Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Tvrdošínski žiaci si budúcu sezónnu zahrajú II. ligu

Martin – Námestovo 4:1 (2:1)
Gól: M. Bencúr
V stretnutí tabuľkových susedov sa ujali vedenia Martinčania, no hosťujúci celok odpovedal ihneď z rýchleho protiútoku. Ďalšie minúty patrili hosťom, no keď využili 3 vyložené šance, musel prísť zákonite trest na druhej strane. Lacnú chybu hosťujúceho gólmana hostia potrestali a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:1. Inkasovaný gól sa výrazne podpísal pod priebeh v 2. polčase, keď ospalým hosťom vsietil domáci celok ešte dva presné zásahy.
D. Kubín – Podbrezová B 5:1 (2:0)
Góly: M. Kubala, M. Feranc, I. Oršuliak, M. Lejko, M. Beran
Domáci si chceli v tomto zápase pripísať povinné tri body a preto nastupovali do zápasu s rešpektom. Hru však mali od prvej minúty pevne v rukách a v 5. min nedal bombou z hranice jedenástky Kubala brankárovi žiadnu šancu. V 19. min unikol po ľavej strane Feranc a strelou pomedzi brankárove nohy zvýšil na 2:0. Po prestávke predvádzali Dolnokubínčania naďalej kombinačnú hru a postupne sa gólovo presadili Lejko, Oršuliak a Beran. Hostia dokázali zaznamenať aspoň čestný úspech, na ktorom mali veľkú zásluhu domáce zadné rady. Domáci dorastenci si opäť zaslúžia pochvalu za dobrý a zodpovedný výkon.
Dohrávka 25. kola:
Č. Balog – Námestovo 2:3 (1:2)
Góly: M. Bencúr, Ľ. Brišák, M. Pindiak
Tabuľkové postavenie predurčovalo do úlohy favorita domáci celok, ale opak bol pravdou. Oravci predviedli výborný zápas a po konečnom hvizde sa zaslúžene tešili z troch bodov.
Martin – Námestovo 3:1 (0:1)
Gól: J. Stoklasa
Hosťujúci celok odohral dva odlišné polčasy. Keď v prvom bol skoro o triedu lepší, po obrátke zaspal na vavrínoch a domácim dovolil pohodlne otočiť nepriaznivý stav.
D. Kubín – Podbrezová B 2:0 (0:0)
Góly: T. Šipka, M. Križan
Oba celky okupujú popredné priečky tabuľky a aj preto sa očakával futbal na vysokej úrovni. Predpoklady sa aj naplnili a diváci mohli vidieť kombinačný okulahodiaci zápas. Hostia držali krok s domácimi dorastencami až do 60. min, keď Mušák najprv vybojoval v strede ihriska loptu, následne našiel nekrytého Šipku, a ten už nemal problém prekonať hosťujúceho brankára. O 8 minút nato sa skóre menilo opäť, keď sa individuálnou akciou blysol Križan. Aj ďalšie minúty boli pod taktovkou Dolnokubínčanov, ale stav už ostal nezmenený.
Č. Balog – Námestovo 0:1 (0:0)
Gól: J. Kovalíček
O najtesnejšej výhre hostí rozhodla 50. minúta, keď si na rohový kop najlepšie vyskočil Kovalíček a brankárovi nedal žiadnu šancu.

Rajec – Zuberec 2:0 (1:0)
Mužstvo spod Roháčov cestovalo do Rajca nekompletné, pretože im chýbali až 4 hráči základnej zostavy. Na ihrisku však nebol badateľný rozdiel, hoci domáci vyhrali o dva góly.

Bziny – Or. Jasenica 0:0
Oravské celky predviedli futbal na slabej úrovni, čo aj dokumentuje bezgólová remíza. Deľba bodov pre hostí znamená, že postupové dvierka sa im začínajú pomaly zavierať.
Trstená – T. Teplice 3:1 (1:0)
Góly: M. Žulko, J. Mišek, R. Pajung
Hosťujúci tím ako líder súťaže sa predstavil v Trstenej vo veľmi slabom svetle. Domáci ich predčili po všetkých herných stránkach a zaslúžene sa tešili z troch bodov.
Nižná – Tvrdošín 0:1 (0:0)
Gól: vlastný
Oravské derby malo vyrovnaný priebeh a šance sa striedali na oboch stranách. O konečnom rezultáte rozhodol nešťastný moment, keď jeden z domácich obrancov tečoval strelu za chrbát svojho brankára.
Rabča – Iľanovo 4:0 (0:0)
Góly: M. Chutniak 2, P. Mucha, P. Porvich
V 1. polčase si vytvorili domáci územnú prevahu, no gólovo ju zúročiť nedokázali. Po obrátke pretrhli domáci streleckú smolu hneď v úvode a ďalšie minúty boli už jednoznačne v ich réžií.

