Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Poruba postúpila do V. ligy, súťaž opúšťa Klin

V predposlednom kole sa sústreďoval zrak všetkých divákov do Dlhej, kde si mohli hostia v prípade výhry zabezpečiť už postup do V. ligy. Vedúcej Or. Porube sa to nakoniec aj podarilo, keď domácich zdolala najtesnejším rozdielom. Rozhodlo sa aj o vypadávaj

úcom, stali sa ním hráči Klina. Tí strácajú na predposledné mužstvo už tri body, no v prospech Novote hovoria vzájomné zápasy. Všetky ostatné zápasy tohto kola skončili domácimi výhrami, čo bol ten najlepší spôsob ako sa rozlúčiť s fanúšikmi.
14. Klin 25 5 2 18 17:51 17
ŠTK OFZ odpočíta Zubrohlave po skončení súťaže 9 bodov.

Dlhá – Or. Poruba 0:1 (0:1)
Gól: Dudáš
ŽK: Šutta, Kukla, Móres – Bardis, Paprčka
Zostava domácich: Novák, Šutta, Capuliak, Maslo, Štrbka, Kurčinka, Kukla, Haviar, Bartoš, Móres, Osadský
Zostava hostí: Kováč, Čipčala, Strapec, Peter Hucko, Bardis, Mikušiak, Peter Dudáš, Koedam, Milan Dudáš, Kubačka, Paprčka, striedali: Michal Molnár
V prvom polčase sa hostia snažili hrať útočne, potrebovali si zaistiť postup, na ktorý im stačil jeden bod. Domáci mali nejaké šance, ale všetky ich strely išli ponad bránu. Jediný gól zápasu padol po rohu, keď po zemi dorazil loptu do brány Dudáš. Poruba mala dobre zaistenú obranu, z ktorej podnikala nebezpečné akcie. V druhom polčase chceli domáci vyrovnať, ale ako v prvom, všetky ich strely leteli ponad bránu. Veľkú šancu mala Poruba v 73. min, keď po pravej strane potiahol Koedam, ale zle nahral.Anton Čipčala

Rabča – Kraľovany 2:0 (0:0)
Góly: Skutka, Slovík
Zostava domácich: Košút – Brandys, Jagnešák, Zboňák, Brišák, Harbut, Kutlák, Kvasňák, Sivka, Slovík, Skutka, striedal: Kudjak
Zostava hostí: Michal Duraj – P. Puškáš, Tomáň, Marek Duraj, Trnovec, P. Beňuš, Lukáčik, Batuna, A. Puškáš, Oršuliak, J. Beňuš, striedal: Blahút
Slnečné počasie prilákalo na zápas početnú divácku kulisu, ktorá veľa futbalového umenia v 1. polčase nevidela. Obe mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a šancí bolo minimum. Najčastejšie pokúšal šťastie strelami z diaľky Harbut, no svoj cieľ si nenašla ani jedna. Po prestávke domáci futbalisti zvýšili dôraz a ich snaha bola korunová aj gólmi. Gólový účet stretnutia otvoril Skutka, keď až jeho opakovaný pokus skončil za chrbtom hosťujúceho brankára. V 78. min sa skóre zápasu menilo opäť, keď na 2:0 zvýšil krížnou strelou Slovík. Hostia hrozili ojedinelými protiútokmi, no na dobre hrajúci domáci tím nestačili. Jozef Havlíček

