Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky
FUTBAL - I. TRIEDA

Z vedúceho trojlístka víťazne iba Zubrohlava

V deviatom súťažnom kole prekvapujúco z vedúcej trojky naplno bodovala iba Zubrohlava. Vedúca Oravská Poruba a tretia Dlhá nečakane stratili všetky tri body proti mužstvám zo spodnej polovičky. Zostupom ohrozený Klin konečne zabodoval na domácej pôde napl

no a bodovo sa už dotiahol na predposlednú Novoť. Trojbodové zápisy do tabuľky zaznamenali aj futbalisti Veličnej a Vavrečky. Posledný zápas kola medzi Párnicou a Lokcou bol odložený na 8. júna 2007.
14. Klin 22 4 2 16 12:43 14
ŠTK OFZ odpočíta Zubrohlave po skončení súťaže 9 bodov.

Zubrohlava – Rabča 2:0 (2:0)
Góly: Tibor Václav, Michal Hradský
ŽK: Anton Banas, Mordel – Kvasňák, Gužík
Zostava domácich: Hajdučík – Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Václav, Graňák, Rentka, Palider, Anton Banas, Lešňovský, Ľuboš Banas. Striedali: Ľuboš Mordel, Miškovič.
Zostava hostí: Lukáš Gužík – Ján Kvaliček, Kozák, Zboňák, Skutka, Harbut, Kvasňák, Jozef Gužík, Slovík, Jagnešák, Sivka. Striedali: Brandýs, Revaj.
Derby sa hralo pred peknou diváckou kulisou, ktorú tvorilo až 500 fanúšikov. Zubrohlava začalo tlakom, ale prvý pohrozili hostia Gužíkom, ktorý z vyloženej šance nedal. V 35. min po peknej akcii na jeden dotyk medzi Jendroľom, Paliderom a Václavom posledne menovaný tvrdou strelou spoza 16-ky otvoril skóre zápasu – 1:0. Domáci zvýšili na 2:0 ešte v poslednej minúte prvého polčasu, keď z priameho kopu trafil Hradský. V druhom dejstve sa hral z jednej i druhej strany útočný futbal s viacerými šancami. Hostia nevyužili tri čisté gólové príležitosti, z ktorých dve skončili na žrdi domácej brány. Zubrohlava mala takisto tri stopercentné šance, z nich jedna stroskotala na žrdi. Zápas sa skončil zaslúženým víťazstvom domácich.
Jozef Lešňovský

Vavrečka – Or. Veselé 4:1 (2:0)
Góly: Pavol Brčák, Ľ. Šalata, M. Bolibruch, Marcel Brčák -
ŽK: M. Hrkeľ – P. Švába, Martin Kriš
Zostava domácich: Pjentek – Holub, Hrkeľ, Verníček, Doroš, Kasan, Juraj Holmík, Pavol Brčák, Michal Holmík, Bolibruch, Šalata. Striedali: M. Sklarčík, Marcel Brčák, Čajka
Zostava hostí: Kolenčík – Švába, Madleňák, Majdiak, Feranec, Martin Kriš, Lukáš Kriš, Maslaňák, Čajka, Kumor, Pisarčík. Striedali: Juraj Kriš, Kromka, Zoššák
Domáci nastúpili v kompletnej zostave. Hral sa obojstranne technický futbal, v ktorom mali Vavrečania navrch. Kombinačnou hrou sa dostávali do šancí, ktoré však v úvode nevyužili. Dve vyložené šance zahodil Šalata. Až v 30. min sa po prihrávkach zo stredu ihriska dostal k lopte P. Brčák a prudkou strelou do šibenice otvoril skóre stretnutia – 1:0. Po góle domáci ešte viac pridali a pritlačili súpera na jeho polovicu. V 38. min Bolibruch zobral loptu obrancovi hostí, potiahol ju na roh 5-ky, prihla Šalatovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:0. Hostia mali šancu v poslednej minúte 1. polčasu, ale hlavička ich hráča po rohovom kope skončila od žrde mimo. Druhý polčas začali lepšie hostia a hneď v 49. min po priamom kope z pravej strany hlavičkou trafili do siete – 2:1. Domáci po tomto momente zvýšili úsilie a kombinačnou hrou znova zatlačili súpera. V 58. min sa po takejto akcii dostal k lopte Bolibruch a prudkou strelou nedal brankárovi hostí šancu – 3:1. Hostia akoby rezignovali a dali priestor domácim, ktorí predvádzali miestami doslova exhibíciu. Dostali sa do mnohých šancí, ale využili až tú v 76. min. Vtedy po najkrajšej akcii zápasu, keď od polovice ihriska potiahol loptu Kasan, nahral ju J. Holmíkovi, ten sa s ňou dostal až pred brankára, ale nezakončoval – nezištne prihral M. Brčákovi, ktorý ju poslal do prázdnej brány a bolo 4:1.Jozef Sklarčík

