Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč Dolný Kubín
Ut, st 29. – 30. mája o 18.30 h
Rozhovor s nepriateľom - Dramatický príbeh, spracovaný na motívy rovnomennej novely Leopolda Laholu, o hľadaní princípu ľudskosti. Dej sa odohráva počas jedného dňa na konci druhej svetovej vojny v drsnej zasneženej krajine, cez ktorú nemecký vojak vedie svojho zajatca na smrť. Dej tvoria aj spomienky vojaka partizána vypočúvaného, ktorý rozpráva príbeh o svojom zajatí. Nemecký vojak Helmut Kampen s menším nemeckým vojenským konvojom odprevádza zajatého partizána, ktorému sa neskôr za istých okolností podarí utiecť. Komisár zisťuje ako je možné, že ho nemci nezabili a vojaka obviňuje z kolaborácie. Nájdete tu aj autentické zábery súčasných vojnových konfliktov je tu v priamej konfrontácii s príbehom konca 2.svetovej vojny. MP od 15 rokov.
Pia, so, ne 1. - 3. júna o 18.30 h
Hannibal: Zrodenie zla - Dej sa odohráva v období druhej svetovej vojny. Litva padá pod náporom sovietskych vojsk a idylické detstvo malého Hannibala končí, keď sa pár tulákov rozhodne nasýtiť príšerným spôsobom, a tak za obeť padá malá sestra Mischa. O osem rokov neskôr trpí v ranej dospelosti Hannibal z tejto rodinnej traumy a uteká zo sovietskeho domova detí, kde úspešne vzdoruje veliteľom, do Francúzska k svojmu strýkovi. Nenájde ho tam, ale je tu lady Murasaki, strýkova družka, ktorá sa Hannibala ujme. Vďaka jej slušnému majetku si môže Hannibal dovoliť chodiť na medicínu a podchytiť svoje anatomické znalosti. V tomto období sa musí vysporiadať Hannibal aj sám so sebou – z detskej traumy, postupne z neho vyrastá inteligentný muž. A potom absolvuje samurajský tréning s lady Murasaki a vydáva sa na cestu pomsty. Každý, kto sa najedol z jeho sestry, musí trpieť hrozivou smrťou. MP od 15 rokov.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne je otvorené v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h a cez víkend otvorené len pre ohlásené návštevy.
DIVADLO
So 2. júna o 17.00 h
Šípková Ruženka – Divadelný rozprávkový príbeh je zasadený do obdobia renesancie a v tomto štýle je aj jeho výtvarné a hudobné prevedenie. Hra je kombináciou herca a bábky. Bábky sú drevené marionety. Miesto: divadelná sála MsKS
Nedeľa 3. júna 17.00 h
Námestie slobody pred MsKS Dolný Kubín
Letné kino pre deti „Kúzelný kolotoč“ - Pre deti všetkých vekových skupín a ich rodinných príslušníkov.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Dušan Junek – Profil – Spolupráca Slovenského centra dizajnu v Bratislave a Poľského inštitútu v Bratislave. Výstava je sprístupnená do 24. júna vo Veľkej výstavnej sieni Župného domu OG.
Slovenský filmový plagát – Spolupráca Slovenského filmového ústavu. Výstava je sprístupnená do 24. júna v Malej výstavnej sieni OG.
Florinov dom – Spätné zrkadlo II – Návrat do starého Kubína. Výstava potrvá do 1. júla.
Svet rozprávok – Výstava historických divadelných bábok – marionet. Výstava potrvá už len do 30. mája. Miesto: MsKS Dolný Kubín.
Andrej Radlinský – Výstava jeho práce je sprístupnená od 1. do 30. júna vo vstupnej chodbe MsKS.
Záber na deviaty záber - IX. Rockový záber vo fotografii. Výstava je sprístupnená od 1. do 30. júna vo fotogelérii pri výstavnej sieni MsKS.
Moja mama - Výtvarné práce detí materských škôl. Výstava je sprístupnená od 1. júna do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Šikovné ručičky - Výstava výtvarných prác detí zo VII. MŠ Dolný Kubín. Výstava je sprístupnená od 1. do 30. júna v priestoroch vestibulu MsKS.
Vesmír očami detí – Výstava detských výtvarných prác je sprístupnená do 31. mája v priestoroch ZŠ A. Radlinského Dolný Kubín.
KONCERT
Ut 29. mája - piatok 1. júna
Festival Ivana Ballu – Vystúpenie žiakov ZUŠ I. Ballu a hostí. Miesto: MsKS Dolný Kubín

