14. Nižná 23 1 3 19 17 : 62 6

Or. Jasenica – Tvrdošín 4:0 (1:0)
Góly: Michal Vrab 2, Godiš, Čiernik
ŽK: Čiernik – Novák
Zostava domácich: Žofaj, Madleňák, Kočík, Kaprálik, Feranec, Binek, Michal Vrab, Madleňák, Godiš, Čiernik, striedali: Škombár, Ľuboš Madleňák, Peter Čiernik ml.
Zostava hostí: Kzík, Medvecký, Hradký, Florek, Baláž, Hutira, Sirota, palider, Repka, Novák, Martvoň, striedal: Lepáček
V tomto derby zápase sa v prvej polovici prvého polčasu hralo len medzi šestnástkami. Nikto nechcel spraviť žiadnu chybu a dostať prvý gól. Prvú šancu mal Tvrdošín, keď spätnú prihrávku poslal na bránu Novák. V 38. min Vráb otvoril skóre, keď pekne vystrelil spoza šestnástky ku pravej tyči. Druhý polčas boli lepší domáci. V 55. min zvýšil hlavou Čiernik po rohu. Tretí gól padol z pokutového kopu v 58. minúte. O pár minút neskôr sa kopal pokutový kop na opačnej strane, ale ten už zostal nepremenený. Skóre uzatvoril krásnou hlavičkou Lofaj v 73. min. Hostia zahodil veľa šancí. Roman Polák

Nižná – Oščadnica 2:3 (0:2)
Góly: Chladný, D. Petričko
Zostava: Brčák, Adamus. Chladný, Petričko, Kuboš, Bažík, Kuboš, Daňa, Matejek, Zboja, R. Šeling
Striedali: P. Šeling, L. Žák, Kuloštiak
Priebeh zápasu začal pre domácich šokom. V 7. minúte sa lopta dostala do šestnástky Nižnej. Domáci obranca len trafil hráča hostí, po čom Brčák nádherne vyrazil, ale na dorážku už nemal nárok. Podobná situácia nastala o 5 minút nato a Nižná prehrávala dvojgólovým rozdielom. Nižňania sa však prebudili a vyrovnali hru. V 33. min unikol obranca R. Chladný. Prvú strelu mu brankár vyrazil, ale dorážka si našla miesto v bráne. Do druhého dejstva nastúpila Nižná ako vymenená. Útoky sa valili na Oščadnicu ako lavína. Hostia nemali čas rozmýšľať o streľbe na bránu domácich. Matejek a Šeling išli sami na brankára, ale brankára neprekonali. V 59. min zahrávala Nižná priamy kop. Nechytateľnou bombou sa lopta od brvna dostala do siete. Nižná chcela strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nepoľavovala v tlaku. V 75. min sa pred bránou Oščadnice strhlo dvojminútové peklo. Lopta zasiahla tyčku, brvno, a zase tyčku. Gól visel na vlásku. Neuveriteľná smola zasiahla domácich v 92. min. Oščadnica si vybojovala rohový kop a z neho vsietili hostia hlavou víťazný gól. Pavol Cabada
Ostatné zápasy: Belá Dulice – T. Štiavnička 2:2 (2:0), Trebostovo – L. Štiavnica 1:3 (0:2), K. Lieskovec – Makov 3:0 (2:0), S. Bystrica – Valča 0:2 (0:1), Stráňavy – Dúbrava 2:3 (0:1)

ČK: Bakoš
Zostava domácich: Buzák, Galo, Hanko, Bugan, Farko, Bakoš, Kováč, Kaplánek, Ondrík, Katreniak, Pavlovčík
Domáci od úvodu hrali aktívne a tlačili na hráčov Bešeňovej. V 28. min Kaplánek strelou k pravej tyči otvoril skóre. O 10 minút nato hostia vyrovnali po chybe Žaškovskej obrany a zaváhaní brankára. V druhom polčase v 68. min dostáva Bakoš červenú kartu a o 5 minút neskôr Žaškov opäť inkasuje. No domáci vo svojej hre nepoľavili a v 79. min si vybojovali pokutový kop, ktorý premenil opäť Kaplánek. Žaškovčania doplatili na nevyužite šance v prvom polčase. Ján Drígeľ

Zuberec – Černová 2:5 (1:3)
Góly: Sojčák, Marek Šiška
ŽK: Kovalčík, Sojčák, Milan Šiška, R. Juráň, Maruniak
Zostava domácich: Kovalčík, T. Šiška, Hucík, Jantačka, E. Šiška, Jurčo, Sojčák, Marek Šiška, Milan Šiška, R. Juráň, B. Juráň, striedali: Bažík, Maruniak, Šišila
Zuberčania tento zápas nezvládli a hostia mali od začiatku navrch. Domáci inkasovali prvý gól v 10. min z pokutového kopu, keď hosťujúceho hráča fauloval Kovalčík. Po tomto góle domáci ožili a 26. min sa im podarilo vyrovnať po krásnej strele Sojčáka. V 36. min sa Černová opäť dostala do vedenia, keď centrovanú loptu dobre hlavou umiestnil hosťujúci hráč. O 5 minút hostia zvýšili na rozdiel dvoch gólov. V druhom polčase Zuberčania pritlačili hostí, ale tí v 70. min po rýchlom brejku opäť skórovali. O 2 minúty nato domáci znížili Marekom Šiškom z pokutového kopu. Hostia hrali umnou hrou, aj naďalej hrozili a v 80. min uzavreli skóre na konečných 2:5. Milan Šiška

Ludrová – Podbiel 6:0 (3:0)
Je rozhodnuté! Podbiel nebol schopný konkurovať svojemu súperovi ani v ďalšom zápase. Žalostná bilancia v jarnej odvete odsúva dlhoročného účastníka piatej ligy čoraz viac k I. triede. Na základe dosiahnutých výsledkov sa od mužstva nedá očakávať „vzkriesenie“. Nikto nechce podbielanský futbal pochovávať, ale zdá sa, že zostup bude nezvratným vyústením jarných výkonov. (r)

KLÁŠTOR – TRSTENÁ 3:2 (1:1)
Góly: Maniak, Krasuľa
Zostava domácich: Jančo, Tropek, Koleják, Letaši, Krasuľa, Jendrišek, Bednár, Pazúrik, Pánik, Maniak, striedal: Václavík
Už v 5. min dali hostia gól, keď Maniak po priamom kope preloboval brankára. V 23. min však Kláštor vyrovnal na 1:1 po krásnej strele do pravého horného rohu. V 1. polčase mali Trstenčania ešte dve 100-percentné šance, no Pánik ani Bednár neuspeli. Po zmene strán začali lepšie hostia. V 50. min Krasuľa obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a zmenil stav na 1:2. V 61. min, po Bednárovej prihrávke, sa ocitol pred bránou Jendrišek. Súperovho brankára však neprekonal. V 65. min vyrovnali domáci z priameho kopu, brankár Jančo nestihol zareagovať na tečovanú strelu. V nadstavenom čase znova tečovaná strela – a Trstená si sama dáva nešťastný rozhodujúci gól. Ján Šykyňa

Ostatné zápasy: Palúdzka – Z. Poruba 0:3 (0:2), Sučany – Vrútky 0:4 (0:2), Lisková – Dražkovce 3:1 (2:0)

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?