12. Stráňavy 24 7 8 9 34 : 39 29
13. O.Jasenica 24 7 5 12 38 : 42 26
14. Nižná 24 1 3 20 18 : 64 6

Tvrdošín – Stráňavy 0:1 (0:1)
Zostava domácich: Kazík, Repka, Krivda, Medvecký, Martini, Baláž, Sirota, Jamečný, Seduch, Palider, Novák, striedal: Hutira
Na vlastnom trávniku začali domáci futbalisti náporom, keď súpera pritlačili na svoju polovicu. Územná prevaha však priniesla iba gólové príležitosti, ktoré zostali nevyužité. Najväčšiu spálil Anton Palider. V 37. min prišiel trest za premrhané šance domácich, keď Stráňavy z ojedinelého útoku vsietili gól. Aj po zmene strán tlak Tvrdošína pokračoval. Domáci si vypracovali niekoľko príležitostí, no gól nevedeli vsietiť. Hostia sa zamerali na bránenie tesného víťazstva, čo sa im nakoniec podarilo. Keďže zápas sa na šance nehrá, z plného bodového zisku sa radovali Stráňavy. (jv)

Oščadnica - Oravská Jasenica 5:4 (3:2)
Góly hostí: Z. Čiernik 2, Peter Čiernik ml, D. Kaprálik.
ŽK hostí: P. Žofaj, Michal Vráb, Peter Čiernik ml..
Zostava hostí: P. Žofaj, V. Madleňák, Skočík, D. Kaprálik, M. Feranec, Binek, Michal Vráb, Miloš Vráb, Maroš Madleňák, J. Godiš, Z. Čiernik, striedali: Škombár, Peter Čiernik ml.
Hostia po predchádzajúcich dobrých výkonoch i výsledkoch prišli do Oščadnice bodovať. Nevyšiel im ale úvod duelu a už v 8. min inkasovali. V 14. min bolo po chybe obrany hostí 2:0. Hneď nato Zdeno Čiernik strelou z voleja znižuje. Po polhodine hry nacentroval z rohového kopu Michal Vráb a strelec posledného gólu z dobrej pozície prekopol. Zakrátko sa nevyznamenala ľavá strana obrany a Or. Jasenica opäť prehrávala o dva góly. Minútu pred koncom prvého polčasu pridal druhý presný zásah Hornooravcov Zdeno Čiernik. Po zmene strán začali hrať Jaseničania ofenzívnejšie. V 53. min Maroš Madleňák opečiatkoval z priameho kopu brvno. Potom vyrobil hrubú chybu M. Feranec a domáci ju potrestali - 4:2. V 60. min Peter Čiernik hlavou znova mení stav stretnutia. Následne smerovali dve strely do tyče domácej brány. V záverečnej minúte je opäť iné skóre - 5:3. Štvrtá minúta nadstaveného času priniesla konečný výsledok, kedy Dušan Kaprálik prekonal ako posledný gólmana Oščadnice. Mário Madleňák

Turčianska Štiavnička – Nižná 2:1 (0:1)
Gól: Orčo
ŽK: T. Chladný
ČK: R. Šeling
Zostava: Brčák, Adamus, R. Chladný, Petričko, Michal Kuboš, Marek Kuboš, T. Chladný, Daňa, Orčo, R. Šeling, Matejek, striedali: Bažík
Už v 1. minúte nastrelili domáci brvno. Vzápätí sa hra „ukľudnila“ a zväčša odvíjala medzi šestnástkami. Hral sa predovšetkým technickejší futbal, pretože tesne pred zápasom ihrisko až príliš namoklo. V 42. min Nižná kopala rohový kop na ktorý si výborne naskočil Orčo. Hostia sa ujali vedenia 1:0. Do druhého dejstva vstúpili domáci s veľkým náporom. Počas 25 minút prežívali Oravci vskutku krušné chvíle. Zazvonilo brvno aj tyčka. Brankár Nižnej D. Brčák sa vyznamenával. Veľkou smolou hostí bolo vylúčenie Romana Šelinga za druhú žltú kartu. Turčianskej Štiavničke sa snaha vyplatila v 68. min. Z priameho kopu domáci prestrelili múr. Tlak síce oslabol, ale aj tak sa viac dialo pred Brčákovou svätyňou. Domáci boli korunovaní v 80. min, keď po dobrej hlavičke stanovili konečný rezultát. Nižná mohla v nastavenom čase ešte vyrovnať. Skvelé šance Orča a Matejeka zastavil výborný brankár Machovič. Pavol Cabada

