „Slovenská moderna“.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po – pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Hrad je sprístupnený počas celého júna od 8.30 do 17.30 h.
Piatok 29. júna
Nočná prehliadka hradu – Netradičná prehliadka pri nočnom osvetlení oživená o rôzne atrakcie.

Skryť Vypnúť reklamu

JASENOVÁ
Pamätný dom Martina Kukučína – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Otvorené denne.
ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav, a veľa ď‘alších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h, cez víkend od 10.00 do 15.30 h.

PODBIEL
Ne 1. júla od 13.30 h
Podbielanské folklórne slávnosti – Bohatý program folklórnych skupín a súborov v amfiteátri na Bobrovej rali.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

ORAVSKÁ LESNÁ - TANEČNÍK
Oravsko-kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra v pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón); sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.

RABČA
Pi, so, ne 29., 30. júna a 1. júla
Dni Rabče – V piatok 29. o 19.00 h vystúpenie hudobno-zábavnaj skupiny Drišľak. Sobota 30. júna – celodenné športové podujatia s partnerskou gminou Svinna. Nedeľa 1. júla – vystúpenie hudobných skupín z Poľska, heligonkárov a tanečných skupín z Rabče, Oravan, speváci SuperStar a koncert Milana Hrčku. Všetci návštevníci sú srdečne vítaní a pohostenie ich neminie.

ORAVSKÁ PORUBA
So, ne 30. júna a 1. júla
VII. Dni obce Oravská Poruba - V sobotu popoludní sa odohrá futbalový turnaj a vo večerných hodinách sa môžete tešiť na zábavu so skupinou Nemôžem povedať. Nedeľa bude od 14.00 h patriť kultúrnemu programu, predstavia sa deti z MŠ v Oravskej Porube a ZŠ M. Kukučína v Dolnom Kubíne, folklórne skupiny Rosička, rosa, Studnička, Porubanka, Poruban, súbory Fľajšovan, Oravan i heligonkári zo Zázrivej a hostia z Limanowej (Poľsko). Miesto: ihrisko TJ a amfiteáter

ŠTEFANOV nad ORAVOU
Nedea 1. júla o 14.00 h
Detský folklórny de – Detský folklórny súbor Vienok pozýva všetkých na ihrisko v Štefanove nad Oravou, kde sa uskutoní prehliadka detských folklórnych súborov z rôznych kútov Oravy. V prípade nepriaznivého počasia sa program folklórneho dňa, presunie do sály kultúrneho domu v dolnej časti obce.

ŽAŠKOV
Nedeľa 1. júla o 12.00 h
Žaškovský minimaratón 36.roník - Tradičné preteky v behu pre deti, mládež a dospelých s medzinárodnou účasťou - celkom 21 kategórií - tento rok aj súťaž škôl.

NOVOŤ
Sobota 7. júla o 17.00 h
Novotská hrudka - Druhý ročník súťažnej prehliadky syrových výrobkov s ochutnávkou. Po skončení ľudová veselica so skupinou PROFIL.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 35 144
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 34 077
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 398
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 630
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 271
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 301
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 787
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 489
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 420
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 370
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

7 h
Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

21. jan
Michal Suroviak začal s maratónmi vo veku 45 rokov.

Prvý maratón chcel odbehnúť v Košiciach a študentský sen si aj splnil.

20. jan
Takéto krásne ceny čakajú na najlepších bežcoch.

Oravská bežecká liga už tvorí nový kalendár.

21. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Záchranári odkazujú, nie každý s Covidom patrí do nemocnice.

9 h

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

21. jan

Správa Národného parku Nízke Tatry sa obrátila na návštevníkov prírody s výzvou.

20. jan

Už ste čítali?