Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Postupová hádanka sa zdá byť vyriešená

V jedenástom súťažnom kole dominovali najmä domáce celky, keď zo siedmich stretnutí využilo výhodu domáceho prostredia až päť mužstiev. Jedine Kraľovany si odviezli z Párnice trojbodový zápis. Dôležité víťazstvo v boji o postup do V. ligy zaznamenala Or.

Poruba, ktorá si najtesnejším rozdielom poradila s futbalistami Or. Veselého. Celok Dlhej, hlavný konkurent o prvú priečku, nečakane podľahol predposlednej Novoti a na vedúcu Or. Porubu spoločne s Vavrečkou už stráca päť bodov. Stretnutie medzi Lokcou a Rabčou skončilo deľbou bodov, čím si už hostia privreli postupové vrátka. Na opačnom konci ostáva naďalej posledný Klin, i keď v tomto kole bodoval naplno.

14. Klin 24 5 2 17 15:48 17
ŠTK OFZ odpočíta Zubrohlave po skončení súťaže 9 bodov.

Or. Poruba – Or. Veselé 1:0 (1:0)
Gól: M. Dudáš
ŽK: Gočal, Zošák
Zostava domácich: Kováč – Strapec, M. Hucko, M. Molnár, P. Kišša, P. Hucko, Paprčka, P. Dudáš, Koedam, M. Dudáš, Mikušiak, striedali: J. Kiša, T. Kubačka, Babiak
Zostava hostí: Beňadik – Švába, Madleňák, Maslaňák, Feranec, Briš, Gočal, M. Kriš, Majdiak, Kumor, Pisarčík, striedali: Zošák, Večerek
Na rozmočenom trávniku sa od prvých minút hral opatrný futbal a ako prví výraznejšie pohrozili domáci. Strelu Paprčky hosťujúci gólman pohodlne kryl. V 23. min sa prezentoval nepríjemnou strelou na klzkom teréne Mikušiak, no jeho strela neskončila v sieti. Hostia podnikali nebezpečné protiútoky, s ktorými nemal domáci Kováč vážnejšie problémy. V 34. min sa v dobrej palebnej pozícii ocitol Peter Dudáš, ale ani jeho pokus ešte nenašiel svoj cieľ. Domáce družstvo sa dočkalo päť minút pred odchodom do šatní, keď opakovaná strela skončila za chrbtom hosťujúceho gólmana. V 2. polčase stavili domáci na defenzívu, čo sa im aj nakoniec podarilo, keď najtesnejšie víťazstvo už uhájili. Anton Čipčala

Zubrohlava – Veličná 3:2 (2:1)
Góly: Ľuboš Mordel, Milan Mordel, Banas – Kozmel, Sučák
ŽK: Okál
Zostava domácich: Hajdučík, Ľuboš Mordel, Herud, Jendroľ, Václav, Graňák, Rentka, Herdel, Milan Mordel, Lešňovský, Banas Striedal: Miškovič
Zostava hostí: Okál, Zvara, Serdel, Marek Zvara, Sučák, Kosmeľ, Vicáň, Gajdošík, Lašik, Brašeň, Lacko, Striedali: Benuš, Šuth
Divákov:200
Zubrohlava ako tradične zatlačila súpera na ich polovicu a až do 15. minúty mali 4 nádherné šance, ktoré domáci útočníci nepremenili. V 20. minúte utiekol hosťom obranca Jendroľ a peknou spätnou nahrávkou našiel Mordela, ktorý otvára skóre. V 35. minúte sa hostia po prvýkrát dostali k bráne a presnou strelou z priameho kopu vyrovnávajú. Gól do opustenej brány dáva Mordel, a je 2:1. V 2. polčase sa hralo počas stáleho pršania. V 59. minúte Jendroľ dáva krásny center na Banasa, ktorý hlavou potvrdzuje víťazstvo. V 78. minúte udreli hostia, a znížili na konečných 3:2. Jozef Lešnovský

Vavrečka – Or. Podzámok 3:1 (0:1)
Góly: Šalata, Doroš, Holub M. - Chromek
Zostava domácich: Pientek, Holub, Hrkeľ, Brčák P, Doroš, Verníček, Hurák, Srnčík, Holmík, Brčák M, Bolibruch, striedali: Šalata, Čajka
Zostava hostí: Kubinda, Horňák, Ondrek, Kriš, Kriváň, Jančo, Chromek, Brienik, Pavčo, Kováč, Feranc, striedali: Maslo, Medvecký, Kováč
Od úvodu zápasu bolo jasné, že diváci uvidia kvalitný futbal na obidvoch stranách. Hostia predvádzali od začiatku kombinačný futbal, na ktorý domáci nedokázali reagovať. V 15. min padol prvý gól, keď Chromek bezpečne prekonal domáceho brankára. Domáci zvýšili aktivitu, ale všetky útoky skončili na obrane hostí. Pred koncom prvého polčasu mali domáci veľkú šancu vyrovnať, keď domáci Bolibruch netrafil hlavou prázdnu bránu. Do druhého polčasu nastúpili domáci v snahe vyrovnať. Toto úsilie sa vyplatilo, keď v 70 min. domáci Šalata vyrovnal. Hostia sa ani nestihli spamätať a už prehrávali 2:1. Ani v týchto momentoch nestačili hostia na výbornú hru domácich, ktorí zvýšili náskok na 3:1. Obidve mužstvá podali výborný výkon, keďže prvý polčas sa niesol v réžii hostí a druhý zvládli lepšie domáci. Jozef Sklarčík

