Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Bytča – Dolný Kubín 0:1 (0:1)
Gól: Revaj
Hosťujúci celok chcel v Bytči potvrdiť svoje postupové plány, no ambície im komplikoval veľmi zlý terén. Ten sa výrazne podpísal pod najtesnejšie víťazstvo hostí. O všetkom rozhodla 44. min, keď sa nechytateľne z trestného kopu trafil Revaj. Po bojovnom a disciplinovanom výkone si Dolnokubínčania zaslúžene odvážajú z Považia všetky tri body.
Námestovo – Zvolen 2:2 (1:1)
Góly: M. Polťák, I. Trabalík
Stretnutie sa odvíjalo vo vyrovnanom duchu a hosťom výrazne dopomohli k remíze nezmyselné chyby domáceho gólmana. Za stavu 2:1 sa domáci celok sústredil na bránenie, no hostia aj tak udreli. Konečná remíza je spravodlivá, i keď mierne navrch malo Námestovo.
Bytča – Dolný Kubín 2:1 (2:1)
Gól: T. Babik
Stretnutie sa odohralo na pomocnom ihrisku, kde bol terén v katastrofálnom stave. Ten výrazne komplikoval rozvíjanie kombinačných akcií, ktoré zdobia predovšetkým hru hostí. V 16. min vyšla Dolnokubínčanom štandartná situácia, no z vedenia sa dlho netešili. Hneď nato inkasovali po ojedinelom protiútoku. Aj druhý gól v sieti hostí sa zrodil po chybe v obranných radoch, keď sa obrancovia nedokázali dohodnúť a ich zaváhanie domáci nekompromisne trestali. Hosťujúci celok v zápase premárnil množstvo vyložených šancí, ktoré ich po konečnom hvizde poriadne mrzeli.
Námestovo – Zvolen 1:3 (0:1)
Gól: J. Maslan
Prvé dejstvo bolo pod taktovkou domácich, ktorí si vypracovali tlak, no zahrmelo na opačnej strane. Jediná strela Zvolena skončila za neistým brankárom domácich. Vedúci gól hostí povzbudil a v 2. polčase to boli práve oni, ktorí diktovali tempo hry. Domácim sa podarilo za stavu 0:3 aspoň vsietiť čestný úspech. Jeho autorom bol Maslan.

Košťany – Zuberec 1:2 (0:2)
Góly: D. Chovančák, R. Juráň
Proti súperovi z kategórie slabších nepredviedli Zuberčania ideálny výkon, no po konečnom hvizde bol aj tak víťazný úsmev na ich tvári.

Bziny – Trstená nehralo sa
Hosťujúca Trstená mysliac si, že zápas sa odohrá v nedeľu, tam aj vycestovala, no stretnutie bolo naplánované na sobotu a tak bude oravský duel pravdepodobne kontumovaný.
Nižná – Or. Jasenica 3:1 (1:0)
Góly: L. Matejek 2, M. Dedinský – V. Farský
Domáci nastúpili na zápas opäť iba s desiatimi hráčmi, no proti lídrovi súťaže sa vypli k veľkému výkonu. Na ihrisku nebolo vôbec cítiť, že Nižná má o jedného hráča menej a výborne fungovala vo všetkých činnostiach.
Sučany – Tvrdošín 1:5 (0:2)
Góly: M. Sirota 2, M. Hutira, T. Betuštiak, M. Lepáček
Hostia z Oravy si išli k poslednému celku súťaže po povinné tri body, čo sa im aj nakoniec podarilo. Slabučké Sučany jednoznačne prestrieľali a šanca na postup stále žije.
Rabča – Trebostovo 4:3 (1:2)
Góly: M. Jendreas 2, M. Chutniak 2
Domáci dorastenci chceli proti Trebostovu pretrhnúť negatívnu sériu piatich prehier po sebe, no spočiatku to tak nevyzeralo. Za nepriaznivého stavu 1:3 sa domáca Rabča zomkla k nevídanému obratu a zápas dokázala ešte zvrátiť vo svoj prospech.