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra Námestovo
St 30. mája o 18.00 h
Hannibal: Zrodenie zla - Dej sa odohráva v období druhej svetovej vojny. Litva padá pod náporom sovietskych vojsk a idylické detstvo malého Hannibala končí, keď sa pár tulákov rozhodne nasýtiť príšerným spôsobom, a za obeť padá malá sestra Mischa. O osem rokov Hannibal uteká zo sovietskeho domova detí, kde úspešne vzdoroval veliteľom, do Francúzska. Nenájde tam strýka a Hannibala sa ujme jeho družka, lady Murasaki. Vďaka jej majetku si môže Hannibal dovoliť študovať medicínu a cibriť anatomické znalosti. V tomto období sa musí vysporiadať aj sám so sebou – z detskej traumy, ktorá ho formuje do pozície tichého a agóniou zmietaného mladíka, postupne vyrastá inteligentný muž. Potom absolvuje s lady Murasaki samurajský tréning a vydáva sa na cestu pomsty. Každý, kto sa najedol z jeho sestry, musí trpieť. MP od 15 rokov.
So, Ne 2. - 3. júna o 18.00 h
Obsluhoval jsem anglického krále – Ján Dítě je po 15 rokoch väzenia prepustený na slobodu. Odchádza do pohraničnej oblasti, kde rekonštruuje starý podnik. Nachádza tu profesora (Milan Lasica) hľadajúceho dobre zvučiace stromy na vypílenie a zároveň aj dievča z polepšovne (Zuzana Fialová), ktorá sa tu ocitla nevedno ako. Ale Ján Dítě sa skôr uchýli do svojej izby, rozostaví zrkadlá a začne rozprávať príbehy zo svojej bohatej minulosti. Na začiatku jeden cieľ – obsluhovať ľudí, hoci len predávať párky na železničnej stanici. A potom postupne stúpať nahor. Jan Dítě sa dostáva do výčapu, z ktorého si sem-tam odskočí do verejného domu. A potom do hotelu Tichota a napokon zakotví v Prahe v hoteli Paríž, kde získa aj rád habešského cisára. A potom ide ďalej. Ale stále nezabúda na svoj pôvodný sen – stať sa postupne milionárom a popritom sa oženiť. To, že sa mu do cesty priplietla nemecká dievčina, len skomplikovalo situáciu... MP od 12 rokov.
VÝSTAVY
Dušan Chudjak (Orava spod oblakov) a Viktor Poliak (Malé a veľké drobnosti) – Výstava fotografií v Dome kultúry Námestovo. Výstava potrvá už len do 31. mája.
Svet rozprávok - Výstava divadelných bábok – marionet a historických divadielok. Výstava je sprístupnená od 1. do 18. júna v Dome kultúry Námestovo.
KONCERT
Po 29. mája o 9.00, 11.00 a 15.00 h
Koncert ZŠ Brehy – Vystúpenia žiakov ZŠ.
Slanický ostrov umenia
34. sezóna na ostrove - Trvalá expozícia ľudového umenia Oravská kamenárska tvorba 18. a 19. storočia je sprístupnená v chrámovom priestore kostola a lapidáriách v exteriéri ostrova uprostred Oravskej priehrady. Expozícia je súčasťou Oravskej galérie. V sezóne premáva loď Oravskej galérie – Slanica - z prístavu Slanická Osada. Sezóna trvá do 15. septembra.
Amfiteáter Námestovo
Ne 3. júna popoludní
De detí - Materské centrum Krtko a Základná umelecká škola Námestovo pozývajú na oslavu Da detí na nábreží Oravskej priehrady. Program: 14.30 - 15.30 h vystúpenie žiakov ZUŠ, 15.30 - 18.00 hry a súťaže pre deti.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pia 1. júna o 18.00 h
