Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Bytča – Dolný Kubín 0:1 (0:1)
Gól: Revaj
Hosťujúci celok chcel v Bytči potvrdiť svoje postupové plány, no ambície im komplikoval veľmi zlý terén. Ten sa výrazne podpísal pod najtesnejšie víťazstvo hostí. O všetkom rozhodla 44. min, keď sa nechytateľne z trestného kopu trafil Revaj. Po bojovnom a disciplinovanom výkone si Dolnokubínčania zaslúžene odvážajú z Považia všetky tri body.
Námestovo – Zvolen 2:2 (1:1)
Góly: M. Polťák, I. Trabalík
Stretnutie sa odvíjalo vo vyrovnanom duchu a hosťom výrazne dopomohli k remíze nezmyselné chyby domáceho gólmana. Za stavu 2:1 sa domáci celok sústredil na bránenie, no hostia aj tak udreli. Konečná remíza je spravodlivá, i keď mierne navrch malo Námestovo.
Bytča – Dolný Kubín 2:1 (2:1)
Gól: T. Babik
Stretnutie sa odohralo na pomocnom ihrisku, kde bol terén v katastrofálnom stave. Ten výrazne komplikoval rozvíjanie kombinačných akcií, ktoré zdobia predovšetkým hru hostí. V 16. min vyšla Dolnokubínčanom štandartná situácia, no z vedenia sa dlho netešili. Hneď nato inkasovali po ojedinelom protiútoku. Aj druhý gól v sieti hostí sa zrodil po chybe v obranných radoch, keď sa obrancovia nedokázali dohodnúť a ich zaváhanie domáci nekompromisne trestali. Hosťujúci celok v zápase premárnil množstvo vyložených šancí, ktoré ich po konečnom hvizde poriadne mrzeli.
Námestovo – Zvolen 1:3 (0:1)
Gól: J. Maslan
Prvé dejstvo bolo pod taktovkou domácich, ktorí si vypracovali tlak, no zahrmelo na opačnej strane. Jediná strela Zvolena skončila za neistým brankárom domácich. Vedúci gól hostí povzbudil a v 2. polčase to boli práve oni, ktorí diktovali tempo hry. Domácim sa podarilo za stavu 0:3 aspoň vsietiť čestný úspech. Jeho autorom bol Maslan.

Košťany – Zuberec 1:2 (0:2)
Góly: D. Chovančák, R. Juráň
Proti súperovi z kategórie slabších nepredviedli Zuberčania ideálny výkon, no po konečnom hvizde bol aj tak víťazný úsmev na ich tvári.

Bziny – Trstená nehralo sa
Hosťujúca Trstená mysliac si, že zápas sa odohrá v nedeľu, tam aj vycestovala, no stretnutie bolo naplánované na sobotu a tak bude oravský duel pravdepodobne kontumovaný.
Nižná – Or. Jasenica 3:1 (1:0)
Góly: L. Matejek 2, M. Dedinský – V. Farský
Domáci nastúpili na zápas opäť iba s desiatimi hráčmi, no proti lídrovi súťaže sa vypli k veľkému výkonu. Na ihrisku nebolo vôbec cítiť, že Nižná má o jedného hráča menej a výborne fungovala vo všetkých činnostiach.
Sučany – Tvrdošín 1:5 (0:2)
Góly: M. Sirota 2, M. Hutira, T. Betuštiak, M. Lepáček
Hostia z Oravy si išli k poslednému celku súťaže po povinné tri body, čo sa im aj nakoniec podarilo. Slabučké Sučany jednoznačne prestrieľali a šanca na postup stále žije.
Rabča – Trebostovo 4:3 (1:2)
Góly: M. Jendreas 2, M. Chutniak 2
Domáci dorastenci chceli proti Trebostovu pretrhnúť negatívnu sériu piatich prehier po sebe, no spočiatku to tak nevyzeralo. Za nepriaznivého stavu 1:3 sa domáca Rabča zomkla k nevídanému obratu a zápas dokázala ešte zvrátiť vo svoj prospech.