Or. Poruba – Leštiny 2:4 (1:3)
Góly: P. Hucko 2 (oba z 11m) – Melicherčík, Škrabák (11m), Karč, Krakovský
ŽK: Murina, Karč
Zostava domácich: Kováč – Bardis, Molnár, Kubačka, J. Kiša, P. Kiša, Mikušiak, Čipčala, Koedam, Púplava, P. Hucko
Líder súťaže odohral dnešný zápas na ihrisku v Lokci, kde si odpykával trest za hrubosť fanúšika. Prekvapujúco do vedenia išli ako prví hostia, ktorí premenili ponúknutú jedenástku, 0:1. Následne z rozohrávky podnikli domáci rýchly protiútok, ktorý jeden z hráčov Leštín zastavil nedovolene. Realizácie pokutového kopu sa ujal Hucko a bolo vyrovnané. Vyrovnávajúci gól vniesol do radov Or. Poruby pohodu, vytvorili si aj tlak, no gólového úspechu sa nedočkali. Hosťujúci celok hrozil najmä rýchlymi protiútokmi, s ktorými mala zle organizovaná obrana domácich veľké problémy. V 20. min bol pred šestnástkou faulovaný hráč hostí a priamy kop prekrásne trafil Melicherčík, 1:2. Výbornú šancu na vyrovnanie mal Peter Kiša, ale ten trestuhodne z bezprostrednej blízkosti zahodil. Trest v podobe tretieho gólu nenechal na seba dlho čakať, keď Karč v 40. min stanovil polčasový výsledok na 1:3. Po obrátke domáci vrhli všetky sily do útoku a podarilo sa im aj znížiť. Po druhýkrát sa presadil z jedenástky Peter Hucko. Domáci za svoju nemohúcnosť v koncovke a nekoncetrovanosť v obrane pykali opäť, keď štvrtý úspech hostí zaznamenal Krakovský. Zápas sa odvíjal v nervóznom duchu a v domácich radoch bolo citeľne badať oslabenie o štyroch hráčov základnej zostavy. Anton Čipčala

Párnica – Lokca
Zápas bol preložený na 8. júna.

Or. Podzámok – Dlhá 2:0 (0:0)
Góly: Jančo, Horňák
ŽK: Murín, Kurčinka – Bakoš
Zostava domácich: Kubinda, Horňák, Tibor Červeň, Anton Červeň, Maslo, Kľuska, Chromek, Brienik, Ordančík, Kriváň, Feranc, striedali: Medvecký, Fiderák, Jančo
Zostava hostí: Kukla, Šutta, Pavel Capuliak, Bočkaj, Murín, Kurčinka, Móres, Ján Bakoš, Michal Bakoš, Matis, Osadský, striedali: Martin Capuliak
Domáci začali v slušnom tempe, prvý polčas strieľali na bránu len oni. Šance nepremenili Tibor Červeň, Chromek, Feranc a Brienik. Aj napriek hernej prevahe Podzámku zostal polčasový výsledok 0:0. Druhý polčas mal podobný priebeh. Červeňovu prihrávku chytil brankár. V 65. min sa z vlastnej polovice vybral s loptou Dančo a z 30 metrov prekvapil brankára. 1:0. O pár minút neskôr mal šancu Brienik, ale brankára neprekonal. Neskôr lopta letela po strele Feranca tesne nad. V 88. min kopali domáci priamy kop, obrana Dlhej ešte stihla loptu vyraziť, ale z 25 metrov Horňák preloboval brankára. Dlhá ešte pohrozila Kuklom, ale domáci brankár nemal s loptou problém. Ján Holubčík

Klin – Kraľovany 2:1 (0:1)
Góly: Jadroň, Stahoň Ľubo – A. Puškaš
Zostava domácich: Meško, Jadroň, Peňák, J. Gonšenica, S. Gonšenica, J. Stahoň, Ľ. Stahoň, Fenik, Lipiak, Bolibruch, Mišek, striedali: Kviatek, Matušák, Balek
Zostava hostí: M. Duraj, P. Puškáš, M. Duraj, Tomaň, Trnovec, P. Beňuš, Marko, Batuna, A. Puškaš, Oršuliak, Ján Beňuš, striedali: Blahut
Na začiatku zápasu zahodil šancu pred brankárom domácich Lipiak. Neskôr Puškaš z priameho kopu otvoril skóre. Domáci mali množstvo šancí na strely, ktoré však nedokázali využiť. V 2. polčase sa vedenie obrátilo. Najskôr domáci spoza 16-tky v 15. min vyrovnali na 1:1. Hostia strelou Petra Beňuša trafili žrď, následne sa to isté podarilo aj Lipiakovi v drese domácich. V 30. min však Stahoň strelil z 11-tky gól a rozhodol tak o konečnom víťazstve domácich. Gužík Peter

Novoť – Veličná 2:3 (1:1)
Góly. R. Beňuš, Mikolajčík, - Kosmeľ 2, Vicáň,
Zostava domácich: Kormaňák, Závodník, Beňuš, Prokop, Hollý, Snovák, Nodžák, závodník Beňuš, M. Mikolajčík, Ľ. Mikolajčík, Ješica
Zostava hostí: Okáľ, Zvara, Lábik, Beluš, Sučák, Kosmeľ, Vicáň, Gajdošík, Janík, Brašeň, Lacko
Obraz hry súvisel s nakopávanými loptami domáceho celku. V prvom polčase si domáci vytvorili štyri vyložené šance. Premenili však len jednu. Vyrovnaný zápas rozhodol pravdepodobne dvojgólový zásah Kosmeľa. Bodku za stretnutím uzavrel Vicáň. Hostia si tak z horúcej – novotskej pôdy odnášajú plný bodový zisk. (r)

1. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  2. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  3. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  4. Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami
  5. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  6. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  7. Flexibilita, nedielna súčasť činnosti logistického providera
  8. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  9. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  10. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  1. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  2. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 7 668

Ľudia  čakajú pred obchodmi, kým sa dostanú dovnútra.

Uvoľnenie protiepidemických opatrení umožnilo po štyroch mesiacoch otvorenie všetkých predajní.

14 h
Marcel Kunocha (v oranžovom pri lopte) vedel zamotať svojimi kľučkami hlavu nejednej obrane súpera.

Futbalovú rodinu opustil mladý perspektívny hráč.