Dreamgirls – Jeden svet všetko zmení. Na začiatku boli tri. Hovorili si Dreamettes a snažili sa presadiť v amatérskych súťažiach talentov. Effie, Deena a Lorrell by pravdepodobne, aj napriek svojmu nespornému talentu, ešte nejaký ten rok mrhali časom, alebo to vzdali už ten večer, kedy zase raz neuspeli. Stretli však niekoho, kto im pomohol. Curtis, predajca áut a samozvaný manažér im na mieste ponúkol možnosť hlasového sprievodu pre úplne úžasného Jamesa Earlyho (Eddie Murphy). A tým to všetko len začalo. Dreamettes nasadli na horskú dráhu a tá sa pohla. Na konci jazdy stáli všetky na jednom javisku a spievali svoju poslednú pieseň. Ale všetko bolo inak. MP od 12 rokov.
Pi 1. júna od 8.00 h do 16.00 h
Medzinárodný deň detí – Kultúrny program a rôzne aktivity pre deti a mládež. Miesto: Michalské námestie na sídlisku Medvedzie.
Podvečer po 16.00 h
Darujme si úsmev – Robo Mikla (vystúpenie finalistu Slovensko hľadá SuperStar), Súťaže a hry s moderátorom, Funkrava (súťažná atrakcia s možnosťou vyskúšania si dojenia), Funbicykel (zvládnutie jazdy na špeciálnom stroji), Super Sumo (zápasenie v oblečení sumo), atrakcie umiestnené voľne v priestranstve, losovanie a odmeňovanie výhercov.
Večer aerobic pre všetkých v CVČ Radosť.
Galéria Márie Medveckej
Historické mestá a hrady v 16. – 19. storočí – Tlače zo zbierok OG. Výstava je sprístupnená do 30. septembra.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier Trstená
Ne 3. júna o 19.00 h
Most do krajiny Terabithia - Jess je zakríknutý chlapec, ktorý celé leto poctivo trénuje beh, aby sa stal najrýchlejším vo svojej triede. Jeho cieľ je však prekazený, keď nové dievča Leslie, ktoré nastúpi do školy, nečakane vyhrá bežecké preteky. Avšak aj napriek tejto udalosti sa z nich rýchlo stanú najlepší priatelia. Leslie rada rozpráva vymyslené príbehy plné fantázie a čarov a Jess zase rád maľuje. Leslie čoskoro predstaví Jessovi nový svet plný predstavivosti a fantázie a spoločne vytvoria tajné kráľovstvo Terabithia, čarovné miesto, kde sa dá dostať len na starom lane ponad potok v lese blízko ich domovov. Tu spoločne vládnu kráľovstvu a bojujú proti Temnému pánovi a jeho tvorom. MP od 12 rokov.
KONCRET
Ne 3. júna o 19.00 h
Senzus – Program Slovenská krčmička. Hosťom programu je imitátor a zabávač Štefan Hruštinec. Miesto: v estrádnej sále MsKS Trstená.
DIVADLO
St 6. júna o 19.00 h
Padajúce hviezdy – Divadelné predstavenie v podaní divadla Jána Palárika v Trnave. Predstavenie mapuje život a dielo Rudolfa Dilonga – Trstenského. Miesto: estrádna sála MsKS.
Piatok 8. júna
Dilongova Trstená - XVI. ročník celoštátnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej a svetovej spirituálnej poézie a prózy. Vyhlásenie výsledkov prebehne o 13.00 v kinosále.