Dolný Kubín – L. Mikuláš 4:1 (2:1)
Góly: M. Šmiheľ 3, M. Bartoš
Domáci celok začal výborne a už v 2. min pohotová strela Bartoša skončila v sieti. Vedúci gól domácich povzbudil a naďalej mali územnú prevahu. Strelec otváracého gólu mohol pridať aj druhý, no z bezprostrednej blízkosti hosťujúceho gólmana neprekonal. Udrelo však na opačnej strane, keď chybu domácich hostia nekompromisne potrestali, 1:1. Vyrovnávajúci gól Dolnokubínčanmi otriasol, čo bolo v týchto fázach na ich výkone citeľne badať. Našťastie prišla 30. min a v nej zlyhanie hosťujúcich obrancov, ktoré potrestal svojím dôrazom Šmiheľ. V 2. polčase bola jednoznačne prevaha na domácej strane a bolo len otázkou času, kedy domáci pridajú ďalšie góly. Poisťujúci tretí úspech domácich zaznamenal Šmiheľ v 50. min a svoj výborný výkon zavŕšil o 10 min nato hattrickom, keď obišiel dvoch súperových obrancov a strelou popri brankárovi mu nedal žiadnu šancu. Víťazstvo domáceho celku je úplne zaslúžené, i keď na tri body sa museli domáci poriadne nadrieť.
Dolný Kubín – L. Mikuláš 8:0 (5:0)
Góly: J. Buška 3, A. Slamka, F. Kolorédy, J. Chomistek, T. Verníček, M. Trabalík
Domáci tím mal raketový úvod, keď hneď prvá akcia skončila za chrbtom hosťujúceho brankára. Aj ďalšie minúty boli v réžií domácich a postupne sa do listiny strelcov zapísali Verníček, Kolorédy, Buška a bodku za polčasom dal Chomistek. Po obrátke sa priebeh hry nezmenil, Dolnokubínčania si robili s hosťami čo chceli a svoju prevahu korunovali ešte troma presnými zásahmi.

T. Teplice – Trstená 1:1 (1:0)
Gól: A. Sobek
V 1. polčase sa vkrádala na hosťujúce kopačky nervozita, z čoho rezultovali aj chyby. Jednu z nich aj domáci potrestali. Po prestávke vybehla na trávnik úplne iná Trstená a z množstva šancí dokázala premeniť iba jedinú.
Žilina B – Námestovo 1:1 (0:0)
Gól: J. Kurtulík
V dôležitom súboji o postup do najvyššej súťaže boli futbalovejší Námestovčania, ktorí sa aj ujali vedenia. O najtesnejší náskok však prišli v závere stretnutia, čím sa pripravili o plný bodový zápis.
Belá – Dlhá 6:0 (3:0)
Tabuľkové postavenie predurčovalo domácich do roly favorita, čo aj samotný zápas potvrdil. Belá bola po všetkých herných stránkach lepšia a svoju prevahu korunovala šiestimi presnými zásahmi.
T. Teplice – Trstená 7:2 (1:1)
Góly: P. Dzurek, K. Lofaj
Po vyrovnanom prvom dejstve na hostí v druhom polčase nečakane doľahol útlm a domáci si z ich brány urobili strelnicu.
Žilina B – Námestovo 4:3 (1:1)
Góly: P. Jagnešák 2, D. Brčák
Stretnutie bolo vyrovnané po všetkých stránkach a pod najtesnejšiu prehru hostí sa malou mierou pričinil brankár, ktorý nepôsobil najistejším dojmom.
Belá – Dlhá 6:0 (4:0)
Mladší žiaci Dlhej nadviazali na nevýrazný zápas svojich starších kolegov a takisto inkasovali až šesť gólov.

Tvrdošín – S. Kríž 13:0 (4:0)
Góly: T. Ferenčík 5, F. Čajka 2, Ľ. Pikna 2, M. Gregorec, A. Dubovský, A. Precner, J. Žuffa
Góly: Vojtas, Lietavec, Gočal – P. Krivanka 2, M. Pikoš
Domáci celok bol aktívnejší a snažil sa o útočné poňatie hry. Zabúdal však na zadné vrátka a práve z týchto rýchlych brejkov inkasovali domáci všetky tri kúsky.
Tvrdošín – S. Kríž 10:1 (5:1)
Góly: M. Gregorec 4, P. Huraj 4, M. Ferenčík, J. Štrbáň
V zápase mužstiev z dvoch opačných koncov sa hralo na jednu bránu, čo domáci okorenili aj nevídanou gólovou nádielkou.
Dohrávka:
Liesek – Nižná 5:0 (1:0)
Góly: J. Paľa 2, P. Šikyňa, D. Bobrovský (11m), R. Prídavok

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.