Koniec sezóny poznačil zánik družstva Kraľovian

Počas minulého týždňa rozhodla ŠTK OFZ, že mužstvo Kraľovian je zo súťaže vylúčené, čím sa zákonite stalo aj vypadávajúcim celkom. Postupujúca Or. Poruba sa so súťažou rozlúčila vysokou výhrou nad Or. Podzámkom a poriadne nadeľovali aj hráči Zubrohlavy, O

r. Veselého, Lokce a Párnice. Jedine stretnutie medzi predposlednou Novoťou a Vavrečkou skončilo deľbou bodov. Tabuľka ešte nemá konečnú podobu, lebo zápas medzi Veličnou a Klinom bude mať ešte dohru pred disciplinárnou komisiou.
14. Klin 23 4 2 17 15:48 14
V tabuľke je už zarátaný aj 9-bodový trest Zubrohlavy.
Poznámka: Ku dňu 5. 6. 2007 TJ Lokomotíva Kraľovany zanikla. Bola vymazaná z registra občianskeho združenia MV SR a je považovaná za mužstvo zostupujúce.

Or. Poruba – Or. Podzámok 4:1 (2:0)
Góly: Dudáš P-2, Hucko, Mikušiak - Feranc
Zostava domácich: Huba, Čipčala, Hucko M, Hucko P, Strapec, Paprčka, Dudáš P, Mikušiak, Koedan, Kubačka, Dudáš M Striedali: Kiša, Molnár
Zostava hostí: Kubinda, Ordančík, Horňák, Harezník, Jančo, Chomistek, Jančo M, Brienik, Kriváň, Medvecký, Feranc Striedali: Maslo, Kľuska, Fiderák
Hneď v úvode mohli diváci zostať zaskočení, keď domáci nastúpili so žlto-zelenými vlasmi, čiže vo farbách svojho klubu. Hneď v 7. min mal šancu Kubačka, no nepremenil. Domáci sa ale ujímajú vedenia v 9. min, keď Dudáš spoza šestnástky nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu. V 20. min to už bolo 2:0, keď Peter Dudáš z 30 m trafil pravý dolný roh brány. Druhý polčas začali obe mužstvá opatrne. Útoky sa striedali na oboch stranách, no ani jeden neskončil gólom. V 65. min sa opäť menilo skóre, keď Mikušiak zvýšil na 3:0. Hneď nato hostia znížili, ale to bolo z ich strany všetko. V 75. min sa vymenila domáca obrana s útokom a po peknej akcii bratov Huckovcov to bolo už 4:1. Koniec zápasu sa niesol v réžii domácich, ktorí sa tešili na postup do V. ligy.
Anton Čipčala

Zubrohlava – Dlhá 6:0 (4:0)
Góly: Brišák 4, Ľuboš Mordel 2
ŽK: Martin Capuliak
Zostava domácich: Žuffa, Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Ľuboš Mordel, Graňák, Rentka, Banas, Palider, Brišák, Lešňovský Striedali: Miškovič
Zostava hostí: Novák, Horeš, Šprtka, Násič, Paviš, Kurčinka, Kukla, Haviar, Čudaj, Nápis, Capuliak Striedali: Bočkaj
Zubrohlava odohrala pred 350 divákmi pekný futbal. Už v 12. min otvára skóre Brišák, po peknej akcii Rentku. Potom mal dve šance Mordel, ale zostali nepremenené. Ďalší gól padol v 25. minúte. Dve pekné sóla videli diváci v 35. a 45. minúte, po oboch padli góly. Aj v druhom polčase si Zubrohlava hrala svoju hru. Vyskytlo sa veľa nepremenených šancí. Góly v tomto polčase padli v 70. a 78. minúte. Hráči ďakujú fanúšikom za podporu. Dobrý výkon podala aj rozhodcovská trojica. Jozef Lešňovský

Novoť – Vavrečka 1:1 (1:1)
Góly: Florek – Hoľma
ŽK: Prokop – Holmík, Brčák
ZOSTAVA DOMÁCICH: Bolek, Tomáš Závodančík, Florek, Prokop, Snovák, Nodžák, Peter Jašica, Beňuš, Mikolajčík, Hollý, Štefan Jašica Striedali: Anton Závodančík
Zostava hostí: Pientek, Verniček, Hrkeľ, Hurák, Ďuriš, Hoľma, Holmík, Šalata, Martin Sklárčik, Brčák Striedali: Peter Sklárčik, Minárik
V 14. min mieril Hollý tesne vedľa. Prvý gól padol z jedenástky v 28. min po faule na Mikolajčíka, premenil Florek. Hostia vyrovnali skóre v 45. min po ruke obrancu. V druhom polčase hostia prevzali hru, v 59. min mieril Hurák tesne vedľa, a v 87. min Mikolajčík nastrelil spojnicu.
Vladimír Hilbrycht

