Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA - DOHRÁVKY

Štvorgólové predstavenie Dušana Kalinu v Párnici

Dve dohrávané stretnutia boli na programe v piatok 8. júna podvečer, keď sa z rozličných príčin nemohli odohrať v pôvodnom termíne. Oravský Podzámok sa na jar posnažil a vyhol sa záchranárskym prácam. Ani proti Zubrohlave nezačal zle, ale tá napokon doká

zala uhrať remízu.
Favoritovi ďalšieho duelu - doteraz piatej Lokci, v Párnici ruže nekvitli. Postaral sa o to hlavne neudržateľný Kalina. Ten mal svoj deň a vsietil všetky štyri góly svojho mužstva.

14. kolo - dohrávka
O. Podzámok - Zubrohlava 3:3 (2:0)
Góly: Horňák, J. Kováč, T. Červeň - R. Palider 2, M. Mordel.
ŽK: M. Chomistek - Hradský, Graňák, A. Banas.
Zostava domácich: Kubinda, Horňák, Ordančík, A. Červeň, Dančo, M. Chomistek, Chromek, Brienik, Fiderák, J. Kováč, Maslo, striedali: Kľuska, T. Červeň, Svýba.
Zostava hostí: M. Žuffa, Herdel, Hradský, Jendroľ, Václav, Graňák, Rentka, R. Palider, A. Banas, Lešňovský, Ľ. Mordel, striedali: Briššák, M. Mordel.
Hostia pricestovali pod Oravský hrad s cieľom udržať si postupové ambície, no prvé dejstvo im nevyšlo tak, ako si predstavovali. Celé odohrali viac-menej na vlastnej polovici. Bránili sa hlavne odkopávaním lopty do bezpečia. V 30. min po jednom z takýchto odkopov si loptu prevzal Milan Horňák a preštrikoval sa hosťujúcou obranou. V šestnástke bol však faulovaný a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Nariadenú penaltu sám postihnutý premenil a domáci prvýkrát viedli. Podzámčania pokračovali v tlaku aj po strelenom góle. O päť minút potiahol loptu po pravej strane Chromek, na bránkovej čiare si ju zasekol a poslal Jánovi Kováčovi. Ten už nemal problém skórovať. Po zmene strán sa prebudil i hosťujúci kolektív. V 60. min sa po nedorozumení v obranných radoch Or. Podzámku zapísal do streleckej listiny Rudolf Palider. Následne mali šancu na ďalšiu zmenu stavu Chromek a J. Kováč, no gólman Zubrohlavy sa vyznamenal. Priamy kop Brienika v 70. min usmernil hlavičkou do brány Tibor Červeň - 3:1. O päť minút nato zaváhanie domácej obrany potrestal znova Rudolf Palider. Potom sa hostitelia stiahli a smerom dopredu už neboli takí aktívni. Výsledkom toho bolo vyrovnanie, na ktorom sa podieľal striedajúci Milan Mordel. Domácich môže mrzieť, že nedotiahli zápas do víťazného konca, pretože mali z hry viac. Ján Holubčík

22. kolo - dohrávka
Párnica - Lokca 4:2 (2:0)
Góly: Kalina 4 - Jedinák, Kramarčík.
bez kariet
Zostava domácich: Smoleň, Lopeň, Trnovský, M. Had, Bujňák, Katrenčík, Datko, J. Kubačka, Slosarčík, Kalina, I. Otruba, striedali: J. Had, Radena, Graca.
Zostava hostí: Jarabica, Ľ. Janík, J. Brčák, Kramarčík, Roštiak, Ďurana, Rabčan, Mičian, Jedinák, Homola, Michal Kormaňák.
Divákov: 50.
Dôležitý zápas z hľadiska postavenia domácich v tabuľke sa začal výborne pre Párnicu, keď už v 5. min dáva Dušan Kalina jej vedúci gól. Neubehli vari ani dve minúty a bol to opäť Kalina, ktorý dorážal v páde brankárom vyrazenú loptu po strele Slosarčíka a upravil tak na 2:0. Domácemu celku sa darila hra v strede poľa, z čoho profitovali najmä útočníci. Ďalšie dobré príležitosti zostali nevyužité a do šatní sa odchádzalo za stavu 2:0. Hráči hostí toho v prvom polčase smerom dopredu veľa neukázali a Smoleňovu bránu sa snažili ohrozovať strelami z diaľky. Začiatok druhej polovice stretnutia patril tak isto, ako v úvode tej prvej, gólovým momentom. Prakticky hneď po rozohratí v stredovom kruhu pridal strelecky disponovaný Kalina tretí presný zásah a dosiahol čistý hetrik. V 55. min sa dobrá útočná akcia podarila aj hosťom a Miroslavom Jedinákom znižujú na 3:1. S priebežným výsledkom nebol zrejme spokojný strelec zápasu Kalina, ktorý ťažil hlavne z dobrej spolupráce so Slosarčíkom, a v 67. min uzatvára svoj gólový koncert. Na kopačkách mal ešte niekoľko možností rozvlniť sieť, ostalo však iba pri šanciach. V 73. min uvoľnil miesto na ihrisku Gracovi a tak sa už, na šťastie pre Lokčanov, nemohol v zostávajúcich minútach zapísať do listiny strelcov. V 89. min sa hosťujúcim futbalistom podarilo skorigovať na konečných 4:2, kedy presne mieril Marián Kramarčík. Milan Hančiak

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?