Lokca – Rabča 2:2 (1:2)
Góly: Mičian, Trnka (z 11-ky) – Gužík, Kovalíček
ŽK: hostia – Gužík a Zboňák
Zostava domácich: Dušan Vajdiar – Michalčík, Ivan Vajdiar, Šadlák, Roštiak, Ďurana, Kormaňák, Mičian, Trnka, Jucha, Kadavý, striedali: Kubolek, Jedinák, Somora.
Zostava hostí: Peter Kovaliček – Zboňák, Kozák, Jagnešák, Brichťák, Herud, Gužík, Vnenčák, Sivka, Slovík, striedali: Kudjak, Ján Kovaliček.
Začiatok hry patril domácim, ktorí zatlačili Rabčanov na ich polovicu. Už v 5. sa ujali vedenia 1:0 po strele Mičiana. Prišla však 25. min a strela Gužíka z 25 m. Lopta sa na mokrom teréne skĺzla a skončila sieti prekvapeného lokčianskeho brankára – 1:1. O 6 minút nato Rabčania pridali domácim ešte jeden gól. Po prihrávke Gužíka ho dal strelou pod brvno J. Kovaliček. Do druhého polčasu nastúpila Lokca s odhodlaním obrátiť skóre. Po celý čas mala prevahu, vzišiel však z toho iba vyrovnávajúci gól na konečných 2:2, keď po faule na domáceho útočníka nariadil rozhodca penaltu. Tú v 57. min premenil Trnka.Pavol Bartoš

Novoť – Dlhá 4:1 (1:1)
Góly: Mikolajčík 2, Peter Jašica, Štefan Jašica – Móres
ČK: Patrik Murín
Zostava domácich: Bolek, Tomáš Závodančík, Florek, Prokop, Snovák, Nodžák, Peter Jašica, Beňuš, Buľak, Hollý, striedali: Štefan Jašica, Anton Závodančík
Zostava hostí: Novák, Murčin, Šutta, Maslo, Murín, Kurčinka, Móres, Haviar, Capuliak, Matis, Bakoš, striedali: Štrbka, Pavol Capuliak
Ako prví ohrozili bránu domáci v 14. min, ale Jašica mieril tesne vedľa. Dlhá v 24. min dala gól Móresom po tom, ako prehodili domácu obranu. V 32. min z ľavej strany prihral Nodžák a nekrytý Snovák tesne minul ľavú tyč. Tesne nad bránou Novote letela lopta v 36. min po strele Matisa. Jašica dorazil a vyrovnal skóre v 43. min, keď ako prvý na brankára vystrelil Miroslav Mikolajčík. V 47. min brankár vyrazil Hollého strelu po priamom kope z 18 metrov. Po centri z pravej strany Jašica trafil brvno v 65. minúte. V 69. min po zlom vybehnutí obrany Dlhej zvýšil skóre Mikolajčík. Ten istý hráč opäť zvýšil skóre v 77. min po prihrávke od Jašicu. Obrana opäť zle vybehla v 85. min, a takisto bola táto chyba potrestaná Jašicom. V 88. min vystrelil na bránu Kurčina, loptu tečoval Capuliak, ale gól zostal neuznaný pre ofsajd. Vladimír Hilbrycht

Klin – Leštiny 2:1 (1:0 )
Góly: Pisarčík, Stahoň - Škrabák
ŽK: Gonšenica – Halák, Kampoš
ČK: Krakovský
Zostava domácich: Pisarčík Jozef, B. Jadroň, Mišek, Peňák, Stahoň Jozef, Stahoň Ľuboš, Gonšenica, Fenik Mário, Litviak Miloš, Uradnik, Bolibruch, striedali: Litviak Michal
Zostava hostí: Škrabák, Lupták, Koval, Maťuha, Halák, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Pangrác, Machaj, Karč, striedali: Kampoš, Butkaj, Tomáň
Domáci si už od začiatku zápasu vynútili územnú prevahu a mali aj gólové šance, ktoré však brankára Klina neohrozili. V 15. min sa hráči Klina po faule v pokutovom území ujali vedenia po penalte Jozefa Pisarčíka. V 1. polčase sa už nič neudialo a do 2. polovice hráči vstúpili so stavom 1:0. V 2. polčase začali opäť aktívnejšie domáci, ktorí zvyšujú na 2:0 po strele Ľuba Stahoňa. V 60. min hostia z pokutového kopu znížili stav na 2:1. V 62. min domáci opäť Stahoňom opečiatkovali žrď brány Leštín, ďalší gól však nepadol. Hráči Leštín si už nevypracovali gólovú šancu a do konca zápasu sa nič mimoriadne neudialo. Karol Volf

Párnica – Kraľovany 1:2 (0:1)
Góly: Jaroslav Opatera, Ján Beňuš, Igor Otruba
Zostava domácich: Ján Had, Lopeň, Trnovský, Miroslav Had, Smoleň, Katrenčík, Datko, Kubáň, Kytas, Slosarčík, Kalina, Otruba
Striedali: Kubáň-Kytas
Obidve mužstvá nastúpili v improvizovaných zostavách. Prvých desať minút sa oťukávali. Prvú príležitosť mali domáci v 11. min, ale Kubáň hlavičkuje len ponad bránu. Z protiútoku pohrozili aj hostia. Tí vzali na svoje kopačky iniciatívu, čo sa prejavilo v 41. min, keď nikým nekrytý Opatera dáva gól. Očakávaný nápor domácich v druhom polčase neprišiel. Hostia boli aktívnejší. Domáci nastúpili prakticky bez útoku. Na hrote zaskakovali tréner dorastu a druhý brankár Párnice. Druhopolčasová aktivita hostí bola korunovaná v 63. min, keď Beňuš dáva 2. gól hostí. Domáci sa ešte pokúsili s výsledkom niečo urobiť. V 81. min po faule na Kalinu znižuje v pokutovom území Otruba na 1:2. Milan Hančiak

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.