Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Boj o postup sa poriadne dramatizuje

V posledných kolách akoby Or. Poruba strácala dych, čo v tomto kole iba potvrdila ďalšou prehrou na pôde Veličnej. Šancu tak dostali futbalisti Dlhej, ktorí však na svojom ihrisku iba remizovali s Vavrečkou. Na lídra súťaže už strácajú iba dva body. Z hok

ejovej prestrelky v Kraľovanoch vyšli víťazne Lokčania a postupové dvierka im ostali naďalej otvorené. Po dvoch prehrách konečne naplno zabodovalo mužstvo Rabče, ktoré si poradilo s posledným Klinom. Dôležitú výhru zaknihovali hráči Novote proti Or. Veselému, čím sa vzdiali Klinu na tri body. V poslednom stretnutí kola sa Or. Podzámok a Párnica rozišli deľbou bodov.
14. Klin 23 4 2 17 14:47 14
ŠTK OFZ odpočíta Zubrohlave po skončení súťaže 9 bodov.

Dlhá – Vavrečka 1:1 (0:0)
Góly: Mores - Holmík
ŽK: Šuta - Srnčík
ČK: Holmík
Zostava domácich: Novák, Šutta, Capuliak, Maslo, Burin, Jurčinka, Osadský, Bakoš M., Bakoš J., Matis, Mores, striedal: Čupaj
Zostava hostí: Pientek, Holub, Verníček, Sklárčik, Doroš, Holmík M., Holmík J., Srnčík, Kasan, Brčák, Bolibruch, striedali: Sklárčik,Grebáč
Už od úvodu zápasu bolo jasné, že to bude dramatický zápas, plný šancí. Domáci začali lepšie a pritlačili súpera, ktorý nevedel, kde skôr skočiť. Prakticky celý polčas sa odohrával na polovici súpera. Tento tlak síce v prvom polčase nepriniesol gól, ale diváci museli byť s hrou svojich spokojní. V druhom polčase nastúpili obe mužstvá s cieľom dať úvodný gól zápasu a uhájiť aspoň tesný výsledok. No prišla šanca domáceho mužstva a Mores ponúknutú šancu využil. Tento gól hostí vyburcoval k vyššej aktivite, čo viedlo k vyrovnávajucemu gólu. V celom zápase sme mohli vidieť veľa nevyužitých šancí, a tak si obe mužstvá odniesli po bode. Aj napriek remíze je Dlhá stále v hre o postup. František Straka

Veličná – Or. Poruba 3:1 (3:0)
Góly: Valček 2, Gajdošík – Lacko vl.
ŽK: Dudáš, Púplava – Kosmeľ
ČK: Púplava
Zostava domácich: Okál, Lábik, Serdel, Zvara, Valček, Kosmeľ, Pisoň, Gajdošík, Janík, Brašeň, Lacko, striedal: Zvara
Zostava hostí: Strapec, Dudáš M., Varbis, Hucko, Molnár, Kiša, Dudáš P., Čipčala, Koedam, Púplava, Mikušiak, striedali: Babsák, Kiša
Už od úvodu hrali domáci zápas vo svojej réžii. V 2. min zahodil Valček ponúknutú šancu a skóre sa nemenilo. V 15. minúte hostia faulovali domáceho Valčeka a ten z 30 m nedal brankárovi hostí najmenšiu šancu. O 5 minút neskôr sa skóre opäť menilo, keď domáci vyšachovali obranu hostí a Gajdošík zvýšil na 2:0. V týchto momentoch domáci jasne prevyšovali hostí a tlačili ich z každej strany. Najkrajší moment zápasu prišiel v 38. min, keď domáci Serdel zaviedol loptu z vlastnej šestnástky až na útočnú polovicu hostí a prihrávkou na Valčeka zvýšila Veličná na 3:0. Do druhého polčasu hostia nastúpili s odhodlaním vyrovnať. V 50. min, po chybe domáceho obrancu, znížili hostia na 3:1. Chvíľu sa zdalo, že hostia s výsledkom ešte niečo urobia, ale domáci začali hrať opäť vlastnú hru. V týchto častiach zápasu držal hostí nad vodou brankár Strapec. Líder Or. Poruby nezvládol zápas a namiesto hry sa začal venovať debate s rozhodcom. Domáce mužstvo podalo perfektný výkon a tak videli diváci vo Veličnej po dlhom čase dobrý zápas.Dušan Zvara

