Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 12. - 13. júna o 18.30 h
Diablova žatva - Na malé louisianské mestečko padá desať biblických rán a Hilary Swank ich sem prichádza vedecky vyšetriť. Katherine je vedecky založená žena, ktorá sa s nadprirodzenými javmi príliš nebaví a čo najrýchlejšie na ne nájde racionálne vysvetlenie. Ale nebolo to vždy tak - kedysi dávno bola veľmi veriaca misionárka a služobnica Pána, ktorá rozširovala jeho učenie v mene dobra. Ale po strate svojej rodiny (manžela a dcéry) prišla okamžite aj o snahu veriť a odvrátila sa na cestu prísne determinovaného vedeckého poznania s jednoznačnými vysvetleniami. Po svete cestuje naďalej, ale s cieľom akýkoľvek náznak zázraku vysvetliť po vedeckej stránke. A tak Katherine spolu so svojím kolegom začínajú vyšetrovať... MP od 15 rokov
Pia, so, ne 15. - 17. júna o 18.30 h
Divé svine -Partia štyroch usadených pánov v rokoch, členov nedeľného motorkárskeho klubu Divé svine, sa jedného dňa rozhodne radikálne zmeniť svoj nudný život a ešte si poriadne užiť. Obliecť sa do čiernej kože, roztúrovať ťažké stroje a ako správni tvrdí chlapi vydať sa na motorkách naprieč Amerikou. Born to be wild! Silné reči a chlapské gestá však tatkom vydržia len do okamihu, keď na cestách narazia na skutočný motorkársky gang Del Fuegos... MP od 15 rokov
VÝSTAVY - ORAVSKÁ GALÉRIA
Dušan Junek - Profil - Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát - Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená už len do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.
Florinov dom - Spätné zrkadlo II - Návrat do starého Kubína. Výstava potrvá do 1. júla.
VÝSTAVY
Andrej Radlinský - Výstava jeho práce je sprístupnená od 1. júna do 30. júna vo vstupnej chodbe MsKS.
Záber na deviaty záber - IX. rockový záber vo fotografii. Výstava je sprístupnená od 1. júna do 30. júna vo fotogalérii pri výstavnej sieni MsKS.
Moja mama - Výtvarné práce detí materských škôl. Výstava je sprístupnená od 1. júna do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Šikovné ručičky - Výstava výtvarných prác detí zo VII. MŠ Dolný Kubín. Výstava je sprístupnená do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 do 16.00 h. Cez víkend je otvorené len pre ohlásené návštevy.
Pi 22. júna od 14.00 h
FOLKOVÁ KOLIBA 2007, prehliadka folkovej scény v areáli Koliby v Dolnom Kubíne. Vystúpia: LEKRA, MINCE VO FONTÁNE, TOTEM, KORYTKO a ďalší, hlavný hosť PAVEL DOBEŠ.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 17. júna o 19.00 h
Prázdniny pána Beana - Prázdniny pána Beana stavili na nasledujúci scenár: Pán Bean vyhrá v súťaži zájazd do Francúzska, určitý obnos peňazí a dostáva videokameru na to, aby svoje zážitky nakrútil. V praxi sa stane niečo úplne iné: Bean nastúpi do vlaku, o pár minút už prichádza do kontinentálnej Európy, aby prišiel o kus peňazí a nechtiac prekazil malému ruskému chlapcovi nástup do vlaku, v ktorom mal s otcom cestovať do Cannes. A keďže Bean je dobrák, rozhodne sa chlapca zobrať so sebou a dostať ho do Cannes stoj čo stoj. Je samozrejmé, že týmto spôsobom sa chlapec dočká množstva katastrof a nečakaných udalostí, pretože putovanie s Beanom nemôže byť obyčajné... MP od 12 rokov