Or. Podzámok – Novoť 3:0 (2:0)
Góly: Horňák, Kováč, Červeň
Zostava domácich: Kubinda, Horňák, Ordančík, Červeň, Dančo, Chomistek, Chromek, Brienik, Kriváň, Kováč, Jančo, striedali: Fiderák, Kňazúr, Červeň
Zostava hostí: Bolek, T. Zavodančík, Florek, M. Prokop, Snovák, Nodžák, Maruščák, Beňuš, Mikolajčík, D. Prokop, L. Zavodančík, striedali: Hylbrycht
Mužstvo spod Oravského hradu sa chcelo s publikom rozlúčiť peknou hrou, čo sa im aj podarilo. V 1. polčase tesne nad bránu hostí mieril Peter Kriváň, aj neskôr strelou opečiatkoval brvno. V 26. min bol v pokutovom území hostí faulovaný Chromek. Z pokutového kopu sa nemýlil Horňák – 1:0. V 38. min vynikajúco hrajúci Chromek vystrelil na bránu a strelu do nej dorazil Kováč – 2:0. V 2. polčase domáci spočiatku v hernej aktivite poľavili. V 60. min sa Brienik preštrikoval cez obranu hostí, ale jeho dobre mierená strela skončila tesne nad bránou Novote. Domáci sa ešte blysli viacerými akciami, ktoré v 89. min lišiacky zavŕšil na 3:0 Červeň. Ján Holubčík

Vavrečka – Párnica 4:2 (2:1)
Góly: Holma, Marcel Brčák (z 11-ky), Holmík, Pavol Brčák – Kalina, Bujnák
ŽK: Kasan
Zostava domácich: Pjentek – Doroš, Hrkeľ, Verníček, Pavol Brčák, Bolibruch, Holmík, Kasan, Šalata, Marcel Brčák, Holma. Striedali: František Brčák, Stolárik.
Zostava hostí: Smoleň – Lopeň, Trnovský, Had, Kubačka, Otruba, Katrenčík, Kalina, Slosarčík, Bujnák, Graca, striedal: Dráb
Zápas začala lepšie Vavrečka, ktorá sa ujala v 20. min vedenia, keď po krížnej prihrávke Hrkľa trafil do siete Holma. Potom však v 40. min hostia vyrovnali krásnou strelou do šibenice z kopačky Kalinu. Do kabín domáci predsa len odchádzali s jednogólovým náskokom. Po faule na Marcela Brčáka v 42. min sám faulovaný hráč premenil penaltu – 2:1. V druhom polčase prišla 50. min a Vavrečka zvýšila na 3:1, keď spoza šestnástky pekne vystrelil Holmík a jeho strelu ešte tečoval hráč Párnice. V 63. min kopali hostia priamy kop – Kalina trafil brvno a odrazenú loptu hráč hostí poslal do siete. Na konečných 4:2 upravil v 82. min Pavol Brčák prízemnou strelou z hranice pokutového kopu.
Pavol Žuffa

Veličná – Klin 3:2 (1:0)
Góly: Kosmeľ 2, Janík – Fenik 2
Zostava domácich: Okál, Šuty, Serdel, Zvara, Sučák, Kosmeľ, Vicáň, Beluš, Janík, Gajdošík, Lacko, striedali: Krupa, Huba
Zostava hostí: Jadroň, Bugaj, Bols, Gonšenica, Ľubo Stahoň, Jozef Stahoň, Fenik, Mišek, Jozef Pisarčík, Anton Pisarčík, Bolibruch
Na perfektný trávnik vo Veličnej nastúpili obidve mužstvá vo výbornej forme. Do 15. minúty bol zápas vyrovnaný. Domáci zapli na vyššie otáčky a bolo len otázkou času, kedy padne gól. Druhú šancu domácich trestuhodne zahodil Lacko. V 35. minúte padla bomba Sučáka, ktorú vyrazil brankár hostí na roh. Hneď nato sa v protiútoku vyznamenal Okál, keď chytil čistý gól. V 40. min. faulovali obrancovia Klina a skóre otvára z penalty Kosmeľ. Do 2. polčasu domáci nastúpili v pohode a začali hrať typickú technickú hru. Po šanciach Vicáňa a Gajdošíka z trestného kopu Kosmeľ presnou strelou zvýšil na 2:0. Od tohto momentu hostia prispeli dobrou hrou cez celé stretnutie. Janotík prispieva gólom v 60. min. a je 3:0. Domáci začali zabávať divákov peknými akciami, ktoré si zaslúžili potlesk. Klin v 70. min Fenikom upravuje stav na 3:1. V 86. min domáci urobili hrubú chybu, ktorú presnou strelou využil Fenik. Po tomto momente sa zápas už len odohrával medzi šestnástkami. Miloš Okál

