Oščadnica – Tvrdošín 3:6 (1:2)
Góly: Krivda (pok. kop), Sedúch, Sirota, Palider, Novák, Florek
Zostava: Kazík, Kováč, Martini, Krivda, Baláž, Palider, Sirota, Sedúch, Novák, Marton, Florek,
Striedali: Hutira,
Hostia sa v Oščadnici doslova prestrieľali k víťazstvu. Inkasované tri góly síce nie sú peknou vizitkou obrannej činnosti, napriek tomu to stačilo. Tvrdošínu chýbal v strede poľa Jamečný, ale tentoraz ho spoluhráči plne nahradili. Po minulotýždňovom víťazstve na domácej pôde sa zdá, že Tvrdošín je z jarného kŕča von. Škoda nečakaných jarných zaváhaní v úvode odvetnej časti.(r)

Dúbrava - Oravská Jasenica 0:1 (0:0)
Gól: Maroš Madleňák.
ŽK hostí: M. Feranec, V. Madleňák.
Zostava hostí: P. Žofaj, Skočík, D. Kaprálik, M. Feranec, Binek, Maroš Madleňák, V. Madleňák, Michal Vráb, Miloš Vráb, Peter Čiernik st., J. Godiš, striedali: Škombár, Peter Čiernik ml.
Prvé dejstvo bolo vyrovnané bez väčších šancí na oboch stranách. V 15. min zakončoval Michal Vráb, ale jeho strelecký pokus domáci gólman vyrazil. Hra sa odvíja väčšinou v strede poľa. Po obrátke hostia pritlačili svojho súpera. V 60. min J. Godiš ukážkovo vysunul Maroša Madleňáka a ten ľavou nohou trafil presne do šibenice. O dve minúty nato mal ten istý hráč pridať ďalší gól, no mieril len do brankára. Päť minút pred konečným hvizdom hlavného rozhodcu sa rútil M. Feranec na bránu Dúbravy. Domáci brankár ho pred šestnástkou zastavil nedovolene, za čo si vyslúžil „len“ žltú kartu. Hosťujúci tím si napokon po dobrom kolektívnom výkone pripísal do tabuľky tri určite cenné body.
Mário Madleňák

Nižná - Belá-Dulice 0:2 (0:1)
Góly: V. Fazika, P. Karasy
ŽK: Tomáš Chladný, Roman Šeling – Patrik Karasy, Milan Lučanský, Jaroslav Páleš, Marek Lettrich
Zostava: David Brčák, Tomáš Chladný, Roman Chladný, Maroš Adamus, Michal Kuboš, Miro Rošťák, Marek Kuboš, Jaroslav Daňa, Lukáš Matejek, Ján Bažík, Roman Šeling, striedal: Pavol Šeling
Na nižnianskom trávniku síce minulú nedeľu zvíťazili sebavedomí hostia, no mladé mužstvo Nižnej by si bolo za svoj výkon zaslúžilo prinajmenšom remízu. Futbal sa však hrá na góly a v zakončení boli neskúsenejší domáci bezzubí. (r)
Ostatné zápasy: Valča – Stráňavy 3:2 (0:1), Makov – S. Bystrica 3:1 (2:1), L. Štiavnica – K. Lieskovec 1:1 (0:0) T. Štiavnička – Trebostovo 2:1 (2:1)

Dražkovce – Žaškov 0:0 ( 0:0 )
ŽK: Mikuš, Kaplánek, Greguška, Kubačka
Zostava hostí: Buzák, Galo, Kubačka, Greguška, Tomáš Farko, Kováč, Katreniak, Ondrík, Kaplánek, Mikuš, Peter Farko Striedali: Púček
Hostia nastúpili do zápasu v oslabenej zostave, zo základnej zostavy vypadli traja kľúčoví hráči. Dražkovce si už v 23. minúte vybudovali peknú gólovú príležitosť, ktorej strelcom bol Mikuš, ale výborný brankár Žaškova zachránil. Hneď po tejto akcii sa rozstrieľali viacerí hráči. Cez celý zápas sa obidve mužstvá presadzovali brejkmi, ktoré bohužiaľ nekončili úspešne a nedokázali s výsledkom 0:0 nič urobiť. Záver zápasu súperi odohrali medzi šestnástkami. Ján Drígeľ

Ludrová – Zuberec 2:4 (0:2)
Góly: Marek Šiška 2, Šišila, R. Juráň
ŽK: Maruniak, Milan Šiška, Marek Šiška
Zostava Hostí: Flontek, T. Šiška, Hucík, Milan Šiška, Jančičák, V. Romaňák, Juráň, Marek Šiška, Šišila, Filek, Maruniak Striedali. T. Romaňák
Zuberec prišiel do Ludrovej potvrdiť predchádzajúce výsledky, čo sa im aj podarilo. V 34. min z priameho kopu z 30 metrov nechytateľne vystrelil Marek Šiška, a otvoril skóre. O 2 minúty na to zahrával Juráň rohový kop, a točenou strelou lopta letela do brány. 0:2. Do konca polčasu hostia kontrolovali hru. V druhom polčase v 53. min mali domáci výhodu pokutového kopu, ale brankár Flontek vynikajúco chytil. Z nasledujúceho protiútoku zvyšujú hostia na 3:0 po peknej akcii Mareka Šišku. V 59. min sa domácim po rýchlej akcii podarilo znížiť. O tri minúty nato sa v šestnástke domácich najlepšie zorientoval Šišila a zvýšil na rozdiel troch gólov. V 72. min domáci znížili na 2:4. Hostia do konca zápasu kontrolovali hru a zaslúžene vyhrali.Vladimír Filek

Podbiel – Trstená 2:7 (2:3)
Góly: Pánik 4, Jendrišek 2, Pazúrik – Pavčo, Kanderka
ŽK: Kanderka
Zostava domácich: Oles, Šeling, Domiňák, Betuštiak, Uher, Kanderka, Pavčo, Mintál, Kanderka J., Kanderka D., Mintál R., Striedali: Veselý, Dolník
Zostava hostí: Jančo, Maniak, Letaši, Tropek, Vitek, Machajda, Jendrišek, Pánik, Pazúrik, Hvolka, Krasuľa, striedali: Václavík, Bednár, Pánik
Divákov: 300
Trstená od úvodu začala potvrdzovať rolu favorita a už v 7. minúte otvorila skóre. Domácich rýchly gól zaskočil a v 14. minúte už bolo 0:2. Podbiel ale následne po chybe obrany znížil na 1:2. Trstená ale opäť ukázala aká je silná pri štandartných situáciách a zvýšila po rohu na 1:3. Podbiel ale do polčasu ešte stihol vykresať nádej a znížil na 2:3. Druhý polčas začala lepšie Trstená a v rozpätí piatich minút stihla dať po rohoch 3 góly. Domácich tri rýchle góly položili a tak sa už zápas len dohrával. V 87. minúte Pazúrik zvýšil na 2:7 a o víťazovi už bolo rozhodnuté. (jš)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ľadová stena z lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

19 h
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

20 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.