Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
FUTBAL - II. LIGA

Šesťbodový týždeň D. Kubína

Dolný Kubín potvrdil v poslednom zápase jarnú fazónu. Celých 90 min boli aktívnejší.

Dolný Kubín – Čadca 2:0 (1:0)
Góly: 33. min Paško, 73. min Plančo
Zostava: Okoličáni, Čarnota (87. min Kubala), Bašista, Mandič, Holub, Janký (82 min P. Maslo), Siman, Plančo, Gonda, Paško, M. Kubala (73. min Lejko)
Predovšetkým v prvom polčase nepustili hostí z Kysúc prakticky k žiadnej šanci. Skóre mohol už v 2. min otvoriť domáci Paško. Po kľučke na brankára však obrana hostí zrazila loptu na roh. V 10. min strieľal Paško z 18 metrov, ale lopta smerovala tesne vedľa. Hostia pohrozili v 13. min po zlej rozohrávke Dolného Kubína v strede poľa. Okoličáni sa však vyznamenal. V 24. min Paško vysunul Jankýho, ten preloboval nielen brankára, ale aj bránu. O 2. min nato strieľal dolnokubínsky Kubala z otočky. Brankár Čadce – Gavlák bol pozorný. V 33. minúte Plančo vysunul Jankýho, ten našiel spätnou prihrávkou Paška a razom bolo 1:0 pre domáci celok. Čadca mohla vyrovnať o dve minúty, ale Okoličáni zastavil prenikajúceho Sidora.
Do druhého dejstva hostia prestriedali. Zvýšili pohyb, ale na dobre rozbehnutých Dolnokubínčanov to nestačilo. V 48. min vošiel dobre hrajúci Paško do šestnástky, našiel Simana, ktorý však mieril vedľa. Obdobná akcia zo strany domácich bola v 60 min., s tým rozdielom, že loptu si vymenili Gonda a Janký. O 3. min neskôr ušiel po ľavej strane Paško, na šestnástke našiel Jankýho. Stanovi Jankýmu pravdepodobne nebolo súdené v tomto zápase skórovať. Domáci spečatili výsledok v 73. min po trestnom kope Mandiča. Jeho projektil vyrazil brankár len do žrde a dorážajúci Plančo s prehľadom skóroval.
Dolnokubínčania predvádzali počas jari atraktívny futbal. Tréner Peter Zelenský dokázal zobudiť bojovného ducha mužstva. Pokiaľ by súťaž trvala o niečo dlhšie, Dolný Kubín mohol pri súčasnej forme pomýšľať na vyššie priečky.

14. Turňa 26 5 6 15 25:49 21

Ostatné zápasy: Ružomberok B - Trebišov 2:2 (1:2), L. Mikuláš – Podbrezová B 0:0, Dukla B. Bystrica B - Spišská Nová Ves 2:1 (1:0), Žiar nad Hronom - Stropkov 5:2 (3:0), St. Ľubovňa - Lipany 1:1 (1:0), Vranov - Turňa 5:1 (2:1)