Or. Veselé – Zubrohlava 2:0 (1:0)
Góly: Pisarčík, Uhliarik
ŽK: Madleňák, Rieger – Mordel, Hradský
Zostava domácich: Kolenčík – Švába, Madleňák, Maslaňák, Feranec, Briš, Kriš, Juriga, Gočal, Kumor, Pisarčík, striedali: Večerek, Rieger, Uhliarik.
Zostava hostí: Žuffa – Mordel, Hradský, Jendroľ, Herdeľ, Graňák, Rentka, Palider, Baňas, Lešňovský, Ľuboš Mordel, striedali: Miškovčík, Pavľák, Václav.
Na hornooravské derby prišla slušná divácka kulisa. Hráči oboch mužstiev začali opatrne, ale o krok lepší boli domáci. Najskôr nastrelili tyč a následne v 24. min sa ujali vedenia. Gól padol po najkrajšej akcii prvého polčasu. Domáci založili rýchly protiútok a veľmi dobrú prihrávku do šestnástky zužitkoval Pisarčík – 1:0. V druhom dejstve už bola hra v réžii Or. Veselého. Hostitelia so štyrmi dorastencami v zostave hrali ukážkový futbal založený na dôraze a presných prihrávkach. Jednu takú v 74. min využil Uhliarik a stanovil na konečných 2:0. Domáci diváci videli jeden z najkrajších zápasov, odohraných v tejto sezóne v Or. Veselom. Za predvedený výkon treba pochváliť celý kolektív domácich. Dušan Rejduga

Leštiny – Lokca 3:1 (0:1)
Góly: Pangrác, Balko, Melicherčík - Kubolek
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Halák, Mačuha, Koval, Šiška, Karč, Melicherčík, Balko, Machaj, Pangrác, striedali: Beran
Zostava hostí: Somora, Bombiak, Vajdiar, Kramarčík, Roštiak, Kubolek, Rabčan, Smolár, Trnka, Lipničan, Oščadnický Marián, striedali: Oščadnický Michal, Oščadnický Milan, Bartoš
V 6. min Machajovu tvrdú strelu z 10 m brankár Somora len s námahou vyráža. V 31. min sa do brejku dostal opäť Machaj, no jeho úmysel v pokutovom území stopér vystihol a vypichol skĺzačkou na rohový kop. V 36. min Trnka z 30 m vystrelil tvrdú strelu na domáceho brankára a tečovanú loptu nepokrytý útočník usmernil za Škrabákov chrbát – stav sa mení na 0:1. V 42. min po ľavom krídle potiahol akciu Karč, no jeho striedaný center nestačil Šiška usmerniť do opustenej brány. V 45. min hlavička Melicherčíka len tesne preletela ponad brvno Somorovej brány. V 48. min Mačuha vysunul po pravom krídle Šišku. Jeho center hlavou zužitkoval v päťke Pangrác na vyrovnávajúci gól. V 51. min Machajova krížna strela tesne minula ľavú tyč brankára. V 58. min Mačuha vysunul po pravom krídle Šišku a jeho prudko strieľaný center nasmeroval cez päťku do prázdnej brány. Stav sa mení na 2:1. V 60. min Melicherčíkova jedovatá strela skončila za chrbtom hosťujúceho brankára a domáci vyhrávajú 3:1. V 70. min išiel po samostatnom úniku Pangrác na brankára hostí, no trestuhodne vystrelil nad brvno brankára hostí. Do konca zápasu sa už stav nezmenil, Leštinčania vyhrali 3:1. Hostia pôsobili počas prvého polčasu futbalovejším dojmom, no domáci svojou húževnatosťou a bojovnosťou zvrátili celkový stav. Vytvorili si gólové šance, z ktorých dokázali tri zužitkovať a zaslúžene vyhrali. Jozef Vavrečan

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?