Dolný Kubín – L. Mikuláš 4:1 (2:1)
Góly: M. Šmiheľ 3, M. Bartoš
Domáci celok začal výborne a už v 2. min pohotová strela Bartoša skončila v sieti. Vedúci gól domácich povzbudil a naďalej mali územnú prevahu. Strelec otváracého gólu mohol pridať aj druhý, no z bezprostrednej blízkosti hosťujúceho gólmana neprekonal. Udrelo však na opačnej strane, keď chybu domácich hostia nekompromisne potrestali, 1:1. Vyrovnávajúci gól Dolnokubínčanmi otriasol, čo bolo v týchto fázach na ich výkone citeľne badať. Našťastie prišla 30. min a v nej zlyhanie hosťujúcich obrancov, ktoré potrestal svojím dôrazom Šmiheľ. V 2. polčase bola jednoznačne prevaha na domácej strane a bolo len otázkou času, kedy domáci pridajú ďalšie góly. Poisťujúci tretí úspech domácich zaznamenal Šmiheľ v 50. min a svoj výborný výkon zavŕšil o 10 min nato hattrickom, keď obišiel dvoch súperových obrancov a strelou popri brankárovi mu nedal žiadnu šancu. Víťazstvo domáceho celku je úplne zaslúžené, i keď na tri body sa museli domáci poriadne nadrieť.
Dolný Kubín – L. Mikuláš 8:0 (5:0)
Góly: J. Buška 3, A. Slamka, F. Kolorédy, J. Chomistek, T. Verníček, M. Trabalík
Domáci tím mal raketový úvod, keď hneď prvá akcia skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Aj ďalšie minúty boli v réžií domácich a postupne sa do listiny strelcov zapísali Verníček, Kolorédy, Buška a bodku za polčasom dal Chomistek. Po obrátke sa priebeh hry nezmenil, Dolnokubínčania si robili s hosťami čo chceli a svoju prevahu korunovali ešte troma presnými zásahmi.

T. Teplice – Trstená 1:1 (1:0)
Gól: A. Sobek
V 1. polčase sa vkrádala na hosťujúce kopačky nervozita, z čoho rezultovali aj chyby. Jednu z nich aj domáci potrestali. Po prestávke vybehla na trávnik úplne iná Trstená a z množstva šancí dokázala premeniť iba jedinú.
Žilina B – Námestovo 1:1 (0:0)
Gól: J. Kurtulík
V dôležitom súboji o postup do najvyššej súťaže boli futbalovejší Námestovčania, ktorí sa aj ujali vedenia. O najtesnejší náskok však prišli v závere stretnutia, čím sa pripravili o plný bodový zápis.
Belá – Dlhá 6:0 (3:0)
Tabuľkové postavenie predurčovalo domácich do roly favorita, čo aj samotný zápas potvrdil. Belá bola po všetkých herných stránkach lepšia a svoju prevahu korunovala šiestimi presnými zásahmi.
T. Teplice – Trstená 7:2 (1:1)
Góly: P. Dzurek, K. Lofaj
Po vyrovnanom prvom dejstve na hostí v druhom polčase nečakane doľahol útlm a domáci si z ich brány urobili strelnicu.
Žilina B – Námestovo 4:3 (1:1)
Góly: P. Jagnešák 2, D. Brčák
Stretnutie bolo vyrovnané po všetkých stránkach a pod najtesnejšiu prehru hostí sa malou mierou pričinil brankár, ktorý nepôsobil najistejším dojmom.
Belá – Dlhá 6:0 (4:0)
Mladší žiaci Dlhej nadviazali na nevýrazný zápas svojich starších kolegov a takisto inkasovali až šesť gólov.

Tvrdošín – S. Kríž 13:0 (4:0)
Góly: T. Ferenčík 5, F. Čajka 2, Ľ. Pikna 2, M. Gregorec, A. Dubovský, A. Precner, J. Žuffa
Góly: Vojtas, Lietavec, Gočal – P. Krivanka 2, M. Pikoš
Domáci celok bol aktívnejší a snažil sa o útočné poňatie hry. Zabúdal však na zadné vrátka a práve z týchto rýchlych brejkov inkasovali domáci všetky tri kúsky.
Tvrdošín – S. Kríž 10:1 (5:1)
Góly: M. Gregorec 4, P. Huraj 4, M. Ferenčík, J. Štrbáň
V zápase mužstiev z dvoch opačných koncov sa hralo na jednu bránu, čo domáci okorenili aj nevídanou gólovou nádielkou.
Dohrávka:
Liesek – Nižná 5:0 (1:0)
Góly: J. Paľa 2, P. Šikyňa, D. Bobrovský (11m), R. Prídavok

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Zuzana Remeňová napodobnila sestry Fialkové

Tak tomu sa povie husársky kúsok. Prvý štart medzi dospelými a hneď na bodovom mieste.

Juniorka Zuzana Remeňová absolvovala úspešný debut medzi dospelými.