Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 19. - 20. júna o 18.30 h
NORBIT - Dámy a páni, jeden z nominantov na prepadák roka prichádza a zaslúži si veru veľa bodov pri útoku na prvenstvo v tejto kategórii. Príbeh Norbita sledujeme už od jeho detstva, keď sa ocitol na prahu domova detí, kde sa ho ujal pán Wong (aj jeho hrá Eddie Murphy, hoci ide o ázijsky vyzerajúceho starca). Podľa pána Wonga je Norbit najhnusnejšie dieťa na svete a vo svete nemá budúcnosť. Veru, tak sa k nemu správali aj ostatné deti v domove - posmievali sa mu i bili ho, no potom sa ho jedného dňa ujala Rasputia (Eddie Murphy v tretej úlohe), stala sa jeho kamarátkou a nakoniec si ju aj nútene zobral za ženu... MP od 12 rokov
Št, pi, so, ne 21. - 24. júna o 18.30 h
Piráti Karibiku: Na konci sveta - Jack Sparrow žije! I keď predtým než bude môcť pustiť do éteru zopár opileckých periel, musí ho tím starých známych na čele s kapitánom Barbossom vyslobodiť z očistca, kde skončil potom, ako ho spolu s Čiernou perlou zhltol Kraken. Veru tak, Gore Verbinski konečne dostrihal a trikovo okrášlil materiál, ktorý vo veľkej miere vznikal súčasne s Truhlicou mŕtveho muža. Tak sa i my, podobne ako zvyšok planéty, koncom mája, vydáme naprieč oceánom až na samotný koniec sveta. Takže, ako sa budú osudy jednotlivých hrdinov vyvíjať ďalej, po otvorenom konci druhého filmu? Určite zaujímavejšie, ako v prvých dvoch. MP nad 12 rokov.
VÝSTAVY - ORAVSKÁ GALÉRIA
Dušan Junek - Profil - Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená už len do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát - Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená už len do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.
Florinov dom - Spätné zrkadlo II. - Návrat do starého Kubína. Výstava potrvá do 1. júla.
VÝSTAVY
Andrej Radlinský - Výstava jeho práce je sprístupnená od 1. júna do 30. júna vo vstupnej chodbe MsKS.
Záber na deviaty záber - IX. rockový záber vo fotografii. Výstava je sprístupnená od 1. júna do 30. júna vo fotogelérii pri výstavnej sieni MsKS.
Moja mama - Výtvarná práci detí materských škôl. Výstava je sprístupnená od 1. júna do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Šikovné ručičky - Výstava výtvarných prác detí zo VII. MŠ Dolný Kubín. Výstava je sprístupnená do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h. Cez víkend je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pi 22. júna od 14.00 h
FOLKOVA KOLIBA 2007, prehliadka folkovej scény v areáli Koliby v Dolnom Kubíne. Vystúpia: LEKRA, MINCE VO FONTÁNE, TOTEM, KORYTKO a ďalší, hlavný hosť PAVEL DOBEŠ.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 24. júna o 19.00 h
Rocky Balboa - Labutia pieseň pre Slya? Áno, ale zároveň príjemná nostalgia pre tých, ktorí žijú touto postavou rovnako, ako jej herec, od roku 1976. Výsledok Stalonovho snaženia nie je mizerný, ako mnohí predpokladali. Svedčí o ňom vyrieknutý ortieľ i hviezdičkové hodnotenie. Dej je síce jednoduchý, ale taký bol aj v ostatných dieloch série. Rockymu zomrela pred piatimi rokmi žena, jeho synovi prekáža bývalá boxerská sláva otca. Rocky trávi svoje dni spomienkami na staré dobré časy v reštaurácii, s torzom svojej rodiny alebo pri hrobe svojej ženy. Je celkom možné, že Rocky by týmto živorením dospel až na koniec svojho života, ale to by sa nemohla objaviť zaujímavá boxerská simulácia súboja Rockyho zo 70. rokov a súčasným šampiónom Masonom Dixonom. A pretože simulácia vzbudí veľký rozruch, Rocky sa rozhodne do ringu vrátiť. A vloží do posledného súboja úplne všetko. MP od 12 rokov
MsKS Trstená
Št 28. júna
Honza Nedvěd - Koncert populárneho folkového speváka.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
St 20. júna o 18.00 h
Spider man 3 - Vo filme Spider-man 3 Peter Parker nájde konečne rovnováhu medzi oddanosťou k Mary Jane a jeho povinnosťami, ktoré má ako superhrdina. No za rohom už číha nebezpečenstvo. Keď sa jeho kostým z ničoho nič zmení na farbu čiernu ako uhoľ, zväčší sa zároveň jeho sila a premení aj Petra, prebudí v ňom zlo, pomstychtivú stránku jeho osobnosti, ktorú sa snaží ovládať. Je donútený vybrať si medzi príťažlivou silou nového kostýmu a tým, akým býval - spravodlivým hrdinom. MP od 12 rokov
So 23. júna a po 25. júna o 18.00 h
T4XI - Opäť sa stretneme s taxikárom Danielom Moralesom, roztržitým policajtom Emilienom Coutant - Kerbalecom i komisárom Gilbertom, ktorý dostal v T4XI viac priestoru ako doteraz. Rovnako sa na plátne opäť objaví Emma Sjöberg a Edouard Montoute a na režisérskej stoličke Gérard Krawczyk, ktorý stál pri zrode kinohitov Taxi 2a3. MP od 12 rokov.
Dom kultúry Námestovo
Ut 19. júna o 17.00 h
Tanečný a hudobný odbor ZUŠ - Vystúpenie žiakov ZUŠ Námestovo. Miesto: kinosála.
Št 21. júna
XII. Gorazdovo Námestovo - 12. ročník celoslovenskej súťaže a výstavy detí a mládeže so zameraním na národnú históriu. O 9.00 h tvorivé dielne, kreslenie detí na Hviezdoslavovom námestí, o 11.00 h vernisáž, odovzdávanie ocenení, o 17.00 h sv. omša v rímskokatolíckom kostole sv. Šimona a Júdu, sprievod ku kaplnke.
VÝSTAVY
Slanický ostrov umenia
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Slanica z prístavu Slanická Osada. Sezóna potrvá do 15. septembra.
Slanická Osada
So 7. júla popoludní
Orava Punx Storm I. - Vystúpenia punkových kapiel z Oravy, Turca, Žiliny a Považia.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 24. júna o 18.00 h
Tajomstvo Robinsonovcov - Ak si myslíte, že vaša rodina je iná než tie ostatné, počkajte až sa zoznámite s Robinsonovcami, rodinou z budúcnosti, kde nič nie je nemožné. Najnovší film spracovaný digitálnou animáciou vás zavedie do sveta zajtrajška, kde i tie najdivokejšie sny sa stávajú skutočnosťou, vrátane tých, v ktorých mladý vynálezca hľadá svoj domov. Práve on je hrdinom animovaného filmu. Volá sa Lewis, má 12 rokov a je to sirota s IQ génia, snívajúca o tom, že nájde svoju rodinu, ktorú nikdy nepoznal. Jeho posledným projektom je skener ľudských spomienok. MP
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. - 19. storočí - Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne - Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po - pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad - Hrad je sprístupnený počas celého júna od 8.30 do 17.30 h.
Piatok 29. júna
Nočná prehliadka hradu - Netradičná prehliadka pri nočnom osvetlení oživená o rôzne atrakcie.