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
St 13. júna o 18.00 h
Kráľovná - Jej smrť vpadla do životov ľudí, ktorí takmer ani netušili, kto to je a ako žije. Bulvárna zvedavosť ju najskôr zabila, ale potom zmenila jej poslednú cestu. Dala jej silu o ktorej sa netušilo. Lady Di. Dokonca sa akosi podvedome vtlačila aj do prvých riadkov tejto recenzie, hoci nie je hlavnou postavou dnešného filmu.
Lady Diana je novodobá mučenica. V dobrom i zlom. Ľudia ju zatracovali bez toho, aby vedeli niečo viac o jej živote a vynášali do nebies s takmer hysterickou vášňou. Uprostred celého toho cirkusu však trónila tichá hviezda. Jej veličenstvo kráľovná Alžbeta II.. Práve jej je venovaný tento film. MP od 15 rokov
So, ne 16. - 17. júna o 18.00 h
Kvaska - Mala to byť nízkorozpočtová rýchloprodukcia, určená pre úzky okruh nadšencov, ale ako to už vo svete filmu býva, všetko dopadlo inak. Režisérka nemeckého pôvodu Mirjam Landa vo svojom celovečernom debute dala pojmu „kvaska“ nový význam. Nakrútila „divadelnú hru“ o divadelnom muzikáli a zavolala si k tomu humoristu Pomajba. Odvahu jej rozhodne uprieť nemožno. Výsledkom je „niečo“ podobné médiu zvanému film - osobitý experiment, ktorý osloví najmä návštevníkov činohry, fanúšikov súčasného trendu v tvorbe Daniela Landu a obdivovateľov (nielen) hereckého prejavu Jiřího Korna. MP od 15 rokov
VÝSTAVY
Svet rozprávok - Výstava divadelných bábok - marionet a historických divadielok. Výstava je sprístupnená do 18. júna v Dome kultúry Námestovo.
Slanický ostrov
34. sezóna na Slanickom ostrove umenia - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Slanica z prístavu Slanická Osada. Sezóna potrvá do 15. septembra.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pia 15. júna o 18.00 h
Životy tých druhých - Doba existencie železnej opony, v Nemecku zhmotnenej do podoby Berlínskeho múru, je virtuálnym priestorom pre množstvo „skutočných“ príbehov rôzneho žánrového ladenia. Z poslednej doby asi najvýraznejšie vystupuje komédia Good Bye, Lenin! Životy tých druhých stoja na opačnej strane spektra, aspoň sa tak na prvý pohľad zdá. Svojou konštrukciou nie sú komédia, no humor, najmä ten ironický, či absurdný je ich imanentnou súčasťou. A funguje hlavne preto, že samotný film je veľmi zručne premyslenou a funkčnou „špionážnou“ hrou s divákom. MP od 15 rokov
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. - 19. storočí - Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.

Skryť Vypnúť reklamu

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne - Galéria ľudového rezbárstva je založená na prácach rezbárov, účastníkov predchádzajúcich piatich ročníkov rezbárskych sympózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra v po - pia od 7.00 do 15.00 h.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad - Hrad je sprístupnený počas celého júna od 8.30 do 17.30 h.

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej - Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav, a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h, cez víkend od 10.00 do 15.30 h.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené utorok až piatok od 9.00 do 16.30. V nedeľu 10.30 - 18.00 h.

ORAVSKÁ LESNÁ - TANEČNÍK
Oravsko-kysucká železnička Premáva v sezóne do 31. októbra v pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón); sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v ňom bude minimálne 10 cestujúcich.

CHLEBNICE
So, ne 16. - 17. júna
Chlebnický chlebníček, III. ročník
Program: folklór, šermiarstvo, country, zborový spev, ľudová hudba a tanec.
Tvorba: rezbárstvo, kováčstvo, košikárstvo, maliarstvo, fotografia, čipkárstvo. Vstup voľný.

NOVOŤ
Ne 17. júna od 14.00 h
Chváľme piesňou Pána - XI. ročník festivalu cirkevných speváckych zborov. Miesto: rímskokatolícky kostol v Novoti.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 062
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 889
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 18 473
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 111
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 073
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 758
 7. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 7 430
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 339
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 313
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 166
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kompletné výsledky skríningového testovania stále nie sú k dispozícii.

Čísla prezentované samosprávami, ministerstvom aj premiérom Matovičom sú odlišné.

14 h
Na parkovisku pred železničným priecestím je skládka stavebného materiálu.

Sanácia brala si vyžaduje uzatvorenie cesty, dopravu riadi polícia, vozidlá púšťa v polhodinových intervaloch.

18 h
Ľadová stena z lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

26. jan
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

26. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

18 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

23 h

Poradia sa od včera zmenili.

11 h

Už ste čítali?