Ostatné zápasy: Dúbrava – S. Bystrica 2:0 (0:0), Valča – K. Lieskovec 1:1 (1:1), Makov – Trebostovo 6:1 (2:0), L. Štiavnica – Belá 3:2 (0:1),

ŽK: T. Šiška
Zostava: Flontek, T. Šiška, Hucík, Milan Šiška, E. Šiška, Šišila, Filek, Marek Šiška, Romaňák, Bažík, Juráň, striedali: Kovalčík
Domáci nastúpili ako líder súťaže s veľkým odhodlaním vyhrať, čo sa im aj darilo a už v 11. min viedli 1:0 po chybe obrany Zuberca. Pred koncom polčasu v 38. a v 42. min domáci zvýšili svoj náskok na rozdiel troch gólov. V druhom polčase v 66. min Poruba uzavrela skóre na konečných 4:0. Po tomto momente sa Zuberec snažil streliť čestný gól, to sa mu však nepodarilo a domáci zaslúžene vyhrali.Vladimír Filek

Trstená – Žaškov 2:1 (2:0)
Góly: Machajda, Bednár – Greguška
ŽK: Koleják - Hanko, Kováč
Zostava domácich: Jančo, Maniak, Tropek, Koleják, Vittek, Machajda, Jendrišek, Bednár, Pazúrik, Pánik, Hvolka, striedali: Václavík, Kubačka, Letaši
Zostava hostí: Buzák, Gallo, T. Farko, Hanko, Kubačka, Greguška, Katreniak, Kaplánek, Kováč, Pavlovič, Ondrík, striedali: P. Farko, Puček
Divákov: 300
Do 5. min sa odohrával zápas medzi šestnástkami. V 25. min sa domáci ujímajú vedenia, keď Machajda po peknom spracovaní centra prestrelil vybiehajúceho brankára. V 38. min Bednár po peknom spracovaní krížnou strelou zvýšil na 2:0. Hostia znižujú v 84. min, keď Greguška pätičkou tečoval pred brankárom Jančom. Obidva tímy podali solídny výkon so šťastnejším koncom pre domácich. Peter Medvecký

Podbiel – Kláštor 2:4 (0:2)
Góly: Pafčo, J. Kanderka – Matúška, Černák, Mravec, Bernák
ŽK: D. Kanderka - Krutek, Maroš, Čambor
ČK: J. Kanderka – J. Matúška
Zostava domácich: Oleš, Tomaga, Dvorský, Drbiak, Uher, Mitál, Pafčo, Michalík, Kanderka J, Kanderka D, Srnčík, striedali: Dvorník, Šeling, Domiňák
Zostava hostí: Šumihrad, Matúška R, Černák, Kamien P, Mravec, Matúška J, Krška, Krutek, Cabada, Kamien M
Divákov:200
Úvod zápasu sa niesol v réžii hostí. V 22. min hostia využili hneď prvú šancu, keď Matúška Róbert prenikol do šestnástky a prekonal domáceho brankára. Do konca prvého polčasu sa zdalo, že sa už nič neudeje, ale v 42. min po chybe obrany viedli hostia už 0:2. Do druhého polčasu nastúpili domáci v snahe vyrovnať. To sa im začalo dariť v 59. min., keď Kanderka Jakub znížil na 1:2. O dve minúty neskôr už bolo vyrovnané, keď Pafčo premenil ponúknutú šancu. Záver zápasu patril jednoznačne hosťom, keď v priebehu desiatich minút vsietili dva góly, ktoré znamenali víťazstvo Kláštora 2:4. Otto Móres

Ostatné zápasy: Bešeňová – Lisková 1:2 (0:1), Dražkovce – Sučany 3:2 (2:1), Vrútky – Palúdzka 2:1 (0:1), Černová – Ludrová 4:3 (4:2)

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 980

Na Orave sa tvoria rady už od sobotňajšieho rána.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.