Kraľovany – Lokca 3:4 (1:2)
Góly: Opatera, P. Puškáš, P. Beňuš – Trnka 2, Oščadnický, Durana
Zostava domácich: Michal Duraj – Tomáň, Opatera, P. Puškáš, P. Beňuš, Batuna, Zachar, Oršuliak, Rozin, A. Puškáš, J. Beňuš, striedali: Marek Duraj, Záhora, Blahút
Zostava hostí: Jarabica – Michalčík, Šadlák, Kramarčík, Rošťák, Durana, Kormaňák, Kadavý, Trnka, Oščadnický, Smolár, striedali: Kubolek, Vajdiar
V 1. polčase sa hral futbal väčšinou medzi šestnástkami, no viac z hry mali hostia z Lokce. Svoju miernu prevahu okorenili aj vedúcim gólom, no domáci odpovedali Opaterom. Polčasový rezultát stanovil v 44. min Oščadnický, keď veľkú zásluhu na inkasovanom góle mal aj domáci gólman, ktorý si vrazil loptu od tyčky do vlastnej siete. Po prestávke sa hral na Bzinách útočný futbal a akcie sa prelievali z jednej strany na druhú. Domáci stále iba doťahovali nepriaznivý stav, no za stavu 3:4 sa im už nepodarilo zachrániť aspoň bod. Ján Beňuš

Rabča – Klin 4:2 (1:1)
Góly: Sivka 2, Vnenčák, Jozef Gužík – Ganobčík, Mišek
ŽK: Vnenčák, Brišák - Gonšenica
Zostava domácich: Lukáš Gužík – Jendreas, Brandýs, Zboňák, Krivanka, Brišák, Kvasňák, Jozef Gužík, Vnenčák, Sivka, Slovík. Striedali: Kutlák, Adamčík, Tropek.
Zostava hostí: Večerek – Jadroň, Balek, Gonšenica, Ľuboš Sťahoň, Jozef Sťahoň, Mário Fenik, Lipiak Michal, Bolibruch, Mišek, Ganobčík. Striedali: Miloš Lipiak, Vladimír Fenik, Svetlošák.
Domáci nezačali dobre, čo využili hostia a po chybe obrany Rabče sa už v 12. min ujali vedenia gólom Ganobčíka. Rabčanov to prebudilo a prevzali iniciatívu. Dočkali sa v 27. min, keď hlavou vyrovnal Vnenčák – 1:1. Okrem toho ešte J. Gužík nevyužil v prvom polčase dve gólové šance. V druhej polovici hry zatlačili domáci hostí na ich polovicu a v 60. min Sivka po kolmej prihrávke dal na 2:1. O päť minút neskôr J. Gužík strelou z 20 m k žrdi zvýšil na 3:1. Prišla však 75. min a hostia strelili Mišekom kontaktný gól na 3:2. Bolo to po rohovom kope s prispením domáceho brankára. Keď už pomaly diváci odchádzali, v 90. min Sivka zavŕšil výsledok na 4:2. Hostia podali bojovný výkon, ale na domácich to nestačilo. Jozef Havlíček