Párnica – Rabča 4:1 (2:0)
Góly: Kalina 2, Kubačka 2 - Sivka
ŽK: Katrenčík – Brišák, J. Gužík
Zostava domácich: Smoleň - Lopeň, Trnovský, Katrenčík, M. Had, Bujnák, Datko, Kubačka, Slosarčík, Kalina, Otruba, striedali: Š. Had, Lach
Zostava hostí: L. Gužík – Brandys, Krivanka, Zboňák, Brišák, Harbut, J. Gužík, Chudiak, Sivka, Slovík, Skutka
Domáci hráči začali stretnutie, v ktorom už prakticky nešlo o nič vo veľkom štýle. Už v prvej minúte dáva vedúci gól Kubačka, keď jeho centrovaná lopta skončila na prekvapenie za chrbtom hosťujúceho gólmana. Domáci tím pokračoval aj naďalej v dobrom výkone a hlavne v ľahkonohom futbale. V 5. min zvyšuje vo forme hrajúci Kalina na 2:0. Domácich posadil na koňa. Hostia sa ojedinele snažili o rýchle protiútoky, s ktorými si s prehľadom poradil opäť dobre chytajúci Smoleň a tak sa do šatní odchádzalo za stavu 2:0. V 2. polčase pôsobili opticky lepšie hostia z Rabče, ale ich snahu už v 50. min zmrazil druhým gólom v stretnutí Kalina. Hosťujúci tím aj napriek nepriaznivému výsledku neskladal zbrane a vytvoril si niekoľko dobrých gólových príležitostí na skórovanie. Na druhej strane aj domáci pohrozili a najmä Slosarčík mohol zvýšiť skóre, ale jeho strely si nenašli svoj cieľ. V 75. min prišiel čas aj na hosťujúce mužstvo, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval Sivka a znížil na 3:1. V tomto momente po dvojnásobnom prestriedaní v domácom kádri sa zdalo, že hostia môžu výsledok zdramatizovať, ale v 80. min dal definitívnu bodku za zápasom Kubačka. Diváci v poslednom stretnutí sezóny videli obojstranne rýchly futbal s množstvom gólových šancí a tak museli z tohto zápasu odchádzať domov spokojní. Milan Hančiak

Lokca – Veličná 4:0 (3:0)
Góly: Rošťák, Ďurana, Trnka, Vajdiar
ŽK: Bombjak – Vicáň, Brašeň
ČK: Žuvasta
Zostava domácich: Gemeľa – Bombjak, Michalčík, Mormaňák, Vajdiar, Kadavý, Ďurana, Rošťák, Trnka, Mičán, Kubolek. Striedali: Jedinák, Rabčan
Zostava hostí: Okáľ – Dušan Zvara, Srdel, Marek Zvara, Sučák, Šutka, Vicáň, Gajdoš, Brašeň, Lacko, Huba. Striedali: Žuvasta
Od začiatku zápasu bolo jasné, že víťazstvo zostane v Lokci, ktorá nepripustila Veličnú prakticky k žiadnej šanci. Už druhú šancu domáci využili, keď v 16. min Rošťák strelou z roku šestnástky prekonal brankára hostí. V 20. min našla pekná prihrávka voľného Ďurana a ten zvýšil na 2:0. Potom prišlo v 38. min sólo Trnku z polovice ihriska – obišiel piatich hráčov Veličnej a napokon aj brankára – a bolo 3:0. Štvrtý gól domácich pridal v 65. min Vajdiar hlavou po rohovom kope. Ivan Vajdiar

Klin – Or. Veselé 2:6 (0:1)
Góly: Tylka, Úradník – Pisarčík – 2, Gočál, Madleňák, Majdiak, Uhliarik
ŽK: hráč hostí Kolenčík
Zostava domácich: Lašák – Jadroň, Žofaj, Rončák, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Mišek, Lipjak, Bolibruch, Úradník, Balek. Striedali: Fenik, Tylka, Martin Stahoň
Zostava hostí: Kolenčík – Kromka, Madleňák, Maslaňák, Feranec, Kriš, Majdiak, Uhliarik, Gočal, Kumor, Pisarčík.
Hostia predviedli futbal vyššej kvality ako Klin, ktorý navyše nastúpil s náhradným brankárom. To sa prejavilo aj na výsledku, keď góly padali najmä v druhom polčase. Skóre otvoril v 33. min hosťujúci Gočal – 0:1. V druhom dejstve zvýšil na 0:2 v 53. min Pisarčík. Potom v rozpätí troch minút (v 60. a 63. min) hostia pridali Madleňákom a Majdiakom dva góly. Na 1:4 znižoval v 65. min Tylka, ale v 72. a 74. Uhliarik a Pisarčík zvýšili na 1:6. Na 2:6 upravil v 85. min Úradník. Karol Volf

PRIATEĽSKÝ ZÁPAS
Kraľovany – Leštiny 4:5 (3:1)
Góly: Blahut, Rozin, Opatera, Batuna,- Skrabák 2, Šiška, Karč, Michna
V zápase nešlo obom súperom prakticky o nič. V prvom polčase nastúpili domáci v základnej zostave. V druhom sa už len dohrávalo v exhibičnom tempe podobajúcemu sa priateľským zápasom. Kraľovany – Bziny budú musieť čakať na verdikt príslušných orgánov, či v nasledujúcej sezóne nastúpia v I., alebo v II. triede.(r)