D. Kubín – B. Bystrica 0:3 (0:0)
Domáce družstvo hralo proti lídrovi súťaže otvorenú partiu a na ihrisku bojovali, dokým im sily stačili. Zlomový moment stretnutia prišiel v 50. min, keď sa hostia ujali vedenia. Inkasovaný gól zanechal na domácich nepriaznivý vplyv, z ktorého sa už nedokázali prebrať. Do konca stretnutia sa skóre menilo ešte dvakrát a v oboch prípadoch to boli góly v sieti Dolného Kubína. Domácim žiakom nie je čo vytknúť, bojovali až do poslednej minúty, no kvalita hráčskeho kádra je jednoznačne na hosťujúcej strane.
D. Kubín – B. Bystrica 1:1 (1:1)
Gól: T. Verníček
Úvodné minúty stretnutia patrili hosťujúcemu celku a už v 5. min otvoril gólový účet zápasu. Priamy kop jeden z hosťujúcich hráčov usmernil hlavou nechytateľne do horného rohu domácej brány. Postupom času domáci tím hru vyrovnal a začal nebezpečne ohrozovať hosťujúcu svätyňu. Dočkal sa aj vyrovnania, ktoré zariadil Verníček, keď využil nedorozumenie obrany a brankára - 1:1. V 2. polčase bolo citeľne badať, že hostia potrebujú naplno bodovať a na ich kopačky sa vkrádala nervozita. Keď si už vypracovali nejakú sľubnú príležitosť, domáca obrana na čele s brankárom Frelichom si s ňou hravo poradila. Škvrnou zápasu bol surový faul na Verníčka, ktorý si pekne obhodil hosťujúceho stopéra, no ten ho následne neľútostne poslal k zemi. Faulovaný hráč už stretnutie nedokončil, no náplasťou bol aspoň cenný bod.

Trstená – Námestovo 0:3 (0:1)
Góly: R. Jagnešák 2, L. Slovík
Úvodných pätnásť minút sa nieslo v réžii hosťujúceho celku, no neskôr sa hra vyrovnala. Na začiatku 2. polčasu hostia pridali dva rýchle góly a o zápase bolo rozhodnuté.
Martin B – Dlhá 8:1 (7:0)
Gól: M. Chomistek
Hostia podali v prvej štyridsaťpäťminútovke katastrofálny výkon, o mnoho zaostávali za svojím súperom, ktorý im za 1. polčas nadelil sedem kúskov.
Trstená – Námestovo 0:0
Oravské celky odohrali veľmi dobrý zápas, no z gólu sa netešilo ani jedno mužstvo. Deľba bodov je spravodlivým odzrkadlením diania na ihrisku, lebo šance boli na oboch stranách.
Martin B – Dlhá 4:1 (1:0)
Gól: J. Jendrišek
Mladší žiaci odohrali vyrovnanejšie stretnutie ako ich starší kolegovia, no hostia sa nevyhli zbytočným chybám v obrane, čím sa pripravili o sľubný výsledok.

Liesek – Rabča 1:2 (0:2)
Góly: D. Tješ – D. Brišák 2
V 1. polčase boli aktívnejší domáci, mali územnú prevahu, no po nevyužitých šanciach, udrelo zákonite na opačnej strane. Hosťom vyšli dokonale dva rýchle brejky, a zrazu bolo 0:2. Aj druhé dejstvo bolo v réžii domáceho družstva, no pani Šťastena stála pri hosťoch. Domáci po skrumáži v šestnástke znížili, ale vyrovnávajúci gól už streliť nedokázali.
L. Mikuláš B – Lokca 2:0 (2:0)
V 12. min bol po druhej ŽK vylúčený hosťujúci brankár, čo malo veľký vplyv na ďalší priebeh. Domáci presilovku o jedného hráča dvakrát potrestali, i keď sa hostia statočne bránili.
Or. Veselé – Sučany 1:1 (1:1)
Gól: E. Vonšák
Obe mužstvá hrali zo zabezpečenej obrany a v zápase bolo vidieť minimum gólových šancí. Strelci oboch mužstiev sa presadili zhodne po jednom góle, a tak sa zápas skončil remízou.
Tvrdošín – Blatnica 8:0 (4:0)
Góly: T. Ferenčík 4, Precner 2, Gregorec, Pikna
Domáci celok potreboval na definitívu postupu získať aspoň bod, čo sa mu aj nakoniec podarilo, keď súpera z Liptova rozstrieľal.
Nižná – Lisková 1:0 (0:0)
Gól: M. Latka
Vo vyrovnanom stretnutí sa domáca Nižná celý zápas trápila so zakončením. Z množstva gólových príležitostí sa ujala iba jediná, keď hosťujúceho gólmana prekonal Latka.
Liesek – Rabča 6:1 (2:0)
Góly: D. Poláček 3, P. Šikyňa 2, M. Vrabec – P. Krivanka
I keď domáci nastúpili iba s 10 hráčmi, na slabučkých hostí to v pohode stačilo. Už v 10. min viedol Liesek dvojgólovým rozdielom. V závere polčasu nepremenili hostia ponúknutú jedenástku a tento moment domácich ešte viac vyburcoval k väčšej aktivite, čo nakoniec aj strelecky odzrkadlili.
L. Mikuláš B – Lokca za stavu 5:0 prerušené (2:0)
Hostia nastúpili na zápas iba s ôsmimi hráčmi a domácemu tlaku statočne odolávali až do 20. min. Desať minút pred koncom stretnutia sa hosťujúcemu celku zranili dvaja hráči, preto bol rozhodca nútený zápas predčasne ukončiť.
Or. Veselé – Sučany 1:2 (0:1)
Gól: Mušák
Domáci celok sa prebudil až za stavu 1:2, no na zvrat v zápase to už nestačilo.
Tvrdošín – Blatnica 9:0 (5:0)
Góly: M. Ferenčík 2, P. Huraj 2, F. Janček 2, D. Gonda 2, M. Gregorec
V súboji mužstiev s odlišnými starosťami, sa hra odvíjala prevažne na polovici hosťujúceho celku. Tvrdošín, už istý víťaz súťaže, svoju prevahu korunoval deviatimi presnými zásahmi.
Nižná – Lisková 0:2 (0:2)
Domáci odohrali jeden zo slabších stretnutí, keď podľahli mužstvu so stredu tabuľky.