JASENOVÁ
Pamätný dom Martina Kukučína - Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Otvorené denne.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav, a veľa ď‘alších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h, cez víkend od 10.00 do 15.30 h.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené je v utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h, v nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

ORAVSKÁ LESNÁ - TANEČNÍK
Oravsko-kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra v pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón); sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v ňom bude minimálne 10 cestujúcich.

RABČA
Pripravuje
Dni Rabče - V piatok 29. o 19.00 h vystúpenie hudobno-zábavnej skupiny Drišľak. Sobota 30. júna - celodenné športové podujatia s partnerskou gminou Svinna. Nedeľa 1. júla - vystúpenie hudobných skupín z Poľska, heligonkárov a tanečných skupín z Rabče, Oravan, speváci SuperStar a koncert Milana Hrčku. Všetci návštevníci sú srdečne vítaní a pohostenie ich neminie.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 2. Ako sa mení dynamika firiem?
 3. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 4. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 5. Hudbou proti holorubom.
 6. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Hudbou proti holorubom.
 3. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 4. Pečeň je priamo zodpovedná za stav vášho imunitného systému
 5. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 6. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 7. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 10. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 1. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 11 219
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 10 216
 3. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 8 962
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 8 672
 5. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 8 505
 6. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 938
 7. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 7 727
 8. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 7 287
 9. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 276
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 6 213
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Pozrite si MY športujeme.


48m
Na dvore knižnice.

Spolupráca knižnice s ochranármi pokračuje novými zaujímavými projektmi.


22 h
Účastníci súťaže.

Začala sa sezóna pre malých rybárov.


Anton Ošťadnický 12. jún
Prenosné garáže zaberajú viac miesta na parkovanie ako bežné státia.

Mesto rieši nedostatok miesta na parkovanie odstraňovaním prenosných garáží.


11. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


17 h

Na mieste nehody zasahoval vrtuľník.


TASR 12. jún

Cestovanie so zbojníkmi, prejazd Chmarošským viaduktom či Telgártska slučka. To všetko je pre ľudí veľkým lákadlom.


24 h

Jej malý syn skončil v nemocnici.


TASR 12. jún

Už ste čítali?