Leštiny – Zubrohlava 0:0
ŽK: Lupták, Melicherčík, Tomáň - Hradský
Zostava domácich: Škrabák, Lupták, Halák, Koval, Maťuha, Krakovský, Melicherčík, Butkaj, Balko, Tomáň, Karč, striedali: Beran, Kampoš
Zostava hostí: Žuffa, Milan Mordel, Lešňovský, Hradský, Graňák, Jendroľ, Václav, Rentka Herdel, Dalibor Mordel, Banas, striedal: Miškovič
Zubrohlava začala zápas omnoho lepšie, ale nevyužila hneď dve obrovské šance, ktoré nepremenil Jendroľ. Domáci útočili ojedinele, mali veľmi pekné protiútoky, ktoré taktiež neskončili úspešne. Domáci tiež na začiatku 2. polčasu domáci nevyužili dve veľké gólové šance. Zápas sa odohral hlavne medzi šestnástkami. V závere zápasu hostia chceli zmeniť stav, ale Mordel nepremenil. Ani po takýchto pekných akciách hráči nedokázali s nerozhodným výsledkom 0:0 nič urobiť. Jozef Lešňovský

Oravský Podzámok – Párnica 2:2 (1:1)
Góly: Brienik, Kriváň – Kalina, Katrenčík
ŽK: Červeň Tibor, Kľuska - Lopeň
Zostava domácich: Kubinda, Horňák, Tibor Červeň, Anton Červeň, Kriváň, Ordančík, Chromek, Brienik, Kňazúr, Dančo, Kováč, striedali: Medvecký, Kľuska
Zostava hostí: Ján Had, Miroslav Had, Štefan Had, Lopeň, Trnovský, Katrenčík, Bujnák, Vanko, Slosarčík, Kalina, Otruba, striedali: Kubačka
Hostia začali úspešnejšie. V 8. min strelil Kalina prvý gól. Potom potiahli domáci Michalom Chromekom, ktorý prihral do gólovej šance Brienikovi a ten vyrovnal stav na 1:1. Na bránu sa rútil aj Kováč, brankár však vystihol jeho zámer. V 2. polčase začala hra na polovici hostí. Dvojnásobnú šancu mal Michal Chromek, tesne pred gólovou šancou však jeho zámer atakoval brankár hostí. Dve šance mal aj Ján Kováč, ani vtedy však gól nepadol. Následne po ľavej strane unikol Kľuska, mieril však ponad bránu. Po zlom odkope hosťujúcej obrany triafa Brienik do brány. Brankár však loptu odkopáva. V 60. min unikol po pravej strane Kriváň a ľavačkou preloboval brankára. Stav sa mení na 2:1. V 85. min hostia, po vyrazenej strele brankára domácich, Katrenčíkom strieľajú vyrovnávajúci gól. Ján Holubčík

Novoť – Or. Veselé 4:0 (3:0)
Góly: Marek Nodžák 2, Marušiak, Snovák
ŽK: Beňuš, Ľubomír Mikolajčík - Boščák
Zostava domácich: Bolek – Tomáš Zavoďančík, Florek, Prokop, Snovák, Nodžák, Jašica, Beňuš, Miroslav Mikolajčík, Ľubomír Mikolajčík, Maslaňák. Striedali: Anton Zavoďančík.
Zostava hostí: Kolenčík – Švába, Madleňák, Majdiak, Feranec, Martin Kriš, Juriga, Uhliarik, Čajka, Kumor, Pisarčík. Striedali: Boščák, Juraj Kriš.
Domáci tím zahral veľmi dobre, po celý zápas mal prevahu a zaslúžene vysoko zvíťazil. Hostia mali iba dve gólové príležitosti. Už v 5. min po centri z pravej strany od M. Mikolajčíka prestrelil brankára hostí Nodžák a bolo 1:0. Ďalší gól pridal Snovák v 11. min, keď sa najlepšie zorientoval v päťke v skrumáži. V 35. min prišiel znova center z pravej strany a Marušiak trafil z 5 m volejom do siete, čím uzavrel polčasový stav na 3:0. V druhom polčase pridal štvrtý gól domácich ešte Nodžák, keď v 67. min dostal prihrávku z ľavej strany od Snováka. Vladimír Hilbrycht

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 151

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.