RABČA
So 2. júna
Tvorivá dielňa detského nefolklórneho tanca - Vzdelávacie podujatie. Miesto: KD Rabča
Ne 3. júna
V. Deň tanca - Festival detského nefolklórneho tanca. Miesto: KD Rabča
Oravský Podzámok
Oravský hrad (Oravskú múzeum)
Rozprávkový svet - Týždeň pre školské zájazdy, prehliadka hradu so stretnutím s rozprávkovými bytosťami. Týždeň rozprávok začína v stredu 30. mája do piatku 1. júna od 9.00 do 14.00 h a v sobotu 2. júna od 10.00 do 16.00 h.
Ne 3. júna od 9. 0 do 16.00 h
XIII. ročník Rozprávkovo – strašidelného hradu – pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Program: 9.30 h – Sprievod rozprávkových bytostí obcou; 10.00 – 16.00 h – Rozprávkové scény, šermiarske súboje, rozprávkové postavičky, jarmok, výstava krojovaných bábika starých hračiek.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria ľudového rezbárstva založená z predchádzajúcich 5 ročníkov rezbárskych simpózií neprofesionálnych rezbárov Návraty k Siváňovi. Výstava je sprístupnená do 31. októbra po – pia 7.00 – 15.00 h.

Zuberec
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátenícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav, a mnoho d‘alších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť každý pracovný deň od 8.00 do 15.30 h a v cez víkend od 10.00 do 15.30 h.
ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v hájovni, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana.
Otvorené utorok až piatok od 9.00 do 16.30 h. V nedeľu od 10.30 do 18.00 h.

ORAVSKÁ LESNÁ - TANEČNÍK
Oravsko – Kysucká železnička - Premáva v sezóne do 31. októbra. Pondelok - piatok: motorový vlak (DH 120 + dobový osobný vagón). Sobota - nedeľa: historický parný vlak (U 34.901 alebo U 45.9 + dobový osobný vagón). Na objednávku: motorové alebo parné rušne. Vlaky sú vypravované zo stanice Skanzen. Vlak bude vypravený len v prípade, že v om bude minimálne 10 cestujúcich.

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
Zaujímavosť z neďalekého Turca
Železničná stanica Vrútky
Sobota 2. júna
Deň s historickými železničnými vozidlami – Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Uvidíte: historické železničné vozidlá: parné, dieselové, elektrické rušne, historickú aj modernú hasičskú techniku, ukážky policajnej techniky. Záujemcom ponúkajú jazdu na stanovišti parného rušňa v priestoroch výstavy. Sprievodným podujatím bude Mimoriadna súbežná jazda vlakom, ťahaným historickými rušňami.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 2. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 3. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 4. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka?
 10. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 1. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur 21 323
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 15 808
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 089
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 472
 5. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká? 7 322
 6. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 095
 7. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 357
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 275
 9. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 129
 10. Kuba si turistov omotá okolo prsta. Miesta, ktoré musíte vidieť 5 903
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

Už čoskoro budeme môcť ísť vonku iba s negatívnym testom

Vláda predĺžila zákaz vychádzania, celoslovenský skríning potrvá deväť dní.

Takto sa bavil odberový tím počas prestávok v Pribiši počas celoplošného testovania v jeseni 2020.

Pesničky si písala už ako desaťročná, teraz sa ich rozhodla nahrať

Neúspechu sa už Janka Glovaťáková z Oravskej Polhory nebojí.

Pri nahrávaní.

Aj takéto trapasíky či trapasy sa nám stali počas písania novín

Keď bili starostu, keď sme si nedali povedať, keď sme uviedli inú cenu novín, keď sme si z nás vystrelili... a ďalšie príhodičky.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Odišiel Ján Bartík

Hokejová rodina v Nitre stratila jedného zo svojich dlhoročných členov.

Vláda predĺžila zákaz vychádzania. Čaká nás testovanie, štátu majú pomôcť mestá a obce

Skríningové testovanie sa začne v pondelok 18. januára a potrvá do utorka 26. januára.

Druhý deň testovania v Nitre: Miera pozitivity klesla pod percento

Otestovať sa prišlo vyše 14-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo podstatne menej ako pred týždňom.

Už ste čítali?